Řekni mi - hra pro život a dobré umírání

Rádi bychom vybrali peníze na výrobu, a tím i na rozšíření Řekni mi, hry pro život a dobré umírání. Smyslem konverzační karetní hry je pomoci lidem otevírat důležité životní otázky a zlepšit komunikaci o přáních na konci života.

 • Hraní Řekni mi

 • Tým Centra paliativní péče

 • Hra je ideální pro zdravotníky a soc. pracovníky

 • Co najdete v krabičce

 • Knížka haiku Slavnost začíná

 • Tisk "Řekni mi" od Anny Tučkové, vel.A3

 • Řekni mi odměny: vyberte si!

 • Aktuální cíl

EUR 22,056
pledged of EUR 5,011

440%

440% completed

666 contributors pledged

Community, Games

All or nothing. Project finished on Jun 19, 2021 at 09:56.

Show all rewards

Řekni mi příběh

Všechno to začalo jedním velkým přáním, aby se u nás lépe umíralo. Z výzkumů víme, že většinu lidí někdy napadlo, co by si přáli v závěru svého života. Málokdo o tom ale někomu řekne. Komunikace o přáních v závěru života je pro mnohé náročná a většina z nás ji nechává až na poslední chvíli. Proto jsme do České republiky přinesli hru podle americké předlohy Hello (dříve My Gift of Grace). Hru jsme přeložili a upravili pro české prostředí. Konverzační karetní hra Řekni mi pomáhá lidem otevírat důležité životní otázky a diskuzi na téma hodnot a přání v souvislosti se závěrem života.

Chcete vědět o hře víc? Nechte si ji představit Martinem Loučkou, ředitelem Centra paliativní péče v záznamu našeho webináře

Řekni mi JDU DO TOHO! 

Hru jsme úspěšně hráli s pracovníky domovů pro seniory, týmy domácích hospiců, se studenty lékařských fakult a s dalšími zájemci. Nyní chceme vybrat peníze na výrobu prvních 500 kusů hry a tím začít ve společnosti otevírat tabuizovaná témata spojená s umíráním. Pojďte do toho s námi! Pomozte nám s rozšířením hry a otevřením důležitého společenského tématu. Vybíráme 125 000 Kč a pokud se nám to podaří, Nadace OSF nám na šíření hry stejnou částku přidá. V rámci odměn si můžete pořídit svojí hru, ať už ji chcete hrát s rodinou, přáteli nebo s kolegy v nemocnici či domově pro seniory. Můžete se přihlásit na společné hraní nebo si prostě jen koupit pampeliškový sešit nebo originální grafické tisky. Každá pomoc se počítá. Věříme, že pokud vytvoříme společnost, ve které se bude lépe umírat, vytvoříme také společnost ve které se bude lépe žít.

Ještě váháte?

Řekni mi PROČ?

Zamyslet se nad smrtelností vlastní nebo svých blízkých chce kus odvahy. Pro každého může být hra Řekni mi různě náročná. Zkušenosti s hraním opakovaně potvrzují, že když prolomíme naše bariéry strachu, hra nám může přinést:

 • Uvědomění a verbalizaci odpovědí na otázky, které se týkají našich hodnot a přání spojených se závěrem života.
 • Lepší poznání sebe sama a těch, se kterými hru hrajeme.
 • Úlevu, že jsme se do tak zásadní práce se sebou samými pustili.
 • Pokoru a vděk, že jsme se mohli otevřít a vyslovit svá přání, plány a pocity.
 • Radost z poznání, prolomení strachu z hraní hry nebo mluvení o smrti.
 • Inspiraci a pohled ostatních na život i umírání. 
 • Prohloubení vztahů a sblížení s těmi, se kterými hrajeme.
 • Zbavení se nejistoty, že moje osobní přání a plány nikoho nezajímají a jsou nepodstatné.

Řekni mi o Centru paliativní péče

Za hrou Řekni mi stojí Centrum paliativní péče a nadšený tým lidí, kteří jdou za stejným cílem - zlepšit péči o umírající v České republice, a to systematicky napříč celým zdravotnickým systémem. Díky paliativní péči mohou lidé umírat bez bolesti, důstojně a v souladu se svými hodnotami. U nás v České republice je však tato péče stále málo dostupná, proto provádíme vlastní výzkumy, jejichž výsledky umožňují lepší rozhodování odborné i laické veřejnosti v oblastech spojených s péčí v závěru života. Organizujeme odborné konference, kurzy i osvětové kampaně, které ve společnosti mění pohled na umírání. Stejně jako hra Řekni mi. 

Zajímá vás víc? Podívejte se na některé výzkumy a projekty zblízka na www.paliativnicentrum.cz.

 • Studie potřeby dětí mapuje potřeby dětí s život ohrožujícím nebo život limitujícím onemocněním a jejich rodin.
 • Analýza paliativní péče v hlavním městě Praha. 
 • Zajištění komunikace umírajících pacientů v karanténě s jejich blízkými je pilotní projekt, který mapoval využití tabletů a online aplikací u paliativních pacientů.

Děkujeme! 

Naším cílem bylo získat 125 000 Kč na výrobu prvních 500 kusů hry. To se nám podařilo i díky vám za 48 hodin. Dalším cílem bylo vybrat 300 000 Kč a rozběhnout komunitní hraní ve všech krajích s pomocí vyškolených facilitárorů. I to jsme díky vám splnili! A míříme na další metu - 500 000 Kč. Chceme pomoci tomu, aby nezůstalo jen u hraní, ale aby si lidé mohli svá přání zaznamenat. Proto vytvoříme formulář Průvodce budoucí péčí, který bude dostupný pro všechny zájemce.  

Naše velké přání, aby se u nás lépe umíralo, se i díky vám stane jednou skutečností. Děkujeme všem, kteří nám v našem snažení pomáhali a pomáhají. Velké díky za pomoc s přípravou konverzační karetní hry Řekni mi patří Běle Beránkové, Janě České, Adéle Dostálové, Zuzaně Ulmanové, Karolíně Kratochvílové, Barboře Hořavové, Venetii Garaiové, Matěji Turkovi a všem dalším milým lidem, kteří nám věnovali svůj čas a dobře míněné rady. 

Speciální poděkování patří Nadaci OSF za podporu v programu Stronger Roots, díky němuž jsme hru připravili do finální podoby. A pokud vybereme cílovou částku, Nadace OSF nám na šíření hry stejnou částku přidá.

News

Nov 4, 2021 Proběhlo školení regionálních koordinátorů

Vážení a milí příznivci, chceme se s vámi podělit o velkou radost. Všechny odměny jsme vám už doručili. Stihli jsme uspořádat zájemcům i dvě hraní s naším týmem a ochutnávku mindfulness. Proběhly i limonády s naším ředitelem Martinem a také dva společné obědy s podporovateli. Doufáme, že z toho…

More

Aug 23, 2021 Hry jsou vyrobené!

Vážení a milí příznivci dlouho očekávaný milník je tady. 💛 Z výroby máme potvrzeno, že hry jsou hotové a brzy dorazí k nám do kanceláře. A nás těší, že již v dalších týdnech si hru bodou moci zahrát všichni, kteří si ji objednali.  Díky velké vlně podpory pracujeme i na dalších milnících. Ještě 1…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 28
  Radost z fouknutí do pampelišky

  Líbí se vám naše hra a její cíle, ale nechcete hromadit další věci? Podpořte nás a nezapomeňte - až odkvetou pampelišky, foukněte alespoň do jedné. Přinese vám to minimálně stejnou radost jako z podpory naší kampaně.

  Reward delivery: not specified

  EUR 6.01
  (CZK 150)
 • sold 32
  Plátěná taška pampelišky

  Tašky, tašky tašky… ty se nikdy neomrzí a vždycky se hodí! Pořiďte si pampeliškový evergreen do sbírky.

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.03
  (CZK 300)
 • sold 21
  Řekni mi to na papír

  Nosíte toho v hlavě už moc? Řekněte to na papír. Pořiďte si originální sešit A5 od Papelote s tužkou a naší krásnou pampeliškou. Můžete si třeba zaznamenat odpovědi na otázky ze hry Řekni mi nebo napsat vlastní sbírku haiku básní. 

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.03
  (CZK 350)
 • remaining 24 from 40
  Ochutnávka mindfulness s Karolínou

  Nejen komunikace o prioritách v závěru života je pro mnohé náročná. Dovolte si chvíli být jen v přítomném okamžiku. Ochutnávkou techniky mindfulness vás provede naše kolegyně Karolína Vlčková, psycholožka a výzkumná pracovnice Centra paliativní péče.  

  Dvouhodinový workshop proběhne v Praze s kapacitou maximálně 20 lidí. Nabídku termínů vám pošleme po skončení kampaně. Pokud to dlouhodobě nebude situace umožňovat, proběhne workshop online.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 22.05
  (CZK 550)
 • sold 398
  Moje hra Řekni mi

  Už se nemůžete dočkat až si hru zahrajete s rodinou, kolegy v práci nebo s přáteli? Komunikace o prioritách v závěru života je pro mnohé náročná a většina z nás ji nechává až na poslední chvíli. Vezměte si na pomoc malou hru, se kterou zvládnete i velká témata.

  Hru si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.85
  (CZK 620)
 • sold 20
  Věnujte odvahu - kupte hru a pošlete ji dál

  Líbí se vám naše hra a její cíle, ale nechcete hromadit další věci? Kupte hru a pošlete ji dál. Vybereme regionální komunitní centra a zajistíme, aby se hry dostaly do všech regionů a hru si tak mohl přijít zahrát každý třeba do místní knihovny.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.85
  (CZK 620)
 • sold 6
  Řekni mi to tričkem

  Pořiďte si tričko, které nikdo jiný nemá a s jehož pomocí se můžete zeptat za cokoliv. Řekni mi…? Buďte kreativní. Tričko z Bio Bavlny s certifikátem ECO Tex splňuje pokyny pro výrobu dle BSCI na etickou produkci. Fix na textil je součástí odměny.

  Do poznámky nám prosím napište velikost (S, M, L, XL) a zda máte zájem o pánské či dámské tričko. 

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 26.06
  (CZK 650)
 • sold 11
  Hra a placky Řekni mi

  Hra a dvě placky jako malý dárek k tomu - to je kombinace, která potěší a ještě pomůže! Pomozte nám otevírat důležitá témata a řekněte to třeba plackou na batohu. V naší společnosti je umírání a smrt stále tabu, pojďme to společně změnit.  

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 28.86
  (CZK 720)
 • remaining 41 from 48
  Jedno místo na společném hraní v Centru paliativní péče

  Chcete si hru zahrát, ale nemáte s kým? Přijďte si hru zahrát s dalšími podobně naladěnými lidmi k nám do zasedačky na Vinohradech v Praze. Hrou bude provázet zkušený facilitátor z našeho týmu. Čeká vás příjemná atmosféra, dozvíte se více o sobě i o přáních a hodnotách ostatních.

  Hraní s reflexí po hře bude trvat 120 minut a proběhne v počtu maximálně 12 lidí. Po kampani vypíšeme několik termínů, ať si můžete vybrat ten, který se vám hodí. V ceně není zahrnuta hra Řekni mi, ale budete si ji moci koupit na místě.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 32.07
  (CZK 800)
 • sold 52
  Hra a plátěná taška Řekni mi

  Slaďte se s hrou a noste ji v krásné plátěné tašce s naší pampeliškou! Hru si můžete zahrát s rodinou, přáteli nebo kolegy nebo ji někomu z nich darovat v originálním obalu.

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 34.07
  (CZK 850)
 • remaining 24 from 50
  Hra Řekni mi a knížka haiku Slavnost začíná

  Máte rádi poezii? My v Centru paliativní péče ano, a proto každé pondělí začíná někdo z týmu naší poradu haiku - minimalistickou japonskou básní. K 5. výročí naší organizace jsme ty nejlepší haiku vydali knižně v limitovaném samonákladu s originálními ilustracemi naší kolegyně Anny Tučkové. Udělejte si radost hrou Řekni mi a chvilkou originální poezie.

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 36.08
  (CZK 900)
 • sold 9
  Hra a tričko Řekni mi

  Skvělý dárek pro jakoukoliv příležitost, hra s tričkem v jednom. Pořiďte si tričko, které nikdo jiný nemá a s jehož pomocí se můžete zeptat za cokoliv. Řekni mi…? Buďte kreativní. Tričko z Bio Bavlny s certifikátem ECO Tex splňuje pokyny pro výrobu dle BSCI na etickou produkci. Fix na textil je součástí odměny.

  Fix na textil je součástí odměny. Do poznámky nám prosím napište velikost (S, M, L, XL) a zda máte zájem o pánské či dámské tričko. 

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 48.11
  (CZK 1,200)
 • remaining 5 from 10
  Řekni mi to uměním

  Řekněte to uměním a pořiďte si originální ručně a s láskou vyráběný tisk (velikosti A3) od naší kolegyně Anny Tučkové, začínající ilustrátorky a také socioložky a výzkumné pracovnice Centra paliativní péče.

  Odměnu si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám ji zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 60.13
  (CZK 1,500)
 • sold 25
  Řekni mi to 3x

  Jste součástí většího týmu? Chcete hrou udělat radost sobě a zároveň ji někomu darovat? Tahle odměna je přesně pro vás. Komunikace o prioritách v závěru života je pro mnohé náročná a většina lidí ji nechává až na poslední chvíli. Vezměte si na pomoc malou hru, se kterou zvládnete i velká témata.

  Hry si můžete vyzvednout osobně u nás v kanceláři v Praze nebo vám je zašleme poštou (poštovné a balné je v ceně).

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 64.94
  (CZK 1,620)
 • remaining 1 from 5
  Hra s věnováním a společný oběd

  Každou středu s týmem společně obědváme. Přijměte pozvání a poobědvejte společně s námi! Vezmeme vás do jednoho z našich oblíbených podniků na pražských Vinohradech. U oběda probereme novinky z oblasti paliativní péče i našich rozmanitých životů. Je to vždy příjemně strávený čas, o který se s vámi rádi podělíme. Hru od nás dostanete s osobním věnováním a podpisy nás všech.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 120.26
  (CZK 3,000)
 • remaining 1 from 5
  Hra s věnováním a limonáda s Martinem

  Nabízíme vám jedinečnou příležitost dát si třeba limonádu s Martinem Loučkou, psychologem a ředitelem Centra paliativní péče, v jeho oblíbené kavárně na pražských Vinohradech. Přinese vám hru a podle vašeho přání připíše věnování. Povídat si můžete o všem možném. Martin je srdcem skaut a kromě vášně pro paliativní péči rád hraje na kytaru a leze po skalách. Přesné datum a čas doladíte společně s ním - nezapomeňte nám na sebe nechat v poznámce telefonní číslo.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 160.35
  (CZK 4,000)
 • remaining 5 from 5
  Týmové hraní u vás ve firmě

  Hledáte originální teambuilding pro váš tým? Rádi za vámi přijedeme, provedeme vás společnou hrou a ještě přidáme krátké povídání o paliativní péči. Díky nevšednímu zážitku lépe poznáte své kolegy i sami sebe. 

  Odměna je pro skupinu do 30 lidí, termínem i místem vám vyjdeme vstříc. Celkový čas na hraní a povídání je 150 minut. Dvě hry Řekni mi vám věnujeme jako dárek.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 1,002.20
  (CZK 25,000)
 • Sold out!!
  Partner Řekni mi

  Staňte se partnerem hry Řekni mi. Díky vaší pomoci budeme jen krůček k uspořádání komunitního hraní po celé České republice. A díky tomu si hru brzy bude moci zahrát opravdu každý. Vaši podporu zvěčníme přímo v balení hry i na našich webových stránkách www.reknimi.cz a www.paliativnicentrum.cz.

  Pro skupinu do 30 lidí z vašeho týmu uspořádáme hraní a povídání o paliativní péči. Termínem i místem vám vyjdeme vstříc. Celkový čas na hraní a povídání je 150 minut. Pět her Řekni mi vám věnujeme jako dárek.

  Reward delivery: in a year after the Hithit project end

  EUR 3,006.61
  (CZK 75,000)