Z kopřiv na Dakar

Koupili jsme vrak. Samuraje. Suzuki Samurai. Pokud nám pomůžete, dostaneme ho na Dakar. A vy pojede s námi. Závodnice Ollie Roučková už slavný závod dvakrát dokončila jako první češka, na čtyřkolce a v bugině. Teď potřebuje vaši pomoc s další výzvou!

Sledujte náš příběh dál:

6.7.2021

Děkuji, že jste byli součástí naší neuvěřitelné cesty! Náš příběh můžeš sledovat dál na těchto odkazech: 

𝐊𝐚𝐦𝐩𝐚ň 𝐣𝐞 𝐮 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞 - 𝐳í𝐭𝐫𝐚 𝐤𝐨𝐧čí𝐦𝐞:

6.7.2021

Kampaň je skoro u konce - už jen jeden den a my budeme moct ještě chvíli bilancovat 🤩 Díky vám přispěvatelům, můžeme dále realizovat našeho VRAKOUŠE a společně posuneme zas laťku písečného dobrodružství o něco výše 🙏 🙏 🙏
Děkujeme [̲̅s][̲̅t][̲̅o][̲̅v][̲̅c][̲̅e] přispěvatelů v kampani a vůbec všem členům a přátelům Z kopřiv na Dakar, kteří Nás držíte nad vodou! Vážím si toho 😉

Motor si řekl s převodovkou ANO:

5.7.2021

Zajímá tě, jak pokročila stavba našeho Samíka? Přišly nám nové díly, kterými naší ojedinělou stavbu posuneme zase o kousek blíž k finální podobě...  

Prodloužený víkend je pro nás pracovním maratonem, kdy jsme sesadil motor/převodovku/kardany a spoustu dalších drobností do rámu. Kluci na dílně už dokonce ladí i drobnosti, jako držáky na všelijaké nářadí, které si sebou na Dakar Rally povezeme. Ani kastle nezůstává pozadu, ta je vybroušená, dovařená, vytmelená a ze spoda nastříkaná tlumexem. Právě na kastli bylo nejvíc práce, koroze a rez byla všude přítomná…. 
Chtěl byste vědět, co bude následovat?

V nejbližších dnech sesadíme kastli na rám, a začneme se věnovat vnitřní části - elektrika, usazení sedaček, přídavná nádrž, palubní deska s přístroji, uchycení pásů…. Za dva dny naše akce tady na HitHitu končí, dál nás můžeš sledovat na mých sociálních sítích Facebook/Instagram - Ollie Roučková. 

 
Moc bych vám všem chtěla poděkovat, že jste součástí našeho projektu  Z kopřiv na Dakar

O víkendu bude svatba 😍

2.7.2021

Podvozek je na místě, je na čase sesadit motor s převodovku 🙏 Kromě agregátu už taky připojíme kardany a nahodíme snad i kastli...
👉 Prý se tomu v automobilkách říká svatba... Pojďme to společně oslavit... Celé dění můžeš sledovat na mém INSTAGRAMU - Ollie Roučková v 🄸🄶 🅂🅃🄾🅁🄸🄴🅂 🎥 Začínáme v 9.00. 😉

Co jíme na dílně nejčastěji?

1.7.2021

Když mákáš na dílně celý den, oběd i večeře je samozřejmostí. Ale nebudu si tu vymýšlet, že po návratu domů stojím v kuchyni a vyvařuju do rána. Na to prostě není čas ani energie. Čas, energii mi šetří právě BISTROVKY. Kluci si vyberou hotovky dopředu na týden, jedno kliknutí a jídlo máme doma! 

 • Bistrovky jako od maminky: 

Každý den připravují ta nejlepší hotová jídla, která si můžeš objednat domu. Jídla připravují s láskou a takovou péčí, jako by vařili doma pro rodinu.

Samuraiský Rodokmen

29.6.2021

Samík dostal závodní rodokmen. 

Pojďme Samíka dostat na startovní rampu.... Ale pěkně po pořádku, ještě před tím mě čeká mimo jiné i sportovní technická u Autoklubu České republiky

Novinky v kategorii Classic:

28.6.2021

To date, we have already recorded  a mind-blowing 130 plus pre-registrations. Keen to offer a balanced and friendly rally, we decided to move the registration deadline forward  to July 15th.
 
I wish you a great summer and good luck with your preparation. See you at the start line on January 2nd!

David Castera

Brutální administrativa - přihláška:

28.6.2021

Zatím co naši mechanici brousí kastli, já po večerech do vyplňuji přihlášku na Dakar. Máme zaplacenou první část startovného (8 000 Euro), ale k tomu aby byla přihláška kompletní se musím proklikat brutální administrativou. 

 • Motor: kolik válců, jak jsou uloženy
 • Sedačky: jaké FIA sedačky, jak jsou uloženy, držáky sedaček jsou železné/hliníkové
 • Nádrž: Kolika litrovou, název, fotografie
 • Celek auta: foto dokumentace....... 

Vše vyplňuji svědomitě, tak aby jsem na administrativních přejímkách měla co nejméně změn:  Auta i motocykly musí splňovat všechny předpisy FIA a prohlíží je hned několik komisařů. Administrativní přejímky se týkají takových věcí, jako jsou doklady, závodní licence, zdravotní karty, technické a sportovní průkazy… Prostě vše co tě napadne. Je to maraton na víc než tři hodiny.

Spojovací materiál

24.6.2021

Spojovací materiál je komoditou s ohromným množstvím položek a jejich rozměrových variant, přes závitové tyče, šrouby, matice.... Naše výzva postavit závodní auto z "absolutního VRAKU", které jsem vytáhla z "vrakoviště", kde autem prorůstaly kopřivy začíná dostávat tvář. A s tím je spojený i spojovací materiál, který kompletně vyměňujeme. 

Se spojovacím materiálem a plechy nám pomohla firma Chropyňská strojírna. Chropyňská strojírna je významným dodavatelem svařovacích, montážních a dopravních linek určených především pro automobilový průmysl ve střední a východní Evropě.

Pevně věřím, že i s vaší pomocí postavíme závodní auto a z "vrakoviště" se společně dostaneme na startovní rampu nejnáročnější rallye planety – Dakar. 
Děkuji za to, že nám věříte!

Motor už je zpátky

23.6.2021

Repase je za námi, jak motoru tak převodovky. Pod kapotou bude tlouct benzínové srdce o objemu 1,3 l. 

Výroba pancéřových brzdových hadiček

23.6.2021

Přináším si do obchodu velmi omšelé a léty oprejskané brzdové hadičky. Během chvilky si v jedné ruce odnáším krabičku s očkama, rychlospojkama… a ve druhé ruce mám pancéřovou hadičku v metráži spolu s návodem jak to zkompletovat.



Prý - “to zvládnete, je to lehké jako když poskládáte skříňku z Ikei”.
 

Tak tohle mě rozesmálo, asi každý máme podobný zážitek jak se zdánlivě jednoduchá skládačka stane několika denní nočním hororem.

HitHit - EROR - placení prostřednictvím karet:

22.6.2021

🚫aktuálně není možné na portálu HitHit využívat platbu prostřednictvím platebních karet. Přispěvatelé tak k nákupu odměn mohou využít pouze bankovní převod ⛔️
Jedná se o dočasnou změnu, která se týká všech crowdfundingových serverů v České republice, které využívají platební bránu ComGate Payments, a. s. Omezena je také možnost Apple Pay.
"Jsme v tom s vámi, situaci intenzivně řešíme" - HitHit
🙏 Držte nám palce, ať i s touto patálií dokončíme projekt 🙏 a můžeme všem přispěvovatelům rozeslat odměny 😍 Už jen 8 dní 🤞

Zatímco kluci makaj na dílně, Ivo Kaštan zhodnotil Samíka na Dakaru:

21.6.2021

Na Dakaru Suzuki Samurai žádnou díru do světa nikdy neudělal, protože velká Toyota, Patrol nebo Defík jsou lepší, rychlejší a  silnější. Ale off-roadový fenomén to je.

Jednoduchá japonská věc na listových perech, kam přidáte tlumiče na kolech do páru a  velkou nádrž… Rám – klec pro posádku se dělá snadno, protože kabina je rozebíratelná.

Nepotřebujete nic, jen to celé pečlivě a poctivě poskládat. Samík je lehoučký, takže po dírách plave a v dunách funguje taky.

Zkrátka, tahle nová kategorie klasiků je opravdová, stejně jako tohle auto je opravdový off-road. Máte sen, pořídíte cosi za pár kaček, potom spousta práce, ale sen o  Dakaru je váš. Protože dát do toho miliony, nechat si to připravit na klíč a hrát si na hvězdu, o tom kořeny závodů do Dakaru nebyly. 

Ivo kaštan pro časopis Moto Route

Navigátor - Robert:

17.6.2021

Moc se o nich nemluví, přesto mají na výkonu posádky výrazný podíl. Navigátoři! 

Dopředu se moc nedívají. Mají oči zapíchnuté do bloku s údaji o trati, kterou projíždějí. Současně musí mít přehled, kde se nacházejí, aby mohli dát řidiči dobrou informaci, kam má mířit a co ho čeká. Navigátorova chyba může mít fatální následky. Dobrý navigátor však představuje pro posádku poklad.

Posádku "VRAKOUŠE" tvoří dvojnásobná účastnice Rallye Dakar a navigátor Robert. Toho si Ollie doslova vykopala z bahna na Albánia Rallye. Aby mohla projet a dokončit soutěž, musela si udělat volnou cestu. To znamenalo vyhrabat z bahna jeho uvízlou motorku. Od té doby se s Robertem zná, slovo dalo slovo a budou spolu tvořit posádku nejen na Rallye Dakar, ale také při testování a přípravných závodech.

 • Jméno - Robert
 • Pozice - Navigátor
 • Dakar - první 
 • Rally Albania - 3x
 • Hobby - rally, motorky, kolo, traily, běh.... 

Stojím před otázkou, co s tlumiči?

17.6.2021

Aktuálně s  „tlumičáři“ z PROTLUM stojíme před otázkou, jak se udělají tlumiče. Jestli je zdvojíme, nebo uděláme delší? Podvozek je alfou a omegou auta a je třeba, aby stoprocentně fungoval. 

U našeho Samíka máme klasickou, lety osvědčenou konstrukci – žebřinový rám a  tuhé nápravy na listových perech. Listová péra mi před pár dny přišly z listárny nové. Teď už to jen všechno poskládat tak aby vše spolu klapalo jak má. Co tedy s tlumiči - zdvojit, nebo delší? 

Fotky jsou ilustrační. 

Bude 100 litrová nádrž stačit?

16.6.2021

Jak je to s tankováním? Když jsem jela svůj první Dakar na 4kolce, měli jsme tankovací zóny během každé etapy.  Na jedno tankování jsem musela ujet až 300 kilometrů. Takže jsem k sériové nádrži musela mít i přídavné. Ty jsem měla umístěné na nášlapech (místo kde stojím nohama ve stupačkách). 



Osobní auta a kamiony mají tak velké nádrže, že v pohodě vydrží celou závodní etapu. Ale jak je to v kategorii Classic, to musíme ještě nastudovat...



Vždy spolupracuji s nejlepšími, a tak slovo dalo slovo a včera jsem seděla na kávě u Ivo Kaštana. Který je nejen že Dakarská legenda, alespoň pro mě. Ale hlavně má se Suzuki Samurai velké zkušenosti, navíc s maličkým litrovým Samíkem se zapsal do Dakarské stopy už v roce 2002. Rok na to stál na startu se Samíkem zase, ale pozor, tentokrát s funglovku. Dlouhou verzi „long“, vyrobenou ve Španělsku a  s  motorem Renault 1,9 D. Snad sem si to zapamatovala dobře, a Ivo se Samíkama jel Dakar jako novinář. 


Ivo nám nabídl pomocnou ruku, a už několik měsíců spolu konzultujeme co a jak. Ale proč tu píši celý tento příběh, Ivo nám do našeho ŠROŤÁKA dal 100 litrovou nádrž. Která by měla bezpochyby pokrýt etapy, tak aby jsme si mohli i po bloudit. Moc děkuji za nádrž, ale hlavně za spolupráci a cenné rady. 

 • Ivo Kaštan:

motocyklový závodník, držitel světového rekordu, konstruktér. Kouzlo dálkových rallye objevil po 15 letech závodění v motokrosu, enduru, kartingu, Formule 1600, při Master rallye Paris-Peking 95. Od prvního startu na Dakaru 96 je nejznámějším českým motocyklovým jezdcem cross-country rallye. Průkopník české motocyklové účasti na rallye Dakar. Kompletní info ZDE.
 

Rám máme, ale co teď?

15.6.2021

Taky se ti zdá, že máme po vy rámování v autě míň místa? Jedna věc, je že se dovnitř poleze hodně špatně, ale druhá věc je jak my vůbec přiděláme sedačky? 

Co uchycení pásů, nebo pedály a taky jak osadíme palubku? Tak tohle všechno budeme řešit v nejbližších dnech. 

Zatím vím na 100% jenom to, že do auta budeme muset oba dva zhubnout :) 

Máme vyrámováno!!!

14.6.2021

Víkend byl ve znamení v poklusu. V neděli jsem si odběhla překážkové závody OCR Liga:

OCR Liga 1 místo v Kategorii, celkově 2 z 54 bab ...Velká pokora před všema závodníkama, Liga ukazuje svou náročnost Co závod to jiné pojetí, jiné překážky a mě se ta rozmanitost líbí A co na tom, že nejsem plnokrevná překážkářka dostat v cíli Milku je motivace, děkuju blond komandu to vědět tak i přidám... 



Hned po závodě: domu, vykoupat, převléct, skočit do auta k Robertovi a jeli jsme k ČESKÝM BUDĚJOVICÍM. Kde na nás čekala vy rámovaná kasle. Přesně 14 dní trvalo než kluci klec vyrobili! 

Taky se ti zdá, že máme díky rámu uvnitř auta málo místo? 

Foto galerie - možná jedeme pro rám:

11.6.2021

Včera večer mi kluci potvrdili, že by teoreticky mohl být náš ochranný rám hotový už tuto sobotu. Taky se ti zdá, že těch 14 dní uteklo jako voda? 

Ještě dnes večer si máme do potvrdit, zda li pojedu pro rám o víkendu nebo v týdnu. Než se dozvím o tom jestli budu mít rám nebo ne, pojď se podívat na foto galerku starších i nových fotografií: 

https://rouckova.cz/2021/06/10/fotogalerie-aktualita-20/

Důležitá data:

10.6.2021

 • 17. května 2021 - zahájení přihlášek
 • Konec října 2021 - ukončení přihlášek
 • Druhý týden v prosinci 2021 - nalodění techniky v Marseil
 • 26. - 28. 2021 prosince - vyzvednutí techniky v Džidě
 • 31. prosince 2021 - přejímky v Háilu
 • 1. ledna 2022 - prolog
 • 2. ledna 2022 - start první etapy
 • 8. ledna 2022 - den odpočinku v Rijádu
 • 14. ledna 2022 - závěrenčná rampa, cíl v Džiddě

Doplnila jsem odměny - Síťovka s gravírováním

9.6.2021

Famózně objemná a nekonečně natahovací, taková je pružná síťovka. Vychytaná široká ucha jsou zárukou pohodlí při nošení. Jako nákupní taška se osvědčila na jedničku s hvězdičkou. Vezmi ji s sebou na rodinné nákupy, na trh nebo do dílny.  



Retro model s vygravírovaným nápisem Ollie je speciálně navržený, aby se rozpínal do všech stran. Plně naložená síťovka tak udělá kompaktní kouli místo aby se vám vyvěsila až ke kotníkům.... Tuhle síťkovku budeš mít jenom ty! 


 

Doprovodná technika musí projít refreší - Sršeň

8.6.2021

Transport, to je oříšek. Zatímco závodníci se na Rallye Dakar vydávají letecky. Závodní speciály a doprovodná technika  se naloďují na trajekt druhý týden v prosinci 2021 v Marseil. 

Protože ještě čekáme na kastli s rámem, máme trochu času, a tak dnes Samík půjde stranou. Pustíme se do generálky našeho doprovodného vozu. 

 • Sršeň
 • 3 litr
 • Fiat Ducato

Který potřebuje taky trochu té péče. Přece jen je to auto z druhé ruky, a  s námi jezdí už 3 rokem po celé Evropě. A tak aby sme na Dakar byli připravení na maximum, i Sršeň projde generálkou: kompletní spojka, brzdy, klouby, čepy řízení, olej.... 



Tohle už nebude levná sranda, naštěstí opět zafungoval HitHit, a s náhradníma dílama na kompletní generálku nám pomáhá firma https://www.autorozvody.cz/cs

Děkuji! 

Půjdeme do laku:

7.6.2021

Zatím co nám kluci připravují homologovanou klec, my makáme dál na sebemenších detailech. Náš šroťák z kopřiv potřebuje i třeba obnovit zašlý lesk. No nebudeme si nic nalhávat, té sériové modré barvy tam moc nezůstalo. Dnes jsem byla nafasovat vše co je potřeba na přípravu před lakováním a na samotné stříkání auta. 

Opět zafungovala kampaň HitHit, a s barvou a tím vším okolo nám pomohla firma  www.km-lak.cz, která nás za zásobila vším na detailní ošetření a korekci laku. Tímto bych chtěla moc poděkovat za tento vstřícný krok! 

Zajímá tě, jakou barevnou kombinaci zvolíme? Tady tě ještě chvilku budu napínat. Jak mi říkal tatínek - "všechno má svůj čas".

Repase přední nápravy:

4.6.2021

Na Dakaru nemůžete čekat, až se něco pokazí. Dakar už dávno není takový jako dřív. Dál se jedou obrovské porce kilometrů, dál se jede neznámým terénem, ale v celém startovním poli najdete jen pár dobrodruhů, kteří by si na technice pracovali sami. To platí v depu (jasně vy-jímkou je kategorie Malle Moto), ale na trati si musí každý umět poradit.
 • A tak mi kluci připravili kurz - Slož si svého Samíka :) :) :)
Včera sem byla po škole, protože sem si myslela, že školení repas nápravy můžu vidět z rychlíku. A ono ejhle, najednou sem stála v montérkách a učila se jak rozebrat nápravu. Tak abych byla schopná vyndat poloosu. 
Vyndat ložiska, manžety, unašeče, brzdový třmen a poslední je poloosa.... Ale už znám fígl jak to udělat v poušti..... Kluci přimhouří oko, píši to po holčičím:) 

Přátelé, děkujeme hrozně moc!❤️ Neuvěřitelné! Máme nasbíranou polovinu.

3.6.2021

Jedeme dál, stále zbývá spousta skvělých odměn. Podpořte nás a buďte součástí naší písečné cesty ❤Každá koruna půjde do našeho Samíka. Zatím z této finanční částky máme na podvozek. Ještě musíme poskládat motor, nechat vyrobit benzínovou nádrž, ale také zakoupit homologované sedačky, homologovaný rám, plus spoustu dalších drobností.....
👇 👇 👇
Doplnila jsem nové ODMĚNY:
 • Hrneček na kafčo s naší roboticí, podpisem a logem 301 domu, do dílny a nebo karavanu. Tam všude se náš limitovaný hrneček bude vyjímat ... 🤘
 • Silikónový náramek
 • Kniha Peklo na zemi

Příští týden mám pro tebe další nové ceny. Ale na ty si budeš muset ještě pár dní počkat. Prozradím jen, že se bude jednat o speciální jedinečnou edici ČESKÉ SÍŤOVKY propojené se Samuraiem a Dakarem.

Rám, tak už je opískovaný a natíráme:

2.6.2021

Náš Samík v sobě snoubí klasický přístup ke konstrukci terénního auta s žebřinovým rámem a pohonem 4x4. Před pár dny jsem dovezla rám z opískování. Rám jsme zkontrolovali, odmastili, natřeli kvalitní základovkou.
 Vrchní barvu jsme zvolili dvousložkovou, odolnou vůči odření. 

Návrh karikatury:

1.6.2021

Nakreslit karikaturu není jen tak. Jde o to, že při zvýraznění charakteristických rysů postavy musí být zachována podoba. V tomto směru je vlastně portrét snazší, než karikatura. S tímhle jsme se poprali pěkně po svém v roce 2018 kdy jsem s Netíkem pro můj první Dakar vytvořili karikaturku/talisman robotice. Můj pokyn byl jasný - poskládej mě podobně jako VR46....

 • Krok po kroku jak vznikla Samurajská robotice: 
Jestli se vám naše robotice líbí, na Facebooku v sekci rámečky najdete naší robotici - Samík na Dakar. Klikni na rámeček a ukaž komu fandíš:) 
Naší robotici můžeš mít kdekoli - na autě, na lednici nebo na sešitě, v odměnách si můžeš zakoupit samolepku. Ty už máme doma a musím říct, že jsou hodně cool!!!!! 

Rám/klec:

31.5.2021

Naše výzva postavit z vraku závodní speciál, který bude splňovat přísná pravidla Dakaru podle dobové specifikace. Pokračuje.  Samuraje osadíme nejnovějšími bezpečnostními prvky tak, aby naše posádka byla maximálně v bezpečí. Úpravy zahrnují mimo jiné přídavnou palivovou nádrž, ochranný rám, hasicí systém, homologované závodní sedačky, šestibodové pásy. 

Byl to maraton, měli jsme do soboty udělat větší část práce, tak aby kluci mohli navařit rám. Máme tu nejhorší část vyvařenou a nabodovanou, teď je na řadě rám, který necháváme vyrobit  u výrobce schváleného Autoklubem České republiky. Děkuji všem za podporu a pomoc, zmíňka na sociálních sítích o tom, že nestíháme vyvolala velkou vlnu pomoci. Děkuji!!!!! 

 • Klec se bude vyrábět 2 - 3 týdny
 • Hlavní trubky ,45 mm, vedlejší 40 mm ( dle specifik minulého roku) 
 • Mezi tím si zažádám o papíry k homologaci
 • Čeká nás sportovní technická u klubové testační komise s oprávněním u Autoklubu ČR 

NEJHORŠÍ JE OPRAVA KAROSÉRIE

28.5.2021

NEJHORŠÍ JE OPRAVA KAROSÉRIE :(
 

S každým jednotlivým dílem si v ROUDNICI musíme doslova pohrát. Čas strávený prací na renovaci se počítá na dlouhé stovky hodin. Nejsložitější je podle mého pohledu zatím oprava plechových dílů karosérie.

Musíme poškozená, shnilá místa vyřezat, vyvařit, překytovat a nakonec i udělat celý lak..... - Hlavní mechnik už Samíka doslova nenávidí. Ono se neni čemu divit, když celý den kouká do svářečky.

Zítra musíme kastli odvézt na vyrámování.A jak tak teď u toho sedíme, bojím se že to nestihneme:( Jestli jsme to stihli se dozvíš v pondělí. Teď do ruky beru řezačku na plech a jdu klům pomoct. 

Držte nám palce! 

Náš první živák aneb jaký je progress na autě?!

27.5.2021

"Další skvělá kára míří do Dakarské kategorie Classic. Tentokrát je to Suzuki Samuraj nejznámější české závodnice Olgy Roučkové. Proč Suzuki? Co stroj všechno čeká? Povídání LIVE na našem webu a YouTube."  - https://www.czechoffroadzine.cz/Article/20210525-Dakar-LIVE-na-Czech-Offroad-Zine-Ollie-a-jeji-Samuraj/

Pokud jsi naše vysílání nestihl, nezoufeje, video si můžeš pustit zpětně. 

Video naleznete ZDE: 

https://www.youtube.com/watch?v=b1AMtrzB8bE&t=393s

Repase náprav:

26.5.2021

Proč jen je na ta k malém autě tolik práce? 

Velké poděkování patří firmě https://www.offroading.cz/,  která nám díky naší HitHit kampani vyšla vstříc a do první fáze nás bez řečí zazásobili náhradními díly!!!!! Je vidět, že Samurai neni srdcovka jen pro nás. Děkujeme!!!!!! 

Fotograf - představení dalšího člena týmu:

25.5.2021

Seznam se s naším fotografem Petrem Šedivým, který pro tebe připravuje všechny ty brutálně živé fotografie našeho šroťáka:
Fotografování se stalo mým koníčkem už před mnoha lety a mým snem bylo vždy se této profesi věnovat na 100%. Cesta byla dlouhá, ale v  roce 2017 jsem se odhodlal svou původní profesi kuchaře pověsit na hřebíček a můj sen se stal realitou. Stal se ze mě fotograf a novinář na plný úvazek.

Má láska tíhne ke sportovní a akční fotografii. Nicméně se věnuji různorodému typu focení. 

Má profese tedy znamená do svého portfolia zahrnout i svatební či portrétní fotografie. Mezi další fotografie, které patří mezi ty akčnější je focení OCR závodů, kde adrenalin musí sršet. Nedílnou součástí je dlouhodobá spolupráce s Dostihovým spolkem Pardubice a Východočeským divadlem Pardubice. V neposlední řadě jsem pyšný též na roli „still“ fotografa. Mezi mé poslední top projekty, které jsou nyní v počátcích, je focení motorsportu. Stal jsem se součástí závodního týmu Olgy Roučkouvé, která se věnuje rallye a jako první žena z České republiky protnula cíl nejnáročnější a nejslavnější Rallye planety – DAKAR.

V současné době spolupracuji s FOMEI. Ať je fotokoutek či spolupráce týkající se tisku. FOMEI a tiskárny DNP se staly nedílnou součástí fotokoutku, který provozujeme s kolegou.

A čím se řídím? Fotografie by Vám měla vždy zobrazit jedinečný příběh, který má svou duši. Každou svou fotografii se snažím vytvořit něco nového, neotřelého a zachytit daný moment s celkovou energií a akčností. 

Lisťáky

24.5.2021

Víkend je za námi a máme tu novej tejden, plnej práce a zase jenom práce na našem Samíkovi. 

Zatímco řada dnes samozřejmých technologií se do automobilů dostala postupně, náš Samík je prostě vrakouš starouš jak se patří a tak sedí na lisťácích.

Po těch letech jsou listy unavenější. No a já chci jet na Dakar jako v „kočáře“ . Takže lisťáky odvážím na naměření a výrobu. Zesílíme!

Výrobu listů necháme udělat u firmy – https://www.malina-vrse.cz/

Co s hardtopem?

21.5.2021

Většina uživatelů vozů kategorie terénní pick-up po čase zjistí, že použití vozu s otevřenou korbou znemožňuje bezpečné uložení nákladu. Náklad je vystavený nenechavcům, povětrnostním vlivům, v kabině zabírá místo a vytváří nepořádek. I pro nás je hardtop nezbytnou součástí vozu. 

I tady mě čeká dlouhá cesta - nekonečné broušení a povrchové úpravy. Pro odlehčení vytaháme všechna okna, a namísto nich namontujeme lehčí materiál. 

Moc vám všem děkuji za podporu našeho projektu. Na víkend se zavřeme na dílně,  s další žhavou aktualitou přijdeme v pondělí. A že se máš na co těšit, Samík začíná dostávat podobu. 

Repase motoru

20.5.2021

Rám je v pískovně, dnes odvážím motor. Motor, podvozek, brzdy, interiér a samozřejmě i zbytek doplňků za ty roky dostaly pořádně zabrat… I motor si tedy zaslouží maximální péči.

Výsledkem bude motor po kompletní generálce: šály, ložiska, ventily, hlava, olejové čerpadlo, termostat, kroužky, zapalování, kabely a td.....

ÚPRAVA POVRCHU pískováním:

19.5.2021

Samík je rozeberanej do posledního šroubku. Všechny díly a součástky jsou roztříděné do několika skupin, na vyřazené k výměně za nový díl, k renovaci, k částečné opravě. Všechny díly a součástky jsou uloženy a postupně se připravují k pozdějšímu skládání. 

Odstrojený skelet vozidla bude čekat na vyvaření, nás dnes ale zajímá rám.  Ten odvážím k opískování. S tím nám pomůže firma - Vzduchotechnik Chrastava.
Firma zaobírající se vzduchotechnikou nám vyšla vstříc a o náš rám se postarají s nadzvukovou rychlostí. Bohužel času neni nazbyt. Děkujeme!!!!! 
Už se těším až budeme mít rám opískovaný, čeká nás na něm ještě hodně práce. 

Hlavní mecháňa - Jirka:

18.5.2021

Rally Dakar je považována za nejtěžší vytrvalostní závod " světa". Je vypsaný pro motorky, auta, SidexSide, čtyřkolky a kamiony a z dobrodružství se stal velkolepý podnik, kterého se účastní amatéři i profesionální tovární týmy! Všechny účastníky spojuje touha po dobrodružství, ale taky třeba to vědomí, že se závody vyhrávají v dílně.... 
A to my dost dobře víme. Náš hlavní mechanik je Jirka alias Caracol. ( Čti šnek, Jirka je totiž vášnivej OCR závodník a patří k týmu Šnek race. Přezdívku CARACOL Jirka dostal v Portugalsku na Mistrovství Světa Fim Baja, kde jsme spolu vybojovali celkové 3. místo pro rok 2020 v kategorii Quad )
Když jsem přišla s nápadem jet kategorii Classic, první dojem na našeho vrakouše už znáte z příběhu. Ale když už jsem stála s vrakoušem na prahu dílny, dá se říct že se do Samíka " zamiloval", a přestavba tak mohla začít. 
Samíka máme na puzzle, co bude dál? To se dozvíš v dalších aktualitách :) 

Takhle to všechno začalo

16.4.2021

Tak už si ho vezeme. 

Každý den tady v aktualitách, a i na našem Instagramu Ollie Roučková najdeš aktuální aktuality našeho "SAMÍKA". Můžete se těšit na příběh plný emocí, dřiny a potu.

Je to příběh i o vás!!!!! 

4 450 €
vybrané z 4 041 €

110%

110% splnené

103 ľudí prispelo

Komunita, Šport

Všetko alebo nič. Projekt skončil 8.7.2021 v 06:00.

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 10
  Dobropocitová odměna

  Jestli nás chceš podpořit jen tak, je tu právě tato dobropocitová odměna.  

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  4,04 €
  (100 Kč)
 • zostáva 74 z 80
  Náramky pro štěstí

  Pomáhají nám všichni naši příbuzní, kamarádi, známí… i moje maminka. 

  Právě ona s láskou vyrábí náramky, co nosí štěstí. Víme to, protože na Dakaru štěstí rozhodně přinesli. Nákupem náramků si pocit štěstí při rozbalování užiješ také. 


  Cena zahrnuje poštovné.

  Jak náramky vypadají najdeš v galerii.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  8,08 €
  (200 Kč)
 • predané 22
  Samolepka

  Dej okolí vědět, komu fandíš na Dakaru a lípni si naší robotici kam se ti zlíbí.

  Jedná se o samolepku robotice, která Ollie v různých modifikacích doprovází všude.

  Samolepka o velikosti 10 cm. Naše robotice neni žádná bábovka! Nalepte si ji na auto, nebo motorku a ona vydrží každý déšť, brod i dotěrnou větev v lese.

  Cena zahrnuje poštovné.

  Jak samolepka vypadá najdeš v galerii.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  10,10 €
  (250 Kč)
 • predané 6
  Duchem na Dakaru - podpisová kartička

  Chceš vidět Ollie a Samuraje soupeřit s dunami nebezpečné pouště?

  Pak můžeš přispět pro dobrý pocit a radost z toho, že se pro vás závod stane osobním. Naše jméno bude ve výsledcích i díky tobě a my na to budeme v poušti myslet.

  Za odměnu ti domů pošleme podepsanou kartičku. Tuto odměnu samozřejmě můžeš v následujícím kroku libovolně navýšit a mít pocit o to lepší! 😊  

  Cena zahrnuje poštovné.

  Jak podpisovka vypadá najdeš v galerii.

  Ollie ti děkuje!

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  12,12 €
  (300 Kč)
 • predané 0
  Náhradní díl ze Samíka

  Náhradní díl ze Samíka. Jak to vlastně myslíme? Neboj se, nedáme ti celý nárazník, to by nám pošta asi pěkně poděkovala :) Ale co takhle šroubek nebo matku? Naši mechanici se s odstrojováním nemazlili. Proto taky máme hodně matek i šroubků, které ti můžeme poslat poštou.

  Že je náš Samík pěkně prorostlej sis jistě všimnul. Kousek šrotu může být i u tebe. Hodíš si jej na klíče, nebo někam do garáže. 

  Cena zahrnuje poštovné.


  Děkuji za podporu!
  Ollie

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  15,76 €
  (390 Kč)
 • zostáva 95 z 100
  Andílci pro štěstí

  Pomáhají nám všichni naši příbuzní, kamarádi, známí… i moje maminka.

  Právě ona s láskou vyrábí andělíčky, co nosí štěstí. Víme to, protože na Dakaru štěstí rozhodně přinesli. Nákupem andílků si pocit štěstí při rozbalování užiješ také. 

  Cena zahrnuje poštovné.

  Jak andílci vypadají najdeš v galerii.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: na adresu, do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  18,19 €
  (450 Kč)
 • zostáva 1 z 3
  Síťovka s nápisem - Ollie

  Famózně objemná a nekonečně natahovací, taková je pružná síťovka. Vychytaná široká ucha jsou zárukou pohodlí při nošení. Jako nákupní taška se osvědčila na jedničku s hvězdičkou. Vezmi ji s sebou na rodinné nákupy, na trh nebo do dílny.  

  Retro model s vygravírovaným nápisem Ollie je speciálně navržený, aby se rozpínal do všech stran. Plně naložená síťovka tak udělá kompaktní kouli místo aby se vám vyvěsila až ke kotníkům.... Tuhle síťkovku budeš mít jenom ty! 

  Cena zahrnuje poštovné.

  Jak síťovka vypadá najdeš v galerii.

  Děkuji za podporu!
  Ollie




   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  19,40 €
  (480 Kč)
 • zostáva 1 z 2
  Síťovka s nápisem - Samurai

  Famózně objemná a nekonečně natahovací, taková je pružná síťovka. Vychytaná široká ucha jsou zárukou pohodlí při nošení. Jako nákupní taška se osvědčila na jedničku s hvězdičkou. Vezmi ji s sebou na rodinné nákupy, na trh nebo do dílny.  

  Retro model s vygravírovaným nápisem Samurai je speciálně navržený, aby se rozpínal do všech stran. Plně naložená síťovka tak udělá kompaktní kouli místo aby se vám vyvěsila až ke kotníkům....  Tuhle síťkovku budeš mít jenom ty! 

  Cena zahrnuje poštovné.

  Jak síťovka vypadá najdeš v galerii.

  Děkuji za podporu!
  Ollie



   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  19,60 €
  (485 Kč)
 • zostáva 2 z 10
  Hrneček

  Hrneček na kafčo s roboticí, podpisem a 301. Domu do dílny nebo na zahradu, tam všude se ti můj limitovaný hrneček bude vyjímat.

  Cena zahrnuje poštovné.

  Jak hrneček vypadá, uvidíš v galerii.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,21 €
  (500 Kč)
 • zostáva 5 z 10
  Týmová trička našich mechošů - L

  Týmová trička, co s námi budou na Dakaru. Po dokončení poslední etapy naše stylová trička svlékneme z mechaniků a pošleme je k tobě domů. 

  Nemusíš se bát, vypereme je. K tričkům připojíme - číslo etapy spolu se jménem mechanika, ve které tohle tričko bylo. A kdo jej nosil.

  Velikost - L

  O jaká trička se bude jednat se dozvíš až před Dakarem na Tiskovce. Ale máš se na co těšit, naši dizajnéři se jistě vyřádí. Zaručíme, že tahle trička bude mít jen omezený počet lidí. Žádná tuctovka.


  Cena zahrnuje poštovné. 


  Děkuji za podporu!
  Ollie
   

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  31,93 €
  (790 Kč)
 • zostáva 4 z 10
  Týmová trička našich mechošů - XXXL

  Týmová trička, co s námi budou na Dakaru. Po dokončení poslední etapy naše stylová trička svlékneme z mechaniků a pošleme je k tobě domů. 

  Nemusíš se bát, vypereme je. K tričkům připojíme - číslo etapy spolu se jménem mechanika, ve které tohle tričko bylo. A kdo jej nosil.

  Velikost - XXXL

  O jaká trička se bude jednat se dozvíš až před Dakarem na Tiskovce. Ale máš se na co těšit, naši dizajnéři se jistě vyřádí. Zaručíme, že tahle trička bude mít jen omezený počet lidí. Žádná tuctovka.


  Cena zahrnuje poštovné. 


  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  31,93 €
  (790 Kč)
 • zostáva 96 z 100
  Blejskni se s medailí

  Exkluzivní fotky s Dakarskými medailemi. Přijeď si potěžkat medaili na krk.

  Vem sebou někoho, kdo tě cvakne. A když nikoho neseženeš Ollie tě vyfotí. Tuhle fotku nemá každý, buď jedinečný, svůj a měj fotku medaile, kterou ti jen tak někdo nepůjčí. Součástí jsou i drobnosti od partnerů a pokec.

  Na focení se domluvíme kdekoli v Praze.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

   

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  32,33 €
  (800 Kč)
 • zostáva 87 z 100
  Kalendář 2022

  Emoce, pot i krev od samotného vzniku Samíka "po cílovou rampu" zachycené okem fotoaparátu.

  Uvnitř exkluzivního kalendáře uvidíš i doposud nezveřejněné fotografie. Budeš první, kdo náš kalendář obdrží do svých schránek. Každý výtisk naše posádka vlastnoručně podepíše.

  Cena zahrnuje poštovné.


  Děkuji za podporu!
  Ollie

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,41 €
  (1 000 Kč)
 • zostáva 1 z 3
  Kniha - Peklo na zemi

  Pojďte se projet legendární Rallye Dakar. Rallye Dakar 2018 převrátila můj závodní život naruby. Už odmalička jsem sledovala tento nejnáročnější závod planety. Inspirovaly mě kariéry úspěšných světových závodnic, které se nebály do tohoto dobrodružství jít. 

  Tuto jedinečnou knihu ti vlastoručně podepíši, nakreslím i dovnitř karikaturku a připojím malé PŘEKVAPENÍ.

  Cena zahrnuje poštovné.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,41 €
  (1 000 Kč)
 • predané 0
  Dakarský písek u tebe doma

  O tom, že Ollie křtila svou první dakarskou knihu pravým nefalšovaným pískem, jistě víte.

  Ale co když ti náš tým přiveze kus Dakaru přímo domů? Písek ti naše posádka nabere při zapadnutí. A ty budeš u toho, nabírání písku zdokumentujeme a pustíme na sociálních sítích online. 

  Písek ti po dokončení Dakaru a připlutí techniky zašleme domu prostřednictvím pošty. 

  Cena zahrnuje poštovné.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: na adresu, dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  60,62 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 12 z 12
  Trénink s naší hvězdou

  Zajímá tě, jak se připravuje rallye jezdec? Chceš okusit muka našeho trenéra? Pojď s námi do tělocvičny a zažij hodinové peklo na zemi.

  Trénink se uzpůsobí tvým možnostem, takže žádný stres, že odlezeš po 4. Maminky a holky nebojte se, trénink ušijeme i přímo vám na míru.

  Je jen na tobě, jestli si vybereš trénink s Ollie nebo Robertem. Mechanici s námi necvičí, ti mají svůj " aerobik" na dílně.

  Cvičíme v Kolíně, čas společně doladíme. Trenér už se na tebe těší.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  72,74 €
  (1 800 Kč)
 • zostáva 2 z 4
  Naložení techniky

  Jestli chceš na vlastní kůži zažít, jaké to je balit na Dakar, tak tahle odměna je ušitá přímo pro tebe. 

  Pojď s našim týmem balit doprovodné auto a všechny věci potřebné k dobrodružství jménem Dakar. Zatím co jsou naši technici na dílně ve dne v noci, ty zažiješ jeden den na dílně.

  Dostaneš, soupis dílů a nářadí, které je třeba zabalit. Stejný jako vám rodiče připravovali, když jste jeli na letní tábor. Neboj se vším ti pomůže náš tým. Na vše bude dohlížet Ollie.

  Součástí odměny je oběd s týmem.

  Místo konání Roudnice nad Labem. Detaily a datum si spolu upřesníme. 


  Děkuji za podporu!
  Ollie



   

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,82 €
  (2 000 Kč)
 • predané 4
  Podepiš si Samuraje

  Chceš poslat svoje jméno do pouště? Tak do toho!

  Koupí odměny si zajistíš místo na polepu našeho vozidla, což si sám můžeš při plánovaných akcích zkontrolovat a následně se třeba hledat v záběrech kamer. Nepotkáš se s námi na akci? Nezoufej. Polepy vyblejskneme a dáme na naše sociální sítě.

  Jméno nebo přezdívku nám napiš do poznámky.

  Věř, že se ze všech sil budeme snažit dostat tě do cíle!

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  101,03 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 4 z 6
  Vyfoť mě, jestli to dokážeš

  Staň se týmovým fotografem a zkus zachytit adrenalin posádky a soustředěnost mechaniků.

  Focení bude probíhat při ostrém testování o víkendu. A je na tobě jestli rád fotíš v sobotu nebo neděli.

  Foťák a jinou techniku musíš mít vlastní. My ti můžeme půjčit maximálně šroubovák.

  Fotíme v Milovicích u Prahy, na výběr budou letní i podzimní termíny, je jen na tobě, který termín si vybereš. Termíny upřesníme.

  Počet fotografů na akci 3.


  Děkuji za podporu!
  Ollie
   

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  121,24 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 20 z 20
  Ugriluj posádku

  Ugriluj posádku svými dotazy o Rallye Dakar při grilování masa v rodinné atmosféře.

  Ollie s Robertem vás provedou grilováním poutavým vyprávěním o Dakaru. Na této akci se dozvíš exkluzivní zajímavosti ze zákulisí nejnáročnější rallye planety. Tak trochu jiná beseda! Udělej si na nás 3-4 hodin času.

  Termíny i místo konání bude upřesněno, počítej s tím, že to bude až po Dakaru. Detaily si pak společně dohodneme. Kapacita grilování 10 lidí. 

  Jídlo a energeťáky zajištěny. 

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  181,85 €
  (4 500 Kč)
 • zostáva 8 z 10
  Mechanikem na dílně

  Pojeď s naším týmem připravit Samíka.

  Zažij na vlastní kůži stavbu Samuraje s našimi mechaniky, se kterými nasaješ atmosféru stavby Dakarského speciálu. Takže do montérek a jdeme šroubovat. A možná přijde i Ollie s Robertem.

  Jedná se o celý den, záleží na tobě, jak si uděláš čas. Oběd s celým týmem je samozřejmostí.

  Počet mechaniků na den - 2. Místo konání Roudnice nad Labem. Detaily a datum si spolu upřesníme.


  Dílna čeká právě na tebe.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,06 €
  (5 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Dakarské ozávoděné boty

  Máš doma Dakarskou sbírku? Co jí rozšířit o jeden pár ozávoděných Dakarských závodních bot? V těhle botách Ollie jela svůj druhý Dakar.

  Jedná se o race boty s FIA homologací Sparco, ve kterých Ollie odzávodila skoro celý Dakar. Tyhle boty mají na sobě ještě Dakarský písek. 

  Jedinečný kousek. Jediné boty, které Ollie prodá. K páru bot dostaneš podpis s věnováním.

  Cena zahrnuje poštovné.


  Děkuji za podporu!
  Ollie
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  242,47 €
  (6 000 Kč)
 • zostáva 5 z 6
  Mechanikem na testování

  Staň se mechanikem při testování vozu a zažij adrenalin při výměně dílů, nastavení vozu a námitek posádky.

  Testování probíhá v modu rallye při plném zatížení techniky posádky i mechaniků. Pojede se přesně na čas. Součástí balíčku jsou drobnosti od partnerů a občerstvení s kávou. 

  Místo testování Milovice u Prahy.  Předpokládané termíny v létě a na podzim. Bude to víkend a ty si vyber jestli chceš sobotu nebo neděli. Kapacita mechaniků - 2 osoby. Detaily spolu upřesníme.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  282,89 €
  (7 000 Kč)
 • zostáva 40 z 40
  Rallye víkend

  Zažij Rallye víkend na vlastní kůži!
  Čeká na tebe jízda po boku Ollie, večerní grilování, debata s celým týmem a večerní projekce videí ze stavby auta a zákulisí.


  Okusíš extrémní podmínky, které závodníci Dakaru zažívají každý den. Věř nám, že na tento víkend jen tak nezapomeneš. Možnost ježdění na vlastní motorce, čtyřkolce, SidexSide. Každý z účastníků si odnese drobnosti od našich partnerů. Místo konání Milovice u Prahy. Termíny letní i podzimní.

  Co budete potřebovat?
  Vybavení pro přespání v divočině a dobrou náladu. 

  Víc informací vám zašleme před kempem.

  Kapacita jednoho kempu 20 lidí.


  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  606,18 €
  (15 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Helma oprášená Dakarem

  Třešnička na dortu je helma se speciálním dizajnem pro Dakar 2019. Tato helma je jedinečná, žádný duplikát není.

  Na helmě najdeš typické znaky, které doprovází Ollie od začátku závodní kariéry. FIA homologace, interkom, plně funkční. Budeš jediný, kdo jí bude mít.

  Tuto odměnu Ollie přiveze osobně, dle domluvy. 

  Jak helma vypadá, najdeš v galerii.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

  Doručenia odmeny: dlhšie než rok po ukončení projektu na Hithitu

  1 616,49 €
  (40 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Dakarské rukavice

  Máš doma Dakarskou sbírku? Tak tady by ti neměly chybět rukavice, se kterými jela Ollie svůj druhý Dakar.

  Jedná se o race rukavice Alpinestars. Ve kterých Ollie odzávodila skoro celý Dakar. Tyhle rukavice zažily i Maratonskou etapu.

  Jedinečný kousek. Jediné rukavice, které Ollie prodá. K rukavicím dostaneš podpis s věnováním.

  Cena zahrnuje poštovné.

  Jak rukavice vypadají najdeš v galerii.

  Děkuji za podporu!
  Ollie

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  157,61 €
  (3 900 Kč)
 • Vypredané!!
  Kombinéza z II. Dakaru

  Pro věrné fanoušky Dakaru je tu mimořádná odměna - kombinéza od Ollie, se kterou jela Dakar v roce 2019.

  Jediný originál, šitý na míru, teda pro Ollie :) FIA homologace, značka Galuppo. Kombinéza je ošlehaná Dakarem.

  1 kus - jediný na prodej! Tuto kombinézu ti donese Ollie osobně kdekoli po Praze. Jiné předání dle domluvy.

  Jak kombinéza vypadá, najdeš v galerii.

  Děkuju za podporu!
  Ollie
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  808,24 €
  (20 000 Kč)