Hejbni křídlem pro dobrou věc – Emil Open 2017

Projekt si dává za cíl finančně podpořit mladé handicapované sportovce, kteří se zúčastní Evropských her handicapované mládeže (7. – 11. 6. Brno). Díky vaší podpoře pro ně vytvoříme profesionální zázemí akce a umožníme jim splnit si jejich sportovní sny!

Atletka Kateřina Nováková v Brně zabojuje o Londýn

May 15, 2017

Jednou ze známých sportovkyň, které v červnu na Emil Open v Brně uvidíme, bude atletka Kateřina Nováková. Loni si dokonce v rámci Světových her IWAS zaházela i s Janem Železným, což pro ni bylo splněným snem. Letos by si ale chtěla vyplnit i další sny.

Jak moc se na Emil Open těšíte a s jakými cíli tam budete vyrážet?

Těším se hodně a mým největším cílem bude asi splnit limit na mistrovství světa do Londýna. Možná i osobní rekord.

Jaký důležitý je pro Vás tento závod?

Hodně důležitý. Spolu s mistrovstvím světa je to asi jeden z největších závodů letos.

Už loni jste se účastnila Světových her hendikepované mládeže IWAS v Praze. Jaké máte vzpomínky na tuto akci?

V Praze jsem si hodila svůj osobní rekord. Nikdy předtím jsem tak daleko nehodila ani na závodech ani na tréninku, takže to bylo takové hezké, že se mi to povedlo v Česku. U nás totiž nemám takovou konkurenci, jelikož holky tolik nehází.

Byla jste dokonce jednou z tváří tohoto projektu. Jaké to bylo, natáčet s Janem Železným?

Určitě to také byla motivace. Bylo to takové příjemné seznámení. Dalo by se říci, že to byl i splněný sen.

Jaké další sny si chcete letos ještě splnit?

Určitě bych chtěla splnit limity pro ten Londýn a pak kdybych začala chodit, to by bylo asi nejlepší (úsměv).

Co se týče Emil Open, jak se těšíte do Brna? Znáte jihomoravskou metropoli?

Já jsem v Brně nikdy pořádně nebyla.  Jednou jsem závodila myslím na Czech Open, na takové krásně modré dráze. Ale do města jsem se nikdy nebyla podívat.

Tak teď bude s bohatým doprovodným programem i dobrá příležitost. Přijede podpořit i někdo z rodiny?

Asi jenom přátelé, kteří se mnou občas trénují, trenér. Pomáhají mi podávat věci a tak podobně.

Co byste vzkázala fanouškům, aby se přišli podívat na Emil Open?

U mě je to tak, že jsem někdy víc vynervovaná a pak nic nehodím. To je i důvod, proč se mnou moc nejezdí rodina na závody. Sice na tom IWASu byla loni, ale jinak moc nejezdí. Ale pro ostatní atlety je to výborné. Určitě všichni přijďte povzbudit.

Zlatý Petráček z Ria se těší na Emil Open

Apr 29, 2017

Zlatý plavec z loňských paralympijských her v brazilském Riu de Janeiro plavec Arnošt Petráček bude jednou z největších hvězd červnových Evropských her handicapované mládeže v Brně. Sport je nedílnou součástí jeho života a prostřednictvím něj pomáhá dnes dalším lidem k tomu, aby měli plavání a sport rádi.

Jak ovlivnil úspěch v Riu váš život? Ozvali se noví sponzoři, zlepšily se některé věci? 

Po návratu z Ria jsem měl několik rozhovorů do novin a časopisů. Měli jsme také možnost natáčet s Českou televizí a díky pořadu se pak ozvali sponzoři. Změnilo se toho tedy hodně a změnilo se to k lepšímu, takže jsme za to všichni rádi.

Určitě máte i letos nabitý program. Kolik závodů tento rok plánujete? 

Vrcholem bude určitě mistrovství světa v Mexiku na konci září. Další jsou závody v Berlíně, které jsou v červenci. Příští víkend plánuji cestu na Karlovarský pohár, kde bych půl roku po paralympiádě chtěl zjistit, jak na tom jsem fyzicky i psychicky. Těch závodů je několik. Na konci dubna mám v plánu i závody se zdravými – Velkou cenu Ústí nad Labem. Tři dny poté letíme s trenérem na mistrovství Anglie do Sheffieldu. Nesmím zapomenout ani na soustředění reprezentace, které máme v tomto roce třikrát, plus další individuální soustředění v zahraničí s mým trenérem.

Plánujete startovat ale i na EMIL Open v Brně. Jak se na tento start těšíte a jak je pro vás významná tato akce? 

Ano, na Evropských hrách plánuji startovat. Každé závody jsou důležité a EMIL Open, který se uskuteční letos v červnu, považuji za hodně dobré závody. Na tyto hry se budu určitě připravovat jako na ostatní velké akce.

Vaši rodiče jsou důležitou součástí Vašeho sportovního života. Budou s Vámi cestovat na nějaké akce?

Když jsem začínal svou plaveckou kariéru, rodiče cestovali hodně se mnou. Byli na tribuně a pomáhali mi na závodech. Teď už je toho míň. Samozřejmě, byli v Riu, kde si to náramně užili. Uvidíme, jestli se pojedou někam podívat i letos. Asi mají v plánu závody IBM Berlín, kde bude mistrovství Německa, protože se tam sjede světová špička a já ty závody považuji za druhé mistrovství světa.

Jak se dá vaše cestování a závody skloubit se studiem na vysoké škole?

 Je to velmi náročně, ale díky vstřícnosti vedení školy se to dá skloubit. Škola, kde studuji, Vysoká škola technická a ekonomická, má dokonce i projekt Bez bariér, který má za cíl pomoct handicapovaným, kteří tu studují. Máme individuální plán, konzultace s vyučujícími, možnost vypůjčit si pomůcky a studijní materiál.

Jak se dokážete odreagovat od problémů každodenního života? 

Nejlíp se odreaguji ve vodě – ať už to jsou tréninky, nebo rád dělám i benefici. Je to v Prachaticích, kde plavu s klienty, kteří mají hlavně mentální postižení. Učím je techniku splývání, různé technické věci. Je to pro mě odreagování a odpočinu si tam. Jsou hodně šikovní. Dále dělám rozhodčího na závodech plavců.

Jakou roli dle vás hraje sport v životě člověka? I spousta zdravých lidí se sportu nemá čas, nechce se věnovat. Proč je to tak důležité? 

Mám svoje motto: Voda je můj život. Sport mě naučil mnoho věcí nejen ve sportovním životě, ale i v osobním. Sport je pro mě velký dar – díky němu mám spoustu přátel, kteří mně podporují, a bez toho bych asi nedokázal vůbec být.

Co byste doporučil mladým sportovcům, kteří by chtěli také jednou startovat na akcích, jako je mistrovství světa?

Největší motivací je to, že získáte ty přátele a kamarády, kteří vás k tomu kopnou. Díky nim máte chuť zatrénovat si a jezdit po závodech. Je důležité mít kolem sebe partu lidi, kteří vás k tomu táhnou, motivuji a díky nim můžete jít do toho sportu, jak se říká na plné koule. Takže já do sportu jdu vždycky tak na sto dvacet procent.

EUR 943
pledged of EUR 11,717

8%

8% completed

53 contributors pledged

Sport

Brno, Česko

All or nothing. Project finished on Jun 3, 2017 at 14:53.

Choose reward for your contribution

 • sold 6
  Dobrý pocit

  Bez podpory to zkrátka nejde. Dáš nám pade a zahřeje tě to u srdíčka. Moc si vážíme tvého příspěvku a jsme rádi, že ses rozhodl/a podporovat zrovna Emil Open. Děkujeme!

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 2.02
  (CZK 50)
 • sold 3
  Čestný diplom Emilův podporovatel

  Bez podpory to zkrátka nejde a tady to všechno začíná. Moc si vážíme tvého příspěvků a jsme rádi, že ses rozhodl/a podporovat zrovna Emil Open. Děkujeme!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 4.04
  (CZK 100)
 • remaining 42 from 50
  Fotopohled z Evropských her s věnováním

  Podepsaný pohled hvězdami jako je Jirka Ježek a Jan Kraus ti bude každý závidět. Navíc, když přidají originální věnování! ;) 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 6.06
  (CZK 150)
 • remaining 11 from 20
  Jiří Ježek Frajer - podepsaná kniha

  Výpověď Jiřího Ježka v knižním vydání s názvem Frajer. Dozvíš se o něm to, co si nikde jinde nepřečteš. Příběh nejen o sportu, ale celkově o Jirkově životě, jeho životní motivaci a cestě ke svým snům. Tahle kniha ti zkrátka nesmí chybět v knihovně.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 12.12
  (CZK 300)
 • sold 2
  Gymsack s designem Emil Open

  Gymsack je praktický a slušivý a s logem Emil Open nepřehlédnutelný!

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.12
  (CZK 300)
 • sold 10
  Tričko polo s logem Emila a Emil Open

  Někdy nevíš jestli si vzít triko nebo košili? Máme řešení. Polo triko Emil Open padne každému a navíc bude všem jasné, že jsi hejbnul/a křídlem pro dobrou věc. Do poznámky nezapomeň připsat svoji velikost.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.12
  (CZK 300)
 • remaining 10 from 20
  Vstupenka na show Jana Krause

  Rád/a sleduješ televizní pořad Show Jana Krause? Buď můžeš sedět u televize, nebo můžeš Show vidět naživo! Věř, že druhá varianta je mnohem lepší. Tak si tuto možnost nenech ujít. Zástupce organizátora s Vámi domluví přesné datum. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 15.76
  (CZK 390)
 • remaining 6 from 10
  VIP vstupenka na Show Jana Krause (loutka, první řada, zákulisí)

  Show na vlastní oči hned z první řady, k tomu loutka Honzy Krause a navíc tě protáhneme do zákulisí, kde uvidíš, co jen tak neuvidíš. Zástupce organizátora s tebou domluví přesné datum. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 40.40
  (CZK 1,000)
 • remaining 1 from 2
  Podepsaný dres Jiřího Ježka

  Protože dres paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice jen tak někdo nemá. A navíc podepsaný!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 80.81
  (CZK 2,000)
 • remaining 4 from 4
  Individuální vyjížďka s Jirkou Ježkem až pro pět osob

  Vyjeď si na cyklovýlet s Jirkou Ježkem, a to ty a až čtyři tví přátelé! Na tento zážitek s paralympijským šampionem, mistrem světa a především velkým sympaťákem jen tak nezapomeneš. Navíc ti Jirka dá několik rad do tréninku, díky nimž můžeš maximálně zvýšit svoji výkonnost.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 404.04
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem stolního tenisu

  Také jeden z nejrychlejších a nejrozšířenějších sportů si žádá vaši podporu. Na náměstí Svobody, na nemž proběhne právě turnaj ve stolním tenise, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: not specified

  EUR 404.04
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem golfu

  Máte rádi golf? My taky! A proto ani tento sport nebude chybět v programu Her. V golfovém resoru Kořenec, kde se odehraje hlavní část turnaje, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 404.04
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem plavání

  Jste příznivci vodních sportů? Podpořte plavecké disciplíny na Emil Open. Ve sportovním a rekreačním areálu Kraví hora, kde se bude bojovat o medaile právě v plaveckých disciplínách, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 404.04
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem boccii

  V rámci Her si představíme také méně známou disciplínu jménem boccia. Pomozte nám ji dostat do širšího povědomí! Ve sportovním areálu VUT Pod Palackého vrchem, nebo na náměstí Svobody, kde se bude boccia hrát a představovat, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 404.04
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem atletiky

  Co by to bylo za sportovní událost bez královny všech sportů. Jsme rádi, že jste se rozhodli podpořit právě atletiku. Ve sportovním areálu VUT Pod Palackého vrchem, kde se bude soutěžit o cenné kovy v atletických disciplínách, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 404.04
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Partner zahajovacího ceremoniálu Evropských her, včetně koncertu The TapTap

  Jméno/logo vaší firmy se dostane na čestné místo na podiu zahajovacího ceremoniálu, kde vystoupí kapela The Tap Tap a Jan Kraus. Můžete si umístit  vlastní stánek přímo v centru dění - na náměstí Svobody. Můžete se zúčastnit slavnostní tiskové konference Evropských her handicapované mládeže a nebude chybět ani pozvání na přijetí primátorem města Brna.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 606.06
  (CZK 15,000)
 • remaining 3 from 3
  Partner Emil Open

  Staňte se jedním ze tří partnerů Emil Open a nabídneme Vám maximum! Např. si můžete na všech sportovištích, ceremoniálech a akcích s Emil Open spojených postavit propagační stánek, poutače a bannery. Můžete si sestavit vlastní tým, který si to rozdá s našimi baskeťáky, ragbisty či florbalisty. Během Her Vás samozřejmě představíme a veřejně Vám poděkujeme. A to je jen několik příkladů z toho, co Vám jsme schopni nabídnout. Hejbněte pro nás mohutně křídlem a zástupce organizátora s Vámi vykomunikuje konkrétní podobu spolupráce.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 1,010.10
  (CZK 25,000)