Otvorený Ateliér Primát

Ponúkame Vám ateliér našej odevnej značky Primát, aby ste aj vy mohli vytvoriť kúsky s vlastným dizajnom a názorom. Pomôžte nám zdieľaný priestor technicky dovybaviť a šíriť online. Spolu môžeme vytvoriť z mesta Trenčín nie len Mesto Módy, ale aj Kultúry.

Autor: primát

 • Know Them, alebo kto je hodný pripomenutia

 • Odličovacie Tampóny z nášho textilného odpadu

 • Tričko primát

 • Tenké šaty primát

 • Tričko Absynt plus knižka

 • Šaty hrubé primát

 • Mikina primát

 • Návrh dizajnu pre Vás, Vašu firmu, komunitu..

 • Workshop

 • Grafika č. 1, 2

 • Grafika č. 3, 4

 • grafika č. 5, 6

 • ,,Poznáš ich?" alebo kto je hodný pripomenutia

 • Šaty Razzledazzle

 • Mikiny Razzledazzle

99 453 Kč
vybráno z 91 742 Kč

108%

108% splněno

29 lidí přispělo

Umění, Vzdělávání

Trenčín, Trenčínský kraj, Slovensko

Zobrazit všechny odměny

Co je náš cíl?

Našim cieľom je vytvoriť Otvorený Ateliér Primát. To v podstate znamená, že náš grafický ateliér, ktorý doteraz slúžil výhradne k potrebám produkcie značky, chceme prispôsobiť na coworkingové a vzdelávacie pracovisko. Ateliér má byť otvorený každý pracovný deň a to doslova. Naďalej bude zabezpečovať produkciu našej značke. Zároveň však so svojím vybavením bude k dispozícii ľuďom, ktorí sa buď chcú venovať výtvarnej praxi, alebo potrebujú pomôcť pri realizovaní svojho autorského projektu. Rovnako reagujeme na dopyt zo strany našich fanúšikov, že by takýto priestor a aktivity uvítali. No, a konečne chceme spustiť web! 

Detaily

Cieľom našej kampane je najmä spustiť novú službu našej značky Otvorený Ateliér Primát. To v podstate znamená, že náš grafický ateliér, ktorý doteraz slúžil výhradne k potrebám produkcie značky, chceme prispôsobiť aj na coworkingové a vzdelávacie pracovisko. Ateliér má byť doslova otvorený a to každý pracovný deň. Naďalej má zabezpečovať produkciu našej značke, ale zároveň, aj so svojím vybavením bude k dispozícii ľuďom, ktorí sa buď chcú venovať výtvarnej praxi, alebo potrebujú asistenciu pri realizovaní svojho autorského projektu. Rovnako reagujeme na dopyt zo strany našich fanúšikov, že by takýto priestor a aktivity uvítali. No a konečne dokončiť a spustiť web, ktorý považujeme za nevyhnutný komunikačný nástroj a dôležitý prvok pre ďalší rozvoj našej firmy.

Vybavenie, ktoré chceme odkúpiť

... a ještě něco navíc

Do-vybavením ateliéru sa stane naša grafická produkcia sebestačnou, čo v podstate zníži produkčné náklady firmy. Komplexné vybavenie zároveň poskytne podporu pri grafických realizáciách iných subjektov. Rovnako spustenie webu a e-shopu, ktorý považujeme za nevyhnutný komunikačný nástroj a dôležitý prvok pre ďalší rozvoj našej firmy. Na webe už intenzívne roky pracujeme, potrebujem však vás. 

Jak to začalo

Volám sa Michaela a vyštudovala som právo. Po absolvovaní advokátskej praxe v roku 2013 som sa ale rozhodla pre zmenu. V tom čase som bola na materskej ,,dovolenke" so starším synom a tak nastal čas, aby som si poriadne premyslela, čo chcem naozaj v živote robiť. Vždy ma fascinovalo umenie. Môj muž je výtvarník a v tomto smere ma veľmi ovplyvnil. Mala som potrebu prispieť k skultúrňovaniu svojho okolia aj ja. Hľadala som preto spôsob, ako na to. Nadchlo ma, že bežným oblečením môžem pomocou obrazu sprostredkovať druhým svoje názory a vnímanie krásy. Spolu s mužom sme preto založili odevnú značku primát, zameranú na výrobu kvalitného oblečenia. Hlavnou myšlienkou bolo, že bude slúžiť na prezentovanie umenia širšiemu publiku.

Ja sa volám Pavol Prekop a som Miškyn muž. Vyštudoval som VŠVU v Bratislave. Som výtvarník, dizajnér a remeselník, ktorý sa venuje zodpovedným sociálnym hrám. Koncept značky primát, je pre mňa preto priestor na aplikáciu týchto hier. Zároveň to je aj jedna z mojich prác, a to ma teší.

- Primát miluje umnie a myslí si, že okrem galérií patrí hlavne do bežného života.

- Primát hľadá spôsoby ako umenie demokraticky šíriť a popularizovať v spoločnosti.

- Primát verí, že práve vzdelanie v oblasti kultúry prináša našej spoločnosti udržateľné hodnoty a skvalitňuje náš život.

Kdo jsme?

Primát vo význame rad cicavcov, je Trenčianska značka, ktorá zodpovedne produkuje kvalitné bavlnené oblečenie: tričká, mikiny, šaty a iné špeci-veci, alebo upcykluje staré. Nadväzuje tak na bohatú textilnú tradíciu „mesta módy“ čím podporuje kreatívny priemysel vo svojom regióne. Naše produkty sú vyrobené zo 100% nefarbenej bavlny. Je to analógia na maliarske plátno, ktoré nevisí na stene, ale na tele. Druhý dôvod je, že nechceme zbytočne zaťažovať látku farbením, čo je chemický proces veľmi znečisťujúci naše životné prostredie. Aj biele tričko sa farbí na bielo.

Výhoda však je, že nositeľ našich výrobkov nemusí zohľadňovať pri výbere farbu oblečenia a má väčší priestor venovať sa ilustrácii či grafike, ktorá je na ňom vyobrazená. Rovnako si môže na čisté produkty realizovať svoje vlastné výtvarné projekty.

Ambícia „primátu“ ako módnej značky je, že netrvá na slove módnej. Považujeme za samozrejmosť, aby oblečenie bolo kvalitné a súčasné, skôr ho ale formujeme ako nosič. To znamená, že pridaná hodnota produktu sa sústreďuje do diela, ktoré ja na ňom vyobrazené. Je to veľmi demokratické šírenie umenia . Práve preto kontextu ilustrácie, či grafiky venujeme veľkú pozornosť. Obrazy na oblečenie tlačíme ručne, prevažne technikami sieťotlač, linoryt a stencyl, v našom grafickom ateliéri.

Výroba

Celá produkcia značky od pletenia látky, strihov, šitia až po samotnú tlač sa vyrába na Slovensku a Českej republike, cca 70km okolo nášho bydliska. To je jednak naša predstava ekologického narábania so zdrojmi a zároveň to umožňuje priamu kontrolu kvality výroby. Vravievame, že väčšinu našich dodávateľov vieme obísť aj na bicykli. Znamená to, že vieme promptne reagovať na individuálne požiadavky klienta. Snažíme sa o to, aby každý, kto sa na výrobe produktu podieľal bol adekvátne finančne ohodnotený. Taký regionálny fair-trade.

Workshopy a projekty

Dôležitou súčasťou našej práce, okrem produkcie oblečenia sú workshopy, živé tlačenia. Začali sme ich využívať ako marketingový nástroj na zvyšovanie povedomia o značke primát a na podporu predaja produktov. Na našich workshopoch učíme ľudí, ako sa dá jednoducho preniesť názor na oblečenie aj doma v kuchyni. Rovnako takéto živé tlačenie umožňuje šírenie obrazu aj bez kupovania nového produktu. Klient si môže potlačiť tričko, ktoré má na sebe, alebo si priniesol so sebou.

Zistili sme, že najlepšie sa dišputuje pri práci a nakupovaní, tak sme to spojili a vyprofilovali si vlastný formát, ktorý nazývame WorkShopTalk. Práve túto platformu chceme ponúknuť klientom ako novú pravidelnú službu.

Proč to děláme?

Milujeme umenie a myslíme si, že okrem galérií patrí hlavne do bežného života. Hľadáme preto spôsoby, ako ho čo najdemokratickejšie popularizovať v spoločnosti. Veríme, že práve kultúra, respektíve vzdelávanie v tejto oblasti, môže našej spoločnosti priniesť udržateľnejšie hodnoty a skvalitňuje náš život.

Výsledok workshopu na tému Warhol, ktorý sa uskutočnil v našom ateliéri v spolupráci so Základnou školou A. Bagara v Trenčianskych Tepliciach.

Aktuality

27.6.2019 Mikiny a Šaty Razzledazzle

NOVINKA Pridali sme nové odmeny  Aby nebola nuda, stále vymýšlame niečo nové. Tentokrát sme sa pustili do celoplošnej potlače, ktorá je voľne inšpirovaná Kamuflážou. Vzniká tak limitovaná edícia 12tich  mikín a 9tich šiat, z ktorých každý jeden kus je originál. Celoplošná tlač je robená ručne,…

Více

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 12 Bez odmeny

  Nepotrebujem odmenu, aby som podporil tento projekt.

  Ak sa Vám náš projekt páčil na viac ako 5 eur, sumu môžete navýšiť v ďalšom kroku.

  Doručení odměny: Nespecifikováno

  123,98 Kč
  (5 €)
 • 4 Know Them, alebo kto je hodný pripomenutia

  „Poznáš ich?“ Projekt spočíva v kreatívnej forme pripomenutia kvalitných československých osobností s odkazom na hľadanie ich dnešných alternatív. 
  Aj tvoje meno môže byť súčasťou tohto projektu a bude potlačené na látku, spolu s menami ďalších inšpiratívnych ľudí. 
  Po skončení projektu bude z látok vyrobená limitovaná kolekcia dvanástich tričiek.

  Doručení odměny: Do půl roku

  247,95 Kč
  (10 €)
 • 1 Prenájom ateliéru na Vašu tvorbu alebo event

  Cena za prenájom:
  15 eur/hod. - ak máte záujem o viac hodín, sumu upravíte v ďalšom kroku.

  Adresa ateliéru:
  M.R. Štefánika 2, 91451 Trenčianske Teplice

  Rozloha ateliéru:
  60m2 (komfortná kapacita do 12 ľudí)

  Vybavenie ateliéru:
  Stoly, stoličky, základné výtvarné potreby, mini kuchynka, WC, sprcha
  + zabezpečenie špeciálnych potrieb po dohode

  V prípade, že naša kampaň bude úspešná, súčasťou vybavenia sa stane aj karusel, UV technika, sušiace regále...


   

  Doručení odměny: Do půl roku

  371,93 Kč
  (15 €)
 • 11 z 12 Odličovacie tampóny z nášho textilného odpadu

  V súčastnom svete je veľmi dôležité zaujmať sa, ako môžeme pomôcť k tomu, aby sme vytvárali čo najmenej odpadu. 

  Tampóniky sú super alternatíva a sú vyrobené z odrezkov látok, ktoré vznikajú ako odpad pri šití našich produktov.

  Počet kusov v balení: 5ks

  Doručení odměny: Do půl roku

  495,90 Kč
  (20 €)
 • 0 Tričko primát

  Všetky strihy našich tričiek sme si navrhovali sami a sú vyrobené z nefarbenej 100% bavlny. Látka je pletená pri Vsetíne, šitie má na starosti malá krajčírska dieľňa v Dubnici nad Váhom, alebo kreatívny jednotlvci v okolí Trenčína. Štítky, nite a iné potrebné komponenty máme z Trenčína. Motívy tlačíme v našom ateliéri v Trenčianskych Tepliciach.

  Na výber máte:
  Pánske alebo dámske
  Čisté alebo potlačené
  Veľkosť: S, M, L, XL

  Potlač  si môžete vybrať vo fotogalérii.

  Do poznámky nám prosím bližšie špecifikujte kritéria Vášho výberu.

  Poštovné v cene.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 115,78 Kč
  (45 €)
 • 1 ,,Poznáš ich?" alebo kto je hodný pripomenutia

  Vyberte si jednu z 12 československých osobností, ktorá je Vášmu srdcu blízka a chceli by ste ju nosiť na hrudi.

  Jaro Filip
  Milada Horáková
  Pavol O. Hviezdoslav
  Magda Husáková - Lokvencová
  Karel Kryl
  Katarína Kolniková
  Jozef Króner
  Zuzana Navarová
  Július Satinský
  Božena S. Timrava
  Terézia Vansová
  Ján Werich

  Na výber máte tričko, mikinu: 
  Pánsku alebo dámsku 
  Veľkosť: S, M, L, XL 

  Šaty:
  Veľkosť: S, M, L

  Do poznámky nám prosím bližšie špecifikujte kritéria Vášho výberu. 

  Poštovné v cene.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 239,75 Kč
  (50 €)
 • 1 Tenké šaty primát

  Strihy našich šiat sme si navrhovali sami a sú vyrobené z nefarbenej 100% bavlny. Látka je pletená pri Vsetíne, šitie má na starosti malá krajčírska dieľňa v Dubnici nad Váhom, alebo kreatívny jednotlvci v okolí Trenčína. Štítky, nite a iné potrebné komponenty máme z Trenčína. Motívy tlačíme v našom ateliéri v Trenčianskych Tepliciach.

  Na výber máte šaty:
  Čisté alebo potlačené
  Veľkosť: S, M, L

  Potlač  si môžete vybrať  vo fotogalérií.

  Do poznámky nám prosím bližšie špecifikujte kritéria Vášho výberu.

  Poštovné v cene.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 363,73 Kč
  (55 €)
 • 0 Tričko Absynt plus knižka

  Motív tohto trička vznikol v spolupráci so skvelým vydavateľstvom Absynt, ktoré sa venuje kvalitnej reportážnej literatúre, ako podpora ich crowdfundingovej kampane. 
  Súčasťou odmeny je aj knižka z dielne tohto vyavateľstva.

  Na výber máte tričko:
  Pánske alebo dámske
  Veľkosť: S, M, L, XL

  Do poznámky nám prosím bližšie špecifikujte kritéria Vášho výberu.

  Poštovné v cene.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 487,70 Kč
  (60 €)
 • 1 Šaty primát hrubé

  Strihy našich šiat sme si navrhovali sami a sú vyrobené z nefarbenej 100% bavlny. Látka je pletená pri Vsetíne, šitie má na starosti malá krajčírska dieľňa v Dubnici nad Váhom, alebo kreatívny jednotlvci v okolí Trenčína. Štítky, nite a iné potrebné komponenty máme z Trenčína. Motívy tlačíme v našom ateliéri v Trenčianskych Tepliciach.

  Na výber máte šaty hrubé:
  Čisté alebo potlačené
  Veľkosť: S, M, L

  Potlač  si môžete vybrať  vo fotogalérií.

  Do poznámky nám prosím bližšie špecifikujte kritéria Vášho výberu.

  Poštovné v cene.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 611,68 Kč
  (65 €)
 • 2 Mikina primát

  Všetky strihy našich mikín sme si navrhovali sami a sú vyrobené z nefarbenej 100% bavlny. Látka je pletená pri Vsetíne, šitie má na starosti malá krajčírska dieľňa v Dubnici nad Váhom, alebo kreatívny jednotlvci v okolí Trenčína. Štítky, nite a iné potrebné komponenty máme z Trenčína. Motívy tlačíme v našom ateliéri v Trenčianskych Tepliciach.

  Na výber máte mikinu:
  Pánsku alebo dámskú 
  Čistú alebo potlačenú
  Veľkosť: S, M, L, XL

  Potlač  si môžete vybrať  vo fotogalérií.

  Do poznámky nám prosím bližšie špecifikujte kritéria Vášho výberu.

  Poštovné v cene.

  Doručení odměny: Do půl roku

  1 983,60 Kč
  (80 €)
 • 12 z 12 Mikina Razzledazzle

  Limitovaná edícia mikín, ktoré sú voľne inšpirované kamuflážov, z ktorých každý jeden kus je originál. Tlačia sa celoplošne technikou sieťotlače a obrazy sú vytvárané priamo na oblečení pred tým, než sa zošije. 

  Na výber máte mikinu: 
  Pánsku bez kapuce  
  Veľkosť: S, M, L, XL 

  Do poznámky nám prosím bližšie špecifikujte veľkosť mikiny, o ktorú máte záujem a jej konečná úprava bude prekvapením.

  Ukážku nájdete vo fotogalérií.

   

  Doručení odměny: Do půl roku

  2 454,71 Kč
  (99 €)
 • 9 z 9 Šaty Razzledazzle

  Limitovaná edícia šiat, ktoré sú voľne inšpirované kamuflážov, z ktorých každý jeden kus je originál. Tlačia sa celoplošne technikou sieťotlače a obrazy sú vytvárané priamo na oblečení pred tým, než sa zošije. 

  Na výber máte šaty:  
  Veľkosť: S, M, L, XL 

  Do poznámky nám prosím bližšie špecifikujte veľkosť šiat, o ktorú máte záujem a ich konečná úprava bude prekvapením.

  Ukážku nájdete vo fotogalérií.

   

  Doručení odměny: Do půl roku

  2 454,71 Kč
  (99 €)
 • 0 Primát WorkShopTalk, Masterclass pre 1 os.

  V cene workshopu je čisté primát tričko pre účastníka a plná asistencia pri tvorbe vlastného motívu. 

  Na workshope budeme prenášať obraz na oblečenie pomocou techniky stencyl, linoryt alebo sieťotlač, podľa výberu klienta.

  Workshop sa uskutoční v našom ateliéri v Trenčianskych Tepliciach

  Počet lektorov: 1

  Dĺžka trvania: 3 hod.

   

  Doručení odměny: Do půl roku

  4 339,13 Kč
  (175 €)
 • 2 Návrh dizajnu pre Vás, Vašu firmu, komunitu..

  Vytvoríme vám návrh na vlastnú grafiku, ktorú budete mocť aplikovať v rámci vizuálnej identity vašej firmy, alebo komunity. Budete mať možnosť priamo zasahovať do kreatívneho procesu, čím sa vlastne stanete spoluautormi konceptu.

  Doručení odměny: Do půl roku

  6 818,63 Kč
  (275 €)
 • 4 z 5 Kúpeľno-tvorivý pobyt v Trenčianskych Tepliciach

  Táto odmena je určná pre 2 osoby a zahŕňa:

  - ubytovanie na 2 noci
  - vstup na kúpalisko Zelená žaba
  - večera v miestnej reštaurácií  
  - workshop v našom ateliéri  v   Trenčianskych          Tepliciach
  + darček na privítanie

   

  Doručení odměny: Do půl roku

  11 777,63 Kč
  (475 €)
 • 3 z 5 Primát WorkshopTalk, do 10 ľudí

  V cene workshopu sú čisté primát tričká pre každého účastníka a plná asistencia pri tvorbe motívov.

  Workshop môžeme zorganizovať v našom ateliéri v Trenčianskych Tepliciach, alebo vo vašom priestore. Vrámci Československa vycestujeme za vami kamkoľvek.

  Na workshope budeme prenášať obraz na oblečenie pomocou techniky stencyl, linoryt, podľa dohody.

  počet lektorov: 2

  Dĺžka workshopu sa prispôsobí potrebám klientov.
  Orientačný čas 4-5 hod.

  Doručení odměny: Do půl roku

  12 397,50 Kč
  (500 €)
 • 2 z 3 Primát WorkShopTalk, do 30 ľudí

  V cene workshopu sú čisté primát tričká pre každého účastníka a plná asistencia pri tvorbe motívov. 

  Táto odmena je ideálna ako aktivita pre vaše firemné akcie.

  Workshop môžeme zorganizovať v našom ateliéri v Trenčianskych Tepliciach, alebo vo vašom priestore. Vrámci Československa vycestujeme za vami kamkoľvek.

  Na workshope budeme prenášať obraz na oblečenie pomocou techniky stencyl, linoryt, podľa výberu klienta.

  Počet lektorov: 3

  Dĺžka workshopu sa prispôsobí potrebám klientov.
   

  Doručení odměny: Do půl roku

  24 770,21 Kč
  (999 €)