Jevgenij Švarc: Nahý král

Jak se přišlo na to, že král je nahý. Pohádková komedie ruského autora Jevgenije Švarce v novém překladu z dílny skupiny překladatelů #anikdyjinak.

Autor: #anikdyjinak

 • Jevgenij Švarc: Nahý král

 • Jevgenij Švarc: Nahý král

3 000 €
vybrané z 1 911 €

156%

156% splnené

286 ľudí prispelo

Literatúra

Zobraziť všetky odmeny

Žil byl v jednom království pasáček královských vepřů, který se zamiloval do princezny. Princeznin pan otec však této lásce nepřál, a proto svoji dceru zaslíbil sousednímu králi.

Takhle začíná pohádková fraška Jevgenije Švarce, psaná na motivy několika Andersenových pohádek. Dostane pasáček Jindřich svoji princeznu? A jak se přijde na to, že král je nahý?

Po Králících a hroznýších Fazila Iskandera a Drakovi Jevgenije Švarce přichází naše překladatelská skupina #anikdyjinak za čtenáři již s třetím překladem a tentokrát jde o další Švarcovu hru. Rozpustilá pohádková komedie vás provede různými peripetiemi pasáčka Jindřicha na cestě za princeznou, přes momenty, které vás budou nutit nahlas se smát, až k neodvratnému závěru a zjištění, že lidská hloupost je nekonečná a král je definitivně a jednou provždy nahý.

Kdo jsme?

Překladatelská skupina Anikdyjinak! se zabývá překlady textů ruských autorů. 

Proč to děláme?

Už jsou to dva roky, co jsme s vaší pomocí, vážení přispěvatelé, mohli vydat skvělou knihu Fazila Iskandera "Králíci a hroznýši", a před rokem jste nám podobným způsobem umožnili vydat vynikající hru Jevgenije Švarce "Drak". Věříme, že vás osloví i Nahý král.  

Aktuality

21.9.2019 Doprodej Draka!

V distribuční síti Kosmas právě probíhá doprodej posledních výtisků Draka Jevgenije Švarce (knihy vzešlé z našeho předchozího projektu). Pokud vám titul ještě chybí, vřele doporučujeme :) #anikdyjinak https://www.kosmas.cz/knihy/244945/drak/

Viacej

20.9.2019 100 % na Nahého krále vybráno za necelé tři dny!

Vážení přispěvatelé, děkujeme, že díky vašemu zájmu bude moct spatřit světlo světa Nahý král v českém překladu, v pořadí již druhá divadelní hra Jevgenije Švarce a celkově třetí vydavatelský projekt, za kterým stojí naše překladatelská skupina #anikdyjinak. Na co se můžete těšit? Nahý král vyjde v…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 161 Chci knihu!

  Za svůj příspěvek dostanu tištěnou knihu a originální pohled s ilustrací autora obrázků v knize. Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  6,08 €
  (159 Kč)
 • 16 z 40 Nahý král a Drak!

  Za svůj příspěvek dostanu výtisk Nahého krále a originální pohled s ilustrací autora obrázků v knize + výtisk další hry Jevgenije Švarce - Draka! Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,56 €
  (250 Kč)
 • 59 Chci dvě knihy!

  Za svůj příspěvek dostanu dva výtisky knihy a dva originální pohledy s ilustrací autora obrázků v knize. Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,47 €
  (300 Kč)
 • 25 Chci tři knihy!

  Za svůj příspěvek dostanu tři výtisky knihy a tři originální pohledy s ilustrací autora obrázků v knize. Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  17,20 €
  (450 Kč)
 • 16 Chci pět knih!

  Za svůj příspěvek dostanu pět výtisků knihy a pět originálních pohledů s ilustrací autora obrázků v knize. Poštovné a balné je zahrnuto v hodnotě příspěvku.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  28,67 €
  (750 Kč)