Kniha fotografií Jindřicha Štreita a CD Věřím na zázraky

Přátelé, pomozte nám vydat knihu s fotografiemi legendárního fotografa Jindřicha Štreita a CD s písničkami k jeho fotografiím. S vaší pomocí knihu vydáme, natočíme CD a dorazíme k vám s komponovaným pořadem Věřím na zázraky, kde se společně setkáme.

 • Jindřich Štreit na vernisáži

 • Jindřich Štreit a Nosláva

 • Jindřich Štreit a jeho fotografie na plátně

 • Jindřich Štreit a Nosláva děkují divákům

 • Jindřich Štreit na Sovinci

 • Jindřich Štreit s vnukem u oceánu

EUR 17,494
pledged of EUR 14,607

119%

119% completed

271 contributors pledged

Art, Photography

Česko

All or nothing. Project finished on Sep 17, 2022 at 19:17.

Show all rewards

Jindra za Sovince

Kdo se zajímá o současnou fotografii, tak nemusí pátrat v paměti. Prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr.h.c. je neoddělitelnou součástí české i světové fotografie. Rodák ze Vsetína má za sebou více než 1550 samostatných výstav a jeho práce jsou zastoupeny v mnoha významných světových institucích včetně Muzea moderního umění v New Yorku. Působí jako vysokoškolský pedagog na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě.    

Jak začal náš příběh

Náš příběh začal před více než 30 lety na školní chodbě, kdy jsem poprvé uviděl fotografie Jindřicha Štreita. Byl jsem ohromený a nikdy by mě nenapadlo, že se osobně setkáme. A už vůbec ne, že budeme přátelé a budeme společně tvořit a vystupovat. Ale zázraky se dějí. Jindřich je dnes světově respektovaný fotograf a já skládám písničky jako písničkář Nosláva. Společně jsme v roce 2019 vytvořili pořad Zastavit čas a projeli s ním Čechy, Moravu i Slezsko. Napsal jsem (písničkář Nosláva) písničky k Jindřichovým fotografiím, vydal jsem CD a společně jsme vydali útlou knihu fotografií Zastavit čas. To je ale minulost.

Připravili jsme pro Vás novou Knihu fotografií a CD - Věřím na zázraky

V současnosti jsme se společně rozhodli vydat rozsáhlejší knihu fotografií Jindřicha Štreita a CD s písničkami inspirované některými fotografiemi z knihy. K tomu uvedeme komponovaný pořad Věřím na zázraky v řadě českých měst, v divadlech, klubech apod. 

Fotografie a písničky. To je přesně to, co se zaujetím děláme, Jindřich fotografuje a já píši a zpívám písničky. Hned, jak knihu a CD vydáme, tak vám je zašleme, aby jste se mohli doma radovat. Také s Jindřichem vyrazíme po městech naší země, kde uvedeme pořad Věřím na zázraky, promítneme fotografie, které Jindřich doprovodí mluveným slovem a já písničkami. Jindřich Štreit osobně vypráví příběhy ze všech koutů světa, kde fotografoval a vzpomíná na osudové okamžiky jeho fotografií. Já pořad moderuji a doprovázím písničkami. Na snímku pod tímto textem je fotografie jednoho z předchozích pořadů, který jsme v minulosti zrealizovali.

Detaily

S vaší pomocí vydáme knihu s fotografiemi Jindřicha Štreita a CD s písničkami. Knihu a CD vám zašleme nebo si je vyzvednete, když navštívíte náš pořad Věřím na zázraky. Vybrali jsme některá krajská města kam dorazíme, Prahu, Olomouc, Brno, Ostravu, Zlín, a z menších měst Nový Bor, Mikulov, Veselí nad Moravou, Rýmařov a Vsetín.  O dalších místech uvedení  pořadu budete včas informováni. Sami si potom vyberete nejbližší místo, kam za námi vyrazíte.

Představení knihy s fotografiemi Jindřicha Štreita. Bude to zcela zvláštní vydání knihy (160 stran) s pečlivě vybranými fotografiemi. Ty budou reprezentovat vybrané oblasti celoživotního díla Jindřicha Štreita a k některým fotografiím připojíme texty autora, čímž vzniknou krátké příběhy fotografií. Kniha se tímto významně odliší od jiných publikací a monografií a stane se skvělým dárkem a doplňkem vaší knihovny. V knize budou také texty písniček z CD a dotvoří celek fotografií a poetiky.   

Představení CD s písničkami k fotografiím Jindřicha Štreita. Jindřichovy fotografie inspirují. To se odráží i v textech a melodiích olomouckého písničkáře Nosláva, které bude součástí odměn pro Vás.  

Dobročinnost a sociální rozměr. Přáním Jindřicha Štreita také je, aby část z výtěžku podpořila znevýhodněné osoby, děláme to tak od počátku naší spolupráce a bude to tak i nyní. Projekt realizuje Spolek Ability. z.s. a ten získané prostředky z prodeje knihy a CD použije na svoji činnost ve prospěch osob se specifickými potřebami.

Kdo jsme?

Prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr.h.c. je uznávaný fotograf, umělec zastoupený v mnoha světových galeriích, vysokoškolský pedagog, inspirativní člověk, táta a dědeček. Jeho fotografie se dotýkají srdcí. 

Spolek Ability, z.s. je prostor, kde realizujeme podporu pro znevýhodněné osoby, především osoby se zdravotním znevýhodněním a osoby pečující o své blízké. Spolek je realizátorem tohoto projektu. 

Písničkář Nosláva, je především pisatel textů, které píše na všechno, co je po ruce. Písním pak dává melodie a rád zpívá na různých místech, v klubech, knihovnách, kostelech, na ulici.

Vojtěch Szabó, je sólový hráč na akordeon a patří k evropské interpretační špičce. Ačkoliv se věnuje převážně jazzové, francouzské a argentinské hudbě, progresivním stylem a hrou na elektrický akordeon oslovuje i popové a rockové publikum. "Vojtěch je pro mě člověk s velkým srdcem v hudbě i v životě", říká písničkář Nosláva, kterého akordeonista hudebně doprovodí.  

Tomáš Kedzior, je špičkový hráč na baskytaru, který tvoří hudbu pro tento nástroj. Umělecky vytváří sólové projekty, ve spojení se zpěvem, příčnou flétnou, nebo i jinou baskytaru. Doprovázel písničkáře Nosláva na jeho dvou CD (Život a Zastavit čas). "Tomáš je všeuměl a poctivý muzikant", říká písničkář Nosláva. 

Igor Dněprovský, je profesionální houslista, filharmonik, muzikant s velkou citlivostí a erudicí. Také on doprovázel písničkáře Nosláva na jeho dvou CD (Život a Zastavit čas). "Když Igor hraje, tak mám husí kůži", říká písničkář Nosláva. 

Odměna Fotografie č. 1

Tady se podívejte na ikonickou fotografii, která tvoří odměnu Fotografie č. 1.

Odměna Fotografie č. 2

Tady se podívejte na kouzelnou fotografii, která tvoří odměnu Fotografie č. 2.

Odměna Fotografie č. 3

Tady se podívejte na poetickou fotografii, která tvoří odměnu Fotografie č. 3.

Odměna Všechno v krabici, ukázka knihy Zastavit čas a CD

Tady se podívejte na knihu a CD které jsme vydali v roce 2019 a obojí je součástí odměny Všechno v krabici.

Proč to děláme? Proč jsme na Hithitu?

Radost z inspirace je pro nás zásadní, ale jen s vaší pomocí vydáme knihu fotografií Jindřicha Štreita  a CD s písničkami.  Pokryjeme náklady na jejich výrobu, doplníme drobné technické vybavení, abychom mohli vyrazit s pořadem Věřím na zázraky k vám. Projektem také chceme podpořit osoby se znevýhodněním. 

Děkujeme vám ze srdce za podporu projektu a těšíme se na setkání.

Ještě něco navíc

Pokud vybereme 50.000,- nad požadovanou částku, tak natočíme v profesionální kvalitě také video k pořadu. A kdybychom vybrali ještě víc, potom zrealizujeme další pořady pro vybrané skupiny znevýhodněných osob (osoby dlouhodobě nemocné, osoby po těžkých úrazech upoutaných na vozík apod.). Podrobně bychom vás o těchto akcích informovali. Děkujeme.

News

May 29, 2023 Zpráva pro podporovatele v Šumperku a Brně

Milí příznivci, zítra 30.5.2023 se uvidíme v Šumperku a pozítří 31.5.2023 v Brně. 30. května 2023, Šumperk, Knihovna T.G Masaryka od 19.00 31. května 2023, Brno, Café Práh, začátek 19.00 Těšíme se na Vás. Standa a Jindra

More

May 5, 2023 Máme podepsané knihy a polovina je poslaná

Přátelé, děkujeme za trpělivost. Polovinu knih jsme poslali, ale pak jsme čekali na podpisy. Dnes máme podepsaný i zbytek knih a v týdnu od 8.5.2023 dopošleme i zbytek. Těšíme se také na setkání na našich pořadech Věřím na zázraky. Zatím jsme byli ve Zlíně a v Olomouci a bylo to skvělé. Děkujeme.  

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 60
  Pro dobrý pocit

  Pro ty, kdo chtějí jen tak nezištně přispět, velmi si vaší podpory vážíme. Částku lze  při placení dobrovolně navýšit. Pošleme Vám emailem poděkování s vybranou fotografií Jindřicha Štreita.

  Děkujeme.

   

  Reward delivery: not specified

  EUR 8.12
  (CZK 200)
 • remaining 9 from 30
  Fotografie č. 3 od Jindřicha Štreita + vstupenky

  Skvělá fotografie na stěnu ve formátu A4 na šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografii si můžete prohlédnout v popisu projektu s označením Fotografie č. 3. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.29
  (CZK 500)
 • remaining 81 from 100
  Nástěnný kalendář 2023 JŠ + CD + vstupenky

  Celý rok 2023 se můžete radovat z kalendáře fotografií Jindřicha Štreita, který si doma pověsíte na stěnu. K tomu si můžete pustit CD Věřím na zázraky a užívat si domácí pohodu. Ke kalendáři obdržíte dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky, kde se budete moci osobně setkat s Jindřichem Štreitem.  Doručení je v ceně odměny.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 32.46
  (CZK 800)
 • remaining 295 from 300
  Triko Věřím na zázraky + vstupenky

  Toto kvalitní a krásné triko nás bude doprovázet po celou dobu našeho projektu, vyrazíme v něm na TOUR 2023. Triko můžete mít v bílé a černé variantě, dámský nebo pánský střih. Velikosti M,L,XL, XXL. K tomu dvě vstupenky na náš pořad Věřím na zázraky, kde vám triko rádi podepíšeme. Děkujeme a těšíme se na setkání. Doručení je v ceně odměny. 

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 36.52
  (CZK 900)
 • remaining 34 from 50
  PŘED A PO - dvě ikonické fotografie + vstupenky

  Před svatbou a mnoho let po svatbě, to je další naše odměna pro vás. Dvě již ikonické fotografie na stěnu ve formátu A4 na výšku a šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografie si můžete prohlédnout v Aktualitě projektu s označením PŘED A PO. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 40.58
  (CZK 1,000)
 • remaining 254 from 300
  Nová kniha fotografií Jindřicha Štreita + vstupenky

  Kniha Věřím na zázraky obsahuje fotografie Jindřicha Štreita, které jsme vybrali podle životních etap autora. V knize bude věnování s vlastnoručním podpisem JŠ. K této knize obdržíte také dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky, kde se budete moci osobně setkat s Jindřichem Štreitem.  Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.
   

  Reward delivery: Zásilkovna, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 60.86
  (CZK 1,500)
 • remaining 299 from 300
  Nová Kniha + nové CD + vstupenky

  Kniha fotografií Jindřicha Štreita Věřím na zázraky a CD s písničkami písničkáře Nosláva. V knize bude věnování s vlastnoručním podpisem JŠ. K tomu obdržíte také vstupenku na pořad Věřím na zázraky, kde se budete moci osobně setkat s Jindřichem Štreitem. Doručení je v ceně odměny. 

  Děkujeme.
   

  Reward delivery: Zásilkovna, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 73.04
  (CZK 1,800)
 • remaining 84 from 100
  Všechno v krabici

  V této odměně jsou úplně všechny naše výtvory položené pěkně do krabice. Nová kniha Věřím na zázraky a nové CD Věřím na zázraky + dvě vstupenky na náš NOVÝ pořad. Dále CD Zastavit čas a kniha Zastavit čas, kterou jsme vydali v roce 2019. Na knihu zastavit čas a CD Zastavit čas se můžete podívat v popisu projektu v části Všechno v krabici.

  Děkujeme.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 101.44
  (CZK 2,500)
 • remaining 27 from 30
  Fotografický workshop s písničkami v Olomouci

  Dvoudenní workshop s Jindřichem Štreitem a písničkářem Nosláva. Fotografování, zpívání, tvoření a poznávání krás Olomouce. Každý si odveze osobní fotografický portrét s věnováním od mistra Jindřicha Štreita a album svých fotografií z workshopu. Realizace jaro 2023. Workshop proběhne pro dvě skupiny po 15 lidech, aby byl zajištěný osobní přístup. Ubytování, stravování, portrét je v ceně odměny. Těšíme se na setkání.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 405.76
  (CZK 10,000)
 • remaining 25 from 27
  Fotografický workshop s písničkami + kniha + CD

  Dvoudenní workshop s Jindřichem Štreitem a písničkářem Nosláva. Fotografování, zpívání, tvoření a poznávání krás Olomouce. Každý si odveze osobní fotografický portrét s věnováním od mistra Jindřicha Štreita a album svých fotografií z workshopu + knihu Věřím na zázraky a CD. Realizace jaro 2023. Workshop proběhne pro dvě skupiny po 15 lidech, aby byl zajištěný osobní přístup. Ubytování, stravování, portrét je v ceně odměny. Těšíme se na setkání.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 405.76
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 5
  Partner TOUR 2023 - Věřím na zázraky

  V příštím roce vyrazíme s Jindřichem Štreitem na TOUR 2023. Budeme uvádět po celé ČR pořad Věřím na zázraky a novou knihu. Vaše firma se může stát naším partnerem. Logo vaší firmy bude na všech plakátech, pozvánkách, v knize která vyjde, na banneru při uvedení pořadu a promo videu. Na pořadech budeme prezentovat vaše dodané propagační materiály. Navíc obdržíte podepsanou knihu, CD, kalendář, a trojici fotografií. Na jeden pořad vás vezmeme do zákulisí, aby jste si užili celodenní atmosféru TOUR 2023. Děkujeme a těšíme se.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,014.40
  (CZK 25,000)
 • remaining 1 from 1
  Generální partner TOUR 2023 - Věřím na zázraky

  Generální partner s námi bude na TOUR 2023, na kterém uvedeme po celé ČR pořad Věřím na zázraky a novou knihu. Speciálně pro tohoto partnera zrealizujeme komponovaný pořad s Jindřichem Štreitem, besedu, autogramiádu (podle přání partnera i v tomto roce - 2022). Na pořadech konaných po celé ČR představíme vaši firmu před vystoupením a budeme prezentovat vaše dodané propagační materiály. Firma generálního partnera bude mít své logo na všech plakátech, vstupenkách, pozvánkách, v knize která vyjde, na banneru při uvedení pořadu a promo videu. Generální partner obdrží podepsanou knihu, CD, kalendář, a trojici fotografií. Také vás vezmeme na jeden pořad do zákulisí, aby jste si užili celodenní atmosféru TOUR 2023. Děkujeme a těšíme se.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 2,028.81
  (CZK 50,000)
 • Sold out!!
  Fotografie č. 1 od Jindřicha Štreita + vstupenky

  Skvělá fotografie na stěnu ve formátu A4 na šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografii si můžete prohlédnout v popisu projektu s označením Fotografie č. 1. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.
   

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.29
  (CZK 500)
 • Sold out!!
  Fotografie č. 2 od Jindřicha Štreita + vstupenky

  Skvělá fotografie na stěnu ve formátu A4 na šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografii si můžete prohlédnout v popisu projektu s označením Fotografie č. 2. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 20.29
  (CZK 500)
 • Sold out!!
  Soubor fotografií č. 1,2,3 + vstupenky

  Tři skvělé fotografie na stěnu ve formátu A4 na šířku, od Jindřicha Štreita s jeho originálním podpisem. Fotografie si můžete prohlédnout v popisu projektu s označením Fotografie č. 1,2,3. Dále dvě vstupenky na pořad Věřím na zázraky. Doručení je v ceně odměny.

  Děkujeme.

  Reward delivery: Zásilkovna, in a month after the Hithit project end

  EUR 48.69
  (CZK 1,200)