Pomozte nám vydat desku Radiopop kapely Sebedrás

Připadáte si při poslechu rádia jako po lobotomii? Podpořte desku Radiopop kapely Sebedrás s deseti písněmi o lásce, rozchodech a brankáři Petru Čechovi. Peníze potřebujeme na dokončení nahrávky, vyrobení nosičů a uspořádání koncertu, kde desku pokřtíme.

Autor: Sebedrás

 • Toma a Jiří na soustředění v Jihlavě 2017

 • Špína na soustředění v Jihlavě 2017

 • Kapela a pizza na soustředění v Jihlavě 2017

 • Nejmladší host Tonda (v pozadí Olinka)

 • Bída hraje na žábu

 • Olga a nejsmutnější nástroj světa – příčná flétna

 • Yellow Sisters hledají akord

 • Ondra Zátka - pán a vládce saxofonů

 • Poprosil jsem Báru, aby byla fakt smutná

 • Natáčení klipu Kdo neskáče, není Petr Čech

 • Největší hvězda klipu - Kuba Albrecht z Divadla pP

 • Pivo. V pozadí kameraman, scenárista a režisér.

 • Vyhráli jsme a máme pohár

 • A takhle nějak to bude vypadat

 • Linda a Adrian při natáčení klipu Sebedrás

 • A takhle nějak to bude vypadat

 • Jestli to vybereme, bude mejdan

 • Novela Sebedrás vyšla v roce 2010

 • Seznamte se: obal desky.

1 789 €
vybrané z 3 911 €

45%

45% splnené

30 dní do konca

60 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jmenuju se Jiří Vaněk, ale říkejte mi Fiksu pojka. Nebo třeba Attila, Bič Boží z 1000 věcí, co mě serou nebo Marťas z Posledního důvodu, proč se nezabít. Nebo spoluautor Comebacku a Doktorů z Počátků (což je seriál, co má ráda vaše máma).

Sebedrás

Vždycky jsem měl nějakou kapelu: Opatroníž, Skřehule, Singleton nebo Zabiják a Borci. Jo, mám trochu problém, že mě víc baví názvy vymejšlet, než se jich držet, ale teď už jsem dospěl k tomu, že můžu bejt sám sebou a mít takovou kapelu, jakou jsem vždycky chtěl. Seznamte se: Sebedrás.

Po předchozích kapelách zůstaly jenom demáče, protože nikdy nebyl čas, chuť nebo peníze to udělat pořádně. Teď máme skvělou sestavu a písničky, kterým věříme, takže přišel čas pustit se do toho se vší parádou. Od vás potřebujeme pomoct, aby to nejen bylo, ale i nepředstavitelně krásný.

Nastálo mám v kapele Bídu (Petr Ulrich) v zádech u bicích, Špínu (Jiří Špiller) vlevo s basou a Tomu (Tomáš Holeček) napravo s kytarou. Ale s deskou nám pomohla spousta dalších kamarádů, který už možná dávno posloucháte. Třeba Olinka Königová z Ille, Xindl X, Kittchen, Filip Horáček z Prohrála v kartách, Martin Destroyer nebo Yellow Sisters. A spousta dalších muzikantů, který bohužel neznáte jménama, ale nejsou o nic horší než ty, co jsem vyjmenoval. Tihle všichni nám důvěřovali, že Radiopop patří do éteru a vašich přehrávačů, za což jim patří nehynoucí dík.

Co bude dál

Deska je v podstatě nahraná. Chybí už jenom smíšený sbor, zvony a výstřely z děl. Ale to je na cestě k vám, posluchačům, teprve začátek: Musíme to smíchat, což bude hrdinskej čin, protože v pár písničkách jsme zvládli nahrát skoro sto stop. Chceme udělat krásný CD s digipackem a ještě krásnější LP, do kterých přidáme i něco navíc. A uspořádat křest, na kterým s náma zahrajou všichni hosti z Radiopopu a na kterej vy ani my nezapomeneme. To všechno stojí peníze – na část jsme se v kapele složili, část bychom chtěli vybrat od vás.

Kde jsme se vzali

V patnácti jsem si koupil basu a dalších patnáct let na ni hrál, než mi došlo, že se holky balí líp na normální kytaru. Bylo to potřeba, protože jsem se zrovna rozvedl. Tak jsem začal psát romantický písničky a docela to fungovalo. Pak jsem se hecnul a poprvé je zahrál naživo. Sám, všechny chyby a strachy byly hrozně slyšet, nebo mi to tak aspoň léta při každým koncertě připadalo. Ale asi to nebylo tak hrozný, protože mi pár kamarádů řeklo, že by chtěli hrát se mnou a ten strach a chyby začaly pomalu mizet.

Bylo nám třicet a několik let jsme drhli žižkovskou upocenou sklepní zkušebnu, což by si bylo bejvalo lepší odbýt, když nám bylo osmnáct, ale co už. Ještě pod názvem Zabiják a Borci jsme vydali demo Folkpunk u labelu Červený kůň, pak se věci v mým životě zase trochu zkomplikovaly, ale místo sebedrásání jsem začal psát nový písničky. V roce 2015 jsme začali občas jezdit do studia a v červenci 2020 jsem tam začal jezdit často. Seznamte se: Radiopop.

Radiopop

Co hrajeme? Na škatulky si moc nepotrpím, ale kdybych to musel zařadit, rád používám termín rádiový pop pro neretardované, který někdo použil v recenzi našeho koncertu. Když jsem si to přečetl, došlo mi, že máme název desky. A taky že přesně tohle chci vlastně celej život hrát, ale nedokázal jsem si to nikdy tak upřímně pojmenovat. Taky mi ten název konečně ospravedlnil touhu některý písničky zaranžovat tak, že by se za to nemusel stydět ani David Koller – ano, máme i symfoňák.

Pokud bych měl naši desku zhodnotit pohledem nelítostného hudebního recenzenta, řekl bych, že Kdo neskáče, není Petr Čech je fotbalová hospodská halekačka, Naděžda je neo-punková vzpomínka s honky-tonkovým piánem, Tisíc vin je radiová balada s bravurním smyčcovým partem a hostujícím hráčem na sólici, Na celej vesmír je lehká letní nezávazná píseň o prcání a Místo je šedesátková hymna o změněných stavech vědomí. Nic, co by se dnes nedalo hrát v rádiu nebo v pořadu Sama doma.

Brzy přijdou na řadu ochutnávky, takže sledujte tyhle stránky a náš Facebook. Když nás podpoříte, přijde toho mnohem víc.

P.S.
Pro fanoušky knížky Sebedrás: na kapelním fb jsem začal znovu blogovat.

Aktuality

11.6.2021 Klip Kdo neskáče, není Petr Čech je venku!

Tři dny po zahájení kampaně máme vybranou skoro čtvrtku cílové částky. Děkujeme moc všem dosavadním přispěvatelům! Díky tomu, že jste nám přispěli, dostáváte tenhle mail, takže máte možnost jako úplně první na světě vidět náš videoklip. Pokud se vám bude líbit, budeme nadšený, když o někem řeknete…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 0 Podporuju Radiopop

  Nechceš cédo, protože plasty, nechceš mp3, protože je neposloucháš, nechceš na koncert, protože nejsi v ČR, chceš Radiopop podpořit. Dík. Dám ti stickerku, až tě potkám.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 3,87 €
  (99 Kč)
 • 7 Digitální Radiopop

  Digitální nahrávka Radiopopu, což je deset písniček v celkovým čase asi sedmatřiceti minut, tedy na první poslech velmi neekologická nahrávka, protože na CD se vejde skoro dvakrát tolik. Chválíme rozhodnutí nezatěžovat přírodu plastama, takže ti mp3 nebo wavy pošleme už pár dní před oficiálním vydáním. Pochopitelně včetně parádního bookletu v pdf.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 8,25 €
  (211 Kč)
 • 29 z 50 Živej Radiopop

  Lístek na křest desky Radiopop, který proběhne v Praze na jaře 2022.

  Chtěli bychom celou desku posunout ještě dál, zahrát všechny ty kytary, basy, bicí, sbory, píšťaly, klavíry, dechy, klávesy, smyčce a perkuse naživo. Jako už teď je jasný, že se nám to nepovede, protože do klubu, ve kterým bychom chtěli křest udělat, se nevejde symfoňák. Ale chceme tam dostat co nejvíc hostů z desky.

  A tady je to nejvíc na vás, co si budeme povídat: deska se dá udělat i bez lidí, ale koncert určitě ne.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 10,40 €
  (266 Kč)
 • 96 z 100 Plastovej Radiopop

  Blyštivý cédo s deseti písničkama:

  Zabiják a princezna
  Kdo neskáče, není Petr Čech
  Milena
  Naděžda
  Jáva
  Sebedrás
  Na celej vesmír
  Tisíc vin
  Zavřeno, inventura
  Místo

  Parádní booklet od Boguese samozřejmě součástí, nálepka jako bonus. Předání po Praze možné osobně, jinak je poštovný na nás.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 12,40 €
  (317 Kč)
 • 16 z 20 Živej Radiopop pro dva

  Dva lístky na křest, podrobnosti u odměny Živej Radiopop.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 20,02 €
  (512 Kč)
 • 87 z 100 Vinylovej Radiopop

  Vinyl bude krásnej, kulatej a černej, protože takový máme nejraději. Bude se točit velmi pravidelně a hrát velmi analogově. A obal vinylu je velkej, takže v něm budou kromě desky schovaný i nějaký vychytávky. Předání po Praze možné osobně, jinak je poštovný na nás.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 21,71 €
  (555 Kč)
 • 1 z 10 Miluju Radiopop - CD

  Empétři v předstihu, podepsaný cé dé, dva lístky na křest a mocný poděkování v bookletu.

  Předání po Praze možné osobně, jinak je poštovný na nás.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 78,26 €
  (2 001 Kč)
 • 9 z 10 Miluju Radiopop - LP

  Empétři v předstihu, podepsaný el pé, dva lístky na křest a mocný poděkování v bookletu.

  Předání po Praze možné osobně, jinak je poštovný na nás.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 86,90 €
  (2 222 Kč)
 • Vypredané!! Miluju Comeback

  Dva z kapely jsme psali scénáře pro sitcom Comeback. Pozveme vás k sobě domů a pustíme vám čtyři díly tohohle seriálu, který doplníme perličkami z psaní, natáčení a života okolo tohohle seriálu. Možná přijde i... no Dejdar bohužel ne, s tím se skoro neznáme, ale můžeme zkusit překecat Baldýnskýho a Babčákovou.

  Pivo a čipsy jsou na nás.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 217,25 €
  (5 555 Kč)
 • 3 z 3 Chci Sebedrás sólo

  Přijedu kamkoliv po ČR s kytarou a hodinu a půl vám budu hrát písničky z Radiopopu i nějaký jiný na aparát, kterej připravíte, ale klidně i unplugged. Případně vám můžu přečíst nějaký svoje texty, vydaný či nevydaný. Nebo vám můžu vyprávět sprostý vtipy. Jako jasně, nejradši asi hraju písničky, ale jsem svolnej k lecčemu.

  Cesťák v ceně, pivo a čipsy jsou na vás.

  Vhodnější spíše pro komorní setkání do dvaceti lidí. Ale pokud budete potřebovat zazpívat hymnu před Super Bowlem, taky se to dá.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 274,03 €
  (7 007 Kč)
 • 1 z 1 Knížka Sebedrás

  V obrázcích je fotka, jak dostávám signální výtisk svojí novely Sebedrás. Ten jsem si vzal, projel se mnou všechny autorský čtení, až je z toho malinko pochroumanej.

  Ta cena, za kterou ho nabízim, je samozřejmě blbost. Ale třeba někdo máte opravdu rádi Radiopop.

  Osobní doručení. Káva, hovor, písnička na přání.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 434,53 €
  (11 111 Kč)
 • 3 z 3 Chci Sebedrás komplet

  Přijedeme k vám kamkoliv v ČR, přivezeme si nástroje a komba, vy k nim postavíte mikrofony, nějak si nás ozvučíte - je to hlavně na vás, my už jsme vymetli extra špatný akce. No, a za to dostanete sedmdesátiminutovej nával Radiopopu, jakej jste ještě nezažili.

  Cesťák v ceně, pivo a čipsy jsou na vás, přídavek zdarma.

  Zvládneme zahrát i pro dva ke slavnostní večeři, pokud dostaneme kousnout, ale preferujeme větší sešlosti, svatby, večírky, náborová školení nových prodejců v multilevel projektech. Stage diving povolen.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 587,21 €
  (15 015 Kč)
 • 1 z 1 Sponzoruju Radiopop

  Oficiální sponzor desky.

  Tvoje jméno nebo logo bude uvedeno na zadní straně obalu jako hlavní partner Radiopopu. Poděkování v bookletu i na křtu. Na případném dalším plnění je možné se domluvit před pořízením odměny (napište na kapela@sebedras.cz).

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 1 303,60 €
  (33 333 Kč)