Moje teta - Tvoje teta, vychází závěrečná část knižní řady

Čtvrtý díl série Když se kruh uzavřel spatří světlo světa v dubnu 2021 v papírové i elektronické verzi. V románu Moje teta - Tvoje teta na scénu znovu vystoupí Prokop Falk alias Profa, aby odvyprávěl zbytek svého dramatického příběhu.

Author: Kamil Pešťák

 • Kamil Pešťák

 • Autorské čtení s koncertem

 • S kytaristou Dendym Hálou v ČR Plzeň

 • S Martinem Stránským před natáčením audio knihy

 • Audiokniha - Když se kruh uzavřel

 • román - Následuj mne

 • knihy

 • Audiokniha - A nad tím vším je slunce

 • Kamil Pešťák

 • Nový partner knihy

 • Je jedno, jestli u pití čteš nebo u čtení piješ.

EUR 3,147
pledged of EUR 2,806

112%

112% completed

52 contributors pledged

Art, Literature

All or nothing. Project finished on May 12, 2021 at 17:55.

Show all rewards

Kamil Pešťák -   Moje teta - Tvoje teta

Píše se rok 1973 a Prokop Falk řečený Profa, který po předchozích dobrodružstvích dobrovolně zůstal v Československu se svou těhotnou přítelkyní, má problém. Soužití s Ilonou a její matkou je k nevydržení, stejně jako práce pomocného dělníka v železárnách. Často si vyčítá, že před čtyřmi roky nevyužil příležitost emigrovat. Bohužel další možnost už tu není, železná opona se pro něj neprodyšně uzavřela. Dlouho tápe a váhá. U Ilony ho drží silné citové pouto k malé Alici, ale všechno má své meze. Teprve náhodné setkání s tajemnou a přitažlivou ženou spustí lavinu událostí, které ho znovu dostanou do víru zpravodajských her a intrik. Pod vlivem okolností také vstoupí do polosvěta veksláků, šmelinářů a karbaníků, pohybujících se za hranou zákonů socialistické společnosti. Závěrečná část dobrodružné série Když se kruh uzavřel s názvem Moje teta - Tvoje teta se odehrává v Plzni, na Rokycansku, v Praze, ve Vysokých Tatrách a Bavorsku. Je to již pátá autorova kniha.

Jak to začalo

Když se kruh uzavřel, A nad tím vším je slunce, Co se do vás vejde.

Tyto tři knihy vznikly postupně mezi lety 2012 a 2017. Pro mě to znamenalo pět let radostné práce, ale také trápení a pochybností. Po úspěšné realizaci projektu, za pomoci několika přátel, všechno začínalo dávat smysl. Ukázalo se, že zvolená cesta autorského vydavatelství je správná. Psal se rok 2018 a kruh se pomalu uzavíral…

Běh času...

Po dokončení Když se kruh uzavřel, dobrodružného mafiánského románu z divokých devadesátých let, mně tak trochu přebývala jedna zajímavá postava. Tajemný a v knize jen okrajově využitý „Profesor“ se nabízel jako nosný hrdina nějakého dalšího příběhu. Stalo se.

V roce 2016 vznikla kniha A nad tím vším je slunce a bylo naprosto jasné, že postava Profesora má tendenci žít si vlastním životem. V závěru příběhu si přímo říkal, abych mu dal šanci, a už během psaní se mi v hlavě začaly rodit obrysy dalšího Profova dobrodružství.

Následoval román Co se do vás vejde, který byl cestou do jeho minulosti a zároveň cestou napříč moderní evropskou historií. Mladý Prokop Falk se koncem šedesátých let stane hrdinou tak trochu proti své vůli. Pod tlakem okolností, ale také pod vlivem svých lásek se pozvolna zaplétá do komplikovaných špionážních her a je manipulován do role, kterou nikdy hrát nechtěl. V druhé dějové linii zároveň můžeme sledovat pohnuté osudy jeho předků během dramatického předválečného a válečného období.

Díky studiu událostí, na jejichž pozadí se kniha odehrává, jsem se dozvěděl spoustu nových a často velmi překvapivých skutečností. Bylo to zábavné a inspirativní. Postupně začínalo být zřejmé, že jeden díl bude málo. Co se do vás vejde má proto znovu lehce pootevřený konec.

Odreagoval jsem se na pár měsíců psaním jiné knihy a poté se natěšený pustil znovu do díla. Původně plánovaný čas potřebný k napsání románu se vinou koronaviru zkrátil z plánovaných dvou let na polovinu. Někdy jsem psal i sedm hodin v kuse. Co jiného také dělat, že?

Světlo světa spatřila kniha Moje teta - Tvoje teta.

Co je náš cíl?

Oč kratší bylo psaní románu Moje teta - Tvoje teta, o to komplikovanější byla vinou epidemie samotná další realizace. Tímto chci poděkovat především Helence Koubkové za korektury a redakční práci. Většina potíží je snad již za námi a já doufám, že i s vaším přispěním dotáhneme projekt důstojně do úplného konce.

Rádi bychom za sebou zanechali dílo kvalitní po všech stránkách a dokázali, že i bez neomezených marketingových možností velkých nadnárodních vydavatelství lze vytvořit a prodávat atraktivní dobrodružnou literaturu srovnatelnou se zahraničními tituly. Ostatně oblíbenost audioknihy Když se kruh uzavřel, která se stala jednou z nejprodávanějších zvukových knih v roce 2020, potvrzuje, že to je možné.

To všechno samozřejmě dokážeme jen s vaší pomocí.

O knize

Děj románu Moje teta - Tvoje teta Kamila Pešťáka se tentokrát odehrává v první polovině 70. let v Plzni, Vysokých Tatrách, v Praze a Bavorsku. Fízlové, hazardní hráči, komunisti, dělnická třída, udavači, veksláci, prostitutky … Ale také Prokopovy partnerky, milenky a kamarádi, kteří věrně ožívají v kulisách normalizace, období ne tak vzdáleném a temném, na které není dobré zapomínat. Příběh je završením celé knižní řady, která zaujala již stovky českých čtenářů. První dvě části se také dočkaly audio verzí v podání skvělého Martina Stránského. (Když se kruh uzavřel 2020, A nad tím vším je slunce 2021 - vydavatelství Tebenas)

Posloupnost knižní řady

Když se kruh uzavřel - 2015

druhé vydání -2018 – audiokniha 2020

A nad tím vším je slunce - 2018 

audiokniha vyšla v březnu 2021

Co se do vás vejde - 2018

Moje teta - Tvoje teta - vyjde 2021 

... a ještě něco navíc

Zlomovým okamžikem v mojí tvorbě, která se třicet let skládala jen z písničkových textů, byla četba jakéhosi thrilleru, bestselleru vydaného po celém světě. Bylo to něco příšerného… „Tak tohle dokážu líp.“ Dodnes se při té vzpomínce musím smát.

Důležitá byla i důvěra prvních čtenářů a podporovatelů v rukopis prvotiny. Nebýt jí, hned zpočátku bych to zabalil.

Všechno výrazně zkomplikovala moje, naštěstí úspěšná operace nohy a následná onkologická léčba v roce 2015. Měl jsem zrovna rozepsané A nad tím vším je slunce, část dokonce vznikala přímo v nemocnici, a nebylo vůbec jisté, jestli ji někdy dokončím. Knížka je proto věnována personálu Fakultní nemocnice Plzeň.

Posledním významným impulsem bylo setkání s majitelem vydavatelství Tebenas, Jiřím Buřičem, který o romány projevil zájem, a následné angažování Martina Stránského jako interpreta audioknih. S Martinem se trochu známe z devadesátých let, stejná parta, stejné hospody. Ví, o co jde. Podvědomě jsme tušili, že to bude fungovat. Díky.

Než se rozloučím, chtěl bych také poděkovat svým čtenářům a posluchačům za jejich přízeň, stejně tak Plzeňskému kraji za podporu. Doufám, že se brzy setkáme při živém vystoupení. Mějte se krásně a užívejte si život i četbu, co nejlépe dokážete.

Kamil Pešťák

O autorovi

Kamil Pešťák - narozen roku 1967 v Plzni

písničkář, spisovatel, vydavatel

autor knih – Když se kruh uzavřel, A nad tím vším je slunce, Co se do vás vejde, Následuj mne, Moje teta - Toje teta

Vystupuje s vlastním repertoárem ve formaci Kamil & friends – komorní akustické koncerty a autorské čtení. (Daniel Dendy Hála, Michal Keller a další hosté)

V minulosti člen hudebních skupin – Smíšené pocity, Požár mlýna, Darrell Standing, Chleba - hudba.

Aktivní lyžař, cyklista, golfista a dolézající horolezec, pracuje jako dispečer dohledového centra.


 

Proč to děláme?

Domníváme se, že realizace a financování způsobem, jakým pracuje Hithit, je pro nezávislé vydavatele, spisovatele a jejich projekty asi nejvhodnější. Vydali jsme se obtížnější cestou, tak trochu proti proudu, ale věříme, že za pomoci této kampaně je možné oslovit a přivést k našemu dílu větší množství nových čtenářů a fanoušků.

News

Jun 23, 2021 Začínáme rozesílat...

Vážení přátelé a čtenáři. Počínaje zítřkem zaćínáme rozesílat a rozvážet objednané knihy a bonusové dárky. Je toho celkem dost a tak prosíme o trpělivost. Ještě jednou všem děkujeme za účast. Mějte se krásně. Kamil Pešťák PS: Křest knihy se koná 30.6.2021 na zahradě Bikeheart centrum cyklistiky…

More

Jun 5, 2021 Už to jede Moje teta - tvoje teta, se narodí 10.6. 2021

Vážení přátelé, čtenáři. 10.6. vyrazí z tiskárny do distribuce poslední část série Když se kruh uzavřel, román Moje teta - tvoje teta. Hned v následujícím týdnu vám přijde informace o doručení vaší odměny. Ta bude doplněná audioknihou kterou nám věnovalo vydavatelství Tebenas. Velmi rád bych vám,…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 1
  E-kniha - Moje teta - Tvoje teta - ePUB, Mobi

  Moje teta - Tvoje teta - román v elektronické podobě ve formátech ePUB, Mobi - zašleme přes email s osobním poděkováním.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 8.02
  (CZK 200)
 • remaining 274 from 300
  Moje teta - Tvoje teta - papírová kniha s věnováním

  Výtisk románu Moje teta - Tvoje teta s osobním věnováním a poděkováním autora. Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 14.03
  (CZK 350)
 • remaining 193 from 200
  Moje teta - Tvoje teta s věnováním a jedna kniha k tomu (2 knihy)

  Výtisk románu Moje teta - Tvoje teta s osobním věnováním a poděkováním autora plus libovolná kniha Kamila Pešťáka k tomu.
  Máte na výběr.
  Když se kruh uzavřel
  A nad tím vším je slunce
  Co se do vás vejde
  Následuj mne
  Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 22.05
  (CZK 550)
 • sold 4
  E-kniha - Moje teta - Tvoje teta a celá série Když se kruh uzavřel - ePUB, Mobi (4 knihy)

  Moje teta - Tvoje teta a celá série Když se kruh uzavřel (4 E-knihy) - romány v elektronické podobě ve formátech ePUB, Mobi - zašleme přes email s osobním poděkováním.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 24.05
  (CZK 600)
 • remaining 198 from 200
  Moje teta - Tvoje teta s věnováním a nová audio kniha - A nad tím vším je slunce

  Výtisk Moje teta - Tvoje teta s věnováním a poděkováním autora plus nová audiokniha - A nad tím vším je slunce. Audioknihu ve formátu CD mp3 namluvil skvěle Martin Stránský.
  Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 26.06
  (CZK 650)
 • remaining 193 from 200
  Moje teta - Tvoje teta a celá série Když se kruh uzavřel, papírové knihy s věnováním (4 knihy)

  Výtisky Moje teta - Tvoje teta a celá série Když se kruh uzavřel. 4 knihy s věnováním a osobním poděkováním autora. Celý příběh pěkně pohromadě.
  Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.09
  (CZK 1,000)
 • remaining 98 from 100
  Moje teta - Tvoje teta s věnováním a všechny ostatní knihy Kamila Pešťáka (5 knih)

  Výtisk Moje teta - Tvoje teta s věnováním a poděkováním autora plus všechny ostatní knihy Kamila Pešťáka. Kompletní serie Když se kruh uzavřel doplněná o román Následuj mne (2019) tedy 5 knih.
  Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 52.11
  (CZK 1,300)
 • remaining 50 from 50
  Moje teta - Tvoje teta s věnováním plus ostatní knihy a audio kniha - Když se kruh uzavřel

  Výtisk Moje teta - Tvoje teta s věnováním a poděkováním autora k tomu všechny knihy Kamila Pešťáka (5knih) plus audiokniha - Když se kruh uzavřel, CDmp3 namluvil Martin Stránský.
  Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 60.13
  (CZK 1,500)
 • remaining 29 from 30
  Moje teta - Tvoje teta s věnováním plus všechno plus audio knihy

  Za tuto cenu dostanete všechny knihy Kamila Pešťáka s poděkováním a věnováním a také obě audioknihy - (Když se kruh uzavřel, A nad tím vším je slunce) namluvené skvělým Martinem Stránským.
  Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 80.18
  (CZK 2,000)
 • remaining 20 from 20
  Moje teta - Tvoje teta s věnováním plus úplně všechno a VIP vstupenka na křest knihy

  Dostanete všechny knihy Kamila Pešťáka s poděkováním a věnováním a také obě audio knihy - (Když se kruh uzavřel, A nad tím vším je slunce) namluvené skvělým Martinem Stránským. K tomu vám věnujeme VIP vstupenku na křest knihy s koncertem a zprostředkujeme osobní setkání s autorem. Termín akce v Plzni předběžně 4.6. 2021
  Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 100.22
  (CZK 2,500)
 • remaining 9 from 10
  Moje teta - Tvoje teta s vytištěným věnováním a poděkováním v knize plus osobní setkání

  Poděkování bude uvedeno v knize a zorganizujeme společnou cyklistickou vyjíždku, golfovou hru nebo jen posezení u piva či vína s autorem. Dle přání. Také Dostanete všechny knihy Kamila Pešťáka s poděkováním a věnováním plus obě audioknihy - (Když se kruh uzavřel, A nad tím vším je slunce) namluvené skvělým Martinem Stránským. K tomu vám věnujeme VIP vstupenku na křest knihy s koncertem.
  Termín akce v Plzni předběžně 4.6. 2021
  Doručíme až k vám. Poštovné v ceně.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 400.88
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  Hlavní partner projektu

  Partner bude uveden s poděkováním na zvláštní straně výtisků a ve všech propagačních materiálech. Dostanete samozřejmě všechny odměny při osobním setkání.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 1,603.53
  (CZK 40,000)