Hejbni křídlem pro dobrou věc – Emil Open 2017

Projekt si dává za cíl finančně podpořit mladé handicapované sportovce, kteří se zúčastní Evropských her handicapované mládeže (7. – 11. 6. Brno). Díky vaší podpoře pro ně vytvoříme profesionální zázemí akce a umožníme jim splnit si jejich sportovní sny!

 • Atletika

 • Atletika

 • Boccia

 • Boccia

 • Stolní tenis

 • Stolní tenis

 • Plavání

 • Show Jana Krause

 • Frajer - Jiří Ježek

 • Evropské hry hadicapované mládeže Emil Open

 • Loutka Jana Krause

EUR 944
pledged of EUR 11,729

8%

8% completed

53 contributors pledged

Sport

Brno, Česko

All or nothing. Project finished on Jun 3, 2017 at 14:53.

Show all rewards

Jak to začalo

Nadační fond Emil pořádal v minulých letech už pět ročníků Evropských her handicapované mládeže, kterých se zúčastnilo přes 2400 účastníků ze 14 států Evropy. První projekt pod záštitou Nadačního fondu se konal v roce 2009 (Hry handicapovaných talentů) a přihlásilo se na něj přes 280 českých a slovenských sportovců. Od těchto premiérových Her roste nejen počet registrovaných sportovců, ale také zemí, ze kterých pochází. Letos poprvé chceme Hry otevřít sportovcům se všemi typy zdravotního postižení a přivítat tak rekordní počet závodníků.  

Co je náš cíl?

Chceme finančně podpořit mladé handicapované sportovce, kteří se zúčastní 6. ročníku Evropských her handicapované mládeže – Emil Open 2017. Naší snahou je vytvořit profesionální zázemí akce a umožnit tak mladým amatérským sportovcům splnit si jejich sny. Finanční příspěvek poputuje také na zajištění ubytování a stravování pro všechny registrované závodníky. 

Detaily

Hejbni křídlem pro dobrou věc – Emil Open 2017 je projekt, který vznikl za účelem podpory 6. Evropských her handicapované mládeže. Akce se uskuteční pod záštitou Nadačního fondu Emil, neziskové organizace, která pomáhá sportovat dětem a mladým lidem se zdravotním postižením. Jeho hlavním posláním je motivovat mladé lidi a díky sportu jim pomoci překonávat sebe sama. Evropské hry handicapované mládeže jsou mimořádnou sportovní a společenskou událostí, která si dává za cíl umožnit amatérských sportovcům prožít atmosféru mezinárodní sportovní akce, seznámit se s "velkým" sportem a setkat se se svými sportovními vzory. Dalším posláním je zapojit do organizace akce dobrovolníky a přiblížit sport handicapovaných široké veřejnosti. V tomto ročníku Her si sportovci ve věku 10 až 26 let mohou zazávodit v pěti sportech - atletice, boccie, plavání, stolním tenisu a golfu. Chybět nebudou další ukázkové sporty (basketbal, rugby nebo florbal) a atraktivní doprovodný program pro návštěvníky.

... a ještě něco navíc

Za 290 tisíc proběhne akce na jedničku, za 400 tisíc může přijet o 40 sportovců více a za 500 tisíc přivítáme další stovku závodníků navíc. 

Kdo jsme?

Nadačního fond Emil je nezisková organizace, která pomáhá sportovat dětem a mladým lidem se zdravotním postižením, a to formou přímé finanční pomoci. Emil dodnes podpořil přes osm tisíc sportovců i sportovních klubů. Jeho hlavním posláním je motivovat mladé lidi a prostřednictvím sportu jim pomoci překonávat sebe sama, nacházet nové přátele a užít si společný čas. 

Proč to děláme?

Naše poslání má několik hlavních bodů. Především chceme podpořit inkluzi dětí a mladých lidí se zdravotním postižením a zapojit dobrovolníky z řad studentů běžných škol do organizace Her. Rádi bychom tímto způsobem přiblížili sport handicapovaných široké veřejnosti a pomohli tak zbourat předsudky a bariéry. A v neposlední řadě chceme amatérským handicapovaným sportovcům umožnit, aby prožili atmosféru mezinárodní sportovní akce, porovnali síly v různých disciplínách a také se setkali se svými sportovními vzory. 

News

May 15, 2017 Atletka Kateřina Nováková v Brně zabojuje o Londýn

Jednou ze známých sportovkyň, které v červnu na Emil Open v Brně uvidíme, bude atletka Kateřina Nováková. Loni si dokonce v rámci Světových her IWAS zaházela i s Janem Železným, což pro ni bylo splněným snem. Letos by si ale chtěla vyplnit i další sny. Jak moc se na Emil Open těšíte a s jakými…

More

Apr 29, 2017 Zlatý Petráček z Ria se těší na Emil Open

Zlatý plavec z loňských paralympijských her v brazilském Riu de Janeiro plavec Arnošt Petráček bude jednou z největších hvězd červnových Evropských her handicapované mládeže v Brně. Sport je nedílnou součástí jeho života a prostřednictvím něj pomáhá dnes dalším lidem k tomu, aby měli plavání a…

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 6
  Dobrý pocit

  Bez podpory to zkrátka nejde. Dáš nám pade a zahřeje tě to u srdíčka. Moc si vážíme tvého příspěvku a jsme rádi, že ses rozhodl/a podporovat zrovna Emil Open. Děkujeme!

  Reward delivery: in a week after the Hithit project end

  EUR 2.02
  (CZK 50)
 • sold 3
  Čestný diplom Emilův podporovatel

  Bez podpory to zkrátka nejde a tady to všechno začíná. Moc si vážíme tvého příspěvků a jsme rádi, že ses rozhodl/a podporovat zrovna Emil Open. Děkujeme!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 4.04
  (CZK 100)
 • remaining 42 from 50
  Fotopohled z Evropských her s věnováním

  Podepsaný pohled hvězdami jako je Jirka Ježek a Jan Kraus ti bude každý závidět. Navíc, když přidají originální věnování! ;) 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 6.07
  (CZK 150)
 • remaining 11 from 20
  Jiří Ježek Frajer - podepsaná kniha

  Výpověď Jiřího Ježka v knižním vydání s názvem Frajer. Dozvíš se o něm to, co si nikde jinde nepřečteš. Příběh nejen o sportu, ale celkově o Jirkově životě, jeho životní motivaci a cestě ke svým snům. Tahle kniha ti zkrátka nesmí chybět v knihovně.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 12.13
  (CZK 300)
 • sold 2
  Gymsack s designem Emil Open

  Gymsack je praktický a slušivý a s logem Emil Open nepřehlédnutelný!

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.13
  (CZK 300)
 • sold 10
  Tričko polo s logem Emila a Emil Open

  Někdy nevíš jestli si vzít triko nebo košili? Máme řešení. Polo triko Emil Open padne každému a navíc bude všem jasné, že jsi hejbnul/a křídlem pro dobrou věc. Do poznámky nezapomeň připsat svoji velikost.

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 12.13
  (CZK 300)
 • remaining 10 from 20
  Vstupenka na show Jana Krause

  Rád/a sleduješ televizní pořad Show Jana Krause? Buď můžeš sedět u televize, nebo můžeš Show vidět naživo! Věř, že druhá varianta je mnohem lepší. Tak si tuto možnost nenech ujít. Zástupce organizátora s Vámi domluví přesné datum. 

  Reward delivery: on address, in a quarter after the Hithit project end

  EUR 15.77
  (CZK 390)
 • remaining 6 from 10
  VIP vstupenka na Show Jana Krause (loutka, první řada, zákulisí)

  Show na vlastní oči hned z první řady, k tomu loutka Honzy Krause a navíc tě protáhneme do zákulisí, kde uvidíš, co jen tak neuvidíš. Zástupce organizátora s tebou domluví přesné datum. 

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 40.44
  (CZK 1,000)
 • remaining 1 from 2
  Podepsaný dres Jiřího Ježka

  Protože dres paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice jen tak někdo nemá. A navíc podepsaný!

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 80.89
  (CZK 2,000)
 • remaining 4 from 4
  Individuální vyjížďka s Jirkou Ježkem až pro pět osob

  Vyjeď si na cyklovýlet s Jirkou Ježkem, a to ty a až čtyři tví přátelé! Na tento zážitek s paralympijským šampionem, mistrem světa a především velkým sympaťákem jen tak nezapomeneš. Navíc ti Jirka dá několik rad do tréninku, díky nimž můžeš maximálně zvýšit svoji výkonnost.

  Reward delivery: in a quarter after the Hithit project end

  EUR 404.45
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem stolního tenisu

  Také jeden z nejrychlejších a nejrozšířenějších sportů si žádá vaši podporu. Na náměstí Svobody, na nemž proběhne právě turnaj ve stolním tenise, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: not specified

  EUR 404.45
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem golfu

  Máte rádi golf? My taky! A proto ani tento sport nebude chybět v programu Her. V golfovém resoru Kořenec, kde se odehraje hlavní část turnaje, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 404.45
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem plavání

  Jste příznivci vodních sportů? Podpořte plavecké disciplíny na Emil Open. Ve sportovním a rekreačním areálu Kraví hora, kde se bude bojovat o medaile právě v plaveckých disciplínách, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 404.45
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem boccii

  V rámci Her si představíme také méně známou disciplínu jménem boccia. Pomozte nám ji dostat do širšího povědomí! Ve sportovním areálu VUT Pod Palackého vrchem, nebo na náměstí Svobody, kde se bude boccia hrát a představovat, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 404.45
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Staň se partnerem atletiky

  Co by to bylo za sportovní událost bez královny všech sportů. Jsme rádi, že jste se rozhodli podpořit právě atletiku. Ve sportovním areálu VUT Pod Palackého vrchem, kde se bude soutěžit o cenné kovy v atletických disciplínách, umístíme tři Vaše bannery, budete mít možnost předat medaile vítězům a v rámci medailového ceremoniálu Vám samozřejmě nezapomeneme poděkovat.

  Reward delivery: on address, in a month after the Hithit project end

  EUR 404.45
  (CZK 10,000)
 • remaining 1 from 1
  Partner zahajovacího ceremoniálu Evropských her, včetně koncertu The TapTap

  Jméno/logo vaší firmy se dostane na čestné místo na podiu zahajovacího ceremoniálu, kde vystoupí kapela The Tap Tap a Jan Kraus. Můžete si umístit  vlastní stánek přímo v centru dění - na náměstí Svobody. Můžete se zúčastnit slavnostní tiskové konference Evropských her handicapované mládeže a nebude chybět ani pozvání na přijetí primátorem města Brna.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 606.67
  (CZK 15,000)
 • remaining 3 from 3
  Partner Emil Open

  Staňte se jedním ze tří partnerů Emil Open a nabídneme Vám maximum! Např. si můžete na všech sportovištích, ceremoniálech a akcích s Emil Open spojených postavit propagační stánek, poutače a bannery. Můžete si sestavit vlastní tým, který si to rozdá s našimi baskeťáky, ragbisty či florbalisty. Během Her Vás samozřejmě představíme a veřejně Vám poděkujeme. A to je jen několik příkladů z toho, co Vám jsme schopni nabídnout. Hejbněte pro nás mohutně křídlem a zástupce organizátora s Vámi vykomunikuje konkrétní podobu spolupráce.

  Reward delivery: in a month after the Hithit project end

  EUR 1,011.12
  (CZK 25,000)