Hviezdoslavov deň bez auta

Ak by Hviezdoslav žil, určite by nejazdil autom, ale chodil pešo a tweetoval. Ak to spojíme, dostaneme jeho verše z twitteru na tričko, čokoládu alebo do štýlového zápisníka a podporíme tak Bratislavu bez áut. Dýchať jeden deň čerstvý vzduch by bolo fajn.

 • Hviezdoslavovo námestie v Bratislave

5 551 Kč
vybráno z 105 740 Kč

5%

5% splněno

18 dní do konce

8 lidí přispělo

Umění

Bratislava, Slovensko

Přispět
Zobrazit všechny odměny

Velikán slovenskej literatúry nikdy autom nejazdil. Mal rád prírodu, čerstvý vzduch a písanie. Ak by žil, určite by nejazdil autom ani dnes ale určite by tweetoval. Vždy bolo jeho snom dostať sa bližšie k ľuďom, no nie celkom sa zaradiť do masy. A na to je Twitter ideálny. Jeho verše - tweety chceme použiť na dobrú vec. V Bratislave chceme zorganizovať jeden Hviezdoslavov deň bez auta.

Hviezdoslavovo deň bez auta

V septembri sa bude v Bratislave na námestí, ktoré nesie názov po tomto velikánovi, konať veľká odborná konferencia o doprave. Ak by Hviezdoslav žil, určite by na tejto konferencii vystúpil a poukázal na to, že doprava v hlavnom meste, to nie sú len autá, autobusy a vlaky, ale aj chodníky a cyklotrasy. 

V deň, kedy sa bude táto konferenia konať, chceme nechať autá doma a prísť k Hviezdoslavovej soche z ktoréhokoľek miesta v Bratislave pešo, na bicykli alebo verejnou hromadnou dopravou. Vieme, že nie každý môže nechať auto doma, ale možno na pár hodín sa to podarí stovkám ľudí. A Bratislava bude v tento deň čistejšia a zdravšia. Taká by sa Hviezdoslavovi páčila viac. 

Na jeho námestí, v bezprostrednej blízkosti miesta, kde sa bude o doprave rokovať, pripravíme atrakcie, ktoré súvisia s dopravou. V tento deň môže naozaj každý nechať auto doma a vyraziť do práce, na obed alebo za priateľmi pešo. Hluk a znečistené ovzdušie môžeme na chvíľu vymeniť za pokoj a čistejšie ovzdušie. Naviac v deň konferencie ukážeme, ako sa mesto odľahčí, keď bude v uliciach menej áut. 

Na Hiezdoslavovom námestí zároveň pripravíme v tento deň výstavu jeho najobľúbenejších tweetov, ktorá spestrí tento výnimočný deň

Hviezdoslavove tweety na tričku

Ak prídeš v tento deň na Hviezdoslavovo námestie v tričku s jeho originánym tričkom, spojiš príjemné s užitočným. Stretneš sa s priateľmi, dáš si obed alebo kávu na naozaj čerstvom vzduchu priamo v centre Bratislavy a zároveň podporíš dobrú vec. Naviac sa dozvieš niečo nové o tom, ako by raz mohla v Bratislave fungovať doprava.  

Ako použijeme vyzbierané peniaze?

Propagácia takého podujatia je najdôležitejšia. Preto najviac peňazí z tejto zbierky pôjde do propagácie, pretože chceme osloviť tisíce ľudí, aby sa ich do tejto aktivity zapojilo čo najviac. 

Organizácia podujatia zaberie veľa síl, ale to zvládneme vo vlastnej réžii, no na výrobu materiálov, ktorí chceme o doprave rozdať počas tohto podujatia tiež dáme peniaze z tejto zbierky. 

A na záver jeho tweet:

kto chce žiť, musí sa kývať, boriť-tvoriť, a nie - zívať #Hviezdoslav

Aktuality

23.5.2017 Dobrodincovia moji veľkodušní, veľká vďaka vám!

No povedzte!  Môj rodák z Dolného Kubína, slovenský olympijský reprezentant, ale toho času dekan Fakulty telesnej výchovy a športu UK tiež potvrdzuje, že chodiť pešo sa oplatí.  Tu už vám nič iné neostáva, len poslúchnuť  :-)  @PavolOrszag #Hviezdoslav

Více

22.5.2017 Také tričko nemá nikto!

Rozhodol si sa chodiť pešo a ešte chceš byť aj originálny? Si na správnom mieste. Obleč si tričko s tweetom od najväčšieho slovenského básnika! Na jeho twitter účte @PavolOrszagh si môžeš vybrať podľa vlastného gusta už z viac ako 250 tweetov!  "Ráčte prijať moje srdečné poďakovanie za láskavú…

Více

Odkazy projektu

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • 97 z 100 Tričko s tweetom Hviezdoslava

  Vyber si Hviezdoslavov tweet a my Ti ho vytlačíme na biele alebo čierne tričko. Do poznámky nám napíš veľkosť, farbu (biela alebo čierna) a či chceš dámsky alebo pánsky strih. Tričko má krátke rukávy. Ak v ňom prídeš 27.9.2017 bez auta na Hviezdoslavovo námestie, dostaneš kávu zadarmo. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 264,35 Kč
  (10 €)
 • 20 z 20 Hrnček Hviezdoslava

  Smaltovaný hrnček červenej farby s tvárou básnika Ťa určite poteší. K nemu Ti pribalíme štýlový zápisník s jeho tweetmi. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 422,96 Kč
  (16 €)
 • 98 z 100 Tričko s tweetom Hviezdoslava a zápisník k tomu.

  Vyber si  Hviezdoslavov tweet a my Ti ho vytlačíme na biele alebo čierne tričko. Do poznámky nám napíš veľkosť, farbu (biela alebo čierna) a či chceš dámsky alebo pánsky strih. Tričko má krátke rukávy. Ak v ňom prídeš 27.9.2017 bez auta na Hviezdoslavovo námestie, dostaneš kávu zadarmo. 

  K tomu Ti pribalíme štýlový zápisník s jeho tweetmi. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 528,70 Kč
  (20 €)
 • 29 z 30 Miniset Hviezdoslava

  Vyber si   Hviezdoslavov tweet a my Ti ho vytlačíme na biele alebo čierne tričko. Do poznámky nám napíš veľkosť, farbu (biela alebo čierna) a či chceš dámsky alebo pánsky strih. Tričko má krátke rukávy. Ak v ňom prídeš 27.9.2017 bez auta na Hviezdoslavovo námestie, dostaneš kávu zadarmo. 

  Červený smaltovaný hrnček s tvárou Hviezdoslava je súčasťou tohto balenia. 

  K tomu Ti pribalíme štýlový zápisník s jeho tweetmi. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 793,05 Kč
  (30 €)
 • 18 z 20 Veľký romantický set Hviezdoslava

  Vyber si    Hviezdoslavov tweet a my Ti ho vytlačíme na biele alebo čierne tričko. Do poznámky nám napíš veľkosť a farbu (biela alebo čierna). Súčasťou tohto balenia sú dve tričká, dámske a pánske. Tričká majú krátke rukávy. Kto v nich príde 27.9.2017 bez auta na Hviezdoslavovo námestie, dostane kávu zadarmo. 

  K tričkám patria dva červené smaltované hrnčeky s tvárou Hviezdoslava, dve čokolády, jeden čierny bodkovaný dáždnik a samozrejme dva štýlové zápisníky s jeho tweetmi. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 1 453,92 Kč
  (55 €)
 • 5 z 5 Kamarát Hviezdoslava

  Staň sa jeho kamarátom a my o Tebe napíšeme na predposlednú stranu štýlového zápisníka, ktorí dostanú všetci. Hviezdoslav o Tebe napíše ďakovný tweet a samozrejme dostaneš k tomu 2 tričká, 2 smaltované hrnčeky, 2 bodkovné dáždniky, 2 čokolády a 2 štýlové zápisníky. Ak prídeš v tomto tričku 27.9.2017 bez auta na Hviezdoslavovo námestie, dostaneš kávu zadarmo. 

  Tvoje meno alebo názvom firmy uvedieme aj v materiáloch, ktoré budeme rozdávať počas tohto dňa na Hviezdoslavovom námestí. 

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 7 930,50 Kč
  (300 €)
 • 2 z 2 Partner Hviezdoslava

  Byť vychýreným partnerom Hviezdoslava musí byť pre Teba zážitok. Spomenieme Ťa na zadnej strane štýlového zápisníka, v materiáloch, ktoré budeme rozdávať na Hviezdoslavovom námestí ale aj sám Hviezdoslav Ti poďakuje na twitteri. 

  Pre Hviezdoslava je cťou obdarovať Ťa tričkami, smaltovanými hrnčekmi, dážnikmi, čokoládami a štýlovými zápisníkmi v počte 4 ks zo všetkého spomenutého. Ten, kto príde v tomto tričku 27.9.2017 bez auta na Hviezdoslavovo námestie, dostane kávu zadarmo. 

   

  Doručení odměny: Do měsíce

  Přispět 13 217,50 Kč
  (500 €)