Nakresli mi bibli...

Pestrá knížka pro děti i dospělé představí netradiční formou biblické příběhy a postavy. Kombinuje výrazné obrazy, inspirované dětskou kresbou, s ručně psanými texty a s odkazy na biblické oddíly. Vydání knížky je i dárek autorovi k narozeninám!

Author: Ruth Šormová

Křížová cesta

May 15, 2019

Autor vytvořil kromě obrázků do knížky Nakresli mi bibli... také soubor čtrnácti obrazových zastavení křížové cesty. Odtajňujeme čtyři obrázky jako malou ukázku. Limitovaná edice nadčasového "kalendáře" je jednou z odměn, které jsou pro vás připraveny. Pokud víte o někom, kdo by o tuhle odměnu stál, budeme rádi, když mu dáte o projektu vědět!

Česká televize o chystané knížce

May 7, 2019

Projektu Nakresli mi bibli si všimla mj. i redaktorka Anna Štěpánková. Krátkou reportáž o Zdeňkových obrázcích vysílala Čeksá televize v pondělí 6.5. v pořadu Události v kultuře. Můžete se na ni podívat zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097206490-udalosti-v-kulture/219411000120506/obsah/694040-biblicke-pribehy-v-netradicnim-podani?fbclid=IwAR1Tun93RLfu5S3w8917mEwTzXBOYkCTldZj_3avkm6JQVWRG7IcZ1WsGfs

Máme ohromnou radost!

May 2, 2019

Díky více než stovce příznivců se podařilo během prvních šesti dnů shromáždit víc než 150 tisíc korun. 
Znamená to, že knížka opravdu vznikne, jste skvělí! Sbírka na portálu Hithit pokračuje až do 10.června a stojí za další podporu - čím vyšší bude výsledná částka, tím větší bude počet výtisků...

Prvomájová aktualita no.2

May 1, 2019

Zdeněk nekreslí jen tak nějakým koupeným perem, ale pravým a nefalšovaný rákosem.
Poslední várka je čerstvě dovezená z našeho výletu k jihočeským rybníkům...

Prvomájová aktualita no.1

May 1, 2019

Věděli jste, že barvy pastelek se dají míchat? Zdeňkova sada pastelek je sice početná, ale na obrázky do knížky to nestačí. A tak na pomyslné papírové paletě vznikají nové odstíny.

Máme radost!

Apr 29, 2019

Tři dny jsou za námi a už se podařilo překročit 50% částky, kterou pro vydání knížky potřebujeme! A protože zájemců o obrázky je dost, Zdeněk kreslí a kreslí a kreslí... 

Jste skvělí!

Apr 27, 2019

Tolik milých reakcí jsem tedy nečekala, nebo rozhodně ne první den. 30 hodin od spuštění projektu máme díky prvním 31 dárcům už 36% cílové částky! Zdeněk kreslí a kreslí a společně chystáme nějaké novinky na stránky projektu. A vy? Kromě veškeré přímé podpory nám pomůže, když projekt Nakresli mi bibli... "pošlete dál" - sdilejte ho na Facebooku, rozešlete odkaz mailem, povězte o knížce svým známým... DĚKUJEME!

16 hodin od startu...

Apr 27, 2019

16 hodin od spuštění projektu je tu 10 prvních přispěvatelů a 5% cílové částky! Děkujeme za podporu, sdilejte, zapojte se, přispějte a držte knížce palce!

EUR 8,611
pledged of EUR 5,878

146%

146% completed

175 contributors pledged

Art, Literature

Česko

Choose reward for your contribution

 • 4 Autora můžete nejen vidět, ale i slyšet

  Ostatní vám nabízejí setkání s autorem za tisíce. Vy můžete přispět symbolickou stovkou a setkat se s ním úplně zadarmo. Autor knížky Zdeněk Šorm je totiž nejen výtvarník, ale i evangelický farář. Jeho kázání si můžete přijít poslechnout každou neděli v 9:30 hodin do Sboru Českobratrské církve evangelické v Paze na Vinohradech, Korunní 60. A po bohoslužbách při kafi si můžete i popovídat.

  Reward delivery: In a week

  EUR 3.92
  (CZK 100)
 • 84 from 100 Placka pro boží darebáky

  Chcete ozdobit klopu kabátu, batoh nebo něco jiného plackou s originálním obrázkem autora knížky? Tahle odměna je pro Vás nejspíš ta pravá, stačí uvést adresu a my placku pošleme poštou (poštovné je v ceně).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.84
  (CZK 200)
 • 79 from 100 Obrázek z knížky s osobním předáním

  Za tři stovky dostanete barevnou kopii jedné ilustace z knihy s podpisem autora. Vyzvednout si ji můžete osobně v Praze na Vinohadech.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.76
  (CZK 300)
 • 36 from 50 Obrázek z knížky doručený poštou

  Kopii jednoho obrázku z knížky s věnováním a podpisem autora Vám pošleme poštou (poštovné je v ceně).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 13.71
  (CZK 350)
 • 86 from 100 Pozvánka na vernisáž

  Pošleme vám osobní pozvánku na vernisáž knížky Nakresli mi bibli..., na které si knížku můžete koupit a uvidíte i uslyšíte něco navíc. Chceme ji uspořádat v září nebo říjnu 2019. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: Not specified

  EUR 19.59
  (CZK 500)
 • 46 from 50 Plakát s ilustracemi

  Knížku vyndáte z knihovny občas, plakát může váš pokoj zdobit stále. Barevný plakát formátu A3, s ilustracemi z knížky Nakresli mi bibli... Limitovaná edice! Plakát zašleme poštou v obalu fomátu A4 (poštovné je v ceně) .

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 27.43
  (CZK 700)
 • Sold out!! Kniha s podpisem autora

  Výtisk knížky Nakresli mi bibli... s podpisem autora. Knížku si můžete vyzvednout osobně nebo vám ji pošleme poštou (poštovné je v ceně), napište nám do poznámky vzkaz, co se lépe hodí! 

  Reward delivery: In a year

  EUR 39.18
  (CZK 1,000)
 • 10 from 20 Výtisk knížky s podpisem autora

  Výtisk knížky Nakresli mi bibli... s podpisem autora. Knížku si můžete vyzvednout osobně nebo vám ji pošleme poštou (poštovné je v ceně), napište nám do poznámky vzkaz, co se lépe hodí!

  Reward delivery: In half a year

  EUR 39.18
  (CZK 1,000)
 • 6 from 20 Dvě knížky s podpisem autora

  Udělejte radost nejen sobě a nám, ale i někomu dalšímu! Získejte dvě a jednu darujte. Knížky si můžete vyzvednout osobně nebo vám je pošleme poštou (poštovné je v ceně), napište nám do poznámky vzkaz, co se lépe hodí! 

  Reward delivery: In half a year

  EUR 70.53
  (CZK 1,800)
 • 6 from 10 Večírek s autorem a originály

  Autor a jeho žena Vás pozvou k sobě domů na večírek, při kterém můžete nejen něco dobrého sníst a vypít, ale hlavně se seznámit s novými lidmi a prohlédnout si originály ilustrací! 

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 78.37
  (CZK 2,000)
 • 16 from 20 Křížová cesta - závěsný nástěnný "kalendář"

  Tohle nikde nekoupíte! Soubor 14 zastavení "křížové cesty" v kroužkové vazbě, s ilustracemi a texty autora, který dosud nebyl publikován. Podobně jako v knížce, jsou i tyto ilustrace insiprovány dětskou kresbou. Poštovné je v ceně.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 117.55
  (CZK 3,000)
 • 13 from 20 Originál obrázku

  Část ilustrací z knížky je připravena jako odměna pro milovníky originálů. Přijďte si vybrat osobně (Praha Vinohady) nebo Vám umožníme výběr přes email a doručíme poštou (poštovné je v ceně). Pak už zbývá jen vybrat pro obraz správné místo!

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 195.92
  (CZK 5,000)
 • 8 from 10 Obrázek, který v knize nenajdete

  Můžete získat ilustraci, kterou nebude mít nikdo jiný. Autor nakreslil k některým tématům více variant, takže se do knížky nevešly. Přijďte si vybrat osobně (Praha Vinohrady) nebo Vám umožníme výběr přes email. Obrázek můžeme doručit i poštou (poštovné je v ceně).

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 274.29
  (CZK 7,000)
 • 1 from 1 Sada autorových pastelek

  Tahle odměna je jen jedna a je to opravdový poklad. Jde o velkou sadu pastelek, a ano, jsou to TY pastelky, kterými autor nakreslil všechny ilustrace ke knize! Kreslit se jimi ještě dá, ale z pochopitelných důvodů jsou některé velmi maličké, takže spíš než praktickou pomůcku pro kreslení získáte jedinečný artefakt... Fotku si můžete prohlédnout v galerii projektu, do pozámky napište, zda si pastelky vyzvednete osobně nebo je chcete poslat poštou (poštovné je v ceně).  

  Reward delivery: Not specified

  EUR 391.85
  (CZK 10,000)
 • 2 from 3 Mecenáš knížky

  Můžete vydání knížky podpořit vyšší částkou? Moc nám to pomůže, děkujeme! Mecenáš od nás dostane knížku s osobním věnováním, originál ilustrace z knížky a výtisk "křízové cesty". Bude-li souhlasit, poděkujeme mu veřejně při vernisáži. Odměnu je možné vyzvednout osobně nebo ji doručíme poštou (poštovné je v ceně).

  Reward delivery: In half a year

  EUR 783.70
  (CZK 20,000)