Dobré skutky na kolech

Dejte si kávu, za kterou neplatíte penězi, ale dobrým skutkem. Rádi bychom za Vámi dojeli v nové dodávce, na kterou sháníme kačky. Chceme vyrazit na turné po Česku! Nechali jsme se inspirovat brněnskou Dobrokávou, a proto myšlenku šíříme dál.

 • Logo Cestou pro radost

 • Obrysy stánku

 • Koláček s dobrým skutkem

 • Nová dodávka

 • káva

EUR 475
pledged of EUR 10,906

4%

4% completed

15 contributors pledged

Community, Education

Česko

Show all rewards

O co jde

Vaříme lidem kávu za dobrý skutek. Když za námi přijde zákazník, nechceme za kávu platit penězi, ale dobrým skutkem. Tedy  takovým dobrým skutkem, který milovník kávy teprve udělá. Jde nám o to, aby náš zákazník udělal něco nad rámec běžného života a poslal tak část energie zase někomu dalšímu. Takhle se pozitivní energie může šířit hodně dobře a řetězovou reakcí doběhnout i do míst, kam by se třeba jinak nedostala.

U nás je možné vybrat si vlastní dobrý skutek, inspirovat se několika dobrými skutky na naší tabuli nebo si vylosovat koláček, kde je nějaký ten skutek už zapečený. Chceme inspirovat lidi, ukázat jim, že svět kolem sebe mohou tvořit, v takovém světě se pak lépe žije. Věříme, že leckdy stačí jen malý krůček, který spustí lavinu dobra, radosti a smíchu.

       

Co se povedlo

Nechala se námi inspirovat slečna a začala darovat krev, mohlo to někomu zachránit život. Setkali jsme se s mladíkem, který dlouho uvažovat o zapsání do registru dárců kostní dřeně, poslal nám fotku, že to udělal. Starší moudrá dáma, strávila s námi kus svého dne, aby mohla prodiskutovat vše důležité. Vytáhla si koláček s dobrým skutkem, a když se za námi stavila po několika týdnech znovu, vyprávěla, jak začala venčit pejsky z útulku. Těch krásných příběhů je spoustu a to nám dává smysl. Někdy stačí jen lidem věřit, že to sami dokážou.

    

Potřebujeme

Rádi bychom se rozšířili i za hranice Prahy, jezdili do míst, kde je dobrých skutků třeba. Čeká nás turné po městech v České republice a chceme vyrazit na vlastních kolech. Zvolili jsme strategii pohybu. V loňském roce jsme se zúčastnili festivalu Mezi ploty a za dobré skutky darovali víc jak 500 káv. Poté jsme zvolili místo na Praze 5 a vypozorovali, že pokud zůstaneme na jednom místě, hodně lidí chodí do práce, do školy, za zábavou po stejné trase. Pokud se po dvou až třech týdnech pohneme zase o kus dál, ovlivníme a inspirujeme více lidí. Když nám vloni zapršelo, měli jsme co dělat, abychom uchránili všechny důležité věci pro naše fungování. Bylo to někdy o kousek, ale zvládli jsme to. Při představě, že stěhujeme celý stánek sem a tam, každé ráno, kvůli dešti, hledáme nové zázemí v další části Prahy, chce to lepší řešení. Potřebujeme vlastní dodávku! Nějakou stylovou, s našimi polepy, aby dokázala dojet po celé České republice.

       

Když vybereme 290 000 Kč, můžeme koupit starší dodávku a převážet s ní náš vozík.  

Když se podaří vybrat 390 000 Kč, můžeme koupit fajn dodávku a základně ji přestavíme na pojíznou kavárnu. Vybavíme ji pultem, poličkami, odpadem, vodou v barelech a externí lednicí na mléko, mrazákem na led. 

Pokud vybereme  více, využijeme peníze na  přestavbu dodávky tak, aby vyhovovala nám a líbila se Vám. Přibude vestavěná lednice na mléko, lépe řešená tekoucí voda, kterou vždy dopustíme a ubyde nám tak spotřeba plastu. Zbylé kačky věnujeme na vytvoření inspirativních, ekologických a vtipných videí, které podpoří naši myšlenku dobrých skutků. Díky pořádnému balíku peněz budeme moci rozšířit dobré skutky i za hranice nemožného, obujeme se do toho s pořádnou vervou a pofrčíme na turné Českem!

Co za to?

Máme pro Vás hned několik možností. Můžete si vypěstovat vlastní kávovník, hrdě nosit triko s dobrými skutky, pořídit si stylový plakát nebo si doma uvařit naší skvělou kávu. Pokud byste chtěli zažít opravdu nálož pozitivna, pojeďte s námi na akce. Také si u nás můžete udělat baristický kurz. A další príma materiálnosti či nemateriálnosti.

Odměny si můžete vyzvednout u nás na stánku (naše poloha vždy bude na našich stránkách), pokud jste přespolní můžeme se domluvit jinak.

             

... a ještě něco navíc

Cestou pro radost je o lidech, kteří chtějí podpořit jiné lidi v dělání dobrých skutků, v přemýšlení o sobě a okolí. 

Jak fungujeme

Na stánku jsou běžně dva, šikovný barista, který vaří kávu a komunikačně školený člověk v přední linii, tedy člověk, jehož úkolem je vysvětlit, jak fungujeme. U nás je potřeba všechno se zákazníkem dobře rozebrat, naučit se odhadnout vlnu každého přicházejícího člověka a rychle odhatnout tempo, jakým má barista vše důležité vysvětlit. Samozřejmě děláme školení, aby náš personál byl dobře připravený na situace, které mohou nastat. Stejně tak je důležitý i vlastní úsudek a leckdy i kreativita, se kterou se vše lépe komunikuje. Jsme v tom profíci, dokážeme vykomunikovat samé dobré skutky.

Provoz stánku je v naší režii, včetně školení, materiálu a surovin. Není úplně legrace provozovat tohohle mazlíka, balancujeme mezi tím, co zvládneme sami a s čím potřebujeme pomoct. Třeba když jsme si nechali vyrábět plachtu na střechu, to už jsme potřebovali odborníka. Takový odpad z kávovaru nebo vymyslet nasávání vody jsme dokázali vyřešit sami. Čeká nás ještě hodně úprav, abychom vše vylepšili, ale úspěšně se tím prokousáváme :-). Podpořte nás a vše se podaří lépe, rychleji a pěkněji. 

Kdo jsme

Jsme dva mladí podnikatelé, kteří věří, že dělání dobrých skutků má smysl a celý tento projekt finanancují ze svých úspor. Nechali jsme se inspirovat brněnskou Dobroukávou, a proto myšlenku kávy za dobrý skutek šíříme dál, tam kde je potřeba, do Prahy a na turné po Česku.

Šárka je holka, která si myslí, že je možné asi všechno na světě. Když ji něco nadchne, prostě do toho jde. Je jí 26 let a snaží se bruslit v tomhle světě, jak nejlépe dovede.

Ctibor je týpek, který už má něco za sebou. Príma zkušenosti na to, aby mohl dělat velké projekty a blbnout tam, kde je to třeba. Dodává lidem kolem sebe hravost a přesně ten druh energie, u kterého má člověk pocit, že dneska by to fakt šlo.

Společně jsme v roce 2019 rozjeli stánek s kávou, za kterou zákazník neplatí penězi, ale dobrým skutkem. Projekt byl sezoně, na zkoušku, jestli vše bude fungovat. Zjistili jsme, že nám tahle cesta dává smysl a chceme jít dál. Za hranice možného i nemožného a k tomu potřebujeme dodávku.

 

Proč to děláme?

Protože dobré skutky a lidskost jsou důležité. Stále by v naší společnosti měl být někdo, kdo bude inspirovat, protože my všichni potřebujeme občas ukázat cestu. My navíc máme super zpětné vazby od lidí, kteří díky stánku s kávou změnili své návyky, udělali dobré skutky, někoho dalšího inspirovali a poslali svou energii dál, díky tomu to dává smysl. Zlepšujeme lidem den, pokaždé když odchází od nás, smějí se. Lidé jsou si bližší, když u stánku popíjejí kávu, mají společné téma a vesele diskutují o dobrých věcech. Tvoří se tu krásné životní příběhy, už jen ty postačí jako hnací motor kupředu. Rozhlížejte se kolem sebe a uvidíte tu nádheru, když si lidé jsou blíž. Věříme, že každý z nás se může změnit a zlepšit, stačí k tomu málo ... třeba chvilkové zastavení u nás. Podpořte nás, jakoukoliv částkou, která je pro Vás v pohodě. Pošlete nám kačky a nebudete litovat, protože my garantujeme spoustu dobrých skutků. https://youtu.be/qLGNj-xrgvY

News

Apr 13, 2020 Skvělá zrnková káva

Připravili jsme pro Vás jedinečné balení kávy.  Ručně trhaná káva z Jižní Ameriky středně silné chuti. Káva je velmi bohatá na chuť, bez velikých kyselinek spíše jemnější chuti po čokoládě. Jedná se o směs 80% arabica a 20% robusta a právě tato kombinace dodává kávě jedinečnou chuť. Balení je…

More

Apr 11, 2020 Kávovník a sušenka s dobrým skutkem

Máme pro Vás připravené malé kávovníky a k nim dostanete sušenku s dobrým skutkem. Je na Vás, jestli dobrý skutek někomu věnujete nebo se jím inspirujete sami. Každý kávovník má u sebe pokyny, jak se o něj starat. Pěstování je jednoduché a zábavné. Ať Vám kávovník dělá radost. Ahoj, jsem malá…

More

Project links

Comments

Choose reward for your contribution

 • 100 from 100 Placka s naším logem

  Nos hrdě placku s naším logem, je slušivé a hodí se ke všemu. Pošli kačky, přetavíme je v dobré skutky. Placku si můžete vyzvednou na našem stánku. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 3.76
  (CZK 100)
 • 0 Chci poslat odměnu poštou

  Odměny si můžete vyzvednout na našem stánku, na  webu se dozvíte kdy a kde se budeme pohybovat nebo se s námi domluvte na osobním předání kdekoliv v Praze. Pokud jste přespolní, rádi Vám dárek pošleme. Ale poštovné stojí korunky, které sbíráme na dodávku. Budeme rádi, když přispějete na doručení. Děkujeme za pochopení.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 4.51
  (CZK 120)
 • 1 Dává mi to smysl

  Věřím, že to co děláte má smysl, chci Vás podpořit. Budu z toho mít radost, nepotřebuji za to nic vlastnit. Přijdu se na Vás třeba někdy mrknout. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách, jako poděkování.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 7.52
  (CZK 200)
 • 92 from 100 Zasadíme Vám strom

  Aby se Vám lépe dýchalo, pořiďte si strom, zasadíme ho za Vás. Pošleme Vám jeho fotku a polohu, kde ho můžete navštívit (buk, dub, břízu). Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.28
  (CZK 300)
 • 100 from 100 100g kávy domů

  Kvalitní pražená káva na Italský způsob, taková jakou dostaneš u nás na stánku (směs 80% arabica + 20% robusta). Balení je včetně jednocestného ventilu, aby se káva nekazila. Potřebujete si ji doma jen namlet. Vyzvedněte si ji na našem stánku nebo se domluvíme na osobním předání. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 12.41
  (CZK 330)
 • 100 from 100 Stylový plakát

  Na plakátu najdete několik dobrých skutků. Můžete je postupně plnit nebo můžete inspirovat své přátele. Každopádně je to skělá stylovka k Vám domů, do kavárny nebo kamkoliv, kde se hodí zelená. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a week

  EUR 14.29
  (CZK 380)
 • 50 from 50 Dobrý skutek na triku

  Můžete si zvolit vlastní nebo se nechat překvapit, jaký dobrý skutek Vám přijde. Vyberte si barvu a velikost trika a my ho vyrobíme přímo Vám na míru. Nezapomeňte připsat zvolený dobrý skutek. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 18.80
  (CZK 500)
 • 40 from 40 250g kávy domů

  Kvalitní pražená káva na Italský způsob, taková jakou dostaneš u nás na stánku (směs 80% arabica + 20% robusta). Balení je včetně jednocestného ventilu, aby se káva nekazila. Potřebujete si ji doma jen namlet. Vyzvedněte si ji na našem stánku nebo se domluvíme jinak. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 22.56
  (CZK 600)
 • 24 from 26 Vlastní kávovník

  Před pár týdny jsme zasadili semínka kávy, dali jsme jim kvalitní hlínu, zaléváme je informovanou vodou a s láskou se o ně staráme. Vyrábíme stylové květináče, aby Vám malý kávovník dělal radost. Adoptujte si ho k Vám domů.
  Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 25.05
  (CZK 666)
 • 19 from 20 500g kávy domů

  Kávová bomba domů. Kvalitní pražená káva na Italský způsob, taková jakou dostaneš u nás na stánku (směs 80% arabica + 20% robusta). Balení je včetně jednocestného ventilu, aby se káva nekazila. Potřebujete si ji doma jen namlet. Vyzvedněte si ji na našem stánku nebo se domluvíme jinak. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 37.23
  (CZK 990)
 • 8 from 10 Dobij se energií

  Neděláme si legraci, přijďte nasát energii k nám do stánku. Takový energetický balíček, který vydrží dlouho po tom, co nás opustíte. Ctibor nebo Šárka Vám věnují svůj čas, aby jenom Vám ukázali zákulisí. Povíme Vám pár vtipných historek a dozvíte se detaily projektu. Můžete se zeptat na cokoliv chcete. 

  Poznáte super lidi z našeho týmu, nasajete atmosféru a určitě pochytíte spoustu zajímavých příběhů. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování. 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 37.61
  (CZK 1,000)
 • 10 from 10 1kg kávy domů

  Tak tohle je opravdu pro náročné milovníky kávy. Kvalitní pražená káva na Italský způsob, taková jakou dostaneš u nás na stánku (směs 80% arabica + 20% robusta). Balení je včetně jednocestného ventilu, aby se káva nekazila. Potřebujete si ji doma jen namlet. Vyzvedněte si ji na našem stánku nebo se domluvíme jinak. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 60.17
  (CZK 1,600)
 • 14 from 15 Broušená sklenička

  Nechte si vybrousit skleničku s naším logem a Vaším námětem na dobrý skutek. Sklenička má 80ml a můžete do ní vařit kávu nebo čaj. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 75.22
  (CZK 2,000)
 • 7 from 7 Kávová mandala

  Obraz na míru pro Vás. Kávová mandala, která Vás nakopne kofeinem pokaždé, co se na ni podíváte. Namaluji Vám na plátno metr x metr originální obraz. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 94.02
  (CZK 2,500)
 • 3 from 3 Vezmeme Vás ke konkurenci

  Co takhle příjemnou procházku v přátelské atmosféře za několika druhy kávy. Vysvětlíme Vám jaký je rozdíl mezi espressem, cappuccinem a flat white. Domluvíme se a strávíme společně pár hodinek při dobré, kvalitní a ještě lepší kávě. Uděláme Vám exkurzi, kam v Praze zajít na kávu a ještě se dozvíte zajímavosti o Praze. Napište, kdy máte čas, sladíme to s našimi diáři.
  Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 188.04
  (CZK 5,000)
 • 10 from 10 Jednodenní kurz baristy

  Uděláme Vám baristiské školení s profíkem. Dostanete certifikát. Naučíme Vás základy vaření kávy espresso a co je k tomu potřeba. Nechte si na školení celý den, budete mít hlavu, jak pátrací balón. Nalijeme do Vás, jak poznat dobrou kávu, jak se zpracovává, na co si dát pozor a kde si kávu opravdu vychutnat. Odejdete nafrčení kofeinem, ale dozvíte se, jak v těle působí a kdy budete zase moci klidně spát.
  Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 263.26
  (CZK 7,000)
 • 10 from 10 Dobrovolníkem u nás

  Zažívat legraci při práci, cože? Stát za kávovarem nebo komunikovat se zákazníkem a přitom nasávat energii. Tohle můžete zažít jenom u nás. Jsme jedinečný tým lidí, který Vás vtáhne do našeho světa dobrých skutků. Kvalitně Vás zaškolíme, budete umět s kávovarem a dokážete velmi dobře komunikovat  se zákazníkem. Vše si můžete vyzkoušet na našem stánku a na jeden den se přidat k našemu turné po Česku. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 376.04
  (CZK 9,999)
 • 2 from 2 Vaše zrnkové jméno

  Pecka pro fajnšmekry! Vyskládáme Vám jméno z kávových zrnek. Vážně, už jste někdy viděli své jméno jenom z kávy? Všechno je jednou poprvé, tak směle do toho. Poskládáme Vaše jméno nebo přezdívku z kávových zrn, profesionálně nafotíme. Necháme Vás zvěčnit na plakát A2 nebo tričko Vaší velikosti. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a month

  EUR 940.20
  (CZK 25,000)
 • 1 from 1 Natočíme video Vám na míru

  Napadá Vás sedm slov a tři věci, které by měli být vidět nebo by měli zaznít ve videu, dokážeme to. Nic nás nezastaví. Poskládáme na Váš námět vtipnou krátkou scénku, se kterou se můžete pochlubit přátelům nebo komu chcete.
  Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 1,880.41
  (CZK 50,000)
 • 2 from 2 Náš stánek Vaše akce

  Chcete nás pozvat na Vaši soukromou akci? Ukážeme Vašim spolupracovníkům, přátelům nebo obchodním partnerům, jak se dělá profesionální káva. Inspirujeme je, aby vymysleli svůj vlastní dobrý skutek a také ho udělali. Cokoliv je pro nás možné. Zveřejníme Vaše jméno na našich stránkách jako poděkování.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 2,820.61
  (CZK 75,000)