Grafická dieľna na kolesách môže prísť až k Vám!

Ahoj! Cestovateľ, ktorý má dlhoročnú zálubu v šírení osvety o upcyklácii oblečenia technikou linorytu Vás touto cestou žiada o pomoc. Postavme vďaka Hithitu graficko-upcyklačnú dielňu na kolesách a možno sa na nej dopravím aj k Vám!

 • Grafika z projektu KnowThem?

 • Spolupráca so slovenskou značkou Primát

 • 1138 pietnych grafík na poctu obetí v Rana Plaza

 • Pohľadnica z Bowl Lajares na Kanároch

 • Workshop na trnavskom Nádvorí

 • Internátna zbierka pre bezdomovcov

 • Videoworkshop upcyklácie v osade Lomnička

 • Grafika "Trucktopus"

45 008 Kč
vybráno z 36 532 Kč

123%

123% splněno

56 lidí přispělo

Umění, Vzdělávání

Poprad, Prešovský kraj, Slovensko

Všechno, nebo nic. Projekt skončil 9.12.2023 v 10:39.

Zobrazit všechny odměny

Ten pocit poznáte

Od prvej cesty, ktorú som podnikol do zahraničia som vedel, že spoznávanie nových miest bude pre mňa vždy medzi naj aktivitami, ale to určite poznáte, tak to nebudem rozťahovať,  V skratke som roky premýšľal, ako spojiť cestovanie a tvorbu tak, aby som nebol odkázaný na dovolenkovanie po dlhšom čase práce, ale aby som mohol pracovať za pochodu“ .

Skúšal som možnosti práce za notebookom, ale vidieť toľko hodín denne monitor mi vypaluje mozog. Zároveň som vedel, že si nedokážem užívať dovolenku ako niekto iný, teda len tak ležať na pláži a nič nerobiť. Trochu neskoro, ale predsa mi došlo, že je na čase „pretlačiť“ to, čo ma napĺňa doma a posunúť to do sveta. 

Všetko to začalo nápisom ne*ebem na to“

Techniku linorytu som si prvý krát obľúbil na strednej škole, vytvorenú grafiku mám doteraz. Na vysokej škole zameranej na edukáciu výtvarnej tvorby som začal pociťovať potrebu vyjadrenia prostredníctvom grafík na oblečení a ukázalo sa, že v tom nie som jediný. Začalo to s nápisom „ne*ebem na to“ a aby som si neprotirečil, začal som sa vďaka tomu zaujímať o udržateľnú módu, aktivizmus a množstvo ďaľšieho. Po rokoch sa to vykeyštalizovalo na linorytovú grafiku na second hand textil a množstvo kreatívnych workshopov pre všetky vekové kategórie. 

Okej, čo je to tá linorytová potlač v mojom podaní?

Že zoberiem starú PVC podlahu, vyryjem do nej dlátami grafiku, potlačím ju na kus látky a túto látku nechám prišiť na second hand oblečenie, ktoré má nejakú nevkusnú potlač a podobne. Z troch kusov „odpadu“ tak vytvoríme jeden udržateľný a originálny kúsok.

No a túto formu upcyklácie posúvam ďalej prostredníctvom workshopov, kde si môžete vyskúšať túto grafickú techniku a vytvoriť si vlastný motív na vlastný kúsok oblečenia. Krásnou ukážkou účinnosti workshopov pre mňa je to, že keď ľudia odkryjú vlastnoručne vytvorenú grafiku, zvyčajne od radosti skáču, tancujú a tešia sa z toho, čo ich ruky vytvorili. 

Tieto workshopy som už priniesol do škôl v mestách aj do rómskych osád, na festivaly aj firemné akcie, na Slovensko, do Česka, Chorvátska, Portugalska a dokonca na kanárkse ostrovy. A chcem ich posunúť ďalej. :)

Čo je teda cieľom? 

Po rokoch snívania som si kúpil Volkswagen T4 Transporter. Ako to však býva, všetky úspory, ktoré ostali, išli do dotatočných opráv súviciacich s rozvodmi, brzdami, tesnením a tak ďalej (Veď to poznáte).

Cieľom tejto kampane je získať financie na pretvorenie interiéru na pojazdnú grafikcú dieľnu obsahujúcu všetky potrebné nástroje a vybavenie na linorytovú potlač a upcykláciu oblečenia. Teda lis, farby, skladateľný nábytok, papiere, ďalšia úprava interiéru, veci na sedenie.... Nech tento spôsob osvety môžem priniesť kdekoľvek, kde ma štyri kolesá vysnávanej T4ky dostanú.

 ... a čerešnička na torte?

Ak sa kampaň vydarí viac než dobre, ktovie, možno bude z dodávky aj pojazdné tetovacie štúdio, ktoré môže zastaviť aj vo Vašom meste. :)

Kto som?

Volám sa Igor Hanečák a mojou obľúbenou činnosťou je robiť  „z hovna bič“. Často pracujem s odpadom, z ktorého tvorím samotné výrobky či nápady na workshopy pre deti aj dospelých. Okrem toho som za posledné roky tvoril veci tam, kde zdanlivo chýbali (ako workshopy v rómskych osadách, galériu v opustenom železničnom podchode, kreatívne centrum v Poprade, pojazdný recyklátor odpadu a mnoho ďaľšieho).

Doštudoval som Mgr. stupeň Výtvarnej edukácie, aby som tieto workshopy mohol robiť profesionálne. Okrem týchto výmyslov sa však primárne venujem tetovaniu a linorytovej grafike. Grafiky na tričkách sú pre mňa formou vyjadrenia a je pre mňa obrovskou radosťou, že to tak vidia aj ľudia, ktorí si ich zakupujú. 

Prečo to všetko?

Vytvoriť takýto druh kampane mám v hlave už niekoľko rokov, žiadnym nápadom som si však doteraz nebol natoľko istý. Úprimne, viem si predstaviť aj lepšie veci, kde dnes môžete poslať svoje peniaze, nastavil som však odmeny tak, aby to pre Vás bol skôr nákup s dobrým pocitom a pre mňa v prvom rade spätná väzba, či má takáto aktivita a takýto nápad zmysel aj pre iných ako pre mňa. 

Ďakujem. 

Aktuality

27.11.2023 "Poseru se šťěstím"

Sorry za výraz, naozaj.  Ale posledný týždeň som to videl tak, že musím niekde zohnať 900€ aby som doplatil kampaň. Aby z nej niečo bolo. A to zrazu za dva dni to stúplo tak jak dopamín v mojom tele keď som to videl.  Ďakujem.  Fakt naozaj.  Inak je často medzi odmenami aj možnosť mať svoje meno…

Více

23.11.2023 Robím to "na punk" no myslím to vážne

Robím to na punk, myslím to vážne.  K záplatám a grafike som sa dostal ako ku forbe vyjadrenia a zároveň forme, ktorou můžem šíriť nejaké svoje myšlienky a posolstvo akejsi udržateľnosti. Taktiež rozvíjať ručnú prácu, v ktorej je čoraz viac ľudí úplne mimo a možnosť tvorby benefičných grafík (áno…

Více

Komentáře

Vyberte si odměnu za váš příspěvek

 • prodáno 16
  Za „dobré slovo“

  Nechcete nič, len sa Vám páči nápad? Prispieť môžete aj „len tak“ a ja sa Vám minimálne formou správy či iným spôsobom vrelo poďakujem. :)
  Ak by ste sa cítili štedro, môžete sumu navýšiť. :)

  Doručení odměny: do týdne po ukončení projektu na Hithitu

  121,78 Kč
  (5 €)
 • prodáno 10
  Linorytová záplata podľa vlastného výberu

  Ručne tlačená látková záplata, ktorú si môžete prišiť na ľubovoľný kus oblečenia a vytvoriť si tak svoj nový obľúbený kúsok. Vyberať môžete na mojej webstránke alebo na stránkach sekacjelaska.  ktorú budem predbežne dopĺňať. 

  Záplatka Vám prídem priamo na adresu a suma zasielania je v cene.

  Doručení odměny: na adresu, do měsíce po ukončení projektu na Hithitu

  292,26 Kč
  (12 €)
 • prodáno 0
  Benefičná grafika A5

  Po dosiahnutí 100% pridávam benefičnú grafiku s nápisom "Pomocou iným pomáhaš sebe". 
  Celá suma mimo materiál a poštu ide organizácii podľa kategórie, ktorú si vyberieš. 

  Takže do poznámky vlož, či pôjde o:
  - humanitárnu pomoc pre okolie Gazy
  - humanitárnu pomoc pre Ukrainu
  - Cestu Von a omamy venujúce sa rómskej mládeži

  Takýchto grafík pribudne viac, tak nepolemizuj, prečo tu sú len tieto tri kategórie a zvoľ si jednu z nich :)

   

  Doručení odměny: na adresu, do měsíce po ukončení projektu na Hithitu

  316,62 Kč
  (13 €)
 • prodáno 6
  Linorytová grafika A4 podľa vlastného výberu

  Ručne tlačená grafika na kvalitnom papieri podľa vlastného výberu. Vyberať môžete na mojej webovej stránke, ktorú budem predbezne dopĺňať. Do poznámky prosím priložte link alebo názov zvolenej grafiky. 

  Grafika Vám príde bezpečne zásielkovňou alebo poštou a suma zasielania je v cene.

   

  Doručení odměny: Zásilkovna, do měsíce po ukončení projektu na Hithitu

  365,33 Kč
  (15 €)
 • prodáno 8
  Linorytová grafika A3 podľa vlastného výberu

  Ručne tlačená grafika na kvalitnom papieri podľa vlastného výberu. Vyberať môžete na mojej webovej stránke, ktorú budem predbezne dopĺňať. Do poznámky prosím priložte link alebo názov zvolenej grafiky. 

  Grafika Vám príde bezpečne zásielkovňou alebo poštou a suma zasielania je v cene.

   

  Doručení odměny: Zásilkovna, do měsíce po ukončení projektu na Hithitu

  487,10 Kč
  (20 €)
 • prodáno 7
  Darčeková poukážka na grafiky a oblečenie podľa vlastného výberu

  Neviete si vybrať? Zvoliť si môžete aj darčekovú poukážku, ktorú môžete využiť na novo vzniknuté kúsky na pripravovanom e-shope. 

  Poukážku je možné využiť do konca roka 2024 a príde Vám mailom alebo ako malá grafika poštou na adresu. Suma zasielania je zahrnutá v cene. 

  Doručení odměny: na adresu, do roku po ukončení projektu na Hithitu

  608,88 Kč
  (25 €)
 • prodáno 0
  Tričko s grafikou podľa vlastného výberu

  Certifikované tričko z nefarbenej bio-bavlny s grafikou, akú si vyberieš. Prípadne ak to chceš nejak nakombinovať, napíš do poznámky, dohodneme. A grafiky ako zvyčajne najľahšie nájdeš cez #hanetlakink

  A do poznámkyprosím aj veľkosť. Plánujem objednávať len pánsky strih, ale ak bude záujem o iný, píšte. :)
   
  Pošta v cene.

  Doručení odměny: na adresu, do měsíce po ukončení projektu na Hithitu

  657,59 Kč
  (27 €)
 • zbývá 38 z 40
  Risografika „Bakchus“

  Limitka tlačená risografom. Základ na túto grafiku bol vytvorený troma matricami linorytu. Každá z matríc predstavuje jednu z farieb potrebnú pre tlač touto technikou a každá farba predstavuje jednu emotikonu. Podobizeň Bakchusa som si vybral pretože „Tí, ktorí ho uctievali, sa oddávali divokým výstrelkom, pri ktorých odhadzovali zábrany i svoju obvyklú totožnosť. Tancovali s takmer nadľudským nasadením a pocitom posadnutosti, ako vyznávači, či dokonca dočasne vtelení bohovia.“ a to náramne sedí k posadnutosti lajkami a sociálnymi sieťami. 

  Grafika je formátu A3 a príde Vám na kartónovom podklade v celulózovom obale. Cena poštovného je zarnutá v cene a vidieť ju môžete v galérii projektu. 

  Doručení odměny: Zásilkovna, do měsíce po ukončení projektu na Hithitu

  803,72 Kč
  (33 €)
 • prodáno 2
  Poukážka na tetovanie

  Poukážka na tetovanie z výberu mojich flashov a tvorby (nájdeš na instagrame @igorhanecak)

  Potetujem ťa v pražskom štúdiu ArtSpace tattoo. prípadne inde, nezaručujem však tetovanie v dodávke, ak však budem v okolí, tak ideme do teho!!

  Táto suma je bežná minimálka, takže niečo priemernej veľkosti (10-15cm).


   

  Doručení odměny: do roku po ukončení projektu na Hithitu

  1 826,63 Kč
  (75 €)
 • zbývá 8 z 10
  Portrét podľa vlastného výberu

  Súčasťou mojich linorytových grafík bol aj projekt Knowthem? v rámci ktorého som pripomínal niektoré osobnosti Česko-slovenskej kultúry. V rámci tejto odmeny vytvorím portrét osoby, ktorú zvolíte vy a v cene máte aj 5 záplat s výsledným dizajnom. 

  Niektoré z grafík nájdete v galérii projektu, Váš kúsok Vám príde po konzultácii na adresu s poštovným zahrnutým v cene. 

  Do poznámky napíšte o koho pôjde. 

  Doručení odměny: na adresu, do půl roku po ukončení projektu na Hithitu

  2 435,50 Kč
  (100 €)
 • prodáno 1
  Predplatné grafík z ciest

  Každý mesiac po celý rok budete dostávať linorytom vytvorené pohľadnice zaznamenavajúce moje cesty. Vo formáte A6 Vás tak v schránke 12 krát ročne poteší vizuálne pripomenutie toho, čo ste podporili, samozrejme bez následného platenia poštovného. 

  Doručení odměny: na adresu, do roku po ukončení projektu na Hithitu

  3 044,38 Kč
  (125 €)
 • zbývá 3 z 3
  Výletový workshop pre 4 osoby

  Dodávka je ready, poďme na cesty!

  Dohodneme temín, dohodneme miesto, sadneme do dodávky a vyberieme sa na celodenný výlet s pretvorenou dodávkou, v ktorej workshop následne prebehne. Motívom bude náš spoločný výlet a materiálna pamiatka upcyklovaný kúsok oblečenia. 

  V cene je taktiež prvých 100 km, ďaľšie si dohodneme podľa zvoleného miesta a termínu. 

  Doručení odměny: do roku po ukončení projektu na Hithitu

  5 406,81 Kč
  (222 €)
 • zbývá 4 z 5
  Grafika na mieru

  Pre Váš brand, klub či kapelu vytvorím grafiku na mieru. V cene je vyrezanie Vášho loga a tvorba vizuálu do formátu A3 s konzultáciami. Taktiež prvých 15 printov na zvolený materiál. 

  Do poznámky prosím popíšte, pre koho výsledná grafika bude. 

  Doručení odměny: do roku po ukončení projektu na Hithitu

  6 088,75 Kč
  (250 €)
 • zbývá 2 z 3
  Workshop pre 15 osôb

  Workshop linorytu od rytia po tlač na látku, vysvetlenie techniky a tipy a triky pre prácu do budúcna. Tento workshop je vhodný ako pre školy, tak pre firemné akcie. Materiál - látka na potlač, dláta a linoleum - je zahrnutý v cene. V cene je taktiež cestovné do 100km. Presnejšiu vzdialenosť však zistíme podľa miesta a dohodnutého termínu.

  Ak máte predpokladaný dátum alebo aspoň miesto, spomeňte ho prosím v poznámke. 

  Doručení odměny: na adresu, do roku po ukončení projektu na Hithitu

  7 306,50 Kč
  (300 €)