Straight Outta Kunčičky: Grassroots ve vyloučené lokalitě

Cílem je získaní prostředků na konkrétní aktivity úspěšných boxerů, talentovaných fotbalistů a zapálených aktivních občanů z jedné ostravské vyloučené lokality. Chceme ukázat, že i ve vyloučených lokalitách žijí lidé aktivně vzdorující lžím a předsudkům.

EUR 3,404
pledged of EUR 2,640

128%

128% completed

162 contributors pledged

Community, Sport

Česko

Show all rewards

Jak to začalo

Jsme aktivní obyvatelé žijící v ostravské čtvrti Kunčičky, která byla oficiálně označena za sociálně vyloučenou lokalitu. Protože jsou podobné čtvrti často démonizované, chceme ukázat jejich lepší tvář. Jako kdekoliv jinde, i zde totiž žijí lidé, kteří chtějí mít kontrolu nad osudem svým i vlastních dětí. Není to ale vždycky jednoduché.

Kdo jsme a na co potřebujeme finanční prostředky?

Máme mezi sebou tři táty od rodin, kteří své potomky vedli k aktivnímu sportovnímu životu prostřednictvím boxu. Oddíl, který děti navštěvovali však zanikl. David, Patrik a René však nelenili a založili si vlastní klub a začali své děti trénovat sami. Na základě toho, co na boxerských trénincích svých dětí odkoukali. Před rokem si založili dokonce vlastní oddíl Boxing King Ostrava, jehož tréninky třikrát týdně navštěvují děti z Kunčiček i jiných ostravských vyloučených lokalit. Ze svých synů vychovali jednoho mistra  a jednoho vicemistra republiky, kteří se kvalifikovali i na Mistrovství Evropy. Nemohli však vyrazit, protože neměli peníze. Je možné, že podobného úspěchu se dočkají i letos. Mistrovství Evropy by si však už nechtěli nechat ujít. I díky vám můžou získat část finančních prostředků potřebných na účast.

Jarda na to jde jinak. Před pár lety založil street-fotbalový klub, který slouží dětem v Kunčičkách jako alternativa k trávení volného času na ulici. Jejich tréninkovým hřištěm jsou ulice a plácky, kam se stahuje v létě až 40 dětí. V dlouhodobém horizontu chce Jarda postavit tým na vlastní vytrénované nohy a ukázat, že i zevnitř démonizovaných vyloučených lokalit může vzejít hrdý kolektiv. Zatím se mu to daří. Malí kluci, kteří trénují často jenom za místní sámoškou porazili na turnaji i Spartu Praha, s Herthou Berlín pak prohráli jen o gól. Část finančních prostředků Jarda využije pro účast svého týmu na mezinárodním fotbalovém turnaji v rámci festivalu Khamoro. Část by pak rád použil pro organizaci fotbalového kempu pro talentované fotbalisty z vyloučených lokalit.

Nežijeme ale jenom sportem. V Kunčičkách máme dokonce dvě komunitní skupiny, které se snaží do ulic naší čtvrti vnést život, který nabourává rutinu každodenní práce, vaření a dohlížení na děti. Ve spolupráci s charitou a farností pořádáme lampionové průvody, sousedské slavnosti, dětská odpoledne, mikulášské besídky a jiné akce nejen pro nejmenší. Věříme, že se nám tím daří posilovat sousedské vztahy, vzájemnou důvěru a smysl pro komunitu. Část finančních prostředků použijeme na uspořádání dalších letních sousedských slavností v naší čtvrti. 

Svou finanční podporou tedy přispějete hned na tři konkrétní aktivity:

- přispějete na účast mladých boxerů na ME,

- podpoříte účast fotbalového týmu na fotbalovém turnaji v rámci světového romského festivalu Khamoro v Praze a položíte základ myšlence fotbalového kempu pro mladé fotbalisty z vyloučených lokalit,

- podpoříte akci, na níž se potkávají starousedlící s novousedlíky.

News

Apr 7, 2018 Poděkování za podporu kampaně Straight Outta Kunčičky

Vážené podporovatelky, vážení podporovatelé projektu Straight Outta Kunčičky, jsme hrdí na to, že vám tímto můžeme oznámit úspěšné zakončení naší crowdfundingové kampaně. Zvládli jsme to a vybrali dokonce víc, než jsme doufali. Děkujeme tímto všem, kteří se rozhodli náš projekt podpořit nejenom…

More

Mar 23, 2018 Vyšel o nás článek v magazínu ego! Hospodářských novin - naši boxeři na obálce!

Vážené podporovatelky a vážení podporovatelé našeho projektu Straight Outta Kunčičky, máme velkou radost, že náš projekt oslovil veřejnost po celém Česku a prostřednictím sociálních sítí jej sdílí tolik lidí, že vzbudil i pozornost Hospodářských novin. Novináři z jejich magazínu ego! k nám do…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • 37 E-pohlednice s poděkováním

  Chcete nás podpořit jen tak? Za stovku od nás dostanete e-pohlednici s poděkováním.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 3.77
  (CZK 100)
 • 50 Videpoděkování

  Chcete nás podpořit jen tak? Za dvě stovky od nás dostanete videopoděkování od zástupců našich spolků.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 7.54
  (CZK 200)
 • Sold out!! Plakát s aktivitami našich spolků ve vyloučené lokalitě

  Za tři stovky od nás dostanete plakát s vybranými aktivitami našich spolků a poděkováním.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 11.31
  (CZK 300)
 • 17 Účast na tréninku našich malých fotbalistů

  Za pět set se můžete zúčastnit našeho fotbalového tréninku za sámoškou. Vyzkoušíte si tréninkové metody a dáte si zápas s našima klukama. Pak můžete zajít na pivo do nedaleké hospody.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 18.85
  (CZK 500)
 • 2 Účast na tréninku našich boxerů

  Za sedm set můžete absolvovat trénink s našimi malými boxery. Absolvujete rozcvičku, naučíte se základní boxerský postoj a zkusíte si zaboxovat na pytel a "na lapy". Kouknete na trénink mistra a vicemistra republiky a zkusíte vydržet tempo našich dalších borců.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 26.40
  (CZK 700)
 • 33 Pozvánka na komentovanou prohlídku po naší čtvrti

  Za tisícovku od pozvánku na komentovanou tematickou prohlídku po naší čtvrti, která vás seznámí s její historií, vývojem a významnými událostmi. Datum prohlídky bude upřesněno, ale proběhne v průběhu jarních měsíců. Můžete s sebou vzít i kámoše nebo partnery. Malé občerstvení zajištěno.

  Reward delivery: In a quarter

  EUR 37.71
  (CZK 1,000)
 • 3 from 5 Pozvání na sousedské slavnosti a soukromá komentovaná prohlídka

  Za pět tisíc od nás dostanete oficiální pozvání na sousedské slavnosti. Nemůžeme tam pozvat úplně každého, protože je to především akce určená pro naše sousedy. Tato cena tedy slouží především jako symbolický dík za vaši důvěru.  Součástí vaší návštěvy bude i soukromá komentovaná prohlídka po naší čtvrti, která vás seznámí s její historií, vývojem a významnými událostmi.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 188.54
  (CZK 5,000)
 • 4 from 5 VIP pozvání na sousedské slavnosti, soukromá kometnovaná prohlídka a překvapení

  Filantropická záležitost. Za tuto částku od nás dostanete oficiální pozvání na sousedské slavnosti. Nemůžeme tam pozvat úplně každého, protože je to především akce určená pro naše sousedy. Tato cena tedy slouží především jako symbolický dík za vaši důvěru. Občerstvení je samozřejmostí. Součástí vaší návštěvy bude i soukromá komentovaná prohlídka po naší čtvrti, která vás seznámí s její historií, vývojem a významnými událostmi. Na závěr dne vás čeká i překvápko.

  Reward delivery: In half a year

  EUR 377.07
  (CZK 10,000)