Hlasování o společenských tématech na webu

Pojďte prosím přispět na vznik webu, jehož cílem je umožnit nám všem občanům ČR vyjádřit jednoduše a rychle názor na jedno aktuální celospolečenské téma. Věříme, že čím více lidí bude hlasovat, tím více můžeme ovlivnit dění v naší zemi.

 • Každý máme svůj názor, ale i tak se můžeme spojit

 • Někdy ano, někdy ne

 • Někdy můžeme vyjádřit i jasné "NE"

 • Buďme tou změnou, kterou chceme kolem sebe vidět

 • Hlasovat můžete pohodlně z mobilu, tabletu i PC

EUR 266
pledged of EUR 3,918

6%

6% completed

3 contributors pledged

Technology

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Zajímám se o společnost, politická témata, o život kolem sebe a chybí mi dlouhodobě možnost vyjádřit svůj názor mimo volební období, kdy stejně ale nemáme šanci ovlivnit aktuální otázky typu: Chceme dát miliardy na obědy dětem do škol nebo do reformy vzdělávání? Chceme zakázat předjíždění kamiónů na dálnicích? Opravdu chceme o Vánocích do pohádek dávat reklamy nebo chceme mít možnost si připlatit za kvalitnější péči v nemocnicích? Známe vůbec největší problémy, které trápí ČR a ptá se nás na ně někdo?

Je mnoho a mnoho dalších a často i aktuálních témat, která se nás velmi úzce dotýkají, ale rozhodují o nich jiní a někdy i v rozporu s tím, co některé politické strany proklamují před volbami. 

Co je náš cíl?

Cílem je co nejvyšším počtem hlasujících občanů ČR ovlivnit rozhodnutí o tématech, která se nás všech týkají. Hlasovat se bude na nově vzniklém responsivním webu (zobrazovaném ve stejné kvalitě v mobilu i tabletu). Pokud bude hlasovat několik desítek i více tisíc lidí, pak je větší šance, že si kompetentní společnosti, parlament i vláda více rozmyslí, jak něco rozhodnou nebo změní. Pojďte do toho s námi, pojďte nás prosím podpořit.

Detaily

Motto webu, loga a stránky: “Máme možnost to ovlivnit”. 

Webovky se aktuálně připravují na adrese: www.mamemoznost.cz 

Členění webu:

1) Záměr a cíl webu: 

 • rychlé a jednoduché vyjádření názoru na celospolečenská témata
 • mít možnost říct těm, co rozhodují, jaké názory má naše společnost
 • čím více lidí hlasuje, tím více se dá něco změnit a ovlivnit dění kolem nás
 • nemusíme se shromažďovat JEN na náměstích a čekat na volby, můžeme už teď říct, co chceme a nechceme
 • průzkumy veřejného mínění oslovují poměrně malý počet lidí (cca 1000), zde se může vyjádřit neomezené množství občanů našeho státu a tím se vytváří větší tlak na změnu nebo směřování
 • transparentnost a pravdivost výsledků průzkumů
 • aktivní občanská iniciativa, která vás nic nestojí, ale může mít velký vliv a dopad na naše životy
 • možnost přijít s vlastním tématem
 • možnost hlasování o vámi navržených tématech
 • možnost být informován/a o nové anketě
 • možnost se seznámit s výsledky každé ankety a zjistit, jak hlasují ostatní občané  

2) Historie anket

3) Můj příběh

4) Napište nám

5) Sponzoři

Na homepage pak bude jako hlavní sdělení vždy zobrazena pouze jedna aktuální otázka a to po dobu minimálně jednoho měsíce. Dle typu otázky bude možnost výběru odpovědi ano/ne nebo výběr jedné a více variant najednou. K otázce bude možné vložit link/y, nebude zde možné diskutovat nebo vkládat názory (na to existuje mnoho dalších jiných platforem). U otázky bude vždy text: „Akce bez počáteční vize je mrhání časem. Vize bez akce je obyčejné snění. Ale akce s vizí mohou změnit svět.“ 

Hlasovat může každý, ale pouze jednou k aktuální otázce (ošetřeno technicky). Hlasovat lze bez registrace i s registrací a jako uživatel webu si budu moci zvolit, zda chci být informován o výsledku aktuální ankety nebo upozorněn, když vyjde otázka nová.

Jak budu web propagovat?

Základním nástrojem pro oslovení co největšího počtu hlasujících bude alespoň v první fázi Facebook (kromě klasického sdílení mezi přáteli, půjde především ze začátku o pravidelnou placenou reklamu řádově na několik desítek tisíc lidí), cílový segment budu u konkrétních témat vybírat dle dané oblasti, u obecných otázek napříč uživateli vě věku cca 15 - 80 let. Cílem je následně v druhé vlně oslovit pro propagaci Aktuálně.cz, Novinky. cz, Centrum.cz, atd., ale také "free" tištěné časopisy jako Metro a E15. 

... a ještě něco navíc

Ráda bych pro svůj projekt do budoucna získala nějakou mediálně vlivnou, ale vnitřně svobodnou osobu - ambasadora/ku, který/á by tuto myšlenku a vizi z povahy svého názorového ukotvení a vidění světa, chtěl/a podpořit. Pokud o někom takovém víte a jste mu/jí blízko, budu vděčná za kontakt a propojení.

Kdo jsme?

Aktuálně pracuji v oblasti věnující se procesům a poradenství, dříve jsem se soustředila obecně na zlepšování, zjednodušování a efektivitu. Zajímají mě společenská a socio-psychologická témata, která jsem i studovala. Tímto projektem si chci splnit jeden svůj důležitý životní záměr a možná i sen, který mi dává velký smysl v samotném společenském propojení nás všech a hlavně využívá jednu pro mě velmi důležitou myšlenku a tou je možná dnes už hodně zprofanovaná SVOBODA.

Občas mám pocit, že propojuji zdánlivě neslučitelné světy, doma i v práci. Svět materiální se světem duchovním a hlubším, svět centrály se světem poboček. Ráda se pobavím s intelektuály i s "lidovými" lidmy, kteří dokážou jednoduše popsat své myšlenky a život. Miluju jednoduchost, řád, estetiku, ideály, klid, samotu, kytaru, přírodu, ale také zdravé rebelství, svobodu, luxus, společný záměr se vzájemnou pomocí a inspirací....a i v tomto projektu jsem vlastně zjistila, že tak trochu zase propojuji svět nás občanů a těch, co o nás rozhodují. 

Proč to děláme?

Jde o sociální projekt, který by mohl přispět k občasné angažovanosti, k možnosti ovlivnit a případně změnit to, co se nám nelíbí nebo podpořit, co se nám líbí. Vše velmi jednoduše, rychle a zdarma, ale bez responzivního webu není tento cíl realizovatelný. Částku vybírám na vývoj a v této fázi především na dokončení celého webu včetně grafiky, protože záměrem je oslovit a informovat co největší počet hlasujících. Ještě bych ráda zdůraznila, že není mým cílem podporovat jakýkoli politický směr nebo agendu. Tento projekt má být apolitický (pokud to vůbec jde), sloužit tématům, která nás každodenně ovlivňují, bez jakékoli politické agitace.

Ukázka odměn

Samolepky

Samolepky

Logo na tričku

Comments

Choose reward for your contribution

 • 1 Tohle chci podpořit za každou cenu

  Podpořte tuhle celospolečenskou myšlenku, ze které může mít užitek mnoho z nás. Pokud vám to celé dává smysl, budeme rádi za tento váš nemalý vklad a podporu. DĚKUJEME.

  Částku můžete navýšit dle svého uvážení v dalším kroku.

   

  Reward delivery: Not specified

  EUR 7.84
  (CZK 200)
 • 30 from 30 Dobrý pocit se samolepkou

  Touto odměnou k vám zamíří snad dobrý pocit z podpory tohoto skromného, ale třeba v budoucnu velkého projektu. Součástí odměny je 10 kulatých samolepek s logem a motem -
  " Máme možnost to ovlivnit". Pojďte do toho s námi a buďte mezi prvními, kdo propaguje a zná tuto myšlenku:) Výše odměny včetně poštovného.
   

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 15.67
  (CZK 400)
 • 30 from 30 Tričko s logem projetu

  Před námi léto a s ním i možnost na tričkách sdílet podporu něčeho, co vám dává smysl a je vám to myšlenkově blízké. Pokud se vám tento projekt líbí a máte rádi zelenou, pojďte si koupit tričko s logem - Máme možnost to ovlivnit (ulázka v detailu v projektu). Poštovné součástí odměny.

  Prosím uveďte do poznámky svou velikost.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 23.51
  (CZK 600)
 • 0 Poděkování na webu

  Za tuto odměnu bych vám/vaší firmě jmenovitě moc ráda poděkovala na právě se rodícím webu - www.mamemoznost.cz

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 35.27
  (CZK 900)
 • 29 from 30 Pojďte se setkat a podebatovat

  Zvu vás v rámci této odměny na společné setkání a debatu o tomto projektu, i celé jeho vizi, která nekončí jen tímto webem. Ráda se vámi nechám inspirovat, ráda posdílím víc osobně. Přijďte, nealko i malé občerstvení v ceně. Praha a okolí.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 58.78
  (CZK 1,500)
 • 4 from 5 Buďte první :)

  Nabízím vám za tuto krásnou částku možnost vstupu na tento web jako prvním "astronautům" - hlasujícím. Dostanete jako první pozvánku na první hlasovací téma, ale hlavně budete moci kdykoli do roka přijít s jednou VLASTNÍ OTÁZKOU, o které budou ostatní občané rozhodovat. Pojďte být u toho hned od začátku a pojďte být aktivní součástí.

  Reward delivery: In a year

  EUR 195.92
  (CZK 5,000)
 • 3 from 3 Pronájem banneru

  Devizou této odměny může být hojně navštěvovaný web, proto za tuto krásnou odměnu nabízím pronájem banneru 250x250 na jeden měsíc s vhodnou (nikoli protizákonnou tématikou) v období, které si sami vyberete.

  Reward delivery: In a year

  EUR 274.29
  (CZK 7,000)
 • 5 from 5 Superior MIX

  Nabízím královský mix všech odměn dohromady pro fajnšmekry, kterým tato celá myšlenka přijde bez okolků "podpořeníhodná" takovouto větší částkou. Děkujeme Vám za štědrost!

  Reward delivery: In a year

  EUR 587.77
  (CZK 15,000)