Řekni mi - hra pro život a dobré umírání

Rádi bychom vybrali peníze na výrobu, a tím i na rozšíření Řekni mi, hry pro život a dobré umírání. Smyslem konverzační karetní hry je pomoci lidem otevírat důležité životní otázky a zlepšit komunikaci o přáních na konci života.

Proběhlo školení regionálních koordinátorů

Nov 4, 2021

Vážení a milí příznivci, chceme se s vámi podělit o velkou radost. Všechny odměny jsme vám už doručili. Stihli jsme uspořádat zájemcům i dvě hraní s naším týmem a ochutnávku mindfulness. Proběhly i limonády s naším ředitelem Martinem a také dva společné obědy s podporovateli. Doufáme, že z toho máte stejnou radost jako my. 

Plníme i naše milníky. V minulých týdnech proběhly dva workshopy pro regionální koordinátory v Olomouci a v Praze. Zájem byl velký a těší nás nadšení zúčastněných, kteří se rovnou pustili do pořádání hraní Řekni mi u sebe ve svých městech po celé České republice. Děkujeme! Tento milník jsme splnili společně s nimi. 💛

Průvodce budoucí péčí je v další fázi, kdy zpracováváme zpětnou vazbu z pilotního testování. Věříme, že vám ho brzy také představíme. 

Buďte s námi v kontaktu na facebooku nebo instagramu. Najdete tam všechny novinky o hře Řekni mi včetně pozvánek na veřejná hraní našich koordinátorů i ostatní projekty Centra paliativní péče. 

Hry jsou vyrobené!

Aug 23, 2021

Vážení a milí příznivci dlouho očekávaný milník je tady. 💛 Z výroby máme potvrzeno, že hry jsou hotové a brzy dorazí k nám do kanceláře. A nás těší, že již v dalších týdnech si hru bodou moci zahrát všichni, kteří si ji objednali. 

Díky velké vlně podpory pracujeme i na dalších milnících. Ještě 14 dní je možné se přihlásit jako regionální koordinátor, který s naší podporou bude moci realizovat komunitní hraní ve svém kraji. Průvodce budoucí péčí ve své pilotní podobě už taky spatřil světlo světa a my nyní sbíráme zpětnou vazbu od prvních zdravotních a sociálních pracovníků na jeho využití v praxi. 

Zůstaňte s námi v kontaktu na facebooku nebo instagramu, kde sdílíme všechny novinky o hře Řekni mi i o ostatních projektech Centra paliativní péče. Děkujeme!

Děkujeme 💛

Jun 21, 2021

Projekt Řekni mi podpořilo přes 660 lidí a vybrali jsme částku přes 550 tis. Kč. Máme obrovskou radost nejen ze splněných cílů. Ale především z toho, že se našlo tolik odvážných lidí, kteří chtějí podpořit téma komunikace o umírání a smrti a přání spojených se závěrem života. DĚKUJEME! 

Co vše nás čeká? Nejdříve necháme vyrobit hry, začneme plánovat komunitní hraní a vybereme regionální facilitátory. A připravíme Průvodce budoucí péčí, aby byl k dispozici pro veřejnost i pro odborníky. 

Zůstaňte s námi v kontaktu na facebooku nebo instagramu, kde sdílíme všechny novinky o hře Řekni mi i o ostatních projektech Centra paliativní péče. 

 

3 dny do konce kampaně!

Jun 16, 2021

Jsme ve finále naší kampaně a díky vám jsme již pár dní před koncem dosáhli vysněného cíle 500 000 Kč. Děkujeme z celého 💛. Nabízí se poslední šance fouknout do pampelišky a podpořit projekt, kterým chceme zlepšit komunikaci o přáních v závěru života. 

Můžete sdílet příspěvky na facebooku nebo instagramu. Má to smysl! Děkujeme.

Můžete si poslechnout už 4 podcasty

Jun 9, 2021

Ke hře Řekni mi pro vás postupně připravujeme podcasty, které se dotýkají témat souvisejících s otázkami ze samotné hry. Všechny najdete na novém webu www.reknimi.cz

Do konce kampaně zbývá posledních 10 dní. A abychom překročili cílovou částku 500 000 Kč, potřebujeme ještě vybrat 13 915 Kč. Sdílejte příspěvky na facebooku nebo instagramu, dejte vědět přátelům nebo kolegům, které by hra mohla zajímat 💛 Děkujeme vám za neuvěřitelnou vlnu podpory i chuť si hru zahrát!

💛 Jsme v půlce a máme pro vás dárek

May 28, 2021

Děkujeme moc za odvahu, se kterou chcete hrát hru Řekni mi a otevírat nelehké téma o smrti a umírání. Děkujeme i za celkovou podporu, kterou našemu projektu věnujete. Máme pro vás malý dárek! Spouštíme webové stránky www.reknimi.cz. Co na nich najdete?

 • Informace o hře a zkušenosti ostatních hráčů.
 • První dva podcasty věnující se tématům, které hra přináší. Další budou přibývat!
 1. Podcast s Martinem Loučkou o hře
 2. Podcast s Markem Uhlířem o paliativní péči
 • Odpovědi na nejčastější otázky ohledně hraní - ty budeme postupně přidávat.

Míříme k dalšímu cíli 💛 děkujeme

May 20, 2021

Další meta je klíčová. Chceme vytvořit nástroj, který ke hře přidá možnost reálně ovlivnit péči, kterou člověk v závěru života dostane. Během hry si lidé často uvědomí, co je pro ně opravdu důležité, jakou péči by si přáli a z čeho mají naopak obavy. Chceme pomoci tomu, aby nezůstalo jen u hraní, ale aby si lidé mohli svá přání zaznamenat do dokumentu, který mohou předat svému lékaři, personálu v domově pro seniory nebo svým blízkým a poskytnout jim tak vodítko pro situaci, kdy by bylo třeba dělat nějaká zásadní rozhodnutí. Tomuto dokumentu říkáme Průvodce budoucí péčí.

Pokud vybereme 500 000 Kč, vedle samotné hry a komunitního hraní vytvoříme formulář Průvodce budoucí péčí a návod, jak jej vyplnit a používat. Dokument i metodiku dáme veřejně k dispozici pro všechny, kdo budou mít zájem. K tomu uspořádáme online školení pro veřejnost i pro odborníky a budeme Průvodce šířit do zdravotnických zařízení i sociálních služeb.

Děkujeme! 💛

Komunitní hraní bude!

May 19, 2021

Děkujeme všem zájemcům o hru a všem milým podporovatelům našeho projektu. 💛 Včera během webináře o hře Řekni mi s naším ředitelem Martinem Loučkou jsme se přehoupli přes magickou hranici 300 000 Kč. Díky vybrané částce spustíme komunitní hraní ve všech regionech.

Chcete se o hře dozvědět víc? Zajímá vás, jak funguje komunitní hraní v Americe? Můžete si pustit záznam webináře

Máme nový cíl!

May 12, 2021

Děkujeme. Děkujeme! Máme už vybráno přes 200 %, což je neuvěřitelné a skvělé! 💛 Míříme ale výš. Naším cílem je rozjet komunitní hraní ve všech regionech, proto chceme vybrat 300 000 Kč. Podívejte se na video, proč má komunitní hraní smysl, a pojďte do toho s námi! Sdílejte s přáteli i kolegy. Děkujeme! 

Jste neuvěřitelní! Děkujeme 💛

May 7, 2021

Máme velkou hodně velkou radost! Cílovou částku na výrobu 500 kusů hry jsme získali za 48 hodin 💛

Není to ale jen o dosažení finanční částky. Je to hlavně o tom, že víc jak 180 lidí chce mluvit o přáních v závěru života... s blízkými, s kolegy nebo si sám odpovědět na otázku, co je pro něj důležité. A to je skvělé! Děkujeme za vaši odvahu, laskavost a podporu!

My pokračujeme a máme velké plány. Když vybereme 300 000 Kč rozběhneme komunitní hraní ve všech krajích. Vyškolíme 60 facilitátorů, připravíme pro ně metodiku a společně s nimi realizujeme první hraní. 

Sledujte a sdílejte novinky na instagramu. Děkujeme! 

EUR 22,056
pledged of EUR 5,011

440%

440% completed

666 contributors pledged

Community, Games

All or nothing. Project finished on Jun 19, 2021 at 09:56.

Choose reward for your contribution

 • sold 28
  Radost z fouknutí do pampelišky

  Líbí se vám naše hra a její cíle, ale nechcete hromadit další věci? Podpořte nás a nezapomeňte - až odkvetou pampelišky, foukněte alespoň do jedné. Přinese vám to minimálně stejnou radost jako z podpory naší kampaně.

  Reward delivery: not specified

  EUR 6.01
  (CZK 150)
 • sold 32
  Plátěná taška pampelišky

  Tašky, tašky tašky… ty se nikdy neomrzí a vždycky se hodí! Pořiďte si pampeliškový evergreen do sbírky.

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.03
  (CZK 300)
 • sold 21
  Řekni mi to na papír

  Nosíte toho v hlavě už moc? Řekněte to na papír. Pořiďte si originální sešit A5 od Papelote s tužkou a naší krásnou pampeliškou. Můžete si třeba zaznamenat odpovědi na otázky ze hry Řekni mi nebo napsat vlastní sbírku haiku básní. 

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.03
  (CZK 350)
 • remaining 24 from 40
  Ochutnávka mindfulness s Karolínou

  Nejen komunikace o prioritách v závěru života je pro mnohé náročná. Dovolte si chvíli být jen v přítomném okamžiku. Ochutnávkou techniky mindfulness vás provede naše kolegyně Karolína Vlčková, psycholožka a výzkumná pracovnice Centra paliativní péče.  

  Dvouhodinový workshop proběhne v Praze s kapacitou maximálně 20 lidí. Nabídku termínů vám pošleme po skončení kampaně. Pokud to dlouhodobě nebude situace umožňovat, proběhne workshop online.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 22.05
  (CZK 550)
 • sold 398
  Moje hra Řekni mi

  Už se nemůžete dočkat až si hru zahrajete s rodinou, kolegy v práci nebo s přáteli? Komunikace o prioritách v závěru života je pro mnohé náročná a většina z nás ji nechává až na poslední chvíli. Vezměte si na pomoc malou hru, se kterou zvládnete i velká témata.

  Hru si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.85
  (CZK 620)
 • sold 20
  Věnujte odvahu - kupte hru a pošlete ji dál

  Líbí se vám naše hra a její cíle, ale nechcete hromadit další věci? Kupte hru a pošlete ji dál. Vybereme regionální komunitní centra a zajistíme, aby se hry dostaly do všech regionů a hru si tak mohl přijít zahrát každý třeba do místní knihovny.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.85
  (CZK 620)
 • sold 6
  Řekni mi to tričkem

  Pořiďte si tričko, které nikdo jiný nemá a s jehož pomocí se můžete zeptat za cokoliv. Řekni mi…? Buďte kreativní. Tričko z Bio Bavlny s certifikátem ECO Tex splňuje pokyny pro výrobu dle BSCI na etickou produkci. Fix na textil je součástí odměny.

  Do poznámky nám prosím napište velikost (S, M, L, XL) a zda máte zájem o pánské či dámské tričko. 

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 26.06
  (CZK 650)
 • sold 11
  Hra a placky Řekni mi

  Hra a dvě placky jako malý dárek k tomu - to je kombinace, která potěší a ještě pomůže! Pomozte nám otevírat důležitá témata a řekněte to třeba plackou na batohu. V naší společnosti je umírání a smrt stále tabu, pojďme to společně změnit.  

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 28.86
  (CZK 720)
 • remaining 41 from 48
  Jedno místo na společném hraní v Centru paliativní péče

  Chcete si hru zahrát, ale nemáte s kým? Přijďte si hru zahrát s dalšími podobně naladěnými lidmi k nám do zasedačky na Vinohradech v Praze. Hrou bude provázet zkušený facilitátor z našeho týmu. Čeká vás příjemná atmosféra, dozvíte se více o sobě i o přáních a hodnotách ostatních.

  Hraní s reflexí po hře bude trvat 120 minut a proběhne v počtu maximálně 12 lidí. Po kampani vypíšeme několik termínů, ať si můžete vybrat ten, který se vám hodí. V ceně není zahrnuta hra Řekni mi, ale budete si ji moci koupit na místě.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 32.07
  (CZK 800)
 • sold 52
  Hra a plátěná taška Řekni mi

  Slaďte se s hrou a noste ji v krásné plátěné tašce s naší pampeliškou! Hru si můžete zahrát s rodinou, přáteli nebo kolegy nebo ji někomu z nich darovat v originálním obalu.

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 34.07
  (CZK 850)
 • remaining 24 from 50
  Hra Řekni mi a knížka haiku Slavnost začíná

  Máte rádi poezii? My v Centru paliativní péče ano, a proto každé pondělí začíná někdo z týmu naší poradu haiku - minimalistickou japonskou básní. K 5. výročí naší organizace jsme ty nejlepší haiku vydali knižně v limitovaném samonákladu s originálními ilustracemi naší kolegyně Anny Tučkové. Udělejte si radost hrou Řekni mi a chvilkou originální poezie.

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 36.08
  (CZK 900)
 • sold 9
  Hra a tričko Řekni mi

  Skvělý dárek pro jakoukoliv příležitost, hra s tričkem v jednom. Pořiďte si tričko, které nikdo jiný nemá a s jehož pomocí se můžete zeptat za cokoliv. Řekni mi…? Buďte kreativní. Tričko z Bio Bavlny s certifikátem ECO Tex splňuje pokyny pro výrobu dle BSCI na etickou produkci. Fix na textil je součástí odměny.

  Fix na textil je součástí odměny. Do poznámky nám prosím napište velikost (S, M, L, XL) a zda máte zájem o pánské či dámské tričko. 

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 48.11
  (CZK 1,200)
 • remaining 5 from 10
  Řekni mi to uměním

  Řekněte to uměním a pořiďte si originální ručně a s láskou vyráběný tisk (velikosti A3) od naší kolegyně Anny Tučkové, začínající ilustrátorky a také socioložky a výzkumné pracovnice Centra paliativní péče.

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 60.13
  (CZK 1,500)
 • sold 25
  Řekni mi to 3x

  Jste součástí většího týmu? Chcete hrou udělat radost sobě a zároveň ji někomu darovat? Tahle odměna je přesně pro vás. Komunikace o prioritách v závěru života je pro mnohé náročná a většina lidí ji nechává až na poslední chvíli. Vezměte si na pomoc malou hru, se kterou zvládnete i velká témata.

  Hry si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám je zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 64.94
  (CZK 1,620)
 • remaining 1 from 5
  Hra s věnováním a společný oběd

  Každou středu s týmem společně obědváme. Přijměte pozvání a poobědvejte společně s námi! Vezmeme vás do jednoho z našich oblíbených podniků na pražských Vinohradech. U oběda probereme novinky z oblasti paliativní péče i našich rozmanitých životů. Je to vždy příjemně strávený čas, o který se s vámi rádi podělíme. Hru od nás dostanete s osobním věnováním a podpisy nás všech.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 120.26
  (CZK 3,000)
 • remaining 1 from 5
  Hra s věnováním a limonáda s Martinem

  Nabízíme vám jedinečnou příležitost dát si třeba limonádu s Martinem Loučkou, psychologem a ředitelem Centra paliativní péče, v jeho oblíbené kavárně na pražských Vinohradech. Přinese vám hru a podle vašeho přání připíše věnování. Povídat si můžete o všem možném. Martin je srdcem skaut a kromě vášně pro paliativní péči rád hraje na kytaru a leze po skalách. Přesné datum a čas doladíte společně s ním - nezapomeňte nám na sebe nechat v poznámce telefonní číslo.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 160.35
  (CZK 4,000)
 • remaining 5 from 5
  Týmové hraní u vás ve firmě

  Hledáte originální teambuilding pro váš tým? Rádi za vámi přijedeme, provedeme vás společnou hrou a ještě přidáme krátké povídání o paliativní péči. Díky nevšednímu zážitku lépe poznáte své kolegy i sami sebe. 

  Odměna je pro skupinu do 30 lidí, termínem i místem vám vyjdeme vstříc. Celkový čas na hraní a povídání je 150 minut. Dvě hry Řekni mi vám věnujeme jako dárek.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 1,002.20
  (CZK 25,000)
 • Sold out!!
  Partner Řekni mi

  Staňte se partnerem hry Řekni mi. Díky vaší pomoci budeme jen krůček k uspořádání komunitního hraní po celé České republice. A díky tomu si hru brzy bude moci zahrát opravdu každý. Vaši podporu zvěčníme přímo v balení hry i na našich webových stránkách www.reknimi.cz a www.paliativnicentrum.cz.

  Pro skupinu do 30 lidí z vašeho týmu uspořádáme hraní a povídání o paliativní péči. Termínem i místem vám vyjdeme vstříc. Celkový čas na hraní a povídání je 150 minut. Pět her Řekni mi vám věnujeme jako dárek.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 3,006.61
  (CZK 75,000)