Komunitní centrum pro svět autismu potřebuje Vaší pomoc

KC KOPEC v Praze v podzemí kulturní památky Domu u Slavických vytváří prostor pro setkávání a tvorbu lidí na spektru autismu, protože víme, že tak podporujeme jejich soběstačnost. Zvláště nyní je pro klienty důležité zůstat ve vzájemném kontaktu.

 • Křest knihy se Simonou Babčákovou

 • Premiéra v KC s Miroslavem Jankem

 • Hračky vlastní výroby pro autistické děti

 • Slavnost v KC s Jaroslavem Duškem

 • Natáčení filmu Fenomén autismus

 • Paralelní lezení

 • Komunitní výlet

 • Výstava tvorby na sousedských slavnostech

 • Kurz drátování keramiky

 • Intuitivní malba

 • Výroba keramiky

 • Přicházíme v míru - Radek Čihák

 • Přicházíme v míru - Matěj Hošek

 • Výstava obrazů Jalta

 • Předáváme náš dar prezidentce Jižní Koreje

 • Dramaterapie s Natašou Burger

 • Hudební lázeň s projektem Hladce vibrace

 • Natáčení CD Hormonie

2 043 €
vybrané z 3 327 €

61%

61% splnené

16 dní do konca

67 ľudí prispelo

Komunita, Antivir

Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Kdo jsme?

Jsme parta lidí, které spojuje autismus jako způsob bytí. Autismus pro nás je více jinakost než postižení - jinakost, která umí nejen dělat život těžší, ale i přinášet unikátní pohledy na realitu tohoto světa. To je také důvod, proč řada lidí na spektru autismu ráda tvoří a proč jejich tvorba často přitahuje pozornost. Klientům pomáháme také v těžkých chvílích i při zaměstnávání.

Co je náš cíl?

Víme, co lidé na spektru autismu potřebují:

 1. Bezpečné zázemí a prostor pro sounáležitost. Sdílet a chápat
 2. Takové formy pomoci, které vedou k větší nezávislosti - i na té pomoci. Cesta k dobrému životu
 3. Povědomí o vlastní hodnotě a právu být sám sebou. Respekt k mému bytí
 4. Tvorba je důležitá nejen pro autora - je to také zpráva o nás. Máme co dát

Proč tento projekt?

Naším hlavním výdělkem, který nám pomáhá hradit režijní náklady, byly odborné kurzy, přednášky a besedy o autismu. Nyní jsou všechny tyto akce zrušeny a není jisté, kdy v tom budeme moci pokračovat a jak douho se udržíme. Nemáme z čeho platit nájem, energie, komunikační poplatky a další pravidelné provozní náklady. Navíc jsme nestihli dokončít rekonstrukci pracovny psychoterapeutů - chybí dvoje dveře (atypické do klenby) a v aktuální situaci nemáme z čeho dokončení dofinancovat.

KOmunitní, Poradenské a Edukační Centrum

KC KOPEC je projekt unikátní celosvětově jak propojením autismu a umění, tak svépomocnou podstatou i poskytováním služeb. Neprosíme ostatní, aby nám dodali to, co potřebujeme - umíme si to dodat sami, ale potřebujeme Vás, abychom v tom mohli pokračovat i nyní. Adventor o. s. jako provozovatel centra pořádá výstavy obrazů autistických malířů v Česku i ve světě, koncerty umělecky nadaných, vydává svým autistickým členům CD (ukázky a článek) a knihy. Ve spolupráci s Jaroslavem Duškem pořádáme v Divadle Kampa besedy s autisty o autismu, točíme filmy o autismu (Normální autistický film, Markéta chce taštičku, Femoném autismus), organizujeme výtvarné a keramické kurzy, muzikoterapii, dramaterapii a další.

... taky Vám chceme říct:

Moc děkujeme za každou podporu! Doslova každá pomoc pro nás znamená hodně, Pokud už jsme dosáhli cílové částky a projekt se Vám líbí, prosíme pokračujte v podpoře - každý další dar zvýší naše šance, že tuhle vzducholoď naděje dovedeme za nynější krušné časy.

Na závěr

Děkujeme všem, co dočetli až sem ;-). Prosíme o sdílení tohoto projektu - může zachránit několika lidem práci, kterou mají rádi a mnoha lidem místo, kde se cítí bezpečně. Pokud se chcete cokoli zeptat, ptejte se! Pokud chcete cokoli říci, mluvte! I kdybyste nás nemohli podpořit jinak než slovem, budeme vděční i za komentář a povzbuzení.

Za přízeň děkuje Adventor o. s. a komunita lidí na spektru autismu!

Tým Adventor

Aktuality

23.5.2020 Jsme za polovinou!

Už jsme minuli polovinu stanovené doby a čeká nás ještě 21 dní do konce, ale hlavně už jsme za polovinou cílové částky! Všem, kdo nás podpořili, moc děkujeme a tím máme na mysli i ty, kteří náš projekt poslali dál. Zejména chceme moc poděkovat těm členům a klientům komunitního centra i dospělým…

Viacej

5.5.2020 Děkujeme!

Všem moc děkujeme - jste úžasní! Asi tušíte, že každé - tím myslíme KAŽDÉ - vyjádření podpory si obrovsky ceníme. Finanční prostředky jsou pro nás samozřejmě životně důležité, ale neméně důležitá je pro nás zpráva, že lidem záleží na tom, co děláme. Za několik dní jste dali dohromady třetinu…

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 13 Přidat se k nám - to JE dobrý pocit ;-)

  Každá - i sebemenší - podpora nám pomůže a Vy se tak stáváte členem naší party, která do toho dává srdce.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 1,48 €
  (40 Kč)
 • 8 Káva se sušenkou v KC KOPEC

  Poznejte naše podzemní centrum osobně - seznamte se s naším týmem. Ukážeme vám, kde tvoříme a kde se setkáváme, uvidíte všechny naše prostory a především budete moci ocenit naší výbornou čerstvě mletou kávu.Těšíme se na Vás, jakmile to situace dovolí!

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 2,22 €
  (60 Kč)
 • 2 z 20 Originální keramika z naší dílny

  Naši klienti neustále tvoří - s podporou umělecké keramičky Olgy Krejčové vznikají podivuhodní tvorové, speciální nádoby a magické krajiny včetně tzv. Kopečků - symbolů našeho komunitního centra KOPEC, mezi nimiž nenajdete dva stejné. Něco takového nutně potřebujete :-)!
  Keramiku si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru, nebo Vám jí zašleme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 7,39 €
  (200 Kč)
 • 27 z 30 CD "Hormonie" autistického písničkáře Radka Čiháka

  Mezi ty, které podporujeme, patří i písničkář Radek Čihák. Tomu jsme nedívno vydali mírně provokativní CD jeho tvorby pod názvem Hormonie. Spolupracovala řada skvělých lidí jako Pavel Attel, Michal Němeček, Michal David, Jiří Čečetka, Míra Matoušek, Luboš Mastilák, Tomáš Volek a další. Ukázky můžete prozkoumat na tomto odkazu.

  Na přání může být CD signované Radkem Čihákem. CD si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru, nebo Vám ho zašleme.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 18,48 €
  (500 Kč)
 • 22 z 30 Kniha Pondělíčkování

  Autorky Petra Bobalová a Františka Fromm, které si říkají LEF PEA, napsaly a namalovaly magickou knížku Pondělíčkování a Adventor pomohl knížku vydat. Když jsme dílo křtili s Jaroslavem Duškem, líbila se mu kniha natolik, že se rozhodl jim věnovat jeden z večerů v Divadle Kampa.

  Knihu si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru, nebo Vám jí zašleme.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 18,48 €
  (500 Kč)
 • 7 z 10 Muzikoterapie na vlastní kůži

  Nemusíte umět na nic hrát, nemusíte dokonce mít nic k vyléčení ;-), ale zaručujeme Vám, že účast na expresivní muzikoterapii pod vedením Mgr. Anny Neuwirthové, PhD bude pro Vás zážitkem. Možná se o sobě i něco nového dozvíte ...

  Muzikoterapie probíhá jednou za 14 dní ve čtvrtek a trvá 90 minut. Detaily domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 29,57 €
  (800 Kč)
 • 9 z 10 Vyrobím si vlastní keramiku

  Lektoři našich tvůrčích kurzů neříkají lidem, co mají vytvořit, ale pomáhají jim s jejich nápady. Zažijte na vlastní kůži ten pocit, kdy poddajná hlína přejímá tvary dle Vašich idejí - nebo se o to aspoň snaží ;-). Zahrnuje dvě návštěvy u umělecké keramičky Olgy Krejčové (modelování a glazování), po finálním výpalu si odnesete to, co nikdo jiný nemá ;-)

  Keramická dílna probíhá jednou za 14 dní zpravidla ve čtvrtek a trvá 2-3 hodiny (budete divit, jak rychle to uteče). Detaily domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 36,97 €
  (1 000 Kč)
 • 16 z 20 Kombo "Umění autismu" - komplet dárků

  Jestli jste si u keramiky, CD a knihy řekli "tohle chci", můžete to mít všechno najednou objednáním kompletu " Umění autismu" obdržíte unikátní keramický výrobek, rebelské i snivé CD Radka Čiháka Hormonie a knihu plnou magických ilustrací a hlubokých textů Pondělíčkování od autorek LEF PEA.

  Sadu si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru, nebo Vám jí zašleme.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 40,67 €
  (1 100 Kč)
 • 3 Roční volná vstupenka do divadla pro dva

  Jedna z trvale oblíbených a už tradičních akcí Adventoru je divadelní talk-show Přicházíme v míru v pražském Divadle Kampa. Besedami o autismu se zajímavými hosty z Česka i z ciziny - autistickými nebo jnak s autismem spjatými - provází Michal Roškaňuk a Jaroslav Dušek.

  Uvidíte opravdové živé autisty ;-) a múžete se jich sami ptát. Získáte dvě volné vstupenky na celý rok, tedy na čtyři představení Přicházíme v míru za výhodnou cenu, navíc s možností dřívějšího vstupu do sálu - můžete si pohodlně vybrat místo a sledovat přípravy představení.

  Detaily domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 55,45 €
  (1 500 Kč)
 • 2 Zážitkové lezení se zkušenými lezci

  Adventor též provozuje lezecký oddíl HK Adventor, kde však nejde o  výkon, ale zábavu, self-test a společně strávený čas. Pokud máte obavu z výšek - nevadí; berte to jako možnost si to osahat a možná se o sobě dozvíte něco nového. Nikdo však nikoho do ničeho nenutí - lektoři jsou tam od toho, aby to bylo bezpečné, zábavné a zajímavé.

  Naučíte se základy bezpečného lezení a jištění a vyzkoušíte si základní disciplíny - tolik, kolik budete chtít. Máme lezení rádi a baví nás toukazovat druhým. Vše potřebné poskytneme. Lezení probíhá 1x za 14 dní (a zabere až 3 hodiny - podle Vás), ale pro Vás zorganizujeme speciální příležitost.

  Detaily domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 73,94 €
  (2 000 Kč)
 • 1 z 3 Obraz od autistického malíře

  Sdružujeme i výtvarně nadané lidi na spektru autismu, pořádáme výstavy a aukce jejich obrazů. V našem portfoliu je aktuálně osm umělců, jsou zastoupeny nejrůznější výtvarné techniky a umělecké směry.

  Získáte právo vybrat si z vyhrazených děl to, které Vám udělá největší radost. Pokud dosud nemáte doma žádný originální obraz, může být tohle skvělý začátek, anebo obohatíte svou sbírku umění o zajímavé dílo.

  Obraz si můžete vyzvednout osobně v komunitním centru, nebo Vám ho zašleme na základě výběru, ale rozhodně doporučujeme vybírat osobně.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 110,91 €
  (3 000 Kč)
 • 0 Roční vstupné do klubového kina pro dva s občerstvením

  KC Kopec právě otevírá klubové kino dokumentárního filmu, které bude uvádět vybrané perly z českých i světových filmových festivalů s případnou účastí tvůrců filmu nebo těch, koho se téma týká.

  V útulném prostředí malokapacitního kina bude připraven stůl pro dva včetně bezplatného občerstvení z nabídky komunitního klubu. Tato odměna Vám zaručuje deset projekcí a dle Vašeho výběru. 

  Detaily domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 184,84 €
  (5 000 Kč)
 • 2 Velká rána

  Jestli "dobrý pocit", který je první odměnou, je prstýnkem pro radost, tato odměna není nic menšího než královská koruna. Jestli "dobrý pocit" je lusknutí a Vy chcete udělat pořádnou ránu, tak jste tady dobře.

  Zakoupením každé odměny Velká rána posunete náš projekt o hodně dopředu - stanete se opravdovým členem týmu.

  Samozřejmě si můžete k tomu přát kteroukoli jinou odměnu, navíc máte právo strávit zajímavý večer: Michal Roškaňuk, charismatický ředitel organizace Vás osobně pozve na pohoštění ve vynikající korejské restauraci v Praze. Tohle si přece nemůžete nechat ujít :-).

  Detaily domluvíme e-mailem nebo telefonicky.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 369,69 €
  (10 000 Kč)