Archikultura 2017

9. ročník mezinárodního festivalu architektury, designu a umění ARCHIKULTURA 2017 v Ostravě, přehlídky zaměřené na architektonická témata v tom nejširším pojetí.

Tchaj-wanská architektura v ostravském Domě umění

12.3.2017

Další z výstav, na kterou můžete přispět je expozice: Zpřístupněná místa: Fieldoffice Architects + Šeng-Jüan Chuang

Šeng-Jüan Chuang (Huang Sheng-Yuan), narozen v Taipei v roce 1963, je držitelem bakalářského titulu v oboru architektury Tunghaiské univerzity a magisterský titul v oboru architektury získal na Yale University ve Spojených státech. V počátcích své profesní kariéry působil v kanceláří Erica Owena Mosse a před návratem na Tchaj-wan vyučovall na North Carolina State University.

Šeng-Jüan Chuang pevně věří v kořeny architektury, které podle něho vyrůstají ze samé podstaty života a jsou nejpravdivější formou jeho projevu nejen v rovině konstrukčních a materiálových projevů, ale taky jsou záznamem dynamických a nekonečně pomíjivých změn všeho co nás obklopuje.

Výsledkem takového způsobu vnímání života a originálního pohledu na problematiku architektury je jedinečný směr v tomto oboru, který především vychází z fenoménu pomíjivosti tak výrazně přítomného v přírodě. Tato filozofie je v praxi uskutečňována v projektech architektonické kanceláře Fieldoffice, kterou Chuang založil a stále osobně vede. Jejich práce se dočkaly mnoha mezinárodních ocenění.

Další informace: http://kabinetarchitektury.cz/zpristupnena-mista-fieldoffice-architects-seng-juan-chuang-making-places-fieldoffice-architects-sheng-yuan-huang-kabinet-architektury-ostrava/

Aaltova příroda – výstava v Domě umění v Ostravě

11.3.2017

Jedna z výstav, na kterou můžete přispět je expozice: Aaltova příroda / Úloha lidové tradice v japonském a finském stavitelství v díle Alvara Aalta ve 30. letech minulého století

Alvar Aalto (1898-1976) patří ke skupině těch nejvýznamnějších tvůrců moderního architektury a umění 20. století, jejichž filozofie nahlížení na svět a myšlenky ovlivňující kvalitu životního prostoru skrze oblast současné architektury jsou stále hmatatelné a aktuální.

Ostravskou výstavu „od nuly“ připraví Kabinet architektury ve spolupráci s GVUO a Universitou Aalto v Espoo ve Finsku. Expozice se mimo jiné zaměří na málo známou a ke škodě milovníků architektury a umění zatím opomíjenou „epizodu“, která významně ovlivnila tvorbu Aalta, a formou výstavy bude v Ostravě prezentována vůbec poprvé. Prezentaci této výstavy se Ostrava připojí k městům a institucím ve světě, které si připomenou 40. výročí od úmrtí tohoto velikána. Ostrava se ocitne v této vybrané společnosti a přispěje tak ke svému zviditelnění v celoevropském kontextu. V této souvislosti je třeba připomenout, že téměř souběžně se bude konat velkolepá výstava o životě a tvorbě Alvara Aalta v Paříži.

Další informace: http://kabinetarchitektury.cz/aaltova-priroda-aaltos-nature-kabinet-architektury-ostrava/

Vizualizace instalace výstavy Bernarda Rudofského v Ostravě

15.2.2017

Architekt Jakub Szczęsny z Varšavy poslal novou vizualizaci instalace výstavy Bernarda Rudofského pro centrum Ostravy.

399 €
vybrané z 3 796 €

10%

10% splnené

13 ľudí prispelo

Umenie, Dizajn

Ostrava, Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 3 Kilo jen tak

  Chcete přispět na festival Archikultura a nevybrali jste si žádnou odměnu? Můžete, přispějde 100 Kč a odměnou vám bude dobrý pocit, že jste součástí projektu. Děkujeme.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  3,83 €
  (100 Kč)
 • 0 1 x originální neprodejný plakát

  Plakát na výstavu ve formátu A2. Plakát dle vašeho osobního výběru.

  Poštovné po ČR je v ceně.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  11,50 €
  (300 Kč)
 • 19 z 20 1 x publikace Bernard Rudofsky. Inside Out s podpisem

  Chystáme vydání publikace k venkovní instalaci Bernard Rudofsky / Inside Out podle návrhu polského architekta Jakuba Szczęsného (např. autor Keret House ve Varšavě).  Publikace bude obsahovat příběh vzniku formou autorského komixu Jakuba Szczęsného. Publikaci dostanete s osobním věnováním Jakuba Szczęsného a Kabinetu architektury.

  Poštovné po ČR je v ceně.

  Doručenia odmeny: Do roka

  19,17 €
  (500 Kč)
 • 43 z 50 1 x publikace Architekti o architektuře s osobním věnovaním

  Publikace vyjde v první polovině letošního roku. Kniha navazuje na výstavu Tadeusze Baruckého a Kabinetu architektury Světoví architekti o architektuře. Dárce dostane výtisk s osobním věnováním.

  Poštovné po ČR je v ceně.
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  23,01 €
  (600 Kč)
 • 19 z 20 VIP pozvánka na neveřejnou After Party festivalu pro 2 osoby (11. 4. 2017, Ostrava)

  After Party festivalu se uskuteční 11. 4. 2017 v Ostravě. Budete mít možnost se setkat s architekty, hosty festivalu a jeho organizátory. Součásti setkání je i občerstvení.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  30,67 €
  (800 Kč)
 • 1 Příspěvek na festival

  Chcete přispět na festival Archikultura a nevybrali jste si žádnou odměnu? Můžete, přispějde 1000 Kč a odměnou vám bude dobrý pocit, že jste součástí projektu. Děkujeme.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  38,34 €
  (1 000 Kč)
 • 0 Příspěvek na tisk publikace Bernard Rudofsky: Architektura bez architektů

  Dárce bude slovně uveden – jménem či dle jiného svého požadavku (např. názvem firmy apod.) v poděkování v impressumu (2. strana) publikace vydané Kabinetem architektury. Všichni dárci budou uvedení větou: "Na vydání publikace finančně přispěli...". Dárce od nás obrdží jeden výtisk publikace.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  191,72 €
  (5 000 Kč)
 • 0 Příspěvek na tisk publikace Bernard Rudofsky. Inside out

  Dárce bude slovně uveden – jménem či dle jiného svého požadavku (např. názvem firmy apod.) v poděkování v impressumu (2. strana) publikace vydané Kabinetem architektury. Všichni dárci budou uvedení větou: "Na vydání publikace finančně přispěli...". Dárce od nás obrdží jeden výtisk publikace.
   

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  191,72 €
  (5 000 Kč)
 • 0 Partner Kabinetu architektury 2017

  Dárce bude uveden formou loga firmy, svého jména či dle jiného svého požadavku na propagačních materiálech festivalu a k výstavám pořadaných Kabinetem architektury v roce 2017 jako "Partner Kabinetu architektury".

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  383,44 €
  (10 000 Kč)
 • 0 Reklamní strana v nově vydané publikaci / katalogu

  Reklamní strana bude umístěna v zadní části publikace či katalogu vydaného Kabinetem architektury v roce 2017. Formát reklamní plochy je 210 x 230 mm. Výběr publikace, přesné umístění a forma dle osobní domluvy.

  Doručenia odmeny: Do roka

  1 150,31 €
  (30 000 Kč)