ÝBRKÝBL :: Fashion bazar

S vaší pomocí vylepšíme systém, který usnadní organizaci recyklace oblečení ve veřejném prostoru. Otevřeme ho všem, kteří chtějí pořádat vlastní fashion akce. Lidé tak budou mít víc příležitostí, jak efektivně a za rozumné peníze obměňovat svůj šatník.

Autor: ÝBRKÝBL

 • ÝBRKÝBL :: Fashion bazar 2

 • ÝBRKÝBL :: Fashion bazar 3

 • ÝBRKÝBL :: Fashion bazar 3

 • ÝBRKÝBL :: Na výletě na Jahodovém jamu

 • ÝBRKÝBL :: Na výletě na Jahodovém jamu

 • Prodejní online aplikace

 • Prodejní online aplikace

 • Náš tým, ÝBRKÝBL :: Fashion bazar 3

 • ÝBRKÝBL :: Fashion bazar 4

367 €
vybrané z 2 356 €

15%

15% splnené

36 ľudí prispelo

Komunita, Móda

Praha, Hlavní město Praha, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

Co je naším cílem?

S vaší pomocí zdokonalíme systém, který usnadní organizaci recyklace oblečení ve veřejném prostoru. Otevřeme ho všem, kteří chtějí pořádat vlastní komunitní fashion akce jako je ÝBRKÝBL. Lidé tak budou mít víc příležitostí, jak efektivně a za rozumné peníze obměňovat svůj šatník.

Budeme vám moc vděční, když nám s tím pomůžete :)

Proč toho chceme dosáhnout?

Návštěvníkům i prodejcům se náš fashion bazar zalíbil natolik, že by ho rádi viděli častěji. Navíc se nám začali ozývat i lidé, kteří chtějí uspořádat podobnou akci ve svém městě. Na to ale nemáme kapacity. Co ovšem máme, je promyšlené know-how, o které se rádi podělíme. K tomu ale potřebujeme vylepšit naší online prodejní aplikaci tak, aby v budoucnu umožnila pořádání více samostatných fashion bazarů, tedy aby dovolila rozšířit ÝBRKÝBL kamkoliv, kde bude vůle a chuť akci tohoto formátu organizovat.

Na co půjdou vaše peníze?

Z vybraných peněz pokryjeme práci týmu zodpovědného za vývoj aplikace (tedy především práci programátora, kterého v ÝBRKÝBLu nyní postrádáme) a nakoupíme dvě čtečky čárových kódů, které významně usnadní manipulaci s oblečením. A pokud nám nějaké peníze zbydou, použijeme je na organizaci následujícího fashion bazaru v Praze.

Kdo jsme?

Jsme parta kamarádů, které kromě lásky k originálním kouskům a vášně v prohrabování v sekáčích (to platí hlavně pro dívčí část týmu), pojí snaha přesvědčit lidi o důležitosti recyklace a vzájemného sdílení věcí, které napomáhají omezovat plýtvaní ve společnosti. Na těchto základech vznikl nápad vytvořit kvalitní platformu pro výměnu oblečení nazvanou ÝBRKÝBL.

Co je ÝBRKÝBL?

ÝBRKÝBL je fashion bazáč s oblečením a módními doplňky, země zaslíbená pro všechny, kdo mají vkus a nebojí se ho použít! Akce funguje na jednoduchém principu - přineste přebytečné oblečení, stanovte si ceny, my prodáme, co se dá, a na konci vám vrátíme, co zbylo, a vyplatíme utržené peníze. Prodejce se zaregistruje, zadá do systému zboží k prodeji, vytiskne si cenovky a připevní je na oblečení, které pak donese na prodejní místo. Vše ostatní je v režii ÝBRKÝBLu.

Co ještě je ÝBRKÝBL?

Chceme, aby fashion bazar nebyl jen o nákupech, ale aby také nabídl místo pro setkávání lidí v rámci lokální komunity. Proto se snažíme vytvářet i zajímavý doprovodný program, který umožňuje návštěvníkům zdržet se nejen u štendrů s oblečením. Vedle toho má akce i důležitý charitativní rozměr. Část neprodaného oblečení totiž věnujeme na dobročinné účely. V minulosti jsme takto obdarovali dva azylové domovy pro matky s dětmi a nyní spolupracujeme s domovem Sue Ryder.

Perlička na závěr

Na prvním ÝBRKÝBLu před dvěma lety jsme naspali všichni dohromady za víkend asi 4 hodiny a stihli jsme nacenit asi 1 400 ks oblečení. Tehdy jsme jeli jen na excelové tabulce a kofeinu. UF! :)

Realizační tým

 • Lenka Kolářová

 • Filip Šašek

 • David Šašek

 • Tereza Černá

 • a řada dalších kamarádů / dobrovolníků​

Děkujeme Vám za podporu!

Více o naší činnosti najdete na: www.ybrkybl.cz nebo na Facebooku: www.facebook.com/ybrkybl

Aktuality

27.4.2014 Nový prostor pro ÝBRKÝBL

Neleníme a vybíráme nové místo pro další ÝBRKÝBL. Chceme najít prostor, který bude mít své kouzlo, stejně jako ho měla Divadelní zkušebna v Pragovce na Kolbenově i multifunkční GRID v budově staré tiskárny v centru Prahy.

Viacej

8.4.2014 Jarní ÝBRKÝBL je za námi. Děkujeme všem účastníkům!

Jarní, již čtvrtý, ÝBRKÝBL je za námi! Zvládli jsme to, ale bylo to opět náročné. Za 5 dní jsme spali každý asi 20 hodin, vypili jsme dohromady 30 litrů kávy, probrali jsme téměř 200 tašek a kufrů s oblečením, rozvěsili 2 000 ramínek a zabalili 350 balíčků s Vašimi úlovky. Pokud nám chcete příští…

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 3

  Virtuální high five s organizátory ÝBRKÝBLu.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  1,96 €
  (50 Kč)
 • 12

  Virtuální high five s organizátory ÝBRKÝBLu a origoš placka k tomu.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  3,93 €
  (100 Kč)
 • 14

  Plátěná taška s designem ÝBRKÝBLu a origoš placka k tomu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  9,82 €
  (250 Kč)
 • 4

  Týmová fotka podepsaná od všech kýblheroes, plátěná taška s designem ÝBRKÝBLu a placka k tomu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  19,63 €
  (500 Kč)
 • 2

  Týmová fotka podepsaná od všech kýblheroes, kýbl s originálním designem ÝBRKÝBLu a placka k tomu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  39,27 €
  (1 000 Kč)
 • 0

  Piknik s organizátory ÝBRKÝBLu s příhodami ze zákulisí fashion bazaru a společenskou hrou Stojkový král, podepsaná týmová fotka... a k tomu originální plátěná taška a 3 placky.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  78,54 €
  (2 000 Kč)
 • 10 z 10

  Piknik s organizátory ÝBRKÝBLu s příhodami ze zákulisí fashion bazaru, společenskou hrou Stojkový král a s workshopem bubnování na kýble. A ještě speciální balíček "ÝBRKÝBL v pohodě" (porce jídla a pití na fashion bazaru, sleva 25% na 3 zakoupené kusy oblečení).

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  157,08 €
  (4 000 Kč)
 • 5 z 5

  Velepiknik s organizátory ÝBRKÝBLu ve Vámi zvoleném pražském parku, kýbl plný Mojita a workshop bubnování na kýble. K tomu originální plátěná ÝBRtaška s překvapením, 3 placky... a skutečný high five ;) A ještě speciální balíček "ÝBRKÝBL v pohodě" (porce jídla a pití na fashion bazaru + sleva 25% na 3 zakoupené kusy oblečení).

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  392,70 €
  (10 000 Kč)
 • 3 z 3

  Gigapiknik s organizátory ÝBRKÝBLu ve Vámi zvoleném pražském parku, kýbl Mojita, workshop bubnování na kýble, navždy rezervované prodejní místo v každém pražském ÝBRKÝBLu, originální plátěná taška s překvapením a 3 placky. A navíc "pozlacený" kýbl (plný) slávy s vaší podobiznou a vyrytým jménem :)

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  1 178,09 €
  (30 000 Kč)