Návštěvníci: Česká rodina v globalizované Arktidě

Longyearbyen. Nejsevernější město na Zemi. Globalizace LIVE. Klimatická změna. Migrace. Turismus. Věda. Pětičlenná česká rodina bude dva roky žít na sedmdesáté osmé rovnoběžce. Umožněte nám fotit, točit a sdílet s vámi příběh jedné rodiny a jedné planety.

Končíme, tedy vlastně začínáme, a děkujeme!

Jan 3, 2019

Naše kampaň dnes končí, a s úspěchem. Ráno přivezli tři palety, na které naložíme šest sudů a pošleme kamionem a lodí do Longyearbyen, večer přijde štáb natáčet chaos, který v našem bytě při balení vládne.  Přesně za měsíc odlétáme. Těšíme se na rozesílání odměn a s některými přispěvateli i na setkání. Děkujeme!

Video-ochutnávka z Longyearbyen

Dec 21, 2018

Všem příznivcům a zvědavcům posílám malý dárek - video, které režisérka filmu sestříhala pro potřeby žádosti o finance na vývoj snímku a které sestává ze záběrů, co jsem natočila na začátku listopadu během své návštěvy Longyearbyen. Je to maličko mrazivá podívaná, ale co jiného čekat od vysoké Arktidy. Klidné Vánoce všem a díky předem za sdílení, kampaň ještě 13 dní poběží.

https://youtu.be/jzrWYlFtOxg 

Máme vybráno, pokračujeme ještě dál než k cíli

Dec 13, 2018

Milí přátelé, známí, neznámí,

nečekali jsme, že 9 dní po spuštění kampaně bude cílová částka pohromadě. Moc a moc děkujeme. Radost se kombinuje s nervozitou, abychom vaše očekávání naplnili. Budeme se snažit, všichni.

Režisérka zkoumá kvalitu našich cvičných záběrů natočených s GoPro kamerou, Zdenka nanečisto nahrává deníkové audiosekvence, které by mohly doprovázet profesionálně natočený obrazový materiál ve výsledném filmu. Jednáme s Českou televizí, žádost o finance na vývoj snímku je podána. Všechno je v běhu. 

Výběr produktů, které nakonec za vaše finance nakoupíme, závisí na tom, kolik přesně budeme mít k dispozici. Jednou z variant je upgrade Jakubova stávajícího fotografického vybavení, především nákup objektivů a filtrů. Znamenalo by to cílit na částku kolem 75.000 Kč. Je to drzost? Snad ano, snad ne. Vy, kteří jste nás už podpořili, prosím sdílejte znovu na sociálních sítích náš projekt. Mluvte se svými přáteli o budoucím filmu a odkazujte je na Hithit. Dostali jsme od vás už hodně, troufáme si poprosit o další podporu ve formě rozšiřování povědomí o tom, co se chystáme podniknout. Díky.

Přikládáme odkaz na Jakubův fotoblog, kde si můžete prohlédnout jeho snímky (nejen) z arktických destinací: https://www.photoblog.com/jakub/ 

A ještě link na aktuální zprávu o tom, že naše téma je k věci: https://arctic.noaa.gov/Report-Card/Report-Card-2018 

Díky vám věříme, že kampaň uspěje

Dec 9, 2018

S velkou radostí a vděčně sledujeme, jak narůstá počet přispěvatelů a vybraná částka se blíží čtyřiceti tisícům. Děkujeme všem přátelům i lidem, se kterými se vůbec neznáme, ale které náš plánovaný film zaujal a pomáhají mu na svět.

Sešli jsme se dnes s režisérkou Veronikou a kameramanem Vojtou, aby nám předali zapůjčenou GoPro kameru, se kterou teď můžeme 24 hodin natáčet a zkoušet, zda nám její parametry, možnosti a limity vyhovují. 

Díky a držte nám palce dál.

PS: Zítra, tedy v pondělí 10. prosince od 10:50 prezentuji svůj výzkumný projekt v místnosti č. 138 na pražské FF UK, Celetná 20. Budete-li mít cestu na Staré Město, přijďte a po diskusi se ke mně přihlaste. 

Za tři dny třetina vybrána - děkujeme!

Dec 6, 2018

Milí všichni, co jste podpořili náš projekt a/nebo informace o něm sdíleli se svými přáteli, děkujeme vám!  

Přikládám fotku ze začátku listopadu, kdy jsem byla s Adamem na průzkumu terénu v Longyearbyen (mimino je schované pod péřovkou). Spali jsme tehdy na stanici Centra polární ekologie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, díky za tu možnost.

Plánujeme nyní zkoušku GoPro kamery s režisérkou a kameramanem, abychom se s technikou předem seznámili. Těšíme se, že bude díky vám moct točit a fotit v pohybu, v mrazu, prostě za všech okolností.

PS: Omlouvám se u odměn za chybu ve slově titulky, správný tvar je "v titulcích". Portál bohužel neumožňuje opravy po zveřejnění.

EUR 2,438
pledged of EUR 1,900

128%

128% completed

100 contributors pledged

Film, Photography

Choose reward for your contribution

 • 7 "Drzim vam palce STOP"

  Pokud Vám projekt připadá poutavý a jste ochotní si v náš prospěch odepřít dvě kafíčka, pošlete nám 100 Kč a svěřte se přátelům, že jste podpořili vznik filmu (nejen) o změně klimatu. 

  Reward delivery: Not specified

  EUR 3.80
  (CZK 100)
 • 35 pohlednice z Longyearbyen

  Ve schránce na Vás bude čekat pohlednice od nás z Longyearbyen, s fotkou pořízenou aparátem zakoupeným také díky Vašemu příspěvku. Nezapomeňte uvést adresu, na kterou má pohlednice během období březen – červen 2019 doputovat

  Reward delivery: In half a year

  EUR 11.40
  (CZK 300)
 • 7 from 20 přednostní zhlédnutí čerstvě dokončeného filmu ještě před premiérou

  Jste-li zvědaví, nabízíme Vám zhlédnutí čerstvě dokončeného filmu ještě ve strižně za účasti režisérky, střihačky a protagonistů. Nezapomeňte nám na sebe nechat mailový kontakt. 

  Reward delivery: In over a year

  EUR 11.40
  (CZK 300)
 • 22 vánoční přání z Longyearbyen

  V čase Adventu doputuje do Vaší schránky vánoční pozdrav od nás z Longyearbyen, s fotkou pořízenou aparátem zakoupeným také díky Vašemu příspěvku. Nezapomeňte uvést adresu, na kterou má pohlednice v prosinci 2019 doputovat.

  Reward delivery: In a year

  EUR 19.00
  (CZK 500)
 • 6 přání k narozeninám z Longyearbyen

  V čase Vašich narozenin najdete ve schránce přání od nás z Longyearbyen, s fotkou pořízenou aparátem zakoupeným také díky Vašemu příspěvku. Nezapomeňte uvést adresu, na kterou má přání doputovat, a také datum, kdy budete slavit narozeniny. Chcete-li odměnu věnovat někomu blízkému, prosíme uveďte jeho/její jméno, adresu a datum oslavy.

  Reward delivery: In a year

  EUR 19.00
  (CZK 500)
 • 6 poděkování v titulkách filmu

  Budete-li skutečně velkorysí a podpoříte nás tisícem korun, najdete své jméno v titulkách snímku, který bude ve spolupráci s dokumentaristkou Veronikou Liškovou během našeho dvouletého pobytu v Longyearbyen vznikat. Doufáme, že jej budeme moci představit veřejnosti koncem roku 2021.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 37.99
  (CZK 1,000)
 • 9 poděkování v titulkách filmu + pozvánka na premiéru pro 2 osoby

  Budete-li skutečně velkorysí a podpoříte nás dvěma tisíci korun, najdete své jméno v titulkách snímku, který bude ve spolupráci s dokumentaristkou Veronikou Liškovou během našeho dvouletého pobytu v Longyearbyen vznikat. Doufáme, že jej budeme moci představit veřejnosti koncem roku 2021. Obdržíte navíc pozvánku a volnou vstupenku na premiéru filmu pro Vás a jednoho blízkého člověka.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 75.99
  (CZK 2,000)
 • 3 from 5 poděkování v titulkách filmu + pozvánka na premiéru pro 2 osoby + večeře s námi

  Budete-li skutečně velkorysí a podpoříte nás pěti tisíci korun, najdete své jméno v titulkách snímku, který bude ve spolupráci s dokumentaristkou Veronikou Liškovou během našeho dvouletého pobytu v Longyearbyen vznikat. Doufáme, že jej budeme moci představit veřejnosti koncem roku 2021. Obdržíte navíc pozvánku a volnou vstupenku na premiéru filmu pro Vás a jednoho blízkého člověka. Na premiéře se domluvíme na společném setkání – pozveme vás na večeři, kde si budeme moci o filmu a o našich zkušenostech popovídat osobně.

  Reward delivery: In over a year

  EUR 189.97
  (CZK 5,000)