Nová česká počítačová hra - 1428: Shadows over Silesia

Staňte se součástí příběhu nové temné akční adventury s fantasy prvky, zasazené do reálné středověké Evropy. Můžete si hru koupit dopředu a tím autora podpořit, ale také získat exkluzivní odměny a předběžný přístup k demu, alfa a beta verzi hry.

Autor: KUBI Games

 • Grafika hry je inspirovaná klasikami RPG žánru

 • Navštívíš skutečná místa ve středověkém Slezsku

 • Právě začíná husitské tažení do Slezska

 •  Originální hádanky ti dají zabrat

 • Budeš se pohybovat jak pěšky, tak v sedle koně

 •  Občas se budeš muset proplížit kolem nepřátel

 • Příběh je vyprávěn z pohledu dvou hlavních postav

 • Některé problémy jde řešit různými způsoby

 • Budeš prozkoumávat podzemní kobky

 • Budeš plenit vesnice

 • Hra bude kompletně dabovaná v angličtině i češtině

24 012 €
vybrané z 19 790 €

121%

121% splnené

597 ľudí prispelo

Technológie, Hry

Všetko alebo nič. Projekt skončil 7.10.2021 v 09:02.

Zobraziť všetky odmeny

Příběh

Evropou zmítají náboženské bouře a nejeden kazatel předpovídá blížící se konec světa. Píše se rok 1428, a právě začíná husitské tažení do Slezska. Kacíři se zdají být pro zemi bez krále tím největším nebezpečím. Opravdové zlo ovšem číhá někde úplně jinde a nemá v plánu vést náboženské disputace.

Příběh je vyprávěn z pohledu dvou hlavních postav. Mrzutého husitského hejtmana Hynka, který nejde pro nadávku daleko a s ničím se moc nepáře a johanitského rytíře Lothara, muže dobrého vzdělání a mravů, co se po boku svých bratrů postaví do první linie Slezské obrany. Každý má své vlastní motivace a názory na svět kolem sebe, jinou výbavu a schopnosti. Jejich osudy se brzy propletou. Střetnou se se zbraní v ruce, nebo uzavřou křehké spojenectví, aby se bok po boku postavili mnohem horšímu nepříteli?

Pochodující vojsko

Hra je lineární a odehrává se v průběhu celého husitského tažení do Slezska. Bude rozdělena do třinácti kapitol, nad kterými strávíte 20-30 hodin čistého času.

Klíčové vlastnosti

 • Izometrická grafika - Grafika hry je inspirovaná klasikami RPG žánru. Je izometrická, stylizovaná a trošku pohádková. Děj se často odehrává v podzemí, během deště, nebo v noci, což umocňuje temnou atmosféru a důraz kladený na kontrast světla a stínu.
 • Český a anglický dabing - Veškeré dialogy budou kompletně dabované v angličtině i češtině.
 • Náročné hádanky - Originální hádanky, které na své strastiplné cestě potkáš, ti jistě dají zabrat. Velkým vzorem byly klasické adventury z devadesátých let. Budeš muset využívat prostředí, hledat předměty, získávat informace a luštit rébusy, nebo šifrované zprávy. Některé problémy jde řešit různými způsoby, nebo je šikovně obejít.
 • Plížení ve stínech - Občas budeš muset splynout se stíny a proplížit se kolem nepřátel, aby tě neodhalili. K nalezení ideální cesty ti pomůže sledovat jejich hlídkové trasy a zvyky. Anebo je můžeš zkusit potichu vyřadit, jednoho po druhém.
 • Složité souboje - Soubojový systém je jednoduchý na pochopení, ale bude to chtít cvik, abys ho plně ovládl. Pamatuj si jedno: Přečíslení je problém! Pokud se na tebe vrhnou tři a více protivníků zároveň, zemřeš! Klíčem je využívat jejich chyb, počkat si na správný moment a pak zaútočit. Postavíš se nejen rytířům, vesničanům, nebo loupežníkům, ale také různým nadpřirozeným bytostem, které není radno podceňovat.
 • Různorodé prostředí - V průběhu hry se budeš pohybovat jak pěšky, tak v sedle svého koně. Navštívíš celou řadu skutečných i fiktivních míst ve středověkém Slezsku. Budeš plenit vesnice, odhodlaně bránit hradby města, prozkoumávat tajné podzemní kobky, opuštěné doly, nebo zapovězené části klášterů. Těšit se můžeš například na Třemešnou, Nisu, klášter v Břehu, nebo hrad Rabesberg.
 • Skryté mince - Ve hře budeš mít možnost hledat dva druhy skrytých mincí. Jen ti nejlepší z nejlepších budou schopní posbírat všechny. Nejen že si jimi naplníš měšec a odemkneš unikátní achievementy, ale také je občas můžeš využít k postupu příběhem.

Jak to celé začalo?

Nápad na hru vznikl už velmi dávno, dokonce ještě předtím, než vyšla první novodobá “husitská” hra – Kingdom Come: Deliverance. Ovšem jak už to tak bývá, dost se proměňoval. Na začátku byl rozhodně příběh a inspirace. K tomu se postupně a přirozeně přidala hratelnost – tedy pomalejší průzkum, hádanky, méně soubojů a temná atmosféra.

Jsem fanoušek historie a husitství, ale velkou inspirací se mi stala až husitská trilogie Andrzeje Sapkowského a seriál Hra o trůny. Obojí významně ovlivnilo moji představu o tom, jaká má hra být a že reálné historické zasazení nemusí být v rozporu s fantasy příběhem. Hack'n'slash RPG typu Diablo sice není můj šálek čaje, ale miloval jsem, jakou mělo atmosféru. První Fallout a podobné hry s izometrickým zobrazením, nebo adventury ze série Broken Sword hru dotvarovaly do její současné podoby. Všechno do sebe zapadlo a stvořilo do jisté míry neobvyklý mix.

Husitský prapor

Hratelný prototyp spatřil světlo světa v září roku 2019. Než jsem se do vývoje pustil naplno, chtěl jsem si ověřit koncept, že na to jdu dobře a jestli je to vůbec zábava. Uzavřeného testu se tenkrát účastnilo asi třicet lidí a jejich zpětná vazba mi udělala velkou radost. Byla veskrze pozitivní. Všichni chtěli vědět, co bude dál a jak to bude pokračovat.

V únoru 2020 jsem hru poprvé představil veřejně krátkým teaser trailerem. Díky velkému zájmu ze strany (hlavně) českých herních novinářů si ho přehrálo téměř deset tisíc lidí a další tisíce pak jeho sestříhanou verzi, nebo tu s českým dabingem.

Proč Hithit?

Jak vývoj pokračoval, hra si začala sama říkat, co potřebuje a rozrůstat se. Některé části příběhu, které jsem původně plánoval na minuty, teď zaberou i desítky minut. Aktuálně odhaduju finální herní dobu někde okolo 20-30 hodin, což je asi o třetinu víc, než bylo původně v plánu. Mám ale pocit, že to je pro dobro věci a doufám, že to bude pro hráče srozumitelnější a hlavně zábavnější. Nechci za každou cenu některé věci přejít krátkým dialogem, když vidím, že si zaslouží víc prostoru.

Momentálně je hotová a hratelná půlka hry. Všechno jsem zatím dělal ve volném čase a financoval z úspor. Teď ale potřebuju tvoji pomoc, aby se vývoj podařilo dotáhnout do zdárného konce. Chybí mi hlavně nezávislost a čas, abych se hře mohl věnovat na sto procent. Díky tobě bude moci vyjít už příští rok a také ve vyšší kvalitě. Navíc máš exkluzivní možnost její finální podobu ještě ovlivnit účastí v uzavřeném alfa a beta testu. Každý feedback se počítá a díky tobě tak může být hra ještě lepší.

Kdo za tím stoji?

Za celým projektem sice stojí jediný vývojář, ale samozřejmě by nebylo možné takovou hru vyrobit v rozumném čase bez pomoci dalších lidí. Titulky už teď obsahují desítky jmen. Na hře spolupracují nejen externí grafici, dabéři, překladatelé, testeři, nebo hudební skladatelé, ale řada dalších. Všem patří můj velký dík.

Bližší informace o mě a také podrobný rozhovor, kde mluvím o hře, předchozích zkušenostech a přístupu k vývoji najdete na webu Visiongame. Rozhovor je k dispozici i na Spotify, nebo YouTube:

Podrobnosti k odměnám

Poznámka: Při platbě lze částku libovolně navýšit a přihodit tak něco navíc.

Poštovné v rámci České a Slovenské republiky je vždy součástí ceny. Dodání do jiných zemí není možné

 • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu - Každý přispěvatel bude uveden na speciální stránce na oficiálním webu hry.
 • Speciální role na Discord kanále hry - Diskuzní fórum a chat se nachází na platformě Discord. Každý přispěvatel zde může získat specifickou roli na základě vybrané odměny, přístup do soukromé sekce jen pro přispěvatele a možnost ovlivnit tak výslednou podobu hry. Pro získání role je potřeba se po připojení k serveru ohlásit a požádat o její přiřazení.
 • Plná hra pro PC  - Hra bude distribuována digitálně přes platformu Steam.
 • Herní soundtrack - Výběr těch nejlepších skladeb ze hry v MP3 (digitální distribuce přes Steam).
 • Předběžný přístup k demu - Demo bude pro přispěvatele k dispozici do konce tohoto roku. Přibližně na jaře příštího roku pak pro všechny.
 • Předběžný přístup k alfa verzi - Alfa verze bude ke stažení někdy v první polovině příštího roku. Bude se jednat o předběžný přístup k prvním šesti kapitolám. Mohou se objevit chyby, hra může běžet pomalu, nebo způsobovat jiné potíže. Tato odměna je určená hlavně pro nedočkavce. Uložené pozice si můžeš přenést do finální hry, nebo beta verze.
 • Předběžný přístup k beta verzi - Beta verze bude ke stažení jeden až několik měsíců před vydáním hry. Bude se jednat o předběžný přístup k většině finálního obsahu, ale hra může obsahovat chyby, běžet pomalu, nebo způsobovat jiné potíže. Tato odměna je určená hlavně pro nedočkavce. Uložené pozice si můžeš přenést do finální hry.
 • Exkluzivní limitovaná Xzone edice - Touto odměnou získáte jedinečnou a limitovanou variantu fyzické Xzone edice. Součástí je standardní verze (digitální klíč ke hře, artbook o 54 stránkách, mapa, dopis; ostatní předměty odhalíme brzy) a exkluzivní bonusy určené pouze pro tuto variantu, jako například limitovaný přebal hry, podpis autora, ruční číslování a další, které odhalíme postupně. A co je nejdůležitější? Vznikne jich pouze 250 ks!

Limitovaná Xzone edice

 • Možnost pojmenovat živou, či mrtvou postavu ve hře - V rámci této odměny vymyslíš jméno, které se objeví ve světě hry. Může označovat vedlejší postavu, být vytesáno na náhrobku nebo o něm v příhodný okamžik padne zmínka. Vše proběhne po dohodě s autorem a přípustná budou jen jména a přezdívky, které projdou schválením a zapadnou do zbytku hry.
 • Steam klíč s věnováním - Steam klíč obdržíš na exkluzivní dárkové kartičce s osobním věnováním.
 • Káva s autorem v Brně - Součástí odměny je osobní předání dárků a možnost autora libovolně vyzpovídat při šálku dobré kávy (či jiného horkého nápoje).
 • Tričko s logem hry - Speciální tričko s logem hry, které nikde jinde neseženeš. Máš možnost ho získat v pánské, či dámské variantě. Velikost a variantu si po skončení kampaně vybereš online na stránkách hry.​​
 • Odznáček s logem hry - Odznáček s logem hry, který nikde jinde neseženeš.

Trička a odznáček

 • VIP pozvánka na release párty s autorem v Brně - Autor je (jako většina programátorů) introvert a trpí sociální fobií, ale kdy jindy by se měl člověk přemoci a vyrazit na večírek, než při vydání vlastní hry? Spolu s ním zde pravděpodobně potkáš i některé testery, dabéry, nebo další spolupracovníky. Součástí je osobní předání všech odměn, VIP pozvání na tuto akci a možnost autora libovolně vyzpovídat, či jinak narušovat jeho komfortní zónu. Součástí ale není ubytování, doprava, ani konzumace na místě.

Díky moc za vaši podporu.

Aktuality

6.2.2022 Slyšte, slyšte! Všem přispěvatelům přináším aktuální novinky!

Alpha je venku! Ode dneška je ke stažení přispěvatelům na úrovni Hejtman a vyšší první Alpha verze. Po dohodě s vámi (na Discordu) jsem se rozhodl vydávat obsah postupně, po jednotlivých kapitolách. Díky tomu startuje Alpha o něco dříve a minimálně každý měsíc do ní přibude nový obsah. Začínáme…

Viacej

28.10.2021 Zóna pro přispěvatele na webu hry

Aby bylo získání odměn co nejjednodušší a také abychom zvládli doladit všechny detaily, spouštíme na webu hry soukromou zónu pro přispěvatele. Můžete si tam nejen zadat jméno do veřejného seznamu přispěvatelů, nastavit Discord přezdívku pro přiřazení role, doplnit velikost trička, nebo adresu pro…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 12
  Sedlák

  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Poznámka: Při platbě lze částku libovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  7,92 €
  (200 Kč)
 • predané 137
  Cepník

  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  23,35 €
  (590 Kč)
 • predané 2
  Kušník

  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  31,27 €
  (790 Kč)
 • zostáva 50 z 100
  Rytíř (limitovaný)

  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Limitovaná cena pro 100 nejrychlejších.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  33,64 €
  (850 Kč)
 • predané 2
  Tričko

  • Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  • Speciální role na Discord kanále hry (Cepník)

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  35,23 €
  (890 Kč)
 • predané 3
  Rytíř

  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  37,60 €
  (950 Kč)
 • zostáva 36 z 100
  Hejtman (limitovaný)

  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Limitovaná cena pro 100 nejrychlejších.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  39,18 €
  (990 Kč)
 • predané 8
  Hejtman

  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  43,14 €
  (1 090 Kč)
 • predané 9
  Vrchní hejtman

  • Steam klíč s věnováním
  • Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  78,77 €
  (1 990 Kč)
 • zostáva 120 z 200
  Kníže

  • Exkluzivní limitovaná Xzone edice hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  78,77 €
  (1 990 Kč)
 • zostáva 13 z 30
  Biskup

  • Možnost pojmenovat živou, či mrtvou postavu ve hře
  • ​Steam klíč s věnováním
  • Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  118,35 €
  (2 990 Kč)
 • zostáva 37 z 40
  Markrabě

  • Káva s autorem v Brně
  • Exkluzivní limitovaná Xzone edice hry
  • Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  157,93 €
  (3 990 Kč)
 • zostáva 4 z 10
  Král

  • VIP pozvánka na release párty s autory v Brně
  • Exkluzivní limitovaná Xzone edice hry
  • ​Tričko s logem hry
  • Odznáček s logem hry
  • Předběžný přístup k alfa verzi
  • Předběžný přístup k beta verzi
  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  237,09 €
  (5 990 Kč)
 • Vypredané!!
  Cepník (limitovaný)

  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Limitovaná cena pro 100 nejrychlejších.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  19,39 €
  (490 Kč)
 • Vypredané!!
  Kušník (limitovaný)

  • Předběžný přístup k demu
  • Herní soundtrack (digitální distribuce Steam)
  • Plná hra pro PC (digitální distribuce Steam)
  • Speciální role na Discord kanále hry
  • Jméno v seznamu přispěvatelů na webu
  Limitovaná cena pro 100 nejrychlejších.

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  27,31 €
  (690 Kč)