Pihovaté pralinky - tištěná kniha, ekniha i audiokniha

Pihovaté pralinky jsou povídkové etudy, co vás pohladí po duši a taky vás budou pěkně napínat. Ráda bych je společně s vámi vydala. Knížka bude tištěná, elektronická i audio. Namluvili ji herci z Divadla Husa na provázku tak, že se vám bude tajit dech.

 • Ukaž, co to máš?

 • Dominik Teleky a Sylvie Krupanská

 • Před kamerou, za kamerou

 • Pralinky se rozehrávají

 • Nabídnete si?

 • Ladění scény s rejžou

 • Dobrý zvuk je kumšt

 • Tohle ve scénáři nebylo

 • Herecký koncert

 • Já, že snědl ty bílé pralinky?

 • Neručit, natáčíme

 • Nad korekturou

 • Ze scénáře: Mlsně si prohlíží

 • Hlavní rekvizity videa

 • Studio Indies se rozeznívá

 • Bezprostřední Sylvie Krupanská

 • Nesmí být nuda...

 • Tým pihovatých pralinek

988 €
vybrané z 6 168 €

16%

16% splnené

41 dní do konca

36 ľudí prispelo

Umenie, Literatúra

Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jaký je cíl?

Neptejte se jaký je cíl, ale jaký je sen. Tím snem je vydání knížky povídek Pihovaté pralinky, a to v tištěné verzi, elektronické i audio. Audiokniha je skoro hotová, namluvili ji herci z Divadla Husa na provázku Sylvie Krupanská a Dominik Teleky. Chybí dodělat hudbu a vrhnout se na grafiku, tisk a vydání knížky. Prosím vás o podporu, peníze použiji na tuto realizaci. Když to vyjde, kniha bude venku  v létě.

O čem jsou povídky?

Jsou to povídky plné emocí života. O něze, touze, naději, lásce, hledání i pomíjivosti. Zavedou vás do fantazie, odkryjí tajná zákoutí vašeho nitra nebo připomenou zapomenutý pocit. Délku mají tak akorát ke kávě. Proč pihovaté? A proč ne? Taky se to mohlo jmenovat takto: Mezi nádechy, Chytni mě za ruku, Drobky ze života, Momentky bytí, To nevypereš, Zápisky pod čarou, Dívej se srdcem...

Něco ze zákulisí

Audiokniha se natáčela dva dny v legendárním studiu Indies Brno. Při natáčení jsme snědli tři krabice čokoládových pralinek, vypili litry kávy a spotřebovali haldu kapesníků. Tekly nám slzy smíchem i dojetím. Ty nuance hlasů… V každé povídce se rozehrávají jiným odstínem, to si musíte poslechnout. Ukázky jsou zde.

Milníky kampaně

 • 160 000 Kč Uhradí se náklady spojené s realizací audioknihy a hudební režie, začnou grafické práce.
 • 250 000 Kč Uhradí se výdaje za redakci, tisk a vydání knihy, spustí se práce na propagaci. 
 • 320 000 Kč Uhradí se finance na distribuci knížky, aby se dostala k vám blíž.

Kdo je Makywrite?

Psát jsem začala před třemi lety a chytlo mě to. Líbí se mi příběhy a jejich skrytá poselství. Ráda vepisuji emoce mezi řádky. Pod nickem Makywrite si píšu pro radost na blogu, facebooku a instagramu

Na dobrou věc 

Padesát tisíc z prodeje knihy bych ráda darovala TyfloCentru Brno, které pečuje o nevidomé. Nejsem v žádném spojení s tímto centrem, sama dobře vím, jak je zrak křehký. V knížce je i povídka o dívce, co se bála, že neuvidí...

Díky, že v tom "jedete" se mnou

Ráda bych poděkovala všem, kteří svým dílem a nadáním pomohli nebo ještě pomohou Pralinkám na svět. Chtěla bych ale především poděkovat vám, kteří knize věnujete svou finanční podporu. 

Co najdete v často kladených otázkách?

Najdete zde například tyto informace: jakou velikost bude mít tištěná kniha, v jakém formátu bude elektronická kniha, něco o záložce,  další detaily k audioknize, jak je to s těmi bonusy partner nebo hlavní partner knihy a co je to pihovatý happening

Poznámka na závěr

Z fotografií by se mohlo zdát, že kniha již existuje. Nenechte se nachytat, to je jen um grafika, který takto připravil vizualizaci. Ty bílé tečky, to budou pihy "skrz." Těším se, že knížku společně vydáme. Varování, kniha je nevhodná pro osoby s pihofóbií :-D

PŘED TEBOU

Necítím nic. Necítím to, co bych cítit měla. To, co jsem cítila s těmi, co byli před tebou. Všechno, co bych ti mohla dát, jsem dala těm, co byli před tebou. Už nemám sílu. Ani pro mě mi nic nezbylo. Tak jdu pryč, od tebe i od těch, co chtějí jen brát. Raději budu sama, než necítit nic. Nemám v sobě zášť, jsem zahojená a otevřená. 
Pak potkám jeho, jako kdyby vypadl z mých snů.
„Jaký je?“ ptají se zvědavě kamarádky u kávičky.
Odpovídám: „Rozvedený, vychovaný, pracovitý, čistotný, ochotný, laskavý, ohleduplný a něžný.“
Mám chuť napsat té přede mnou. Že mi ho pěkně vychovala, že jí za to děkuji a že si ho teda nechám.

Tvůrčí proces je často "bordýlek"Témata spí většinou v deníčku Člověk by se neměl brát tak vážně :-)To bílé jsou pihy "skrz" - vizualizace obálkyAudioknížka ready na cesty - vizualizace

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 2 PODPORA A DOBRÝ POCIT

  Chci podpořit vydání knížky Pihovaté pralinky. Knihu nepotřebuji, stačí mi dobrý pocit.

  Částku si navýším podle sebe, fandím splněným snům.

  Děkujeme :-)

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 3,86 €
  (100 Kč)
 • 2 EKNIHA

  Chci podpořit projekt a mít elektronickou knížku Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Na tištěnou verzi už prostě nemám v knihovně místo. Knížka mi bude dodaná ve formátu pdf a ePUB, vhodná pro čtečky. Bude mi zaslána elektronicky přes úschovnu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 6,55 €
  (170 Kč)
 • 3 ​AUDIOKNIHA

  Chci podpořit projekt a mít audioknihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Namluvili ji herci z Divadla Husa na provázku Sylvie Krupanská a Dominik Teleky. Audioknihu dostanu ve formátu mp3. Kniha mi bude zaslána elektronicky přes  úschovnu. 
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 7,71 €
  (200 Kč)
 • 0 ​TIŠTĚNÁ KNIHA - VYZVEDNUTÍ BRNO

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Nepotřebuji ani záložku ani věnování. Chci se trochu vyluftovat, tak si pro ni dojdu a osobně si ji vyzvednu v Brně. Více k osobnímu vyzvednutí se dozvím v často kladených otázkách. 
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 8,48 €
  (220 Kč)
 • 4 ​TIŠTĚNÁ KNIHA - ZASLÁNÍ POŠTOU

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Nepotřebuji ani záložku ani věnování. Kniha mi bude zaslána poštou do schránky jako běžné psaní, poštovné mám v ceně.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 10,02 €
  (260 Kč)
 • 0 ​TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS - VYZVEDNUTÍ BRNO

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Chci k tomu ale i tu príma záložku, a ještě osobní věnování. Mám Brno trochu z ruky, tak mi přijde poštou do schránky (jako běžné psaní, poštovné mám v ceně).

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 10,41 €
  (270 Kč)
 • 3 ​TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS - ZASLÁNÍ POŠTOU

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Chci k tomu ale i tu príma záložku, a ještě osobní věnování. Brno mám z ruky a taky se mi nechce parkovat na déjedičce, tak mi kniha přijde poštou do schránky (jako běžné psaní, poštovné mám v ceně). 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 12,34 €
  (320 Kč)
 • 1 ​KOMBO I: EKNIHA + AUDIODIOKNIHA

  Chci podpořit projekt a mít eknihu a audioknihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Elektronická knížka mi bude dodaná ve formátu pdf a ePUB pro čtečky. Audioknihu namluvili Sylvie Krupanská a Dominik Teleky. Tohle kombo je pro mě ideální a ještě ušetřím pár kaček. Vše mi bude zasláno elektronicky přes úschovnu. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 13,11 €
  (340 Kč)
 • 6 KOMBO II: TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS + AUDIOKNIHA

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou i audio knížku Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Chci k tištěné verzi i tu príma záložku a ještě osobní věnování. Audioknihu namluvili Sylvie Krupanská a Dominik Teleky. Tištěná knížka mi přijde poštou (jako běžné psaní, poštovné mám zdarma). Audio knížka mi bude zaslána ve formátu mp3 elektronicky přes úschovnu. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 18,50 €
  (480 Kč)
 • 2 TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS 2 KS

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Rovnou koupím jednu navíc, to se mi doma šikne jako dárek. Jednu knihu dostanu s osobním věnováním autorky a tu druhou čistou, abych tam mohl/a napsat své věnování. Obě knihy budou mít i tu príma záložku, a ještě ušetřím nějaké kačky. Knížky mi přijdou poštou jako běžné psaní, poštovné mám zdarma.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 19,28 €
  (500 Kč)
 • 2 KOMBO III: 2 KS TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS + AUDIOKNIHA

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Rovnou koupím i jednu navíc jako dárek. Dostanu tu svou knihu s osobním věnováním autorky a tu druhou čistou, abych tam mohl/a napsat své věnování. Obě dvě knihy budou mít i tu príma záložku, a ještě ušetřím nějaké kačky. Knížky mi přijdou poštou jako běžné psaní, poštovné mám zdarma. Audiokniha mi přijde ve formátu mp3 přes elektronickou úschovnu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 25,83 €
  (670 Kč)
 • 18 z 20 PIHOVATÝ HAPPENING PRÝGL

  Chci podpořit vydání knížky a stát se donátorem projektu. Mám smysl pro humor a líbí se mi netradiční akce. Chci strávit s autorkou odpoledne na brněnském Prýglu. Na sluníčku budeme chytat pihy a povídat si o životě. Třeba se ten můj příběh dostane do další knížky... Dostanu k tomu tištěnou knížku s osobním věnováním a záložkou. Akce se bude konat na čerstvém vzduchu, s distancem, takže jí zrušení nehrozí. Počet osob bude upraven podle aktuálních vládních nařízení. Více o happening si přečtu v často kladených otázkách.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 26,99 €
  (700 Kč)
 • 0 TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS 3 KS

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Rovnou koupím i dvě navíc pro mé přátele, budu mít alespoň vyřešené originální dárky. Dostanu tu svou knihu s osobním věnováním autorky a ty další čisté, abych tam mohl/a napsat své věnování. Všechny tři knihy budou mít i tu príma záložku. Knížky mi přijdou poštou jako běžné psaní, poštovné mám zdarma.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 27,76 €
  (720 Kč)
 • 0 KOMBO III: 3 KS TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS + AUDIOKNIHA

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou i audio knížku Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Koupím rovnou dvě tištěné knížky navíc jako dárky. Jednu knihu dostanu s osobním věnováním autorky a ty další čisté, abych tam mohl/a napsat své věnování. Všechny tři knihy budou mít i tu príma záložku. Knížky mi přijdou poštou jako běžné psaní, poštovné mám zdarma. Audio knížka mi bude zaslána ve formátu mp3 elektronicky přes úschovnu. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 33,54 €
  (870 Kč)
 • 1 ​TIŠTĚNÁ KNÍŽKA BONUS 4KS

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Rovnou koupím i tři navíc pro mé přátele, budu mít alespoň vyřešené originální dárky. Dostanu tu svou knihu s osobním věnováním autorky a ty ostatní čisté, abych tam mohl/a napsat své věnování. Všechny čtyři knihy budou mít tu príma záložku, a ještě ušetřím nějaké kačky. Knížky mi přijdou poštou a poštovné budu mít zdarma.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 34,70 €
  (900 Kč)
 • 0 KOMBO III: 4 KS TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS + AUDIOKNIHA

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou i audio knížku Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Koupím rovnou tři tištěné knížky navíc jako dárky. Jednu knihu dostanu s osobním věnováním autorky a ty další čisté, abych tam mohl/a napsat své věnování. Všechny čtyři knihy budou mít i tu príma záložku, a ještě ušetřím nějaké kačky. Knížky mi přijdou poštou jako běžné psaní, poštovné mám zdarma. Audio knížka mi bude zaslána ve formátu mp3 elektronicky přes úschovnu

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 41,25 €
  (1 070 Kč)
 • 29 z 30 PARTNER KNIHY

  Chci se stát partnerem a donátorem tištěné knížky a podpořit její vydání. Na straně s poděkováním v ní bude vytištěno mé jméno. Dostanu k tomu tištěnou knížku s osobním věnováním a záložkou. Knížka mi přijde poštou domů (jako běžné psaní, poštovné mám zdarma).

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 42,41 €
  (1 100 Kč)
 • 1 TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS 5 KS

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou knihu Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Rovnou koupím i čtyři navíc pro mé přátele, budu mít alespoň vyřešené originální dárky. Dostanu tu svou knihu s osobním věnováním autorky a ty ostatní čisté, abych tam mohl/a napsat své věnování. Všech pět knížek bude mít i tu príma záložku, a ještě ušetřím nějaké kačky. Knížky mi přijdou poštou jako běžné psaní, poštovné mám zdarma.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 42,41 €
  (1 100 Kč)
 • 1 ​KOMBO III: 5 KS TIŠTĚNÁ KNIHA BONUS + AUDIOKNIHA

  Chci podpořit projekt a mít tištěnou i audio knížku Pihovaté pralinky, dřív než ostatní. Koupím rovnou čtyři tištěné knížky navíc jako dárky. Jednu knihu dostanu s osobním věnováním autorky a ty další čisté, abych tam mohl/a napsat své věnování. Všech pět knížek bude mít i tu príma záložku, a ještě ušetřím nějaké kačky. Knížky mi přijdou poštou jako běžné psaní, poštovné mám zdarma. Audio knížka mi bude zaslána ve formátu mp3 elektronicky přes úschovnu

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 47,03 €
  (1 220 Kč)
 • 15 z 20 HLAVNÍ PARTNER KNIHY

  Chci se stát hlavním partnerem a donátorem tištěné knížky a podpořit její vydání. Na straně s poděkováním v ní bude mé jméno uvedeno jako hlavní partner. Mé jméno tam bude uvedeno už navždy, i když se bude někdy dělat dotisk. Dostanu k tomu tištěnou knížku s osobním věnováním a záložkou, elektronickou knihu a audioknihu. Knížka mi přijde poštou domů (jako běžné psaní, poštovné mám zdarma), audiokniha a ekniha přes elektronickou úschovnu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 77,10 €
  (2 000 Kč)