Opravme Česko

Naučme se věci znovu opravovat a ne je zbytečně vyhazovat. Za vybrané peníze vyškolíme nové opraváře, propojíme ty stávající a všem dáme dostatek práce. Také budeme vyhodnocovat výrobky dle jejich opravitelnosti a poradíme tak spotřebitelům s nákupem.

 • Z našich akcí pro děti

 • Web www.opravarna.cz

 • Z našich akcí

 • Z našich akcí

 • Z našich akcí

 • Z našich akcí

 • Z našich akcí

 • Z našich akcí

 • Z našich akcí

 • Mikiny. Kvalitní a teplé. Barva, velikost na přání

 • Trika. Barvy a velikosti dle přání

 • Taška přes rameno

 • Mikiny. Kvalitní a teplé. Barva, velikost na přání

 • Jedna z odměn, sada nářadí pro začínající opraváře

 • Máme 150 000 Kč. A jedeme dál

 • Síťovka

6 851 €
vybrané z 5 641 €

121%

121% splnené

123 ľudí prispelo

Technológie, Vzdelávanie

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Máme 150 000 Kč! Děkujeme všem a jedeme dál :-)

Tak se nám během 15 dní povedlo splnit cíl. Všem Vám tedy pošleme slíbené odměny, necháme naprogramovat stránku projektu Opravme Česko a začneme usilovně pracovat na propojování všech (firem, servisů, lidí,..), kteří se do projektu chtějí zapojit. Zvyšovat počet opravářů i zakázek. Ale ještě máme dost času, tak jsme si stanovili cíle další. Máme dost zakoupených odměn na uspořádání první Oprakavárny a workshopů. Rádi bychom jich ale udělali po republice více. Také ještě budeme muset hodně programovat, aby web uměl vše, co potřebujeme. Je to spíš cíl nereálný, ale dáme 250 000 Kč? Jo a přidali jsme novou odměnu pro firmy, které by chtěly být sponzory celého projektu.

osa

Jak to začalo

Začalo to před třemi lety, když se mi rozbil displej na skoro novém mobilu. Ve značkovém servisu mi řekli, že oprava bude stát přes 2000 tisíce a že se mi víc vyplatí koupit si za 3000 Kč nový přístroj. Ihned mi ho nabídli na "výhodné" splátky. To jsem odmítl. Objednal jsem si displej na internetu a sám jsem si ho během půl hodiny opravil. Tak mě napadlo, že kolem mě je mnohem více daleko šikovnějších lidí, a také mnoho těch, kteří potřebují opraváře, ale kvůli současně nastavené ekonomice už ho nemůžou sehnat nebo je drahý. Přitom jsme byli národem kutilů! A tak jsme založili Opravárnu. Web www.opravarna.cz sdružuje šikovné lidi i odborné servisy a spojuje je se zákazníky. V současnosti je v týmu autor myšlenky Jan Charvát, manželka Lucie Charvátová a na vývoji a správě webu pracuje už dva roky IT firma CDI.

Co je náš cíl?

V září 2017 jsme konečně spustili nový a dokonalejší web. Teď potřebujeme myšlenky projektu dostat mezi lidi a tak plánujeme osvětovou kampaň Opravme Česko. Chceme být vidět na internetu a sociálních sítích, v médiích i v terénu a ukazovat, že věci opravit lze. Spotřebitele chceme pomocí dat z našeho webu informovat o tom, jaké výrobky vydrží dlouho a jaké je nutné po krátké době kvůli nekvalitní konstrukci vyhodit. Firmy bychom rádi motivovali, aby začaly vyrábět kvalitně, soustředily se i na ekodesign svých výrobků apod. Za to jim budeme udělovat certifikát kvality. Vyškolíme nové opraváře, propojíme ty stávající a všem dáme dostatek práce. Vy díky tomu budete moct najít opraváře či servis na cokoliv v každém koutu republiky za tu nejlepší cenu na trhu.

Detaily

Projekt Opravárna (www.opravarna.cz), který sdružuje opraváře a servisy v Česku a spojuje je se zákazníky, nyní chystá kampaň Opravme Česko, v rámci které bude informovat spotřebitele o opravitelnosti výrobků a motivovat výrobce, aby vyráběli kvalitně. Opravárna proto bude pravidelně vydávat ze svých dat žebříček opravitelnosti výrobků, zákazník se tak bude moct lépe orientovat v tom, zda lze tyto výrobky opravit nebo takzvaně „upgradovat“ či zda k nim výrobce například vydává manuály a nabízí náhradní díly. Výrobci, kteří se zaměří na lepší opravitelnost a kvalitu svých výrobků, budou oceňováni certifikátem kvality. Bude to jejich konkurenční výhoda na trhu. Na druhé straně budou zveřejňovány "šmejdy roku", tedy výrobky, které jsou úmyslně konstruovány tak, aby opravit nešly. Viz.téma "kazítka" nebo "kurv...a" :-) Součástí projektu Opravme Česko bude mediální kampaň, osvěta na sociálních sítích, natočení virálních videí, doprogramování webu o nové funkce, kampaň zaměřená na nábor nových opravářů i servisů a vytvoření funkční komunity se sdílením a předáváním zkušeností. Dále se můžete těšit i na opravářské akce po celé republice - takzvané Oprakavárny, kde se u kafe potkají naši opraváři se zákazníky.

Za vybrané peníze tedy vyškolíme nové opraváře, vytvoříme funkční komunitu, pro ty šikovné z vás uspořádáme workshopy a naučíme vás opravovat. Rozšíříme tak síť opravářů, aby opravárenské řemeslo nevymizelo. Chceme Česko, které bude opravovat, předcházet tak vzniku odpadu a chceme spokojené zákazníky, kteří jednoduše najdou opraváře ve svém nejbližším okolí a za nejnižší cenu na trhu. Vybrané finance použijeme také na doprogramování webu, aby byl schopen třídit výrobky dle jejich opravitelnosti a mohl zákazníkovi poradit s nákupem kvalitního výrobku. Na webu také chystáme diskuzní fórum, kde budou lidé a opraváři moct sdílet své zkušenosti a pomáhat si s opravami. Dále také plánujeme bazar náhradních dílů a opravených výrobků. Díky plánované kampani chceme mít po republice do roka alespoň 2500 zaregistrovaných opravářů a servisů a alespoň 1000 zakázek měsíčně, abychom byli plně finančně soběstační. Našim cílem je, aby když se komukoliv v Česku něco rozbije, napadne ho jako první právě Opravárna, která mu pomůže. Plány máme velké. Buďte u zrodu přeměny ekonomiky z lineární (nakoupit, použít, vyhodit) na cirkulární, kde budou výrobky moct být díky opravám použitelné po delší dobu. 

Kdo jsme?

Opravárna je komunitní web podporující opravu rozbitých výrobků. Web na jedné straně sdružuje šikovné lidi i odborné servisy na jednom místě. Umí tak zákazníkům jako jediný v republice pomoct téměř se vším od zašití kalhot, nalezení hodinových manželů, renovace nábytku, až po odbornější úkony jako je výměna rozbitého displeje u mobilního telefonu či oprava ledničky. Web po jednoduchém zadání a popisu zakázky automaticky najde nejbližší opraváře a servisy v okolí. Po zaplacení drobné částky (49 Kč platební kartou) systém rozešle zákazníkovu poptávku opravářům a servisům do mailu. Ti nabídnou cenu, zákazník si z nich po dobu jednoho měsíce platnosti poptávky může vybírat, kontaktovat je, rozšiřovat oblast hledání. Zaručujeme tak nejsnazší způsob nalezení vhodného opraváře z okolí za tu nejnižší možnou cenu. Pokud se přesto opravář nalézt nepodaří, a to se bohužel vzhledem k nekvalitě dnešních výrobků stává, má zákazník další zadání zakázky zdarma, případně mu peníze vrátíme na účet.  Web tak v podstatě otestuje, zda je výrobek opravitelný. Protože když to nedokáže opravit některý z našich servisů ani z hobby opravářů, tak už velmi pravděpodobně nikdo. Takový výrobek je určen k odborné recyklaci (nepatří však na skládku). Opraváři a servisy nově neplatí žádnou provizi ani poplatek za registraci. Prostě si jen vybírají ze zakázek.

V původní verzi webu bylo za tři roky přes 6000 zakázek. Opravitelnost byla kolem 43 %. Nyní za první dva měsíce fungování máme přes 720 aktivních opravářů a servisů a přes 650 zakázek. Díky dokonalejšímu vyhledávání opravářů pomocí PSČ a Google maps je opravitelnost nyní přes 50 % a stále roste. Na 95 % zakázek se ozve alespoň 1 opravář, ve větších městech v segmentech elektro, PC a mobily i více než 10 opravářů a servisů. Cílem je opravitelnost nadále zvyšovat. Díky webu, který nabídne opravy a díky tlaku na firmy a lepší opravitelnost.

Proč to děláme?

Vadí nám, že většina výrobků od mobilních telefonů až po lednice či boty je často vyráběna tak, že se krátce po uplynutí záruční doby rozbijí. Servisů i opravářů ubývá, přitom jsme bývali národem kutilů. Současně nastavená ekonomika nás nutí koupit nový výrobek, přestože je často možné tyto výrobky i opravit. Končí tak zbytečně v odpadu, přestože republika i naše blízké okolí je plné šikovných lidí, kteří by těmto výrobkům dokázali prodloužit život. My jim to chceme umožnit. A vám pomoct s opravami čehokoliv a kdekoliv. A k tomu všemu nyní potřebujem vás. 

Aktuality

22.2.2018 Děkujeme všem přispěvatelům, máme to!

A je konec. Nebo spíš začátek? Díky Vám jsme vybrali celkem 182 160 Kč. Moc děkujeme za podporu, kterou jsme ani nečekali. Brzy Vás budeme kontaktovat ohledně předání odměn. Už nám dorazily síťovky, oblečení budeme nechávat vyrábět teprve poté, co si vyberete barvy a velikosti. Pokud jde o zakázky…

Viacej

21.2.2018 A jdeme do finále!!

Do konce kampaně na Hithit zbývá pár hodin. Skutečně last minute možnost koupit sobě nebo svým blízkým některou z odměn a podpořit Opravárna a boj za lepší opravitelnost výrobků. Děkujeme všem, co přispěli 💖💓💓💓 Budeme rádi i za sdílení poslední výzvy na našem FB: https://www.facebook.com…

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 25 3 zakázky zdarma

  Za zadání zakázky a nalezení nejbližšího a nejlevnějšího opraváře se u nás platí 49 korun. Vy budete mít 3 zakázky v ceně.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  3,72 €
  (99 Kč)
 • 11 Samolepka

  Podpořte nás jen tak, za samolepku s logem Opravárny a názvem projektu Opravme Česko.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  3,76 €
  (100 Kč)
 • 31 5 zakázek zdarma

  Za zadání zakázky a nalezení nejbližšího a nejlevnějšího opraváře se u nás platí 49 korun. Vy budete mít 5 zakázek v ceně.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  5,60 €
  (149 Kč)
 • 29 z 30 Pexeso

  Přidáváme odměnu pro nejmenší. Náš grafik právě dává dohromady pexeso s motivy nejčastějších výrobků, které opravují naši opraváři. Na druhé straně bude naše logo. Děti uvidí, které výrobky jde opravit a nemusí se vyhodit a zahrát si můžete s celou rodinou.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  7,52 €
  (200 Kč)
 • 47 z 50 Kvalitní síťovka s naším logem

  Do konce kampaně zbývá pár dní. Přidáváme poslední odměnu od našeho partnera, limitovanou edici síťových tašek NETBAG v oranžové barvě s logem Opravárny. Kvalitní síťová taška, která s Vámi bude hodně dlouho nakupovat a tím snižuje množství odpadu za tašky na jedno použití. Výrobce zaměstnává více než 50% osob zdravotně znevýhodněných nebo se zdravotním postižením. Foto je ve fotogalerii.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  11,28 €
  (300 Kč)
 • 3 Taška přes rameno

  Taška s logem Opravárny a názvem projektu Opravme Česko. Barvy dle vlastního výběru. Máme pánské i dámské.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  15,04 €
  (400 Kč)
 • 6 Tričko

  Tričko s logem Opravárny a názvem projektu Opravme Česko. Barvy a velikost dle vlastního výběru. Máme pánská i dámská (viz. fotogalerie).

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  15,04 €
  (400 Kč)
 • 12 Vstup na Oprakavárnu

  V Praze, Brně a podle vybraných peněz i v dalších městech uděláme celodenní event Oprakavárna. Na místě budou naši opraváři, kteří za drobný peníz nebo zdarma opraví cokoliv, co se opravit dá. Případně se s vámi domluví na opravě později. V rámci akce budou probíhat workshopy a dílny s opraváři, švadlenami apod., přednášky na témata opravitelnosti výrobků a cirkulární ekonomiky se zajímavými hosty. A Vy půjdete zdarma! Káva, čaj, nealko nápoje a drobné občerstvení pro vás rovněž v ceně.

  Doručenia odmeny: Do roka

  16,92 €
  (450 Kč)
 • 2 Oprakavárna + afterparty

  V Praze, Brně a podle možností i v dalších městech uděláme celodenní event Oprakavárna. Na místě budou naši opraváři, kteří za drobný peníz nebo zdarma opraví cokoliv, co se opravit dá. Případně se s vámi domluví na opravě později. V rámci akce budou probíhat workshopy s opraváři, švadlenami apod., přednášky na témata opravitelnosti výrobků a cirkulární ekonomiky se zajímavými hosty. Káva, čaj, nealko nápoje a drobné občerstvení pro vás zdarma. Na konci bude pro vás after party.

  Doručenia odmeny: Do roka

  24,45 €
  (650 Kč)
 • 3 Mikina

  Mikina s logem Opravárny a názvem projektu Opravme Česko. Barvy a velikost dle vlastního výběru. Máme pánské i dámské.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  28,21 €
  (750 Kč)
 • 7 Workshop pro budoucí opraváře

  Láká tě možnost opravovat? Chtěl/a bys být jedním/ou z nás? Právě pro tebe jsou připravené naše tématické workshopy. Pod vedením zkušených mistrů řemesla vám ukážeme, jak na opravy staršího elektra, jak vyměnit displej u mobilů, jak opravit nejčastější závady u počítače, tabletu, jak spravit roztržené šaty apod. (konkrétní program přizpůsobíme vašim přáním). Ti nejlepší z vás budou zaregistrování do naší databáze a dostanou plaketu "ověřený opravář", díky které  budete dostávat více zakázek a naši zákazníci si vás budou častěji vybírat. Takže si opravami můžete slušně přivydělat nebo se nimi dokonce živit.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  33,47 €
  (890 Kč)
 • 5 Sada nářadí + pájka

  Chcete si začít doma opravovat věci sami? Budete potřebovat nářadí. Našimi opraváři ozkoušená 45 dílná sada nářadí v praktickém a elegantním kufříku, se kterou můžete začít opravovat vše od mobilních telefonů a tabletů po počítače a další elektro. K tomu navíc pájka a samolepka Opravme Česko. Obrázek ve fotogalerii.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  37,61 €
  (1 000 Kč)
 • 3 VIP členství

  Budete moct zadávat zakázky na cokoliv po celý rok zdarma.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  37,61 €
  (1 000 Kč)
 • 10 z 20 Sada nářadí + pájka + kurz pro začátečníky

  Chcete si začít doma opravovat věci sami? Budete potřebovat nářadí. Našimi opraváři ozkoušená 45 dílná sada nářadí v praktickém a elegantním kufříku, se kterou si můžete doma začít opravovat vše od mobilních telefonů a tabletů po počítače a domácí další elektro. K tomu navíc pájka.  
  V ceně tříhodinový kurz pro začátečníky pod profesionálním vedením. Naučíte se k čemu jaké nářadí je, jak ho používat, na praktických příkladech si vyzkoušíte pájení, výměnu displeje apod. Kurzy budou pokračovat i poté. Nejšikovnější z vás čeká na konci certifikát "OVĚŘENO OPRAVÁRNOU". Budete moct opravovat pro nás jako hobby opravář a díky ověření mít více zákazníků a slušně si přivydělat. 

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  75,22 €
  (2 000 Kč)
 • 0 Oprakavárna + afterparty + raut a neomezená konzumace

  V Praze a Brně uděláme celodenní event Oprakavárna. Na místě budou naši opraváři, kteří za drobný peníz nebo zdarma opraví cokoliv, co se opravit dá. Případně se s vámi domluví na opravě později. V rámci akce budou probíhat workshopy s opraváři, švadlenami apod., přednášky na témata opravitelnosti výrobků a cirkulární ekonomiky se zajímavými hosty. Káva, čaj, nealko nápoje a drobné občerstvení po celý den. Na konci bude after party. Vy půjdete zdarma a čeká vás bohatý raut, neomezené alko i nealko nápoje a networking!

  Doručenia odmeny: Do roka

  94,02 €
  (2 500 Kč)
 • 1 Navržení vaší firmy na ocenění kvality

  Jste firma a není Vám lhostejné, kdy, kde a jak váš výrobek skončí? Navrhneme vás na ocenění kvality. Společně se na to s odbornou porototu podíváme a poradíme, co případně zlepšit. Nakonec vás třeba oceníme a čeká vás mediální sláva, konkurenční výhoda na trhu a noví zákazníci se tak jen pohrnou. Také jako bonu půjdete na naší akci Oprakavárna, můžete se zúčastnit panelu jako přednášející a také naší afterparty. 
  Pokud nás chcete podpořit ještě více, můžete částku navýšit. Odměnou bude váš banner na našich stránkách mezi partnery projektu,  zmínky na FB a v tiskových zprávách a všechno co si společně vymyslíme. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  376,08 €
  (10 000 Kč)
 • 12 z 12 Sponzor projektu

  Líbí se Vám náš projekt? Můžete se stát jeho sponzory. Odměnou bude váš banner na stávajícím webu www.opravarna.cz i plánovaném webu www.opravmecesko.cz. Dále v tištěných a dalších materiálech. Budete se moct zúčastnít všech našich akcí a poznat zajímavé lidi, pokud to bude zapadat do programu, tak o sobě i něco říct veřejně ostaním na konferenci. Částku je možné libovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  564,12 €
  (15 000 Kč)