Ozdobme společně Královskou cestu!

Pomozte nám vybudovat srdce - showroom - Elegantního Česka. Budeme se tam moct potkávat, ukazovat práci nejšikovnějších českých tvůrců a inspirovat se. Zároveň rozproudíme debatu o budoucí podobě Královské cesty a turismu v momentálně trpící Praze.

 • Jeden z projektů, které jste podpořili

 • Naše malostranské fotoseance jsou velmi populární

 • Ruční papíry Papyrea chceme určitě zařadit

 • Naše Sissi-šéfka produkce a Roman-lektor etikety

 • Pavlína-zakladatelka projektu Elegantní Česko

1 789 €
vybrané z 7 325 €

24%

24% splnené

2 dni a 18 hodín do konca

54 ľudí prispelo

Antivir, Dizajn

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Elegantní Česko s námi intenzivně budujete už od roku 2015. Jakkoli naše hlavní aktivity - akce naživo - drtí covid, jedeme díky Vám stále dál. Je to náročné, ale nechceme jen sedět, čekat a vzdávat to! Naopak, část jsme přenesli do onlinu, momentálně můžete sledovat například nový úspěšný seriál naší TV o endometrióze, vymýšlíme nové věci a plánujeme expanzi a Vy můžete být u toho. Věříme, že vzdělávání, kultura, péče o dědictví minulosti i rozvoj moderní české tvůrčí scény budou po covidové ráně pro společnost zásadní a Vy nám pomáháte toto vše udržet při životě. Po koroně pak to všechno může znovu rozkvést #vybudujmezlatadvacata.

Co je náš cíl?

Chceme mít i naše fyzické místo, kde se s Vámi potkávat. Čili takové srdce našeho společného činění. Máme vyhlédnutý prostor pod Pražským hradem - jak víte, dlouhodobě spolupracujeme s řadou míst na Malé Straně. Tam by měl být showroom, kde ukážeme domácím i zahraničním turistům krásné příklady práce těch nejšikovnějších českých tvůrců a budou si je moct pořídit. Budete se tam moct za námi stavit, popovídat, probrat inspirace.

Královskou cestu bychom tak společně ozdobili důstojným "šperkem", který by skutečně ukazoval hostům, co umí pověstné zlaté české ručičky. Rádi bychom také rozproudili debatu o budoucnosti turismu v Praze, zejména na Starém Městě a Malé Straně. Hlavní město kvůli covidové ráně neskutečně trpí. Na obvyklých turistických trasách i teď najdete otevřené obchody s trdelníky či weed shopy s marihuanovými produkty, ale to je tak zhruba vše. Doba po covidu bude nicméně příležitostí, aby už naše výjimečná Královská cesta nevypadala tak jako před koronou, kdy tam toho českého věru moc nebylo. Aby zrcadlila to nejlepší z českého národa autentičtějším způsobem. 

Chceme tedy také vysílat video seriál na naší TV Elegantní Česko (a na našem kanálu na Seznamu), kde bychom debatovali s veřejně známými a vlivnými osobnostmi o tom, co lze v tomto směru dělat. 

Rádi bychom Vás zapojili také do výběru tvůrců, kteří by dostali v showroomu prostor. 10 z nich bychom vybrali skrze společnou soutěž a Vaše hlasování. Zároveň by těchto deset dostalo finanční balíček z fondu, na který nasbíráme peníze v tomto projektu. Vítěz 20 000 Kč, druhý 15 000 Kč, třetí 10 000 Kč a dalších sedm 5 000 Kč. Byla by to pro ně vzpruha a motivace pro další nakopnutí po covidu. Zároveň bychom je představili ve videích, která si budou moct následně sami použít.

Jak vypadají milníky? 

190 000 Kč - start showroomu - první nájem, zařízení prostoru a pořízení části výrobků českých tvůrců, které vybereme my (už to bude zakázka a motivace pro kreativce zasažené covidem)

290 000 Kč - navíc k tomu ještě videoseriál na TV Elegatní Česko o budoucnosti Královské cesty a turismu v momentálně trpící Praze

490 000 Kč - navíc ke všemu předchozímu organizace soutěže "Zlaté české ručičky" - ve které skrze hlasování vyberete dalších 10 tvůrců pro showroom. Vítězové dostanou kromě zakázky pro obchod i finanční balíček, který je povzbudí v další práci po vyčerpávajícím covidovém roce. Společně jim zatleskáme na naší akci Česko tropí hlouposti #vybudujmezlatadvacata - legendární party, kterou chceme opakovat 18.6. v úžasných prostorách podzemí Obecního domu. Zároveň bychom je představili ve videích, která si budou moct následně sami použít.

Kdo jsme?

Elegantní Česko je projekt, který založila v roce 2015 Pavlína Kvapilová - dlouholetá televizní a rozhlasová moderátorka a mediální manažerka. Pavlína byla například šéfkou speciálů ČT24, zpravodajkou Českého rozhlasu při EU v Bruselu, ředitelkou divize ČT Nová média či moderátorkou Hyde Parku. V posledních letech celý náš tým usiluje o to, abychom oživovali to nejlepší z toho, co uměla tato země a její lidé a skládali nové Elegatní Česko. Organizujeme desítky vzdělávacích akcí, setkání se špičkovými osobnostmi pro veřejnost, zážitkové dny, speciální projekty. Podporujeme podnikavé akční lidi po celém Česku. A rozvíjíme také televizi Elegantní Česko.

Proč to děláme?

Vaše peníze jsou energie, která může tohle všechno posouvat dál. Víme, že řada z Vás teď raději šetří. Ale i třeba 190 korun na tento projekt pomůže rozpohybovat velké věci. V případě, že bude projekt úspěšný, začneme na něm okamžitě pracovat a showroom otevřeme k 1.6.2021 (jestliže už to vládní opatření umožní, což věříme, že ano). Moc si vážíme všech, kdo jste v tom s námi a DĚKUJEME! ❤️

Aktuality

8.4.2021 NOVÉ ODMĚNY! Pořiďte si výjimečné pero Kayu z masivního dřeva - Egino 2.0 Mandloň nebo 130.2 Titan - ručně vyrobené v Česku 😉

Podívejte se na tu nádheru, která nám přibyla do odměn  Ručně vyráběná pera dělá Michal Klaška/KAYU tady u nás v Česku. Do 14.4. (tedy ještě 6 dní) můžete pořídit 2 nové kousky za zvýhodněnou cenu v rámci našeho projektu Ozdobme společně Královskou cestu. No uznejte, nebudou slušet centru Prahy v…

Viacej

2.4.2021 Belle époque - při volbě Já a moje Praha nebo my dva a Praha

Drazí elegantní přátelé, děkujeme za dosavadní příspěvky a Vaše milé reakce. Pokud chcete zažít něco výjimečného, doporučujeme mimojiné fotoseanci Já a moje Praha (odměna při 3 100 Kč) nebo My dva a Praha (4 900 Kč). Téma a lokaci si budete moct ovlivnit při konzultaci s týmem. Mezi možnostmi bude…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 15 Dobrý pocit

  Pokud chcete mít dobrý pocit, že jste pomohli našim myšlenkám a jejich realizaci, je tu pro Vás tato varianta. Moc si vážíme každého, kdo se zapojuje, tím spíš v této složité době. I Vy tak pomůžete Elegantnímu Česku po covidu plně rozkvést.

  Tip: Pokud chcete s dobrým pocitem spojit jakoukoli jinou částku, můžete ji změnit dle své libosti po kliknutí na tuto odměnu v dalším kroku.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  Prispieť 7,32 €
  (190 Kč)
 • 7 Vyvoněná pohlednice z Prahy

  Pošleme Vám krásný pohled z hlavního města. Vybereme co nejpěknější obrázky a pohled Vám přijde jako za starých časů poštou a ještě k tomu hezky vyvoněný levandulí.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 11,18 €
  (290 Kč)
 • 7 Kávička a bábovka s týmem Elegantního Česka na kouzelném malostranském místě

  Můžete se za námi stavit na kávičku a bábovku a podomácku poklábosit s Pavlínou, Sissi a dalšími členy týmu Elegantního Česka. Vybereme naše oblíbená "neprofláknutá" místa na Malé Straně, u každého nabídneme termíny - a tam se s Vámi potkáme na kus řeči o životě. 

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 15,03 €
  (390 Kč)
 • 99 z 100 Zvýhodněná vstupenka na Česko tropí hlouposti v Obecním domě

  Pořiďte si v rámci těchto dvou týdnů projektu základní vstupenku na Česko tropí hlouposti - naši legendární party, kterou se chystáme opakovat 18.6., tentokrát s podtitulem #vybudujmezlatadvacata. A to za lepší cenu. Místo činu: málo známé podzemí Obecního domu, kde vznikalo Československo. Cena 420 Kč místo 590 Kč. Zahrnuty jsou nealko nápoje a víno. V případě pokračování covidových zákazů posuneme termín na pozdější dobu.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 16,19 €
  (420 Kč)
 • 199 z 200 Velká debata: Jak pomoct po koroně zdecimované Praze

  Pořiďte si vstupenku na diskusní večer, který bude moderovat Pavlína. Jako vždy bude velmi interaktivní a zaostříme na to, jak oživit po covidu ztrápené centrum našeho jinak nádherného a magického hlavního města. Pozveme veřejně činné a známé osobnosti, které mají k tématu co říct. Debatu budeme nahrávat a později ji budeme publikovat na FB TV Elegantní Česko a na našem kanálu na Seznamu. Termín určíme hned poté, co vláda přijde s postupem rozvolňování restrikcí.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 18,89 €
  (490 Kč)
 • 4 Hledání pokladu - pro malé rytíře a dámy

  Chcete hezký víkendový program pro Vaše ratolesti? Pokud vše zrealizujeme a projekt se povede, v našem showroomu začne cesta za pokladem pro malé rytíře a dámy. Dostanou zapečetěný dopis, ve kterém budou pokyny pro hledání. Něco se tak naučí o Malé Straně a Hradčanech, příběhů je tu nespočetně. A zároveň na ně na konci, pokud vše úspěšně rozluští, čeká poklad - tedy odměna. A možná se u toho něco dozvědí i rodiče ;-)

  Doba trvání: 2 hodiny 
  Termíny vypíšeme po uvolnění opatření
   

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 20,05 €
  (520 Kč)
 • 0 Lekce vznosné prvorepublikové konverzace a vytříbeného písemného styku

  Přijďte na hodinu, kde se zaměříme na rozkošné jazykové obraty, jimiž hýřili naši předci v dobách První republiky. Jaké termíny používali? Jaká byla pravidla hodnotné konverzace? Jak oslovovali v dopisech, jak komunikovali písemně? Uvidíte, že najdeme mnoho rozkošných prvků, které mohou obohatit i Váš styl. I v emailech to jde ;-).
  Zcela jistě pak ostatním rozzáříte den.

  Místo: Praha - Malá Strana 
  Doba trvání: 1,5 hodiny 
  Termíny pošleme po uvolnění vládních opatření 

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 22,74 €
  (590 Kč)
 • 0 Procházka po Královské cestě s elegantním výkladem

  Možná těmi místy chodíte často. Ale vlastně nevíte o domech, které míjíte, o sochách, které Vás obklopují, o příbězích, které jsou se srdcem Prahy spojeny. Díky této speciální procházce nabudete nové vědomosti a navíc, strávíme příjemný čas společně na zdravém vzduchu. Na závěr si dáme sklenku bublinek na jednom z malebných malostranských míst.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 26,60 €
  (690 Kč)
 • 65 z 70 Zvýhodněná vstupenka - Česko tropí hlouposti - pro 2 hosty

  Pořiďte si v rámci těchto dvou týdnů projektu základní vstupenku pro 2 hosty na Česko tropí hlouposti - naši legendární party, kterou se chystáme opakovat 18.6., tentokrát s podtitulem #vybudujmezlatadvacata. A to za lepší cenu. Místo činu: málo známé podzemí Obecního domu, kde vznikalo Československo. Cena 790 Kč místo 990 Kč. Zahrnuty jsou nealko nápoje a víno. V případě pokračování covidových zákazů posuneme termín na pozdější dobu.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 30,45 €
  (790 Kč)
 • 1 Ruční psaní místo ťukání do mobilu a compu

  Přijďte Vy nebo Vaše děti nebo všichni na Psavé odpoledne. Vyzkoušíme si různé papíry, tužky, pera, inkousty. Ukážeme si některé kaligrafické prvky a sami se pokusíte je napodobit. Napíšete dopis tomu, koho máte rádi. Objevíme společně znovu kouzlo psaní rukou, což může být krásně meditativní po roce, kdy už jsme ubití všemi našimi digitálními přístroji :-)

  Místo: Praha - Malá Strana
  Doba trvání: 3 hodiny 
  Termíny pošleme po uvolnění vládních opatření

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 34,31 €
  (890 Kč)
 • 2 Dopisní sada z ručního papíru - s Vaším monogramem

  Mezi českými tvůrci, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme, je i ruční papírna Papyrea. Její majitel Michal Gorec už před lety sundal bankovní sako a vrhnul se se vší vervou na tuto práci. Pokud zvolíte tuto variantu, dostanete dopisní sadu (10 obálek a 10 listů) s Vaším monogramem, ručně vyrobenou. 
   

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 38,16 €
  (990 Kč)
 • 33 z 40 Elegantní tenisový dýchánek - v prvorepublikových dresech s focením, jahodami a bublinkami

  Pořiďte si vstupenku na výjimečný zážitek - tenisový den na málo známém kurtu, skrytém na romantickém místě v Praze. Sejdeme se v prvorepublikových dresech, zahrajeme si, dáme si jahody se šlehačkou a bublinky. A samozřejmě se u toho vyfotíme, abyste měli něco na památku. Tenisové oblečení můžete mít buď vlastní nebo se dohodneme podle Vašich měr na jeho zajištění.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 73,25 €
  (1 900 Kč)
 • 1 Nádherné v Česku vyrobené pero Kayu Egino 2.0 - Mandloň

  Pořiďte si něco jednoduše dokonalého. Michal Klaška pro Vás vyrobí plnicí designové pero z masivního dřeva, titanu a mosazi. Vzniká kombinací ruční práce a CNC obrábění. Vychytávkou je i magnetické zavírání a frézovaná ploška proti kutálení na rovném povrchu. 

  Úžasná česká pera, která vznikají v místních dílnách, byla k vidění i na Designbloku a chceme určitě, aby v našem budoucím showroomu nechyběla. 

  Tuto novinku v rámci projektu můžete mít za zvýhodněnou cenu 2 900 Kč a sami si vyberete svoji kombinaci povrchu kovu, hrotu a plnění ;-)

  Fotky si můžete prohlédnout zde na HitHitu u nejnovější aktuality nebo na našem FB Elegantní Česko.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 111,80 €
  (2 900 Kč)
 • 27 z 30 Jen já a Praha - speciální fotoseance na nejčarovnějších místech hlavního města - pro 1 osobu

  Chcete být na chvíli jako model nebo modelka a mít nádherné fotky z našeho milovaného hlavního města? Pořiďte si voucher na tuto fotoseanci. Společně promyslíme lokaci i outfit. Výstupem bude 10 fotek, které posíláme elektronicky. Další lze případně dokoupit. 

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 119,51 €
  (3 100 Kč)
 • 30 z 30 My dva a Praha - zamilované fotky z romantické Prahy

  Chcete si užít svou lásku a taky ji krásně zvěčnit?  Nechte si jako pár udělat fotky z naší jedinečné Prahy, které budete mít na památku. Společně probereme lokace a outfit a pustíme se do toho. Výstupem bude 10 fotek, které posíláme elektronicky, další si můžete dokoupit později.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 188,90 €
  (4 900 Kč)
 • 0 Výjimečné pero české výroby - Kayu 130.2 - Přírodní titan

  Něco pro opravdové fajnšmekry a milovníky psaní. Plnící pero patentované konstrukce z titanu a leteckého hliníku s výsuvným hrotem fixovaným pomocí magnetického víčka. 

  Balení obsahuje také masivní dřevěnou kazetu pro uložení pera a designové papírové pouzdro. Kromě toho si zvolíte sami variantu hrotu a plnění.

  Úžasná česká pera, která vznikají v místních dílnách díky Michalu Klaškovi, byla k vidění i na Designbloku a chceme určitě, aby v našem budoucím showroomu nechyběla. 

  Tuto novinku si v rámci projektu můžete pořídit do 14.4. za zvýhodněnou cenu 7 900 Kč ;-) 

  Fotky si můžete prohlédnout zde na HitHitu u nejnovější aktuality nebo na našem FB Elegantní Česko.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 304,55 €
  (7 900 Kč)
 • 0 Mecenáš zlatých českých ručiček

  Pokud máte volné peníze a chcete, aby rozpohybovaly tento projekt a namotivovaly české šikovné tvůrce, toto je varianta pro Vás. Budete v porotě soutěže Zlaté české ručičky a zároveň dostanete 2 VIP vstupenky na Česko tropí hlouposti #vybudujmezlatadvacata. Zároveň můžete po dobu 1 roku po covidu chodit na jakékoli naše akce dle Vašeho výběru (členská karta Elegantní klub - Diamant).

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  Prispieť 385,51 €
  (10 000 Kč)
 • 5 z 5 Patron zlatých českých ručiček

  Pomozte nám vybudovat důstojné místo na Královské cestě. Dejte šanci větší debatě o budoucnosti centra Prahy. A dejte základ našemu fondu pro talentované české malé tvůrce. Umožníte tak, abychom podporovali ty nejzajímavější z nich a zviditelňovali aktivně jejich práci. Pomůžete kreativitě a podnikání v Česku. Součástí odměny jsou 4 VIP vstupenky na Česko tropí hlouposti #vybudujmezlatadvacata v Obecním domě. A zároveň 2 členské karty Elegantního klubu Diamant, díky kterým můžete rok po covidu chodit na všechny naše akce. 

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 1 927,53 €
  (50 000 Kč)