Nová česká počítačová hra - 1428: Shadows over Silesia

Staňte se součástí příběhu nové temné akční adventury s fantasy prvky, zasazené do reálné středověké Evropy. Můžete si hru koupit dopředu a tím autora podpořit, ale také získat exkluzivní odměny a předběžný přístup k demu, alfa a beta verzi hry.

Autor: KUBI Games

Slyšte, slyšte! Všem přispěvatelům přináším aktuální novinky!

6.2.2022

Alpha je venku!

Ode dneška je ke stažení přispěvatelům na úrovni Hejtman a vyšší první Alpha verze. Po dohodě s vámi (na Discordu) jsem se rozhodl vydávat obsah postupně, po jednotlivých kapitolách. Díky tomu startuje Alpha o něco dříve a minimálně každý měsíc do ní přibude nový obsah. Začínáme druhou kapitolou. Pokud sis koupil přístup k Alphě, najdeš Steam klíč v seznamu odměn na webu.

Datum vydání

Konečně upřesňuji datum vydání hry. Bude to v září 2022! Veřejné demo vyjde v létě. Všichni Rytíři se také mohou těšit na přístup do Bety, která odstartuje v létě. V červnu, nebo červenci se připojíte k Alpha hráčům.

Údaje pro doručení odměn

Na závěr bych chtěl opět apelovat na všechny, aby si co nejdříve doplnili údaje v Zóně pro příspěvatele na webu (tady: https://shadows1428.com/cs/backers/). Pokud jsi tak ještě neučinil, vyplň si velikost trička, adresu, ale také pojmenování postavy, věnování, poděkování na webu i Discord jméno. Pokud to neuděláš včas, hrozí, že ti nebudou moci být odměny doručeny! Pokud by něco nefungovalo jak má, nebo budeš mít nějaké dotazy, neváhej mě kontaktovat na e-mailu support@shadows1428.com.

A to je pro dnešek vše! Pokud tam zatím nejsi, připoj se do skvělé fanouškovské komunity na našem Discordu. Přispěvatelé mají přístup do VIP sekce, kde sdílím vždy ty nejčerstvější informace. Stačí kliknout na odkaz https://discord.com/invite/avabBNY. Jenom tady máš navíc jedinečnou možnost sdílet feedback a ovlivnit tak budoucí podobu hry.

Zóna pro přispěvatele na webu hry

28.10.2021

Aby bylo získání odměn co nejjednodušší a také abychom zvládli doladit všechny detaily, spouštíme na webu hry soukromou zónu pro přispěvatele. Můžete si tam nejen zadat jméno do veřejného seznamu přispěvatelů, nastavit Discord přezdívku pro přiřazení role, doplnit velikost trička, nebo adresu pro dodání fyzických odměn, ale později také vyzvednout všechny své Steam klíče, včetně těch k předběžnému přístupu. Všechno tam máte pěkně pohromadě.

Pro získání přístupu a hesla stačí zadat e-mail na web hry zde: https://shadows1428.com/cs/backers.

Odměny se vám budou odemykat postupně a vždy dostanete notifikaci na mail. Pokud by něco nefungovalo jak má, nebo když budete mít nějaké dotazy, kontaktujte mě na e-mailu support@shadows1428.com, nebo na Discord kanále hry tady https://discord.com/invite/avabBNY.

Ještě jednou díky a mějte se!

Kampaň je u konce

7.10.2021

A je hotovo. Kampaň právě skončila a počítadlo se zastavilo na závěrečné hodnotě 121%. Díky všem za obrovskou podporu a projevenou důvěru! Příběh ale nekončí. Naopak. Právě začíná ta nejtěžší část. Dokončit hru a naplnit všechna vaše nemalá očekávání. Jdeme na to!

Jak to bude s odměnami? Brzy nasadíme systém pro přispěvatele na webové stránky hry, kde si budete moci průběžně vyzvedávat své odměny (jako třeba roli na Discord, Steam klíče) a kde si také nastavíte svou doručovací adresu a další informace. Jakmile dojde k jeho spuštění, přijde vám e-mail s pokyny.

Budu velmi rád, když se zapojíte do vývoje tím, že mi budete dávat pravidelný feedback. Ať už to bude k obrázkům, videím, nebo i budoucímu demu, alfa a beta verzi. Připojte se na Discord a diskutujte s ostatním, nebo mi tam klidně napište zprávu. Máte jedinečnou možnost ovlivnit výslednou podobu hry k obrazu svému. Využijte ji.

Mějte se!

BONUS - Pro všechny podporovatele

6.10.2021

Díky přátelským vztahům s mým mistrem šermu, přináším pro všechny podporovatele jeden krásný bonus. Každý, kdo přispěl na vznik hry, může získat přednostní místo a speciální slevu 40% na všechny semináře pořádaných Školou šermu a evropského boje, Domem rytířských ctností v Brně. Stačí se při placení ohlásit heslem "1428".

DRC pořádá řadu tématických víkendových seminářů, mezi kterými najdete i herní speciály. Třeba na Kingdom Come, nebo Zaklínače! Díky víkendovým akcím a frekvenci dvakrát měsíčně si vybere každý! I mimobrněnští. Zároveň se můžete těšit i na tématický seminář k 1428: Shadows over Silesia, ve kterém se naučíte bojovat jako Hynek, nebo Lothar. Pro jednoho je typický boj s palcátem a štítem, pro druhého s mečem. Kdo je víc? Možná se tam společně i potkáme.

Lektor Robert Waschka patří ve svém oboru k nejlepším a mimo jiné je jedním z lidí, kteří pomáhali se soubojovým systémem v Kingdom Come: Deliverence a má v rukávu spoustu zajímavých historek. Malá ukázka ve videu:

Kompletní informace a rozpis seminářů hledejte tady:
Web - https://www.drcbrno.cz
Facebook - https://www.facebook.com/DRCBrno

Doplňující informace k limitované Xzone edici

6.10.2021

Z Xzone kuchyně přináším horké informace ohledně Xzone edice a limitované Xzone edice. Jelikož celá příprava probíhala dost překotně, omlouvám se, zatím nemůžu přinést žádnou grafiku. Mám pro vás ale konkrétní obsah obou edic:

Standardní Xzone edice bude obsahovat:
Steam klíč, miniartbook o 54 stranách se spoustou exkluzivních obrázků, herní mapu Slezska, kovovou minci (pražský groš), 2x dopis ze hry, unikátní papírová vystřihovánka, nálepky

Ekluzivní limitovaná Xzone edice bude obsahovat navíc:
Limitovaný přebal hry, podpis autora, ruční číslování (max 250ks), druhou kovovou minci (dukát), deníky postav, 2x kovové piny s tématem hry, další překvapení (bude oznámeno později).

O spuštění předobjednávek standardní edice bude Xzone informovat na svém webu a sociálních sítích, pravděpodobně někdy v prvním kvartálu roku 2022.

Limitovanou edici nebude možné získat nikde jinde, jen tady na HitHitu. Nyní máte poslední šanci si ji pořídit. Zbývá necelých 24 hodin.

100%! Dokázali jsme to!

4.10.2021

Díky všem podporovatelům se podařilo vybrat cílovou částku! Hra tak získala financování nutné k dokončení vývoje a vyjde v roce 2022. Opět se ukázalo, že česká videoherní komunita stojí za to! Na oslavu si otevřete láhev oblíbeného nápoje a připijte! Jste skvělí!

Očištěte klávesnice, myši, ovladače, první hratelná verze dorazí Kušníkům a vyšším úrovním už koncem roku. Kromě toho bude možné vyzkoušet ukázku i na akci Game Access Connect na brněnském výstavišti. Pokud tam zavítáte, uvidíme se osobně.

Na oslavu splnění cíle, přidáváme novou odměnu, o kterou jste si často říkali. Nyní máte možnost si koupit samostatně i tričko a odznáček.

Stále nepolevujeme! Každé další procento navíc nám může pomoci hru udělat lepší a posune ji dál! Čím větší bude finanční polštář, tím více si budeme moci vyskakovat a přinést do hry další zajímavé fíčury, na které by třeba nezbyl čas.

Oslava

PS: Z výrazů Hynka a Lothara na obrázku si nic nedělejte. To maďarské víno na stole jim moc nevoní a tyhle dva není jednoduché potěšit. Já mám velkou radost!

Stále váháš? Předběžný přístup, nebo limitovanou edici můžeš získat pouze tady.

2.10.2021

Zbývá už je drobný krůček k tomu, abychom to společně zvládli. Posledních 6%! Stále váháš? Nemůžeš se rozhodnout, jestli chceš jenom hru, nebo předběžný přístup, nebo i limitovanou fyzickou edici?

Podívej se na parádní stream jednoho z nejlepších českých Twitch streamerů ArcadeBulls. Uvidíš celou první kapitolu v běhu a uslyšíš i český dabing! Celý záznam najdeš tady: https://www.twitch.tv/videos/1163411045.

Předběžný přístup ke hře nebude možné už nikde jinde koupit. Pokud chceš hru hrát dřív, než dorazí na platformu Steam, máš poslední možnost teď! Demo bude k dispozici do konce tohoto roku, Alfa v první polovině 2022 a Beta nějaký ten měsíc před vydáním.

Limitovanou fyzickou Xzone edici už také nikde neseženeš. Součástí je standardní verze (digitální klíč ke hře, artbook o 54 stránkách, mapa, dopis; ostatní předměty odhalíme brzy) a exkluzivní bonusy určené pouze pro tuto variantu, jako například limitovaný přebal hry, podpis autora, ruční číslování a další. Navíc jich vznikne maximálně 250 ks. Pokud se jich prodá méně, bude edice o to exkluzivnější! Bohužel se nám zatím nepodařilo dát dohromady celý její obsah, jinak bychom ho už dávno zveřejnili, ale pracujeme na tom.

Ná závěr přináším jeden nový screenshot. V plném rozlišení ho najdete na sociálních sítích hry.

Vítejte v Pačkově, 22. března roku 1428. 

Pačkov

Zbývá 30%

27.9.2021

Podařilo se vybrat téměř 70 %, ale stále zbývá ten nejtěžší kus cesty.

Pokud stále váháte jestli je hra pro vás a bude vás bavit, připomínám, že na HernaZona.sk proběhl živý stream. Odpovídal jsem na spoustu dotazů, ale hlavně se můžete podívat, jak vypadá hraní celé první kapitoly.

Neodpověděl jsem tam na něco? Zajímá vás něco jiného? Nebojte se napsat dotaz v sekci Otázky a odpovědi. Nerozmýšlejte se dvakrát, přispějte a sdílejte ještě dnes. Ne zítra, ne další den. Zapojte kamarády, sociální sítě, šiřte to dál.

Bez vás to nezvládneme!

Malý dárek - balík pozadí na plochu

27.9.2021

Pro všechny jsem připravil malý dárek. Jedná se o balík pěti pozadí, kterými si můžete zkrášlit svoji pracovní plochu. Balík je ve dvou variantách - v HD a 4K rozlišení. Přikládám i náhledy, abyste se mohli mrknout před stažením.

Wallpaper 1 

Stáhnout balík pozadí ve 4K (3840x2160)

Stáhnout balík pozadí ve FullHD (1920x1080)

Pozvánka na stream

20.9.2021

Zítra od 19.00 budu hostem na živém streamu slovenského herního magazínu HernáZóna.sk. Budeme hrát aktuální verzi plnou chyb a povídat si o hře a jejím vývoji. Pokud budete mít cestu kolem, stavte se na https://www.twitch.tv/hernazona.

Nepovedené záběry z natáčení

10.9.2021

Za tři dny se nám podařilo dát dohromady více než třetinu. Start vypadá nadějně a dík za to patří vám! Jste skvělí! Do cíle nám ale pořád zbývá veliký kus. Sdílejte prosím odkaz na kampaň mezi své známé, kontaktujte své oblíbené influencery a streamery, pište o hře do skupin, kde to má smysl!

Příprava kampaně mi zabrala více než měsíc práce a nebylo to vždy jednoduché. V následujícím videu uvidíte některé nepovedené záběry z natáčení na Novém hradě u Blanska. Tři minuty finálních záběrů se natáčely skoro dvě hodiny a víte proč? :) Snad se pobavíte na můj účet. Přísahám, že mi jde programování líp, než řečnění.

Na závěr jedna pozvánka. Zítra, v sobotu 11.9., mě můžete potkat na festivalu GamerPie v Brně. Pokud se mnou budete chtít prohodit pár slov o hře, určitě se mě nebojte oslovit.

24 651 €
vybrané z 20 317 €

121%

121% splnené

597 ľudí prispelo

Technológie, Hry

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 12
  Sedlák

  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Poznámka: Při platbě lze částku libovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  8,13 €
  (200 Kč)
 • predané 137
  Cepník

  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  23,97 €
  (590 Kč)
 • predané 2
  Kušník

  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  32,10 €
  (790 Kč)
 • zostáva 50 z 100
  Rytíř (limitovaný)

  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Limitovaná cena pro 100 nejrychlejších.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  34,54 €
  (850 Kč)
 • predané 2
  Tričko

  • Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  • Speciální role na Discord kanále hry (Cepník)

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  36,16 €
  (890 Kč)
 • predané 3
  Rytíř

  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  38,60 €
  (950 Kč)
 • zostáva 36 z 100
  Hejtman (limitovaný)

  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Limitovaná cena pro 100 nejrychlejších.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  40,23 €
  (990 Kč)
 • predané 8
  Hejtman

  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  44,29 €
  (1 090 Kč)
 • predané 9
  Vrchní hejtman

  • Steam klíč s věnováním
  • Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  80,86 €
  (1 990 Kč)
 • zostáva 120 z 200
  Kníže

  • Exkluzivní limitovaná Xzone edice hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  80,86 €
  (1 990 Kč)
 • zostáva 13 z 30
  Biskup

  • Možnost pojmenovat živou, či mrtvou postavu ve hře
  • ​Steam klíč s věnováním
  • Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  121,50 €
  (2 990 Kč)
 • zostáva 37 z 40
  Markrabě

  • Káva s autorem v Brně
  • Exkluzivní limitovaná Xzone edice hry
  • Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  162,13 €
  (3 990 Kč)
 • zostáva 4 z 10
  Král

  • VIP pozvánka na release párty s autory v Brně
  • Exkluzivní limitovaná Xzone edice hry
  • ​Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  243,40 €
  (5 990 Kč)
 • Vypredané!!
  Cepník (limitovaný)

  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Limitovaná cena pro 100 nejrychlejších.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  19,91 €
  (490 Kč)
 • Vypredané!!
  Kušník (limitovaný)

  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Limitovaná cena pro 100 nejrychlejších.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  28,04 €
  (690 Kč)