Pozvěte Merlina ať vypráví, staňte se součástí příběhu

Vydávám příběh kouzelníka Merlina, od Bretonce Michela Ria. Jeho Merlin se k nám po 28ti letech vrací. Revidovaný překlad Lucie Šavlíkové a ilustrované zpracování knihy od Filipa Vancla pomohli Merlinovi dospět. Poslouchejte, co nám Merlin bude vyprávět.

Autor: Radek Banýr

 • Merlin a děd

 • Merlin a matka

 • Merlin a Viviana

 • Merlin, Artuš a Morgana

 • Artuš, Morgana a Mordred

 • Merlin na Avalonu

 • Merlin 2023

 • Stříbrný květ života

 • Pexeso Merlin VII

 • Pexeso Merlin III

 • Radek Nakladatel

 • Čaj od květinové paní

 • Triskelion pro Patrony hlavních postav

 • Merlin od Filipa Fauna Vancla

 • Keltský kříž pro Rytíře Kulatého stolu

 • Obálka knihy Merlin

 • Pro rytíře kulatého stolu

 • Kalendář indiánská stezka

 • Kniha Labutí srdce

 • Kniha Mých19

772 €
vybrané z 2 806 €

27%

27% splnené

19 dní do konca

17 ľudí prispelo

Umenie, Literatúra

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Prispieť

Všetko alebo nič. Tento projekt bude úspešný iba v prípade, že dosiahne aspoň cieľovú čiastku do 16.4.2023 do 17:39.

Zobraziť všetky odmeny

Kouzelné Dia dhuit a kouzlo objevování významů  

Dia dhuit (“Jee-ah gwitch”) zní kouzelně, ale je to běžné irské "Ahoj", které znamená "Bůh s Tebou". Kouzelný pozdrav, tak trochu kouzla zbavený tím, že objevíte jeho význam. A právě objevování významů lidských činů plných vášně, lásky či touhy je kouzelnou esencí  Merlinova příběhu, který v Nakladatelství květy života vydáváme. Přijměte naše pozvání a pojďte objevovat významy, plnit si sny, prožívat zázraky a nebo jen žasnout a nechat se okouzlit tím, co je kouzelné právě teď a právě pro vás. Pomozte nám splnit si sen o vydání příběhu filozofujícího kouzelníka Merlina.   

Nacházejme cesty k cíli a tvořme prostor ke vzájemnému propojení 

Cílem vydání knihy Merlin i vydávání knih v Nakladatelství květy života je nalézat cesty a vytvářet prostory k propojení, vyprávění, naslouchání, čtení a vzájemnému objevování autorů, čtenářů a jejich příběhů. Zároveň nás baví, paralelně, společně, či jako bonus, sdílet se čtenáři příběh vzniku knihy a lidí, kteří se na něm podíleli. To, jak kniha vzniká vnímáme jako důležitou součást esence autorova odvážného a intimního tvůrčího činu. Vydáním knihy autorovi pomáháme sdílet jeho příběh se světem, tedy s námi všemi. Ano, je to pozvání - staňte se součástí příběhu, součástí legendy o Merlinovi. Najděte cestu a spojte se s příběhem. Zní to tak trochu jako zázrak? Ano, zní. Perfektní, tak pozvěte zázraky dál...        

O knize 

Merlin - příběh inspirovaný artušovskou legendou vyprávěný z pohledu filozofujícího kouzelníka Merlina je dílem bretonského spisovatele Michela Ria. K českým čtenářům přichází po dvaceti osmi letech podruhé ve zrevidovaném překladu Lucie Šavlíkové. 

Michel Rio originálně zbavuje mediálně vděčné a populární merlinovské téma líbivého pozlátka kouzel a dává Merlinovi svojí odvážnou, místy až provokativní autorskou licencí uvěřitelnost a hloubku. Vtahuje nás do zákulisí života keltských králů a královen, velkých i malých bitev, a na pozadí dramatických zvratů jedné slavné legendy řeší nadčasová témata, jako jsou láska a nenávist, život a smrt, touha po splnění snu, po moci, po pomstě a pomíjivost lidského snažení. Z idealizovaných a zobecněných ikon keltského dávnověku se stávají reálné postavy z masa a kostí s reálnými prožitky a pohnutkami. 

Překladatelka Lucie Šavlíková se vydala po vlastních stopách a původní verzi po bezmála třiceti letech sama zrevidovala. Díky její poctivé a citlivé práci Merlin dospěl a s ním dospěla i esence jeho příběhu. Ostatně i čeští čtenáři jsou jiní než v roce 1995. Novou dospělou tvář daroval knize svou grafickou úpravou, typografií a ilustracemi osobitý krkonošský grafik, malíř a ovčák Filip Faun Vancl. 

... a ještě něco navíc... o snech, kouzlech, zázracích, začátcích a skutečnosti...   

Ze života nakladatele začátečníka 

Požívám zázraky tím, že si plním sny a vnímám, co to pro mě znamená. Jeden můj sen, o kterém jsem si myslel, že je to zázrak, který se nikdy nestane se jmenoval: "Napíšu a vydám knihu." Tenhle můj jsem si splnil v roce 2021, kdy jsem napsal a vydal knihu Mých19. V tvůrčím procesu vydávání knihy vzniklo Nakladatelství květy života a můj přítel Filip, který mi s vydáním knihy Mých19 pomohl, mi jednoho dne předal archivně vypadající knížečku vydanou v roce 1995 v Nakladatelství Paseka s názvem Merlin. Řekl mi, že ten příběh miluje a protože je grafik a malíř, je jeho snem vytvořit ilustrace a celou novou vizuální podobu knihy. S Filipovým nápadem jsem souhlasil a rázem jsem se ocitl v příběhu příprav vydání knihy o filozofujícím kouzelníkovi Merlinovi od francouzského spisovatele Michela Ria.  

Kniha Merlin vyšla poprvé v roce 1995 a když jsem hledal kontakt na překladatelku Lucii Šavlíkovou, nebyl jsem si jistý, jestli ještě žije. Přeci jen od prvního vydání uplynulo už téměř třicet let. Když jsem se od ní dozvěděl, že Merlina překládala jako studentka a slyšel její nadšení pro aktualizaci překladu, měl jsem velkou radost a smál jsem se své představě o setkání s více než osmdesátiletou druidkou, šamankou, která je jen tak mimochodem překladatelkou. Lucie sice není žádná letitá druidka, ale s druidy má společnou lásku a úctu k přírodě. Prozradím, že Lucie se věnuje poznávání léčivých účinků rostlin.

Další zajímavý okamžik jsem prožil, když jsem začal komunikovat o smlouvě s francouzským majitelem práv na vydání knihy nakladatelstvím Éditions du Seuil. Francouzští kolegové pobili do posledního všechny stereotypní představy, které o Francouzích a jejich pracovním ne-tempu máme stejně rychle a nemilosrdně jako Artušova armáda saské vojsko, a během, pro mě neuvěřitelně krátkého času, jsem měl podepsanou smlouvu o nákupu práv na vydání Merlina. A tak se "no name" nakladatel z Vršovic Radek Banýr mohl pustit do dalších kapitol příběhu zrození knihy.

Kdo jsme

Radek - nakladatel, žasnoucí šťastlivec, cestovatel.

Jmenuji se Radek Banýr a říkám o sobě, že jsem žasnoucí šťastlivec, který svojí pošetilostí občas dokáže uskutečnit věci, o kterých si sám myslí, že jsou pro něj nedosažitelné. Svoji nakladatelskou činnost, která mě moc baví, nyní, zejména s ohledem na její rozsah, přirovnávám k mini-pivovaru. Jednoduše řečeno, co si s navařím, to si vypiju. A když se mi to povede, tak skupina těch, kteří o mě ví zajistí, že mám svůj mok komu nabídnout a taky od nich dostanu zaplaceno, abych mohl navařit další várku. Cítím však, že tento rok se věci mění a knihy, které mám v edičním plánu, včetně Merlina, jsou opravdu zajímavé a že i s vaší pomocí má moje mini-nakladatelství velkou šanci růst a rozkvést.    

Filip - grafik, ovčák, tvůrce.

Od dětství kreslí, maluje věnuje se grafice. Sám o sobě říká: „Jsem vystudovaný polygraf a tomu se věnuju celý život. Jsem také ovčákem a včelařem, a to má pro mne úplně stejný význam." Filip vystudoval polygrafii a od roku 1991 pracuje jako typograf, ilustrátor a návrhář na volné noze. Jak sám říká: „Nic víc, nic míň.“ Filip inspiruje své okolí tím, jak žije, a tím, jak a co tvoří. Jeho tichá, skromná a poctivá práce plyne v jedinečně namíchané esenci přirozenosti, humoru a empatie všude, kde právě je – u malířského plátna, monitoru grafika, na poli, v sadu i s milovanými ovcemi a včelami. Originály obrazů, ze kterých ilustrace vznikly, vytvořil Filip Faun Vancl barevnými tušemi a technikou kvaše.  

Lucie - květinová paní, která vládne mnoha jazyky.

Už od základní školy provázelo Lucii studium jazyků. Nejprve to byla francouzština, později ještě angličtina. Tuto jazykovou kombinaci také vystudovala na Katedře překladatelství a tlumočnictví (dnes Ústav translatologie) na FF UK. Po mateřské dovolené pracovala Lucie v magazínu 100 + 1 zahraniční zajímavost jako zástupce šéfredaktorky a posléze jako redaktorka či šéfredaktorka dětské literatury v nakladatelství Albatros, Mladá fronta, Euromedia Group. Během působení v nakladatelstvích se intenzívně věnovala problematice čtenářské gramotnosti, stala se místopředsedkyní České sekce IBBY a několik let pracovala v organizačním výboru Výroční ceny Zlatá stuha. V roce 2018 vydala svou první dětskou knihu Černobílé prázdniny (nakladatelství Portál), za kterou byla na Zlatou stuhu sama nominována. V roce 2021 byla na tuto cenu nominována za překlad knihy Roalda Dahla Vilda a pidipískové (nakladatelství Pikola) a v roce 2022 získala nominaci jako editorka knižního projektu Nezkreslená věda (nakladatelství Academia). Napsala a vydala pak ještě další dětské knihy, Princezna Anetka a modrý jednorožecStrach má velké ušiPraštěné příhody Berty a Týny (nakladatelství Pikola). Vlastním nákladem a péčí chráněné dílny Lemniskáta si v roce 2021 vydala útlou sbírku básní Ve mně pně. V současné době je Lucie na volné noze a kromě překládání, psaní a práce s texty ji baví trávit čas v přírodě, poznávat léčivou sílu bylin, chodit za kulturou a cestovat.

   

Ukázka z knihy 

...Štěpán mě postrčil až k levému třmenu sedla, král se sklonil, jednou rukou mě uchopil kolem pasu a na chvilku si mě podržel před sebou ve vzduchu. Tvář, černé vlasy i šedivý vous měl potřísněné prachem, potem a krví. Byl hrozivě krásný. Zamyšleně si mě prohlédl, pak mě posadil před sebe do sedla, obrátil koně a vyrazil zpět na bitevní pole.

Projížděli jsme mezi mrtvolami a já jsem poznal, co zdálky dodávalo pláni podivnou bělost občas přerušovanou stíny – byla to úplně nahá těla, tu a tam zbrázděná zaschlými pramínky černé krve.

„Bili se dobře,“ pokračoval král. „Byla to jejich poslední bitva. Rozdrtil jsem celou armádu, jako předtím na severu Ordoviky, jejichž poslední bojovník padl u Devy. Pamatuj si jedno: nikdy neber zajatce. Silurové už nemají jediného ozbrojeného muže. Ženy rozdělím mezi své Demety. Lid to stmelí.“

„Nic jiného, než válka neexistuje, Merline.“

Na chvíli se odmlčel. Na hlavě jsem cítil jeho mocný a klidný dech. Pak ještě řekl: „Sám bojuj. Nauč se šermovat. Staň se nejlepším bojovníkem svého vojska a bij se v jeho čele. Buď sám sobě vojenským velitelem. Je horší mít vojáky, kteří si tě neváží než sebeodhodlanějšího nepřítele. Constant z Logrie postavil do čela svých vojsk Vortigerna. Vortigern ho zradil a vojska šla s ním. Nepřipadalo jim, že by měnili velitele. Přesto se v nejtěžších bojích obklopuj těmi nejodvážnějšími bojovníky a nejmocnějšími spojenci. Lépe ubrání tvůj život, když budou muset bránit svůj. A jestli padnou…“

Zasmál se.

„Mrtví nikdy nezradí.“

Věřím v sílu komunity, ve sdílení a vzájemnou podporu

Několik posledních měsíců žiji v komunitách a zažívám na vlastni kůži společnou podporu i vzájemné ladění se na sebe. Jsem rád, že můžu společně vytvářet bezpečný prostor, kterého jsem sám součástí a který je i mým zdrojem. Díky životu v komunitě jsem si uvědomil, významy kouzelných slov jako jsou vzájemná podpora, sdílení či respekt. Uvědomil jsem si také, co jsou a kde leží mé vlastní hranice, limity a omezení. A právě díky tomu, právě teď, tu spolu s Merlinem a jeho příběhem předstupuji před vás, členy crowdfundingové komunity a obracím se na vás s žádostí o podporu pro uskutečnění jednoho ze svých snů - vydání legendy o Merlinovi. Cítím, že s vaší pomocí se mi to podaří.         

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 4
  Pomůžu Merlinovi a mám z toho radost

  Rád podpořím vydání knihy Merlin a právě můj pocit, že jsem přispěl k vydání knihy mi stačí.

  Prosím vás, nevažte se uvedenou výší podpory. Buďte sví a přispějte částkou, kterou právě vy, chcete přispět.  

   

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  Prispieť 4,21 €
  (100 Kč)
 • predané 0
  Pomůžu Merlinovi, knihu nechci, ale rád si hraju

  Rádi si hrajete? Pak Merlinovo pexeso je to pravé pro vás. Pobaví, procvičí vaši paměť a pomůže vám strávit společné chvilky s vašimi blízkými při hře, kterou zvládnou malí i velcí.

  Merlinovo Pexeso má svá vlastní zajímavá pravidla. Jste zvědaví? Prozradíme třeba to, že kartiček je celkem třicet šest, tedy osmnáct párů, z toho šest barevných a dvanáct černobílých. Barevné kartičky jsou zmenšeninami ilustrací, které najdete v knize a dvanáct černobílých tvoří ikony, které uvozují kapitoly v knize. Hráči bojují o to, kdo se stane Rytířem Kulatého stolu, Čarodějem a o to, z koho se stane Drak. Obrázky, ikony i pravidla hry, jsou dílem krkonošského výtvarníka, malíře, ovčáka a včelaře Filipa Fauna Vancla.   

  Poštovné je v ceně. Jakmile bude pexeso vytištěné, pošleme vám jej přes Zásilkovnu.
   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 7,58 €
  (180 Kč)
 • predané 4
  Předplatím si knihu Merlin - dám zlatý dar nakladateli

  Předplaťte si výtisky knihy Merlin pro vás i pro ty, o kterých víte, že jim tahle kniha udělá radost. Pro každého malého nakladatele jsou předplatitelé velmi, velmi důležití.

  Ptáte se proč je předplatné tak důležité? Tedy jsou důvody, proč tomu tak je. Počet předplatitelů ukazuje na zájem o připravovanou knihu. Nakladateli dávají informaci o tom, kolik výtisků má objednat v tiskárně. Příjmy z předprodejů jsou peníze předem, a dokonce z nich nakladatel neplatí nikomu žádný poplatek, či komisi. No, a to je i důvod, proč cena v předprodeji může být nižší než poté, co je kniha již vytištěná. Čtenáři mají radost z nižší ceny a taky z toho, že svým předplatným podpořili vznik knížky. Jak říkáme stávají se součástí příběhu zrození knihy.

  Předplatné je prostě zlatým darem pro všechny. Předplaťte si libovolný počet výtisků Merlina. Teď už víte, že čím víc předplacených knih, tím víc radosti pro všechny.  

  Poštovné je v ceně. Jakmile budou knihy vytištěné, pošleme vám je přes Zásilkovnu.
   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 11,38 €
  (270 Kč)
 • predané 1
  Předplatím si knihu a hru Merlin - rád si čtu i hraju

  K předplatnému knihy si rád pořídím i Merlinovu hru plnou vášně – Merlinovo pexeso. A když si zrovna nebudu číst, zahraju si ho s přáteli, s dětmi, s partnerem či s rodiči nebo prarodiči, zkrátka s kýmkoliv budu chtít strávit společný čas.

  Tahle odměna nás v nakladatelství hodně baví, protože propojuje čtenáře nejenom s příběhem, ale i s jeho blízkými.  

  Poštovné je v ceně. Jakmile budou kniha i pexeso připravené, pošleme vám je přes Zásilkovnu.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 15,17 €
  (360 Kč)
 • zostáva 21 z 21
  Ke čtení o Merlinovi si dám čaj od Květinové paní

  Líbilo by se vám popíjet ke čtení knihy dobrý bylinkový čaj? Jestli ano, tak tohle je ta správná odměna pro vás. Zajímá vás jak jsme na tohle kombo přišli? Za vším hledej ženu, u Keltů i u nás.

  Překladatelka Merlina Lucie Šavlíková miluje přírodu a jednou z forem její lásky k přírodě je její záliba v objevování účinků léčivých sil rostlin. Ano, Lucie je tak trochu druidka, bylinkářka. V rodinné firmě, kterou se svým synem založila, připravila i čajovou směs ze sedmi bylin s názvem inspirovaným keltskou mytologií Květinová paní. Květinová paní je připravena z chrpy, jetele, pivoňky, prvosenky, růže, sedmikrásky a slézu. 
   
  Poštovné je v ceně. Jakmile bude kniha vytištěná a čaj připravený, pošleme vám je přes Zásilkovnu.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 17,44 €
  (414 Kč)
 • zostáva 24 z 30
  Kniha Merlin s autogramy autorů a s věnováním

  Darujte sobě a svým blízkým originální signovaný výtisk s věnováním nakladatele a s podpisy překladatelky Lucie Šavlíkové, ilustrátora Filipa Vancla a když se nám to podaří, tak i s podpisem Michela Ria.

  Tahle biblio radůstka, libůstka může chvíli trvat, zejména v případě, že budeme posílat knížky do Francie Michelu Riovi k podpisu. A nebo to může být hned, když se nám podaří pozvat Michela Ria do Prahy na křest knihy a na setkání se čtenáři. Právě vaše podpora nám pomůže získat zdroje na to, abychom mohli Michela Ria přivítat v Praze.   

  Poštovné je v ceně. Jakmile bude kniha vytištěná a budeme mít všechny podpisy, pošleme vám ji přes Zásilkovnu a nebo si domluvíme osobní setkání.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 18,96 €
  (450 Kč)
 • predané 1
  Plakáty z ilustrací z knihy Merlin od Filipa Vancla

  Ilustrace, které jsou v knize se mi tak líbí, že bych je moc rád měl jako plakáty či obrazy. Nabízíme vám je ve formátu A3 a to jak jednotlivé, tak i celý Merlinův cyklus sedmi obrazů.  
   
  Ilustrace, které grafik, ovčák a včelař Filip Faun Vancl tvořil několik měsíců minulého roku v tiché vesničce na Trutnovsku doprovázející Merlina a jeho příběh mohou být s vámi i ve formě plakátů či obrázků. Objednejte si celý Merlinův cyklus sedmi obrazů ve formátu A3 za 540 Kč a nebo jednotlivé obrázky v libovolném množství. Jeden kus plakátu A3 za 60 Kč. Reprodukce obrazů jsou vytištěny na stopadesátigramovém papíru. 

  Set 7 ilustrací ve formátu A3 obsahuje i cenu poštovného a zašleme vám jej přes Zásilkovnu. Pro objednávky jednotlivých plakátů je poštovné 120,- Kč.

  Líbil by se vám formát A2, A4 či jiný? Napište nám, určitě to vymyslíme.  


   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 22,75 €
  (540 Kč)
 • zostáva 50 z 50
  Stanu se Rytířem, Rytířkou Kulatého stolu

  Plňte si sny. Staňte se Rytířem Kulatého stolu. Rytíři a Rytířky dostanou jako odměnu každý výtisk knihy Merlin a náhrdelník - zdobený ocelový keltský kříž. Vaše jméno, společně s dalšími jmény Rytířů a Rytířek Kulatého stolu, kteří podpořili vydání knihy Merlin, bude uvedeno v knize na speciálním místě. Pokud budete chtít, uveďte vaše jméno a název místa, odkud pocházíte.    

  Setkání rytířů u Kulatého stolu se může stát skutečností stejně tak, jako vydání knihy Merlin právě díky vám a vaší podpoře. Potkáme se s Rytíři a Rytířkami na křtu knihy? Právě teď o tom rozhodujete. Už teď se moc těšíme a jsme zvědaví kolik Rytířů a Rytířek ke Kulatému stolu zasedne a jak bude velký.

  Poštovné je v ceně. Jakmile bude kniha a náhrdelník připraveny, pošleme vám je přes Zásilkovnu. A také se dozvíte jak velký kulatý stůl to bude a zda a kde se Rytíři setkají. 


   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 56,88 €
  (1 350 Kč)
 • zostáva 21 z 21
  Získám knihu a náhrdelník se symbolem květu života - šperk, dar, energie

  Za svoji podporu získám knihu a šperk. A navíc, když si to budu přát, bude mé jméno uvedeno v knize společně s těmi, kteří vydání knihy podpořili. 

  Příběh a symbol. Merlin a Květ života. Merlin v připravované knize vypráví svůj životní příběh. Květ života - symbol, který tu byl, je a bude. Symbol, jehož energie dala vzniknout i naší první knize (Mých19) a celému Nakladatelství. Stříbrné květy života vyrábějí speciálně pro Nakladatelství květy života čeští šperkaři z Jablonce nad Nisou. 

  Poštovné je v ceně, jakmile budeme mít knihu a náhrdelník připravený, pošleme vám je přes Zásilkovnu.
   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 94,80 €
  (2 250 Kč)
 • zostáva 21 z 21
  Získám všechny odměny a bonus - knihy z Nakladatelství květy života

  Vítěz bere vše a já se tak cítím. Podpořím vydání knihy a získám všechny odměny: knihu Merlin, sedm plakátů ilustrací ve formátu A3, čaj od Květinové paní, Merlinovo pexeso a jako bonus k tomu knihy, které v Nakladatelství květy života vyšly, včetně nástěnného autorského kalendáře s ilustracemi od českého malíře Oglé Yamní Junka - Indiánská stezka 2023. Když si to budu přát, bude moje jméno uvedeno v knize společně s těmi, kteří vydání knihy podpořili. 

  Bonusový balíček z Nakladatelství květy života:  
  • Kniha Mých19 - kniha, kterou to všechno začalo.
  • Kniha Labutí srdce od Veroniky Laué, která originálně a čtivě vypráví příběh o partnerských vztazích a o tom, co nás učí. 
  • Nástěnný autorský kalendář Indiánská stezka 2023 od Oglé Yamní Junka inspirovaný připravovanou knihou o životě siouxského medicinmana Chromý jelen, která u nás vyjde v červnu 2023.
  Poštovné je v ceně. Jakmile budeme mít všechno pohromadě pošleme vám balíček přes Zásilkovnu a nebo se domluvíme na osobním setkání.

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 126,40 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 8 z 9
  Stanu se Patronem hlavních postav legendy o Merlinovi

  Patroni hlavních postav získají autory podepsaný výtisk knihy s věnováním nakladatele a ručně vyřezávaný náhrdelník z dubového dřeva v podobě keltského Triskelionu.  Jména Patronů budou uveřejněna na důstojném místě v knize. Ke jménům, je možné přidat údaj, odkud příslušná osoba pochází a kolik je mu, jí v době vydání knihy let. 

  Spojte se s nejvýznamnějšími postavami Merlinova příběhu tím, že se stanete jejich Patrony a zároveň Patrony tohoto vydání. Přečtěte si nahlas jména hlavních postav, nechte je znít a vyberte si svoji bytost - Merlin, Artuš, Igerna, Uther, Morgana, Viviana, Lancelot, Mordred, Ginevra.


  Poštovné je v ceně, jakmile budeme mít knihu i náhrdelník připravené, pošleme vám je přes Zásilkovnu a nebo si domluvíme osobní setkání.
   

  Doručenia odmeny: Zásilkovna, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 151,67 €
  (3 600 Kč)
 • zostáva 8 z 9
  Získám vlastní Ex Libris od tvůrce ilustrací Filipa Fauna Vancla

  Tato odměna obsahuje autory podepsaný výtisk knihy s věnováním nakladatele a originální, Ex Libris, které s vámi a pro vás vytvoří autor ilustrací a grafického zpracování knihy Merlin, Filip Faun Vancl.
   

  Jestliže se vám líbí ilustrace, ikony a zpracování knihy, jestliže máte rádi knihy, rádi čtete, rádi si knihy kupujete, půjčujete a taky jste rádi, když se vám půjčené knihy vrátí, pak tahle odměna je pro vás ta pravá. Podpořte vydání knihy tím, že získáte vaše vlastní Ex Libris.

  Knihu vám rádi předáme osobně a věříme, že budete mít z vytvořeného Ex Libris radost .  
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  Prispieť 379,19 €
  (9 000 Kč)