Společně proti lžím Miloše Zemana!

Projekt občanské solidarity se soudními výlohami obětí lží a urážek prezidenta Miloše Zemana.

 • Bestseller Rudý Zeman a autor Jaroslav Kmenta

 • U Městského soudu v Praze

 • U Obvodního soudu pro Prahu 1 (foto ČTK)

 • Kresba Štěpána Mareše pro sbírku

 • foto Blesk: U soudu

 • foto iRozhlas: U soudu

 • Placka "Pasy" od Zdeňka Lihaříka

14 495 €
vybrané z 2 061 €

703%

703% splnené

728 ľudí prispelo

Komunita

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 9.4.2021 v 14:38.

Zobraziť všetky odmeny

Společně proti lžím Miloše Zemana! 

Vážení přátelé,

tato výzva vzniká ze solidarity občanů s oběťmi lží a urážek Miloše Zemana. Rozsudky Obvodního soudu pro Prahu 1, resp. Městského soudu v Praze prokázaly, že prezident republiky o mně veřejně lhal, když tvrdil, že mě coby premiér "vyhodil pro neschopnost" z Úřadu vlády. Lže ale také o dědečkovi Terezie Kaslové Ferdinandu Peroutkovi ad. Obrana proti dehonestacím občanů z úst hlavy státu není snadná. Prezident je ústavně neodpovědný, a tak se za něj podle rozsudku, resp. judikátu Nejvyššího soudu ČR, nakonec omluvila Česká republika zastoupená Ministerstvem financí. Čerstvý nález Ústavního soudu má teď prozměnu zato, že byť o mně prezident Zeman v televizním pořadu Týden s prezidentem lhal, má se místo státu omluvit sám jako soukromá osoba. Tím se celá věc vrací na začátek. Že si Zeman dlouhodobě beztrestně vyřizuje účty s nepřáteli a oponenty je známá věc. Nejinak je to i v mém případě, viz více v rubrice Odkazy. 

Přestože v zemi zmítané virem váznou finanční závazky státu vůči občanům z podpůrných programů či odměny zdravotníkům, ode mě úřad Aleny Schillerové požaduje už třetí den po verdiktu ÚS vrácení originálního omluvného dopisu z 8. září 2020, v němž se omlouvá za Zemanovu lež. A požaduje 51 000,- Kč za související náklady. Jakkoli jde o kuriozitu jako výsledek "házené" právními názory mezi soudními instancemi, kterou zaplatí občan, je to nevyhnutelné. V opačném případě totiž existuje riziko, že na občana zaklekne Babišův stát kvůli tzv. "bezdůvodnému obohacení". To vše jen proto, že jsem se po třech letech soudů dočkal elementární satisfakce. Nelze ani vyloučit, že rychlost požadavku ministerstva Aleny Schillerové může být spíše demonstrací loajality ANO k Hradu, než úřednickou horlivostí. A také odplatou Zemana a Babiše za veřejnou kritiku jejich praktik skrze mé komentáře v deníku Forum 24, na sociálních sítích atd. V neposlední řadě pak za obranu nezávislosti veřejnoprávní televize v jimi ovládané Radě České televize. Přibývají tak další náklady: Miloše Zemana jsem totiž odhodlán přesně podle nálezu Ústavního soudu žalovat znovu. Zlu se neustupuje. 

Vážení občané, milí přátelé, na základě vaší obrovské solidarity a výzev jsem přistoupil ke crowdfundingové akci v rámci portálu HitHit k finanční podpoře soudních výloh na boj nejen proti Zemanovým lžím. Bude-li kýžená částka 51.000,- k datu ukončení sbírky překročena, bude výtěžek využit k další finanční podpoře prokazatelných soudních výloh těch občanů, kteří se rovněž odhodlají soudně bránit svoji čest a jméno bližních proti lžím ze strany hlavy státu a jejích nejbližších spolupracovníků. Jak ukazuje osobní zkušenost, česká justice nebývá vždy zcela připravena na efektivní postihování masivní agresivity a sprostoty mocných vůči občanům. Názorové turbulence mezi jednotlivými soudy pak mají za následek značné finanční náklady, které vynaložíme na svoji obranu, aniž bychom za ně nesli odpovědnost. Proto  vzniká tato sbírka: z jejího výtěžku budou finančně podpořeny prokazatelné náklady, spojené se soudní obranou proti lžím a urážkám z Hradu.   

Odměna za nezištnou pomoc je protimluv. Dárek nikoliv. Přispěvatelé částkou 1000,- Kč a více proto obdrží knižní bestseller populárního investigativce Jaroslava Kmenty Rudý Zeman s podpisem autora.Těm z vás, kteří se rozhodnete podpořit náš společný boj skromnějšími možnostmi např. částkou 500,- Kč a výše, pošleme karikaturu Miloše Zemana, právě pro tuto přležitost poskytnutou populáním kreslířem legendárního komiksu Zelený Raoul, Štěpánem Marešem. Podporovatelé částkou 300,- Kč a výše obdrží aktuální vydání Revue FORUM, politicko-společenského časopisu zaměřeného na obranu liberální společnosti, právního prostředí a na obranu iniciativních lidí před arogancí a zvůlí babišovsko-zemanovské mocenské mašinérie, s osobním podpisem protagonisty hlavního rozhovoru. A za symbolických 100- Kč plus přijměte aspoň upřímné písemné díky. A dobrý pocit, že proti lžím z Hradu už nebudeme tak bezmocní.   

V jednotě je síla!

S díky, 

PaedDr. Zdeněk Šarapatka, Ph.D.           

Není k dispozici žádný popis fotky.

Rozsudek odvolacího senátu Městského soudu v Praze

https://www.irozhlas.cz/sites/default/files/documents/1e0fed134791e21832cc8333ce997090.pdf

Rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1

https://www.irozhlas.cz/sites/default/files/documents/9ff42d79c099b2f35065ace02eb2f3d2.pdf

Aktuality

27.3.2021 Lži pokračují

Milí přátelé, i ve smršti covidových negací, Burešova pokrytectví a hysterie, aspoň jedna dobrá zpráva: občanská solidarita není v karanténě! Odpor proti lháři a kolaborantovi na Pražském hradě totiž od vás přinesl sbírce "Společně proti lžím Miloše Zemana!" úctyhodných 340 tis, Kč! Nyní jsme v…

Viacej

17.3.2021 Obvodní soud pro Prahu 1 svolil k žalobě na OBČANA Zemana!

Přišel dopis od paní soudkyně JUDr. Stamidisové. Obvodní soud pro Prahu 1 svolil, abychom mohli místo České republiky žalovat Miloše Zemana. Jdeme s JUDr. Artur Ostrý do toho: za lež žalujeme občana Zemana, který se už dál nemůže schovávat za prezidentský úřad. Začíná nový souboj: občan Šarapatka…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 265
  Poděkování a dobrý pocit

  Písemné poděkování a dobrý pocit, že proti lžím Miloše Zemana už nejsme bezmocní. Doprava v ceně.

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  4,04 €
  (100 Kč)
 • predané 85
  Magazín Revue Forum

  Aktuální vydání Revue FORUM, politicko-společenského časopisu zaměřeného na obranu liberální společnosti, právního prostředí a na obranu iniciativních lidí před arogancí a zvůlí babišovsko-zemanovské mocenské mašinérie s podpisem protagonisty aktuálního rozhovoru. Doprava v ceně. 

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,13 €
  (300 Kč)
 • predané 242
  Karikatura Miloše Zemana od Zeleného Raoula kreslíře Štěpána Mareše s podpisem autora

  Všem, kteří se rozhodli podpořit tento boj skromnějšími možnostmi od částky 500,- Kč+  pošleme skvělou karikaturu Miloše Zemana, poskytnutou pro tuto příležitost kreslířem legendárního komiksu Zelený Raoul, Štěpánem Marešem.Doprava v ceně.          

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,21 €
  (500 Kč)
 • predané 136
  Bestseller J. Kmenty "Rudý Zeman" s autogramem autora.

  Přispěvatelé částkou 1000,-Kč a výše obdrží knižní bestseller populárního investigativce a spisovatele Jaroslava Kmenty Rudý Zeman s  podpisem  autora. Doprava v ceně.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,42 €
  (1 000 Kč)