Prvá kefkáreň v Európe

Cieľom tohto projektu je oživiť priemyselnú výrobu kefiek-kartáčkov na Slovensku. Odkúpením unikátnych strojov a ich renováciou chceme podporiť lokálnu výrobu a využívať tak všetky materiály zo Slovenska a najbližších krajín.

Author: ecoheart

Výrobňa na spadnutie

Mar 12, 2018

Ahojte kamaráti,

ospravedlňujeme sa za zdržanie celého projektu. Boli sme mierne naivní a mysleli sme si, že dokážeme spustiť celú výrobu pred zimou 2017. Pomaly prichádza jar 2018 a my sme stále v procese. Veľmi nás to mrzí a môžete nám veriť, snažíme sa zo všetkých síl. Chceme začat vyrábať, chceme vám dodať darčeky a chceme pomáhať tejto planéte.

Ako to teda s nami vyzerá? Čo sa nám zatiaľ podarilo?
 

1. Začnime zatĺkacím strojom. Tento krásavec bude vŕtať diery do telies, následne zatĺkať vlákna. Podarilo sa nám vymeniť komplet súčiastky, prispôsobiť ho na naše produkty. Momentálne čaká na programovanie, respektíve nastavovanie procesov.

Pôvodne vyzeral takto:

Zatĺkací stroj

Teraz takto:

2. Číslo dva je brúsička vlákien, ktorá slúži na to, aby boli na konce vlákien jemné a nepoškodili ďasná, či zubnú sklovinu. Tento stroj má ešte jednu funkciu a tou je vypalovanie loga. Dokázali sme mu vymeniť všetky komponenty za nové a spustiť ho do prevádzky. K dokonalosti mu chýba už len výhrevná hlavica na vypalovanie loga.

Takto vyzeral pôdovodne:

Teraz vyzerá takto:

3. Našli sme výrobcu drevených telies a dohodli sme podmienky. Budeme vyrábať z lokálnych drevín zo 100% FSC certifikátom. Náš partner sa nachádza neďaleko Bratislavy a tak sa vyhneme zbytočnej preprave, čiže menej bordelu vo vzduchu a tak. Veď viete o čom hovoríme. 

Tu sú nejaké vzorky z jaseňa a buku :)

4. Našli sme priestor na výrobu. Momentálne nás čaká väčšia rekonštrukcia a následne schválenie priestorov. Zatiaľ to nevyzerá extra super, veď sa pozrite:
(Ten Range sme chceli v cene prenájmu, no nedali nám ho.)

5. Kúpili sme parafínovací bubon, v ktorom budeme olejovať telesá kefiek. Momentálne čaká na repasovanie. Dáme ho do poriadku tak, aby prešiel revíznou správou a pod. Zatiaľ je v takomto stave:

Dúfam, že sme na nič nezabudli. Ak áno, doplníme to v ďalšej aktualizácií.

Ešte raz sa ospravedlňujeme za nedodržanie termínov a nezverejňovanie noviniek. Sme len ľudia a sme na to len dvaja. Prosím, dajte nám ešte pár týždňov a určite budeme všetci spokojní.

Pozdravuje celý tím (dvaja) ecoheart :)

Nadácia Pontis

May 12, 2017

Pavel Hrica z Nadácie Pontis je jeden z našich fanúšikov. Vypočuj si jeho príjemné slová na našu adresu.

Startitup vyjadril podporu!

Apr 26, 2017

Startitup ukázal, že im to tiež #niejejedno a podporil nás v kampani! A týmto by sme vám aj chceli oznámiť, že čoskoro predstavíme ľudí, ktorí stále za vývojom ecoheart zubnej kefky :)

Zodpovednépodnikanie podporuje náš projekt!

Apr 24, 2017

Dnes sme prekročili hranicu 35% a to nie je všetko! Dnes nás potešila správa zo Zodpovedného podnikania. Je nám cťou, že práve títo ľudia vyjadrili názor a podporili náš projekt! Pre celý tím ecoheart je to dôkaz toho, že to, čo robíme, robíme poctivo a zo srdca.

Ďakujeme celému tímu Zodpovedného podnikania! 

EUR 8,658
pledged of EUR 7,500

115%

115% completed

373 contributors pledged

Technology, Design

Slovensko

Choose reward for your contribution

 • 88 #niejemitojedno

  Zaradenie sa do súťaže o ročnú zásobu zubných kefiek z dubového dreva a o účasť na našom release evente, na ktorom slávnostne predstavíme zrenovované priestory a stroje výrobne! 

  Reward delivery: In a week

  EUR 5
 • 64 Wall of fame

  Chceme, aby všetci ľudia, ktorí nám pomôžu boli navždy spätí s výrobňou, preto mená všetkých ktorí prispejú na náš sen aspoň touto čiastkou, vyryjeme  na stenu slávy v priestoroch kefkárne. Mená na stene uvidí každý návštevník tohto transparentného priestoru ako večnú vďaku za pomoc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 10
 • 72 Nice smile donor

  Zubná kefka z dubového dreva. (čierna alebo biela farba vlákna podľa výberu

  * Po vypredaní prvých 300ks, rozšírime výrobu o kefky z orechovej dreviny.  

  Reward delivery: In a year

  EUR 15
 • 47 Custom toothbrush

  Zubná kefka z dubového dreva s tvojim menom v sklenenom obale. Ako meno môžeš napísať aj meno frajerky alebo kohokoľvek, ak by si touto unikátnou kefkou chcel niekoho potešiť. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 20
 • 77 Couple pack

  Čierna a biela kefka pre všetkých, ktorí sa nám snažia pomôcť vo dvojici. Ak sa rozhodnete, vaše mená napíšeme na wall of fame spolu so srdiečkom. Tak, ako sme kedysi písali naše iniciály na rôzne miesta.

  *Po vypredaní 150ks sa objaví nová kefka ako odmena, no z orechovej dreviny! 

  Reward delivery: In a year

  EUR 25
 • 12 Family pack

  Balenie pre rodinky alebo partiu kamošov (6ks kefiek). K tomuto baleniu získaš meno svojej rodiny alebo meno crew na wall of fame. Pokojne tam môžeš zanechať aj nejaké heslo alebo tajný kód ako odkaz reprezentujúci vaše jedinečné priateľstvo. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 60
 • 92 from 99 Release party

  Poriadna a veľkolepá release party priestorov kefkárne, v ktorých oslávime prvú transparentnú výrobňu zubných kefiek v Európe.  Samozrejme, tvoje meno poputuje na wall of fame a na party ti odovzdáme kefky priamo do tvojich rúk. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 100
 • 94 from 100 Business starter pack

  Staň sa našim obchodným partnerom. Za túto sumu ti dodáme 60ks kefiek (farby podľa tvojho výberu). K tomu pribalíme aj promo materiály, unikátny stojan na kefky a pozvánku na release party, na ktorej oslávime naše budúce obdchodné partnerstvo. Meno tvojej spoločnosti automaticky poputuje na wall of fame. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 350
 • 1 from 1 The collector

  Exkluzívne prvá vyrobená kefka na našom stroji aj s certifikátom originality. Samozrejme, ťa vrúcne privítame na release party, kde ti odovzdáme ročnú zásobu kefiek z dubového dreva (12ks). Tvoje meno, odkaz alebo citát bude umiestnený na wall of fame v prvých riadkoch.

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,000
 • 10 from 10 Custom series

  Exkluzívna séria 50ks kefiek z akejkoľvek dreviny, na ktorej sa dohodneme. Na každú kefku môžeme umiestniť názov a logo tvojej spoločnosti/ crew. Uvidíme sa na release party a k tomu ti pribalíme aj našu kefku z dubového dreva. Tvoj citát, odkaz pre niekoho alebo inšpiratívnu myšlienku , ktorou sa riadiš umiestnime na wall of fame na hrdé miesto!

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,500
 • 1 from 1 Hero room

  Pomenujeme po tebe celú výrobnú miestnosť, do ktorej umiestnime stroj na výrobu jednozväzkových kefiek ( ten kúpime práve vďaka týmto peniazom), na stenu umietnime tvoje logo (meno spoločnosti alebo ako sa dohodneme) a citát, darujeme ti 999 ks kefiek pre celú spoločnosť.

  Reward delivery: In a year

  EUR 9,999