Lucia Sekerková - Ivana Šusterová: Vrăjitoare / Čarodějnice

Lucia a Ivana pronikly do světa rumunských věštkyň a čarodějnic a několik let se k nim vracely. Fotografovaly, psaly, natáčely rozhovory. Sledovaly magické rituály i skvělý marketing. Připravily knihu a nyní ji chtějí vydat. Jak žijí dnešní čarodějnice?

Autor: PositiF

Výstava a křest knihy Čarodějnice

26.2.2018

Když jsme viděli, že se díky vám cílová částka vybrala během 14 dnů a projekt se bude realizovat, hned jsme knihu vytiskli a v úterý křtíme na výstavě v Bratislavě. Jestli máte zájem, uvidíme se v úterý 27. 2. 2018 v 18.00 na vernisáži ve Středoevropském domě fotografie, Prepoštská 4, Bratislava. O dalších výstavách vás budeme informovat. Dárky budeme rozdávat hned, jak projekt na Hithit skončí a dostaneme adresy. Těšíme se na viděnou. Tomáš, Lucia a Ivana

Máme vybráno, ale jedeme dál!

26.2.2018

Děkujeme všem příznivcům, že se za 14 dní podařilo vybrat potřebnou částku. Ale jedeme dál, zbývají ještě tři dny. Máte možnost si koupit knihu za cenu, která tak nízká už nikde v obchodě nebude.

3 238 €
vybrané z 2 817 €

114%

114% splnené

139 ľudí prispelo

Fotografie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 10 Recept na lásku

  Podpořte nás stokorunou a my Vám na oplátku pošleme trochu romské milostné magie a naši neskonalou vděčnost. Prostřednictvím emailu dostanete tajný návod na rituál od slavné rumunské čarodějnice Vanessy.
  Počet receptů pro Vaše srdce toužící po lásce je neomezený.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  3,76 €
  (100 Kč)
 • Vypredané!! Kniha Ženy predávajúce nádej – nejlepší cena

  Kupte si knihu jako první a budete ji mít ještě předtím, než se objeví na pultech prodejen. A to není všechno. Budete mezi pozvanými na vernisáž výstavy, na které bude knížka uvedena. Zároveň si budete moci prohlédnout fotografie a setkat se s autorkami osobně. Praha a Bratislava. Chcete knihy poslat poštou v rámci ČR nebo SK? Navyšte prosím cenu o 90,- Kč (4,- EUR) a pošlete nám adresu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  14,99 €
  (399 Kč)
 • Vypredané!! Kniha Ženy predávajúce nádej – za stále super cenu

  Za tuto cenu už kniha nikdy nebude. Osobní odběr: Olomouc, Zlín, Stará Turá, Bratislava, Praha. Chcete knihy poslat poštou v rámci ČR nebo SK? Navyšte prosím cenu o 90,- Kč (4,- EUR)  a pošlete nám adresu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  15,74 €
  (419 Kč)
 • 18 Kniha Ženy predávajúce nádej - za výhodnou cenu


  Stále výhodná cena knihy. Osobní odběr: Olomouc, Zlín, Stará Turá, Bratislava, Praha. Chcete knihy poslat poštou v rámci ČR nebo SK? Navyšte prosím cenu o 90,- Kč (4,- EUR)  a pošlete nám adresu.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  16,11 €
  (429 Kč)
 • 6 z 30 Ženy predávajúce nádej - limitovaná edice

  Kniha bude se zlatou ořízkou, osobním věnováním a podpisy obou autorek. Jako bous dostanete tradiční rumunský náramek - mărțișoare, který se darovává ženám během příchodu jara v období od 1. do 8. března. Rumunská legenda říká, že ženy s tímto náramkem budou mít úspěšný rok a pevné zdraví. V minulosti s též věřilo, že když tento náramek zavěsíte na bránu nebo okno svého domu, bude vás chránit před zlými duchy. Během tohoto období se také konají rituály, které mají zabezpečit štěstí a lásku v partnerském životě. Součástí balíčku bude kartička s fotografií a návodem na takový rituál.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  37,18 €
  (990 Kč)
 • 26 z 30 Kniha Ženy predávajúce nádej + autorská fotografie

  Kupte si knížku a jako bonus v ní najdete dosud nepublikovanou barevnou fotografii od Lucie Sekerkové z projektu, o kterém je knížka. Označená edice i s osobním věnováním a podpisem obou autorek. Chcete knihy poslat poštou v rámci ČR nebo SK? Navyšte prosím cenu o 90,- Kč (4,- EUR)  a pošlete nám adresu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  37,56 €
  (1 000 Kč)
 • 9 z 10 Dozvíte se něco víc přímo od autorek

  Přednáška a prezentace fotografií s autorkami. Osobně přijdeme za Vámi na určené místo. Můžete to využít jako jednotlivec nebo v kruhu svých blízkých. Vhodné též pro firmy, školy nebo kulturní instituce. Charakter přednášky též přizpůsobíme, záleží jen na vás a na tom, co vás zajímá nejvíce. Přednáška může být odbornější se zaměřením na etnologii, romistiku nebo vám můžeme vyprávět vtipné zákulisní historky z našich cest a návštěv rumunských čarodějnic. Termín je nutné objednat minimálně dva měsíce dopředu.

  Doručenia odmeny: Do roka

  112,68 €
  (3 000 Kč)
 • 9 z 10 Kniha a autorská fotografie z knihy Ženy predávajúce nádej

  Vybraná barevná fotografie od Lucie Sekerkové vyfotografovaná pro knihu Ženy predávajúce nádej. Velikost fotografie 60x40 cm, adjustovaná v bílém kazetovém rámu + kniha.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  187,79 €
  (5 000 Kč)
 • 4 z 5 Piknik s autorkami v Bratislavě nebo v Praze

  Soukromé střetnutí s autorkami v Bratislavě nebo v Praze. Připravíme pro vás piknik s tradičním rumunským jídlem a vínem, kterým nás obvykle hostily naše čarodějnice. Jako bonus je tajné překvapení – možná vám do vína kápneme trošku magického likéru. Cena je pro dvě osoby a zahrnuje také dvě knížky Ženy predávajúce nádej s našim osobním věnováním. Maximální doba střetnutí jsou 3 hodiny a ve vší počestnosti. Napište nám a dohodneme se na podrobnostech. Termín je nutné objednat minimálně dva měsíce dopředu.

  Doručenia odmeny: Do roka

  187,79 €
  (5 000 Kč)
 • 3 z 3 Mecenáš vědy a umění

  Chtěli byste se stát mecenášem, ale nemáte tolik peněz jako George Soros? Nevadí. Můžete se jím stát. Pomožte nám dotáhnout projekt, do kterého jsme dali kromě jiného také vlastní srdce, do zdárného konce. Kromě toho dostanete:
  1x přednáška a prezentace fotografií kdekoliv v ČR či SR (zahrnuje i náklady na dopravu).
  5x kniha Ženy predávajúce nádej i s osobním věnováním a podpisem.
  Poděkování na našich webových stránkách a sociálních sítích.
  Vzpomeneme Vás i na dalších akcích spojených s vydáním knížky, jako jsou výstavy fotografií, křest knihy…

  Doručenia odmeny: Do roka

  751,17 €
  (20 000 Kč)
 • 2 z 2 Káva z šálku od Versace u čarodějnice? Proč ne? Zažijte to s námi!

  Nahlédněte do života romských čarodějnic. Garantujeme, že takový výlet Vám žádná cestovka nezprostředkuje. Strávíte minimálně s jednou z nás 7 nezapomenutelných dní, během kterých nahlédnete do domácností žen z Luciiných fotografií. Můžete si nechat věštit od čarodějnice, která údajně věštila i ženě komunistického prezidenta Nicolae Ceausesca. Ale pozor! Víte, jak dopadli.
  Navštívíme čarodějnice a romskou dědinu Buzescu, která se pyšní honosnými domy vyzdobenými antickými sloupy.
  Cena je pro 2 osoby a mimo jiné zahrnuje:
  - večeře v restauraci s vínem a nabídkou tradiční rumunské kuchyně
  - náklady na naši skvělou a zábavnou překladatelku
  - náklady na průvodkyni (jedna z autorek)
  - každý dostane jednu podepsanou knihu z limitované edice
   

  Doručenia odmeny: Do roka

  1 802,82 €
  (48 000 Kč)