DUŠANOVO KOLO PRO EMILA

Staň se součástí legendy! Oživíme příběh o Brněnském kole a vybereme při tom peníze pro handikepované sportovce z Nadačního fondu EMIL. Vše oslavíme open air koncertem a pověšením nového "hithit" kola, čímž se zapíšeme na věky věků do dějin města Brna.

4 855 €
vybrané z 4 587 €

105%

105% splnené

215 ľudí prispelo

Umenie, Šport

Brno, Jihomoravský kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Před rokem jsem odstartoval svou první hithit kampaň pro získání prostředků na vznik mého debutového sólového hudební alba "KDE". Podpora, kterou mi lidé věnovali byla naprosto odzbrojující a fatální. Byl jsem dojat. A to si všichni mohli říct, že když chci zpívat, no, tak ať si zpívám. Okamžitě mně napadlo, že musím tohle prostředí, které kolem mně vzniklo využít k něčemu, co nás přesáhne, k něčemu velkému, k něčemu zásadnímu, čeho se budou moct zůčastnit všichni. Jakmile jsme v divadle odpremiérovali hru Brněnské kolo, bylo to jasné. Oživilo mi to legendu kolem které chodíme dnes a denně a já jsem věděl, že to musíme zopakovat, s živými lidmi ze současného světa, tady a teď. Zrekonstruovat příběh koláře Birka a stát se tak součásti legendy. 

Co je náš cíl?

Našim cílem je, prostřednictvím této extrémní akce, vybrat co nejvíc finančních prostředků pro Nadační fond Emil, který podporuje handikepované mladé sportovce. Aktuálně nadační fond shání prostředky pro Honzu, který se narodil bez pravé končetiny a bez speciální protézy nedokáže pokračovat ve svých dosavadních sportovních úspěších v několika extrémních druhů sportu. Chceme dokázat lidem, že každý jeden z nás, byť i malým dílem, se může stát součástí něčeho velkého, co tu zůstane na věky, na co budeme moci býti hrdí a co budeme moci vyprávět našim dětem. 

Detaily

Charitativní běh, který spojuje řemeslo, sport a kulturu.

2. září 2018, podle brněnské legendy koláře Birka, pokácím v Lednici strom, spolu s mistrem svého řemesla Augustinem Krystyníkem z něj vyrobím kolo a v tom samém dni ho dokutálím do 55 km vzdáleného Brna, kde to vše oslavíme koncertem pro celé Brno, který sám odehraju.  Nové hithit kolo, bude vystaveno na věky věků v Galerii Vaňkovka v Brně a stane se z něj nový turistický bod města. 

... a ještě něco navíc

Nad našim projektem převzal záštitu primátor města Brna. A mimo to, mistr kolář Augustin Krystyník řekl, že je to možné, takže do toho jdeme beze strachu!

Kdo jsme?

Jsem Dušan Vitázek, zpěvák a herec žijící v Brně. Nadšenec, snílek, sportovec, umělec a otec. Mám za sebou úspěšný hithit z roku 2017. Jádro našeho týmu tvoří spolu se mnou ještě Bedřich Snášel, který je organizátor a autor Plesu jako Brno a dalších dnes už tradičních akcí, které hýbou našim českým prostředím a úžasná Kamila Habrová - manažerka, koordinátorka a organizátorka spousty aktuálních funkčních projektů. 

Proč to děláme?

Výtěžek z této akce bude věnován Nadačnímu fondu EMIL, který podporuje handikepované mladé sportovce ... lidi, kteří nevzdali boj se svou těžkou životní situací a dokáží i přesto všechno žít naplno. Na to, aby si dokázali splnit své reálné sny potřebují spousty speciálních pomůcek, na které sami finančně nedosáhnou. Skrze svůj výkon a skrze životní příběhy sportovců z Nadačního fondu EMIL chci dokázat, že je vše možné. Chci ukázat lidem, čeho všeho je schopen zdravý člověk, když jde za svým cílem a neuhne ani o krok a čeho všeho je schopen handikepovaný člověk, který to odmítá vzdát a odmítá se přestat smát, snít a chce žít naplno. 

Aktuality

19.10.2018 Dušanovo kolo pro Emila - film

Děkuju všem za podporu a účast. Podívejte se na klip, jak se to stalo :-) Naše kolo od dnešního dne zdobí prostor u Galerie Vaňkovka v Brně . :-) https://youtu.be/H2CYkMLP21c

Viacej

6.6.2018 Monika Absolonová

Monika Absolonová podpořila náš projekt. Moc děkujeme! Monika Absolonová: "Dobrý den, vážení a milí. Prosím Vás abyste podpořili Dušana Vitázka v jeho snažení, protože on vždycky vymyslí nějakou bejkárnu, která stojí za to. Tentokrát je to Dušanovo kolo a podpora nadačního fondu Emil. Já doufám, ž…

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 22 Příspěvek na projekt

  Příspěvek na podporu projektu od stokoruny až do výšky Vašeho chtíče. 

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  3,82 €
  (100 Kč)
 • 30 Odznak

  Připni si hrdě na hruď placku (odznak) s grafikou hithit kampaně Dušanovokolo a měj tak památku na historickou chvíli znovuzrození legendy o brněnském kole. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  5,73 €
  (150 Kč)
 • 7 Kutálení kola + odznak

  Zůčastni se závěrečného společného kutálení kola ze Zelného rynku centrem města Brna přímo na koncert do Galerie Vaňkovka. Start 2.9.2018 18:00 od Staré radnice Brno. Happening, procházka, kutálení, oslava. Není nutný žádný sportovní dres ani speciální vybavení - mimo ůčastníků handikepovaných sportovců z Nadačního fondu Emil :-). Každý účastník tohoto pochodu obdrží placku (odznak) s grafikou hithit kampaně.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  7,65 €
  (200 Kč)
 • 6 DIPLOM

  Diplom s gratulací, s Vašim jménem, poděkováním a podpisem. GRATULUJEME... Jseš součástí legendy a pomohl si handikepovaným mladým sportovcům s nadace EMIL.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  9,56 €
  (250 Kč)
 • 27 Dřevo z legendárního jasanu z Lednice + odznak

  Památný kus třísky z jasanu, ze kterého se bude vyrábět nové legendární Brněnské  kolo.  S datem a podpisem Dušana Vitázka + dobrovolná účast na závěrečném kutálení z Radnice k Vaňkovce.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,09 €
  (290 Kč)
 • 57 VIP řada na koncertu + odznak

  VIP řada na závěrečném koncertu 2. 9. 2018 v Galerii Vaňkova. Vstup do off stage a foto s Dušanem Vitázkem a novým kolem + dobrovolná účast na závěrečném kutálení z Radnice k Vaňkovce.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  14,91 €
  (390 Kč)
 • 38 HITHIT Triko

  Triko s grafikou hithit kampaně + dobrovolná účast na závěrečném kutálení z Radnice k Vaňkovce.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  22,55 €
  (590 Kč)
 • 8 Kalendář

  Kalendář na rok 2019 složený z fotografií z památného dne 2. září 2018, kdy vznikne nový příběh legendy. S věnováním od Dušana Vitázka. + dobrovolná účast na závěrečném kutálení z Radnice k Vaňkovce.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  22,55 €
  (590 Kč)
 • 18 Kniha

  Fotokniha s příběhem Dušanovo kolo. Osobní zápisky, cesta celého projektu, rozhovory... Kup si památku na celý život s příběhem, který pohne celým Brnem a staň se součástí opravdové legendy. S osobním věnováním Dušana Vitázka + dobrovolná účast na závěrečném kutálení z Radnice k Vaňkovce.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  37,84 €
  (990 Kč)
 • 2 Bannery + chci být vidět

  Firma nebo kdokoliv, kdo přispěje minimální stanovenou částku, si může umístit své reklamní bannery 2.9.2018 kolem startu, cíle, či u závěrečného koncertu charitativní akce Dušanovo kolo. Součastí je i umístění loga do kalendáře a knihy. Jmenovité poděkováni za příspěvek při závěrečném koncertu. ZVIDITELNĚTE SE! Staňte se součástí dobrého projektu, na který budete moci být hrdi a se kterým se rádi pochlubíte  partnerům a všem lidem + dobrovolná účast na závěrečném kutálení z Radnice k Vaňkovce.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  305,81 €
  (8 000 Kč)