Pošlete kapelu Dunaj do kin

Filmový dokument o někdejší alternativní kapele DUNAJ. Příběh o plavbě a nenaplněném snu. Pokud společnými silami dosáhneme cílové částky, budeme svědky plavby kapely DUNAJ, nákladní lodí po řece Dunaj, na festival BANÁT 2018 v Rumunsku.

Máme termín a místo!

Dec 16, 2019

Pražská premiéra filmu Dunaj vědomí bude 15. ledna 2020 od 18:00 v kině Pilotů. Velké díky za vaši trpělivost a podporu, kterou jste tomuto filmu a tvůrcům vyjádřili – velmi si toho ceníme. Jako odměnu za pozdější premiéru jsme pro vás připravili pražské premiérové překvapení 😉

Prosím nezapomeňte si minimálně půl hodiny před začátkem promítání vyzvednout na pokladně kina Pilotů vstupenku na své jméno.

Těšíme se na viděnou 😊

Zde link na fb událost: https://www.facebook.com/events/687865898358471/

Přesun pražské premiéry

Nov 4, 2019

Velmi nás to mrzí, ale rozhodli jsme se odložit pražskou premiéru filmu Dunaj vědomí.

Co nás k tomu vede?

Původně jsme měli domluvené promítání na Kinolodi, bohužel v říjnu do ní začalo zatékat a provozovatel byl nucen zrušit všechny akce až do konce roku. Okamžitě jsme hledali nový prostor. Původní termín jsme se snažili zachovat, protože následující den kapela Dunaj v Praze koncertuje, a tak by se na premiéře sešli všichni její členové a vy byste měli skvělou možnost se s nimi setkat osobně. Jelikož se nám dosud nepodařilo nalézt v uvedeném termínu adekvátní náhradu za Kinoloď, rozhodli jsme se pražskou premiéru posunout.

Co se děje teď?

Nyní ve spolupráci s kapelou Dunaj hledáme nový termín. Pravděpodobně to bude na začátku nového roku. Jakmile budou termín a místo potvrzeny, dáme vám vědět. Pokusíme se pro vás připravit do Prahy bonusová překvapení jako díky za vaše pochopení a trpělivost.

Držte nám palce!

Premiéra ve Scale

Oct 29, 2019

Je to tu! Dokončený film Dunaj vědomí zítra doplouvá na brněnskou premiéru do kina Scala. Děkujeme všem přispěvatelům za podporu a důvěru na této dlouhé a mnohdy nelehké cestě. Opravdu moc si toho vážíme!
Těšíme se, že se s některými z vás na zítřejší premiéře osobně setkáme. Je potřeba si na pokladně kina Scala vyzvednout vstupenku na vaše jméno (nejpozději půl hodiny před začátkem promítání) - jak jsme vás informovali v posledních týdnech na mailech a facebooku :)
Jste-li držitelem odměny "On-line link filmu", očekávejte během následujících hodin onen magický odkaz a vydržíte-li s přehráním až do středy 20:30, můžete vlastně virtuálně sdílet premiéru s námi :D
Termín pražské premiéry je stanoven na 12. 11. 2019, místo vám dáme vědět.
Příprava dalších odměn je v plném proudu!
Mrkněte na  facebook a  web ;)

Přehled aktualit k filmu Dunaj vědomí

Jul 2, 2018

Během několika posledních dní se nám podařilo dosáhnout 50 % z cílové částky. Všem Vám moc děkujeme za podporu.

Odměny DVD s filmem Dunaj vědomí se rychle rozutekly. Nemusíte se ale bát, máme pro Vás v blízké době připravené další překvapení. Můžete se například těšit na přidání odměny v podobě vstupenky na festival BANÁT 2018!

A co dalšího se u nás událo? Tak třeba kapela Tata Bojs nám poslala pozdrav z Vltavy a podělila se o to, co pro ně kapela Dunaj znamená. "...my jsme s nimi i jednou hráli v téhle nejslavnější éře na Alternativě v roce 1993. Je to pro nás absolutně zásadní kapela."

Co nám ještě prozradili? Podívejte se na video.

Video-pozdrav od Martina Kyšperskýho

Jun 22, 2018

"Bylo tam tajemství. A nevím, kde se tam vzalo. Myslím, že to neví, ani ti lidé, kteří v té kapele hráli. Když si dnes pustím ty staré desky, tak je to tam stále." říká frontman a hlavní autor repertoáru kapely Květy, Martin Evžen Kyšperský. Podívejte se na video, které vám prozradí víc. 

Kytarový efekt

Jun 20, 2018

Zbývá nám již poslední kus "Ostrak brown distortion"!

Jedná se o unikátní kytarovou krabičku vlastnoručně s láskou postavenou a spájenou kytaristou Josefem Ostřanským. Můžete ji mít i s věnováním a podpisem. 

Video-pozdrav od Petra Marka

Jun 17, 2018

"Když mi bylo devatenáct let, představovala kapela Dunaj to nejdokonalejší, co se dá v Česku z hudby slyšet....". - Petr Marek

Je pro vás kapela Dunaj stejně důležitá, jako pro frontmana skupiny Midi lidi Petra Marka? Známé osobnosti české hudební scény nám poslali svoje video-pozdravy na podporu vzniku filmu. Podívejte se na první z nich.

EUR 8,312
pledged of EUR 8,087

102%

102% completed

235 contributors pledged

Music, Film

Brno, Jihomoravský kraj, Česko

All or nothing. Project finished on Jul 13, 2018 at 14:16.

Choose reward for your contribution

 • sold 20
  Dobrý pocit

  Dobrovolný příspěvek na vznik neobyčejného river-movie Dunaj vědomí a pro dobrý pocit k tomu :)

  Reward delivery: not specified

  EUR 8.09
  (CZK 200)
 • remaining 18 from 50
  On-line link filmu

  Ještě v předpremiéře budete moci zhlédnout snímek v unikátní on-line předpremiéře v klidu svého domova. Budete tak jedni z prvních diváků, kteří budou moci hotový snímek na podzim roku 2019 zhlédnout. Kdo dříve zakoupí, ten dříve uvidí. 

  Reward delivery: in over a year after the Hithit project end

  EUR 12.13
  (CZK 300)
 • remaining 90 from 100
  Filmový plakát - podepsaný

  Pokud Vám doma stěna zeje prázdnotou, můžete si ji vyzdobit filmovým plakátem podepsaným od členů kapely a filmového štábu.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 16.17
  (CZK 400)
 • remaining 7 from 30
  Jméno v titulcích

  Jmenovitě Vám poděkujeme v závěrečných titulcích filmu. Není nic lepšího, než se pochlubit svým blízkým vlastním jménem na velkém plátně. Zůstanete propojeni s filmem navždy. A aby toho nebylo málo, dostanete od nás i on-line link k filmu Dunaj vědomí jako bonus. 

  Reward delivery: in over a year after the Hithit project end

  EUR 20.22
  (CZK 500)
 • remaining 16 from 20
  Filmový balíček

  Filmový balíček obsahuje synopsi, treatment, presskit a další tiskové materiály spojené se vznikem snímku. Chcete nahlédnout do naší filmařské kuchyně a zjistit, jak se projekt postupně vyvíjel? Potom je filmový balíček volbou právě pro Vás.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 20.22
  (CZK 500)
 • remaining 18 from 20
  Podepsané trsátko

  Hrajete na kytaru, nebo jste fanouškem kapely Dunaj? Tak jistě oceníte podepsané trsátko od členů kapely do své sbírky. Do poznámky můžete uvést, od kterého člena chcete trsátko podepsat.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 20.22
  (CZK 500)
 • remaining 30 from 50
  Lístek na premiéru - Praha, 2019

  Vstupenka pro jednu osobu do kina na slavnostní premiéru filmu v Praze, která se odehraje za účasti tvůrců filmu i členů kapely. Dopřejte si tuto jedinečnou filmovou událost a zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

  Reward delivery: in over a year after the Hithit project end

  EUR 20.22
  (CZK 500)
 • remaining 21 from 50
  Lístek na premiéru - Brno, 2019

  Vstupenka pro jednu osobu do kina na slavnostní premiéru filmu v Brně, která se odehraje za účasti tvůrců filmu i členů kapely. Dopřejte si tuto jedinečnou filmovou událost a zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

  Reward delivery: in over a year after the Hithit project end

  EUR 20.22
  (CZK 500)
 • remaining 25 from 30
  Film Dunaj vědomí v setu 3 DVD

  Odměna je v podobě setu tří filmů z produkce GNOMON. Kromě Dunaje vědomí v něm najdete hudební dokumentární film Sólo pro jednu ruku o ne tolik známé skladbě Leoše Janáčka a dokumentární film Akcept o mladé skladatelce soudobé vážné hudby Lucii Vítkové.

  Reward delivery: on address, in over a year after the Hithit project end

  EUR 24.26
  (CZK 600)
 • remaining 1 from 2
  Lístek na festival Tužina Gro(o)ve

  Už jste slyšeli o festivalu Tužina Gro(o)ve? Žádný správný fanda Dunaje by si ho neměl nechat ujít. Koná se už od 20. července v Tužině na Slovensku a vystoupí na něm jak kapela Dunajská vlna, tak Pavel Fajt! A my pro Vás máme lístek.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 24.26
  (CZK 600)
 • remaining 13 from 20
  Bubenické paličky

  Dostanete podepsané paličky přímo od bubeníků Dunaje Pavla Fajta a Pavla Koudelky. Můžete si je dát do své sbírky, anebo je rovnou použít na své bicí sólo.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 32.35
  (CZK 800)
 • remaining 5 from 5
  Dosud nevydaná skladba Dunaje

  Písně byly nahrány v analogovém studiu Volkmara Miedtkeho v Německu. Miedtke skladby před pár měsíci náhodou objevil, převedl do digitální verze a poslal Vladimíru Václavkovi. Nyní máte jedinečnou příležitost být prvními posluchači těchto skladeb.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 121.31
  (CZK 3,000)
 • remaining 2 from 3
  Partner filmu

  Pokud se stanete partnerem tohoto filmu, uvedeme Vaše logo v titulcích. Kromě loga dostanete další odměny, jako je tričko, filmový balíček, lístek na premiéru, podepsaný plakát, CD a trsátko. Dostanete tak unikátní příležitost nahlédnout do naší filmařské kuchyně a stát se tak jednou z důležitých osob během vzniku snímku. 

  Reward delivery: on address, in over a year after the Hithit project end

  EUR 1,617.47
  (CZK 40,000)
 • Sold out!!
  Pohled z lodi plující do Banátu

  Přímo do Vašich poštovních schránek Vám zašleme pohled z natáčení na lodi plující do Banátu. Unikátní fotografie pořízená přímo během natáčení, Vám zprostředkuje jedinečnou atmosféru plavby Dunaje po Dunaji na festival do Banátu. Pozdrav Vám díky aplikaci České pošty přijde v aktuálním čase ještě během natáčení. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 10.11
  (CZK 250)
 • Sold out!!
  Dunaj vědomí na DVD

  Mnoho z Vás se nás ptalo, jestli bude film na DVD. Máme pro Vás dobrou zprávu! Rozhodli jsme se přidat limitovanou edici filmu Dunaj vědomí vyrobenou přímo pro Vás. DVD disk bude podepsaný od všech členů kapely. Můžete se také těšit na bonusovou sekci, kde bude uveřejněn materiál, který v kině neuvidíte.

  Reward delivery: on address, in over a year after the Hithit project end

  EUR 12.13
  (CZK 300)
 • Sold out!!
  Tričko

  Do rukou se Vám dostane triko ze speciální edice s originálním motivem přímo z filmu, které budete moci hrdě nosit. Odměna, která by neměla chybět v šatníku žádného fanouška této kapely. Velikost trika - S, M, L, XL, XXL - uveďte do poznámky.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 32.35
  (CZK 800)
 • Sold out!!
  CD

  Obdržíte album Dunaj & Iva Bittová nebo Rosol (dle Vašeho výběru) od legendární skupiny Dunaj a budete se tak moci nechat unášet spolu s nimi na vlnách. Alba kapely Dunaj patří k zoufale nedostupnému zboží, pořiďte si proto tento jedinečný kousek, navíc podepsaný od všech členů kapely. Do poznámky dopište, o které CD máte zájem.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 40.44
  (CZK 1,000)
 • Sold out!!
  3D tisk jedné z písní

  Studentka Ateliéru grafického designu a multimédií Fakulty informatiky Masarykovy univerzity Brno, Julia Jakubcová, jako svou bakalářskou práci zrealizovala 3D tisk písní Dunaje. Vladimír Václavek vybral songy, které podle něj zosobňují jednotlivé členy kapely: Jiří Kolšovský - Cassiniho dělení, Josef Ostřanský – My Dream, Pavel Koudelka – Jednou, Pavel Fajt – Kobylky, Iva Bittová – V černém. Dohromady  tvoří objekt složený ze šesti kružnic. Nehmotná zvuková stopa dostala svou hmatatelnou podobu. Je z fosforeskujícího materiálu a v noci jemně září. Pořiďte si unikátní dílo k Vám domů! A aby toho nebylo málo, dostanete od nás jako bonus on-line link k filmu Dunaj vědomí.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 202.18
  (CZK 5,000)
 • Sold out!!
  Lístek na festival BANÁT 2018

  Pokud chcete slyšet vystupovat kapelu Dunaj, určitě si nesmíte nechat ujít festival BANÁT 2018, který se odehraje v české vesnici Eibenthal v Rumunsku, kde Dunaj vystoupí. Lístek je na celý festival pro jednu osobu. V ceně lístku je zahrnuta i samotná doprava z Prahy na festival. Jako bonus od nás dostanete i online link filmu Dunaj vědomí a uvedeme Vaše jméno v titulcích.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 202.18
  (CZK 5,000)
 • Sold out!!
  Setkání se všemi členy Dunaje

  Setkání s kapelou pro dvě osoby během vystoupení v Banátu, při kterém budete moci s kapelou prohodit pár milých slov, nechat si podepsat své oblíbené CD a pořídit společnou fotografii, se kterou se budete moci chlubit vnoučatům. Odměna obsahuje i vstup na samotný festival a on-line link na film Dunaj vědomí jako bonus.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 404.37
  (CZK 10,000)
 • Sold out!!
  Kytarový efekt: Ostrak brown distortion

  Unikární kytarová krabička, vlastnoručně s láskou postavená a spájená kytaristou Josefem Ostřanský. Krabička je opatřena věnováním a podpisem. Také od nás dostanete jako bonus on-line link k filmu Dunaj vědomí.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 404.37
  (CZK 10,000)