Vločka - jakopříběhy severu

Před Vánoci vznikla kniha příběhů pro dospělé děti o království ledních medvědů, králi Nanukovi III. a jeho dceři. Psal jsem ji pro radost člověka, kterého mám tuze rád. Kniha je překrásně ilustrovaná a s vaší pomocí uděláme společně radost mnohým.

 • pantáta král Nanuk III.

 • odchod ke hvězdám

 • Vločka

 • titulní ilustrace

 • cesta do zátoky

 • Vločka

1 443 €
vybrané z 6 021 €

23%

23% splnené

33 ľudí prispelo

Literatúra

Plzeň, Plzeňský kraj, Česká republika

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo?

Jak to začalo? Jednoho adventního podvečera, kdy venku poletovaly první vločky, se Nicku Isbjørnovi hlavou honily myšlenky na jednu krásnou, smutnou slečnu. Nemá rád, když se lidi trápí a navíc ženský úsměv je pro něj stejně nejkrásnější honorář. A jak seděl na okně a pozoroval reje bílé nádhery, naskočil mu v hlavě příměr - bulí jak medvídě. Protože zima a lední medvědi jsou jeho život, sedl, přivedl na svět medvědí princeznu a poslal první jakopříběh těsně před půlnocí na známou adresu. Smutek utek a úsměv byl zpátky tam, kde má být. Druhý den poslal další a další... Jednou to nestihl a hned přišla otázka "Co se stalo? Dneska nic nebude?" Po několika dnech naplněných Vločkou přišla zpráva, která rozhodla. "Zboznuju jakopribehy. Uvedomujes si, ze to jednou vydam?" Jak pár písmen dokáže chlapa vyprovokovat k nevídaným činům. A tak vznikla knížka. Z pohody, klidu zimních nocí a ohromného přátelství.

Co je cílem?

Jakopříběhy Vločky udělaly v pravý čas dobrou náladu někomu, koho dobře znám a mám rád. Věřím, že stejnou službu svedou udělat těm, které neznám. A dělat radost je moc fajn.

Detaily

Vločka–Jakopříběhy severu Nicka Isbjørna jsou knihou příběhů o království sněhu a ledu, kdesi za severním polárním kruhem, kde na všechno dohlíží praštěný bůh Breen, lední medvědi vychovávají svoje potomstvo a i lidi. Příběhy světa, kdy nad vší tou nádherou jasně svítily hvězdy a lidé se nebáli bohů ani sebe. A jestli jsou ty příběhy jenom jako nebo opravdické? No, jasně, že opravdické! Všechny udály proto, aby Popelce zazářily oči a úsměv odhalil půvabný monoďulíček na levé tváři. A každý příběh, jakopříběhy nevyjímaje, mají dělat radost... Tak na radost všech dětí bez ohledu na mládí a rozum a vítejte ve světě Vločky.

... a ještě něco navíc

autor ilustrací Zdeněk Světlík

Knížka je mimořádná i tím, že Jakopříběhy vyzdobil ilustracemi můj táta, výtvarník Zdeněk Světlík, který ve svých 84 letech stále umí. Je to citlivka a já věděl, že jedině on nejlépe dokáže vnímat esenci, kterou Jakopříběhy nesou. Jsem mu moc vděčný... za vše.

Kdo jsem?

Jako vystudovaný výtvarník jsem předčasně odešel z pedagogické fakulty s rozhodnutím, že nikdy nebudu učit a budu výtvarníkem. Po dlouhých letech v reklamní mašinerii jsem se nechal umluvit, abych předával zkušenosti juniorům. A tak se stalo, že kantořím již desátý rok a lidé, které mám kolem sebe mi poskytují kopec radosti a pohoří inspirace. Proto i bez alchymistů mohu zvolat „Omládli jsme, ó adonai!“

Proč?

Proč mám nutkavou potřebu knížku vydat? Protože vznikla. A knížka má existovat. Mnoho mých nápadů zůstává v šuplících počítače, ale Vločka je princezna!

Poděkování

Moji milí, předem a z celého srdce děkuji všem, kteří pomohou Jakopříběhům na svět. Bude mi velkou ctí, když tato knížka získá místo ve vaší knihovně a opravdu šťastný budu, bude-li za čas ošmataná, tu ohnutá stránka, tu ejhle skvrna, a za moc let, když na vás při stěhování náhodou vypadne, si jí rádi přečtete znovu. Děkuji za podporu. S úctou Nick Isbjørn (vlastním jménem Jiří Světlík)

Aktuality

7.4.2016 Poděkování

Vážení a milí, mohl bych říci, že sbírka na Vločku se nepovedla. Ale to by nebylo spravedlivé. Sice se rozpočet naplnit nepovedlo, ale dovolte mi, abych ze srdce poděkoval všem, kteří mi pomohli uskutečnit sen. Velmi si toho vážím. Rozhodl jsem se, že přehodnotím způsob realizace a pokusím se…

Viacej

13.3.2016 Milí přátelé, zvu vás do světa Vločky. A takhle to všechno začalo.

O krásné Polárce, co byla vlastně Vločka. Když se Nanuku III. a Gløde, králi a královně ledních medvědů, narodilo konečně první medvídě, propukl král v nezřízenou radost. Do té chvíle, než zjistil, že ta bílá kulička, kdes jenom podle černých korálků očí a nosu poznala, kde má to klubíčko  předek,…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 17
  Kniha s osobním poděkováním.

  Obdržíte poštou na moje náklady jednu autorem podepsanou knihu s poděkováním.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,12 €
  (300 Kč)
 • predané 4
  Dvě knihy s osobním poděkováním.

  Obdržíte poštou na moje náklady 2 autorem podepsané knihy s poděkováním.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  24,25 €
  (600 Kč)
 • predané 4
  Kniha s osobním poděkováním autora a signovaným grafickým listem ilustrátora.

  Získáte 2 knihy s osobním poděkováním autora a jedním signovaným výtiskem Vámi vybrané ilustrace. Vaše jméno se objeví v seznamu přátel, kteří se podíleli na vydání knihy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  32,33 €
  (800 Kč)
 • predané 5
  Tři knihy s osobním poděkováním autora a signovaným grafickým listem ilustrátora.

  Získáte 3 knihy s osobním poděkováním autora a třemi signovanými výtisky Vámi vybraných ilustrací. Vaše jméno bude zařazené do seznamu přátel, kteří vydání knihy podpořili. Knihy obdržíte poštou na moje náklady.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  60,62 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 4 z 5
  Pozvání na křest knihy pro dvě osoby.

  Získáte 5 knih s osobním věnováním autora a pěti signovanými výtisky Vámi vybraných ilustrací. Vaše jméno bude zařazené do seznamu donátorů knihy. Zároveň budete pozváni na křest knihy. Knihy obdržíte poštou na moje náklady nebo Vám je předám na křtu osobně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  101,03 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 9 z 10
  Autorská, ručně vázaná kniha.

  Získáte unikátní autorský výtisk knihy v ruční vazbě a s věnováním, kterou vydám v omezeném nákladu.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,06 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 6 z 7
  Kmotřenka/kmotr knihy.

  Na čestném místě bude v knize uvedeno vaše jméno. Budete společně s autorem knihu křtít a obdržíte 7 výtisků knihy a zarámovaný, signovaný originál ilustrace s osobním věnováním. Knihy obdržíte poštou na moje náklady nebo Vám je předám na křtu osobně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  404,12 €
  (10 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  Velká medvědice / Malý medvěd / Polárka.

  Tento honosný titul se objeví před Vaším jménem na samém začátku knihy. Budete společně s autorem knihu křtít a obdržíte 12 výtisků a zarámovaný speciální a jedinečný grafický list ilustrátora s tématikou knihy a s osobním věnováním. Navíc získáte trička s Vločkou, králem a královnou. Knihy Vám je předám na křtu osobně nebo je obdržíte poštou na moje náklady.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  808,24 €
  (20 000 Kč)