Ten tajemný předmět touhy...

Pomáháme Pavlu Vašíčkovi uspořádat výstavu krajinomaleb a vydat katalog jeho krajinářských děl.

Author: Třiatřicet

EUR 1,125
pledged of EUR 1,967

57%

57% completed

20 contributors pledged

Art

Čáslav, Středočeský kraj, Česká republika

All or nothing. Project finished on May 3, 2014 at 15:10.

Show all rewards

"Pavel Vašíček je bytostný malíř", napsal před pár lety Vladimír Franz, a dodal: "Musel se asi milý pánbůh držet hezky nízko u země, když tehdá naděloval. Pavel Vašíček dostal naděleno vrchovatě, je tedy pro malování zrozen."

V květnu letošního roku představí Pavel Vašíček svá díla v čáslavské Výstavní síni. Událost bude výjimečná v tom, že autor, známý dosud zejména svými monumentálními figurálními kompozicemi, poprvé koncipoval nadcházející výstavu jako krajinářskou. Soubor několika desítek krajinomaleb různých formátů, které autor vytvořil v posledních dvou letech, bude zároveň prezentován pouze při této příležitosti a jako celek již nebude v této podobě nikdy vystaven, mimo jiné proto, že část děl pochází ze soukromých sbírek.

Byli bychom však rádi, kdyby tato výstava byla kompletně zdokumentována formou katalogu, který po jejím ukončení zůstane jediným trvalým svědectvím a cenným uměleckým a historickým artefaktem. Spolu s autorem jsme se rozhodli pokusit se tentokrát vyhnout bolestnému a mnohdy absurdnímu handrkování s firmami a úřady a obrátit se přímo na vás - přátele, známé, příznivce Pavlovy tvorby a milovníky umění obecně.

Katalog o předpokládaném rozsahu 64 stran bude vydán v počtu nejméně 400 kusů. Rozhodli jsme se nastavit cílovou částku na minimálních 50.000 Kč, přestože náklady na výstavu i katalog budou zcela jistě mnohem vyšší. Doufáme proto, že se díky vám podaří stanovený limit co nejvíce překročit.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou Pavla Vašíčka podpořit, a pokud se nám to společnými silami povede, na viděnou na výstavě a přejeme vám, aby se vám katalog líbil.

Informace o autorovi: Pavel Vašíček patří k nejvýraznějším představitelům mladé generace českých realistických malířů. V letech 2000-2006 absolvoval studium na Akademii výtvarných umění v Praze, v Ateliéru klasických malířských technik u prof. Zdeňka Berana. Jeho obrazy byly dosud prezentovány na více než třiceti samostatných a společných výstavách. Svými díly je zastoupen v Národní galerii v Praze, v Alšově jihočeské galerii a v řadě soukromých sbírek u nás a v zahraničí.

Kontakt: triatricet@email.cz

Výstava obrazů Pavla Vašíčka pod názvem "TEN TAJEMNÝ PŘEDMĚT TOUHY..." proběhne ve dnech 7. - 30. května 2014 ve Výstavní síní na nám. Jana Žižky v Čáslavi.

News

May 21, 2014 PROSBA

Prosíme všechny dárce, pokud trvá jejich zájem podpořit vydání katalogu z výstavy Pavla Vašíčka, aby navštívili stránky http://triatricet.webnode.cz; zde jsou uvedeny všechny potřebné informace. Děkujeme.

More

May 1, 2014 VERNISÁŽ

Vernisáž výstavy Pavla Vašíčka "TEN TAJEMNÝ PŘEDMĚT TOUHY..." se bude konat v úterÝ 6. května v 17.00 hod ve Výstavní síni v Čáslavi na nám. Jana Žižky. Pozvánka: http://files.triatricet.webnode.cz/200001381-dc672de5a1/pozvanka.jpg

More

Comments

Choose reward for your contribution

 • sold 3

  Na poskytnutou e-mailovou adresu Vám zašleme elektronickou verzi katalogu z výstavy "TEN TAJEMNÝ PŘEDMĚT TOUHY..." ve formátu PDF.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 5.90
  (CZK 150)
 • sold 4

  Na poskytnutou adresu Vám zašleme tištěný katalog z výstavy "TEN TAJEMNÝ PŘEDMĚT TOUHY..." s podpisem Pavla Vašíčka.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 13.77
  (CZK 350)
 • sold 3

  Dle poskytnutých kontaktních údajů Vám zašleme elektronickou i tištěnou verzi katalogu z výstavy "TEN TAJEMNÝ PŘEDMĚT TOUHY..." s osobním věnováním Pavla Vašíčka..

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 17.70
  (CZK 450)
 • remaining 45 from 50

  Obdržíte pozvánku na číši vína pro uzavřenou společnost, jejíž součástí bude předvýstavní komentovaná prohlídka obrazů. Poskytneme Vám rovněž elektronickou verzi katalogu a dva tištěné exempláře.

  Reward delivery: not specified

  EUR 39.33
  (CZK 1,000)
 • remaining 6 from 10

  Obdržíte pozvánku na číši vína pro uzavřenou společnost, jejíž součástí bude předvýstavní komentovaná prohlídka obrazů s možností nákupu prezentovaných děl za speciální snížené ceny. Poskytneme Vám rovněž elektronickou verzi katalogu a deset tištěných exemplářů.

  Reward delivery: on address, in half a year after the Hithit project end

  EUR 196.66
  (CZK 5,000)
 • remaining 5 from 5

  Obdržíte pozvánku na speciální číši vína pro uzavřenou společnost, jejíž součástí bude předvýstavní komentovaná prohlídka obrazů s možností nákupu za speciální snížené ceny. V katalogu k výstavě bude otištěno Vaše jméno se zvláštním poděkováním. Poskytneme Vám rovněž elektronickou verzi katalogu a dvacet tištěných exemplářů.

  Reward delivery: in half a year after the Hithit project end

  EUR 393.31
  (CZK 10,000)