Prvá kefkáreň v Európe

Cieľom tohto projektu je oživiť priemyselnú výrobu kefiek-kartáčkov na Slovensku. Odkúpením unikátnych strojov a ich renováciou chceme podporiť lokálnu výrobu a využívať tak všetky materiály zo Slovenska a najbližších krajín.

Author: ecoheart

 • Kefky voskujeme včelým voskom od lokálneho včelára

 • Lokálna výroba korkových zátok, sklených obalov

 • Dostupné farebné kombinácie vlákien

 • Stroj na vyhladzovanie vlákien z roku 1969

 • Zatĺkací stroj z roku 1969

EUR 8,658
pledged of EUR 7,500

115%

115% completed

373 contributors pledged

Technology, Design

Slovensko

Show all rewards

Kefky-kartáčky Ecoheart sú dôkazom, že aj z mála sa dá spraviť pekná vec, ktorá pomôže zlepšiť svet okolo nás.

Výroba ekologických kefiek-kartáčků ECOHEART je momentálne zastrešená v Číne, nakoľko na Slovensku nemáme funkčnú kefkáreň-kartáčovnu. Nové stroje stoja niekoľko sto tisíc, no nám sa vďaka skvelým ľuďom, ktorých sme na našej ceste stretli, naskytla možnosť odkúpiť historické nevyužívané stroje európskeho pôvodu za likvidačnú sumu.

Po malých kúskoch stroje opravujeme, no na ich odkúpenie a kompletné zrenovovanie potrebujeme vašu pomoc!

Ak sa nám podarí vyzbierať peniaze, otvoríme prvú výrobňu drevených kefiek v EURÓPE. Vďaka strojom budeme schopní vyrobiť kefky od prvého kroku po posledný tu, všetko lokálne. Otvorením transparentnej kefkárne vytvoríme aj nové pracovné miesta pre ľudí z regiónu.

Našim cieľom nie je vytvoriť len výrobňu, ale transparentný priestor.  Ten bude otvorený pre každého, kto sa bude chcieť pozrieť na výrobu a kus žijúcej histórie. (Od študentov, exkurzií školákov cez dôchodcov až po milovníkov dreva, jednoducho všetci) Chceme tak ukázať, že dobre navrhnuté produkty dennej spotreby a lokálnej výroby sú cestou k lepšiemu životu a k zmene sveta okolo nás.

Vďaka tomuto projektu zmeníme tiež výrobné materiály na lokálne, nakoľko chceme namiesto bambusových kefiek vyrábať z drevín zo Slovenska a Čiech.

Náš najodvážnejší cieľ?

Našim najväčším snom je v budúcnosti pretvoriť výrobňu na chránené dielne, ktoré by dali šancu hendikepovaných ľuďom, ktorí to bez našej pomoci nedokážu a exportovať česko-slovenský produkt do celého sveta s posolstvom, že zmena sveta k lepšiemu začína každé ráno pri pohľade do zrkadla.   

Technické info:

Telo kefky chceme vyrábať z tuzemských drevín ako dub, orech, v budúcnosti  buk a jaseň, a využívať tak kvalitné materiály zo Slovenska. Nemecké vlákna: Medex S® Filaments, hrúbka 0.15mm (jemné). Korkové zátky vyrábané česko-slovenskou spoločnosťou Jelínek. Sklenené tuby slovenskou spoločnosťou Stirilab. Telo kefky budeme upravovať voskom od slovenského včelára, prípadne olejovaním bio kokosovým olejom.

Timeline alebo Goals

 1. Požadovaná suma 7500eur  - kúpa jedného stroja
 2. viac ako 12,000 kompletné odkúpenie strojov
 3. viac ako 20,000 oslavné vydanie kefiek nových farebných vláken
 4. viac ako 30,000 – kompletné zreparovanie zakúpených strojov a zahánie vyróby, príprava výroby jednozväzkových kefiek

Poznámky k odmenám

 1. Základné farby v odmenách sú čierna a biela
 2. Ku každej odmene treba do poznámky pridať informáciu, o akú farbu má darca záujem
 3. Poštovné je ZDARMA. Je započítané v cene odmeny. Odosielame kuriérom!

News

Mar 12, 2018 Výrobňa na spadnutie

Ahojte kamaráti, ospravedlňujeme sa za zdržanie celého projektu. Boli sme mierne naivní a mysleli sme si, že dokážeme spustiť celú výrobu pred zimou 2017. Pomaly prichádza jar 2018 a my sme stále v procese. Veľmi nás to mrzí a môžete nám veriť, snažíme sa zo všetkých síl. Chceme začat vyrábať,…

More

May 12, 2017 Nadácia Pontis

Pavel Hrica z Nadácie Pontis je jeden z našich fanúšikov. Vypočuj si jeho príjemné slová na našu adresu.

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 88 #niejemitojedno

  Zaradenie sa do súťaže o ročnú zásobu zubných kefiek z dubového dreva a o účasť na našom release evente, na ktorom slávnostne predstavíme zrenovované priestory a stroje výrobne! 

  Reward delivery: In a week

  EUR 5
 • 64 Wall of fame

  Chceme, aby všetci ľudia, ktorí nám pomôžu boli navždy spätí s výrobňou, preto mená všetkých ktorí prispejú na náš sen aspoň touto čiastkou, vyryjeme  na stenu slávy v priestoroch kefkárne. Mená na stene uvidí každý návštevník tohto transparentného priestoru ako večnú vďaku za pomoc.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 10
 • 72 Nice smile donor

  Zubná kefka z dubového dreva. (čierna alebo biela farba vlákna podľa výberu

  * Po vypredaní prvých 300ks, rozšírime výrobu o kefky z orechovej dreviny.  

  Reward delivery: In a year

  EUR 15
 • 47 Custom toothbrush

  Zubná kefka z dubového dreva s tvojim menom v sklenenom obale. Ako meno môžeš napísať aj meno frajerky alebo kohokoľvek, ak by si touto unikátnou kefkou chcel niekoho potešiť. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 20
 • 77 Couple pack

  Čierna a biela kefka pre všetkých, ktorí sa nám snažia pomôcť vo dvojici. Ak sa rozhodnete, vaše mená napíšeme na wall of fame spolu so srdiečkom. Tak, ako sme kedysi písali naše iniciály na rôzne miesta.

  *Po vypredaní 150ks sa objaví nová kefka ako odmena, no z orechovej dreviny! 

  Reward delivery: In a year

  EUR 25
 • 12 Family pack

  Balenie pre rodinky alebo partiu kamošov (6ks kefiek). K tomuto baleniu získaš meno svojej rodiny alebo meno crew na wall of fame. Pokojne tam môžeš zanechať aj nejaké heslo alebo tajný kód ako odkaz reprezentujúci vaše jedinečné priateľstvo. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 60
 • 92 from 99 Release party

  Poriadna a veľkolepá release party priestorov kefkárne, v ktorých oslávime prvú transparentnú výrobňu zubných kefiek v Európe.  Samozrejme, tvoje meno poputuje na wall of fame a na party ti odovzdáme kefky priamo do tvojich rúk. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 100
 • 94 from 100 Business starter pack

  Staň sa našim obchodným partnerom. Za túto sumu ti dodáme 60ks kefiek (farby podľa tvojho výberu). K tomu pribalíme aj promo materiály, unikátny stojan na kefky a pozvánku na release party, na ktorej oslávime naše budúce obdchodné partnerstvo. Meno tvojej spoločnosti automaticky poputuje na wall of fame. 

  Reward delivery: In a year

  EUR 350
 • 1 from 1 The collector

  Exkluzívne prvá vyrobená kefka na našom stroji aj s certifikátom originality. Samozrejme, ťa vrúcne privítame na release party, kde ti odovzdáme ročnú zásobu kefiek z dubového dreva (12ks). Tvoje meno, odkaz alebo citát bude umiestnený na wall of fame v prvých riadkoch.

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,000
 • 10 from 10 Custom series

  Exkluzívna séria 50ks kefiek z akejkoľvek dreviny, na ktorej sa dohodneme. Na každú kefku môžeme umiestniť názov a logo tvojej spoločnosti/ crew. Uvidíme sa na release party a k tomu ti pribalíme aj našu kefku z dubového dreva. Tvoj citát, odkaz pre niekoho alebo inšpiratívnu myšlienku , ktorou sa riadiš umiestnime na wall of fame na hrdé miesto!

  Reward delivery: In a year

  EUR 1,500
 • 1 from 1 Hero room

  Pomenujeme po tebe celú výrobnú miestnosť, do ktorej umiestnime stroj na výrobu jednozväzkových kefiek ( ten kúpime práve vďaka týmto peniazom), na stenu umietnime tvoje logo (meno spoločnosti alebo ako sa dohodneme) a citát, darujeme ti 999 ks kefiek pre celú spoločnosť.

  Reward delivery: In a year

  EUR 9,999