Dotisk knihy Bezruký Frantík

Dotisk knihy o chlapci z malé vesničky v Orlických horách, který, ač narodil se bez rukou, dokázal dobýt svět. Podal si nohu s americkým prezidentem, řídil automobil darovaný samotným Fordem. K vydání knihy nám chybí už jen peníze na zaplacení tisku.

 • Čisté stolování pro Frantíka nebyl problém ..

 • Práce s hoblíkem si užíval se zápalem...

859 €
vybrané z 2 170 €

39%

39% splnené

31 dní do konca

44 ľudí prispelo

Literatúra

Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo ?

Máme s kamarádkou chaloupky v Orlických horách, ve vsi Jamné nad Orlicí, kde se Bezruký Frantík v r. 1904 narodil. Životní příběh chlapce, který se narodil bez rukou a přesto dokázal dobýt svět, nás naprosto ohromil a nadchl. Protože však kniha o jeho osudech, kterou před lety sepsal pan Richard Sobotka, již nešla sehnat, začaly jsme zjišťovat, jak se s ním spojit a jak získat autorská práva pro její dotisk. Měly jsme velké štěstí. Pan Sobotka ihned souhlasil a v jednání jsme pak pokračovaly s jeho synem Jakubem, který byl také velmi vstřícný.

Naší snahou bylo knihu trochu rozšířit a vylepšit. Začaly jsme shánět další zajímavosti a fotografie. Při této práci jsme s velkým překvapením zjistily, že uvedený příběh prakticky ve stejnou dobu zaujal i umělecké vedení Divadla pod Palmovkou. Seznámily jsme se s úžasným Igorem Orozovičem, kterému o Frantíkovi vyprávěl jeho kamarád, shodou okolností také z Jamného nad Orlicí. Igor je Bezrukým Frantíkem tak zapálen, že nám ochotně zažehl knihu svou osobní předmluvou, která při četbě otevře srdce i Vám.

Do skládačky puzzlí se přidal výtvarník Petr Dimitrov, taktéž chalupář z Jamného. Frantíkův příběh dobře znal, a tak ho dokázal vkusně převést do krásných obrázků, z nichž jeden bude zdobit titulní stránku.

Všechno nám do této chvíle krásně šlo, ale teď začíná být řada na Vás. Úsilí pár dobrých přátel můžete pomoci završit tím, že si novou knihu buď předplatíte, nebo přispějete na její tisk. Samy na to už totiž nemáme. 

Co je náš cíl?

Nastěhovat Frantíka k Vám domů, do škol, ale hlavně do Vašich srdcí...

Detaily

Příběh malého chlapce, který měl být odložen, protože se narodil bez rukou v malé horské vesnici v roce 1904 a podle tehdejších měřítek neměl šanci na přežití. Jeho vůle něco dokázat jej dovedla až k setkání s hlavou Spojených států amerických.

Byl spisovatelem, řezbářem, podnikatelem, manželem, tátou, zpěvákem a dnes bychom řekli i koučem.

Pro dotisk knihy máme vše připravené, včetně autorských práv, nové titulní stránky od skvělého výtvarníka, dobové fotografie i milou předmluvu režiséra Igora Orozoviče, který společně s Tomášem Dianiškou sepsal scénář ke stejnojmenné divadelní hře uváděné      v Divadle pod Palmovkou. Nyní nám zbývá už "jen" sehnat peníze na zaplacení tisku. A až nová kniha zavoní, bude naším posledním cílem dostat ji mezi Vás.

... a ještě něco navíc

Až knihu dočtete, podívejte se na svoje ruce, pokud je máte, a dělejte s nimi divy .. Třeba jen někoho obejměte, avšak s mnohem větší vděčností a láskou než doposud.... To Frantík nemohl a přitom opravdu moc chtěl....

Kdo jsme?

Jak zazní ve videu, jsme dvě mámy. Pokoušíme se sice i o jiné věci, ale tohle je zatím to nejdůležitější :)

Proč to děláme?

Frantíkův příběh nám učaroval. Jsme přesvědčeny, že může být vzorem a příkladem i v dnešní době a přitom jej skoro nikdo nezná.  A hlavní důvod proč na HITHITU ? Protože HITHIT je skvělá věc,která funguje. Pomůže nám knihu představit a případně předprodat. A hlavně pomůže těm, kteří knihu podpoří finančně a až půjdou kolem výlohy a koutkem oka ji zahlédnou, budou mít dobrý pocit z vědomí, že je to i jejich kniha.

Aktuality

5.10.2020 Tiskárna Power Print

Naše kniha je již ve vagonku v tiskárně a čeká na své zrození.

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 4 Více štěstí je v dávání, než v přijímání

  Na první pohled to může vypadat tak, že nedostáváte nic, ale opak je pravdou. Až půjdete kolem výlohy a koutkem oka knížku o Frantíkovi zahlédnete, budete mít báječný pocit sounáležitosti a spoluautorství na projektu !

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 3,68 €
  (100 Kč)
 • 1 Naučím Vás ve znakovém jazyce větu

  Přes on line spojení, třeba na FB, Vás naučím větu ve znakovém jazyce .... "Chci si přečíst knihu o Bezrukém Frantíkovi " a " Chci a proto umím"  :)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 7,32 €
  (199 Kč)
 • 3 z 10 Prvních deset nejlevnějších !

  Prvních deset knih Vám po skončení projektu osobně předáme na Staroměstském náměstí z ručky do ručky.  Den v týdnu a podvečerní hodinu Vám ohlásíme zde :)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 9,93 €
  (270 Kč)
 • 14 z 30 Kniha poštou nebo do zásilkovny

  Pošleme Vám knihu poštou, nebo do zásilkovny. Do poznámky prosím nezapomeňte uvést své telefonní číslo a adresu vaší zásilkovny :). Cena je včetně poštovného zásilkovného. Po skončení projektu se na ní můžete těšit.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 14,68 €
  (399 Kč)
 • 14 z 15 Osobní předání v Praze

  Osobně Vám knihu předáme s pozváním na jedno pivo na Staromáku. Tak objevíte nejlevnější pivo na tomto lukrativním místě. Pokud budete stát o osobní vyprávění a co plánujeme dál, rádi se podělíme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 20,23 €
  (550 Kč)
 • 48 z 50 Jste spoluvydavatel

  Do knihy, kterou si zakoupíte, Vám při předání, nebo před odesláním, vlastnoručně perem zapíšeme, že jste finančně přispěl(a) na její vydání.
  Poštovné není započteno v ceně, hrazení poštovného domluvíme po skončení projektu. Nebo osobním předáním v centru Prahy.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 22,03 €
  (599 Kč)
 • 14 z 20 Kniha s podpisem autora

  Knihu Vám podepíše sám autor. Osobní předání v centru Prahy. V případě posílání poštou nebo do zásilkovny, nezapoměnte do poznámky   uvést své telefonní číslo a adresu vaší zásilkovny :)

   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 22,03 €
  (599 Kč)
 • 13 z 20 Dobrodružné hledání

  Knihu Vám schováme a Vy si jí za pomoci  indícií budete muset najít na tajemném místě staré Prahy. Nebude to rozhodně lehké!  Komunikovat budeme přes FB... nebo přiložený telefoní číslo které prosím nezapoměňte uvést v poznámkách. Pojďte poznat krásné, ale méně známé místo v Praze. Pátrací dni budou v listopadu a prosinci vyhlášené zde a na stránkách FB Bezruký Frantík..

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 25,71 €
  (699 Kč)