Podpořme vzdělávat a rozvíjíjet znevýhodněné skupiny

Podpořte Ty-já-tr, který teď nemůže hrát, ale žije. Divadlem vzděláváme a rozvíjíme znevýhodněné skupiny obyvatel. Pracujeme s dětmi, dospělými a seniory po celý rok a v dnešní době se pravidelně setkáváme online a připravujeme další projekty.

Autor: DS Ty-já-tr

 • Ty-já-tr odjezd na Putování s huculem :)

 • Ty-já-tr distanční výuka senioři

 • Ty-já-tr Putování s huculem :)

 • Online představení o finanční gramotnosti pro děti

 • Ty-já-tr distanční výuka pro děti :)

 • Ty-já-tr herečka Radka :)

 • Online představení finanční gramotnost pro věznice

 • Ty-já-tr odjez z Putování s huculem :)

2 135 €
vybrané z 1 922 €

111%

111% splnené

29 ľudí prispelo

Umenie, Vzdelávanie

Česko

Zobraziť všetky odmeny

Ty-já-tr teď nehraje, ale žije!

A jak by řekl klasik „Každá ...... něco stojí". I v covidu musíme stále platit za pronájem divadelního sálu, za elektřinu a za skladování. Ano dostali jsme peníze z programu covid nájemné, ale to nezaplatí všechno.

Z tohoto důvodu nás to přimělo k tomu, abychom začali sbírat peníze pomocí služby Hithit. 

Ty-já-tr dělá víc než divadlo.

„Vzdělání přináší mladým lidem umírněnost, starým útěchu, chudým bohatství a bohatým ozdobu.“ — Diogenés Ze Sinópy 

Divadlem vzděláváme a rozvíjíme znevýhodněné skupiny obyvatel. Divadelní spolek Ty-já-tr kontinuálně a systematicky pracuje s dětmi, dospělými a seniory po celý rok. V rámci Divadelního projektu o finanční gramotnosti hrajeme interaktivní představeni „Peníze nerostou na stromech“. Naším cílem je úspěšně a zábavně naučit, jaká je hodnota peněz, jak s nimi dobře nakládat již od útlého věku. Hrajeme ho pro děti z dětských domovů, pro žáky tříd druhého stupně ZŠ a pro odsouzené ve výkonu trestu. Připravujeme ho pro matky samoživitelky, pro seniory, pro ženy a matky dětí z azylových domovů. Po dobu distanční výuky na ZŠ jsme spustili online interaktivní představení „Peníze nerostou na stromech“. 

„Ty-já-tr, který jsem založila na prahu školního roku 1988/1989, je moje srdcovka” řekla Radka Tesárková.

Jak se přihodilo, že jste v osmnácti založila svůj vlastní divadelní soubor?

Na dramaťák jsem chodila k paní Soně Pavelkové, mamince Ondřeje Pavelky, a ta mi to tak trochu předpověděla. Řekla, že jsem šikovná holka jak na hraní, tak i na učení a že to budu dělat dobře. V pionýrském oddíle, který jsem tehdy, ač jsem nebyla plnoletá, vedla, jsme hráli divadlo. A zřejmě vůbec ne špatně, protože jsem dostala nabídku od tehdejší ředitelky dnešního Domu dětí a mládeže Prahy 7 Věry Útratové abychom přešli pod křídla DDM. Stalo se a Ty-já-tr byl na světě. Byla to úžasná doba a já na paní ředitelku a další kolegy moc ráda vzpomínám. Z dvanácti lidí se náš soubor postupně rozrostl až na 300. Jsem ráda, že s některými jsem po té cestě kráčela, bylo to velké vzájemné obohacení. Ovšem kvůli trvalejším nedobrým vztahům se současným ředitelem DDM, jsem se v létě rozhodla po třiceti letech práce dát výpověď. Z prostoru Divadla Radar se mnou odešel i kompletní dětský výběrový soubor Ty-já tru ve věku ZŠ.

Jak to v novém prostoru Letky v Letohradské ulici funguje?

Dva dny v týdnu tu patří jen divadlu. Dopoledne pravidelně hrajeme dětská představení pro školy, odpoledne máme dětský divadelní soubor a večer hrajeme pro veřejnost. Nejen Ty-já-tr, ale i další soubory. Chceme, aby prostor Letky byl otevřen zajímavým divadelním počinům. Je to multikulturní prostor, ač někdo tím slovem opovrhuje. Působí tu třeba seniorský klub Sen, na programu najdete promítání filmů, koncerty, workshopy, přednášky a další akce. Na Letce mne baví i to, že jde o nový, čistý prostor, kde pořád něco vzniká. Jaké si to během tohoto roku uděláme, takové to budeme mít. Jsem v roce jedna a těším se na vše nové a zajímavé. 

Co senioři a divadlo? Jaké to pro ně je?

Hodnota je nejen umělecká, ale senioři si cvičí paměť, zůstávají v pohybu a společenském kontaktu. Samozřejmě si musím při hodinách dávat pozor, abych nehnala paní, která má hůlčičku, do velké pohybové aktivity. Snažím se vycházet z jejich možností, které se ale snažím posunout alespoň o kousek dál. Předloni jsme na jedné akci hráli pásmo z básní Pavla Šruta, Daniely Fišerové a Jiřího Dědečka. Publiku, které bylo o tři generaci mladší, se to představení velmi líbilo a aplaudovali ve stoje. To jste pak měla vidět, jak byli šťastní a já s nimi. Teď se setkáváme online a připravujeme inscenaci o krásách českého jazyka.

Máte v souboru nějaké tradice?

Tradiční je v Ty-já-tru zcela určitě Putování s huculem. Více než dvacet let putujeme od vesnici k vesnici s povozem taženým dvěma koňmi, hrajeme divadlo a dobrovolné vstupné, které vybereme do klobouku, pak darujeme na charitativní účely. V roce 2019 to bylo 17.174 Kč a 2 Eura a peníze dostala organizace Helppes. Nejmladší účastnice posledního putování byla v první třídě a nejstarším bylo přes dvacet let. Starší pomáhají těm mladším a jak soubor stárne předává se tradice. 

Děkujeme za finanční podporu a zde si vyberte Vaší odměnu. V nabídce budou ještě přibývat odměny. Klikněte :) ​

Aktuality

27.2.2021 Ty-já-tr a senioři ze Slunečnice

Ty-já-tr pomáhá zvládat těžkou kovid dobu i seniorům. Pomocí skype se setkávají s nimi děti. Hrají představení, přednáší básničky, zpívají a píši a kreslí dopisy. Ve čtvrtek se s nimi při barokní hudbě a básniček od Jana Skácela, setkaly Jana Semerádová - Collegium Marianum a jedinečná manželka…

Viacej

25.2.2021 Poděkování a prosba.

Přeji Vám hezký den přátelé, děkuji Vám za příspěvek, kterým jste podpořili naše aktivity, které směřuji k vzdělávání a rozvíjení znevýhodněných skupin obyvatel. Do konce ještě zbývá 6 dnů a překročili jsme cílovou částku. Další nám mohou pomoci o něco víc překonat tuto částku. Chtěl jsem Vás…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 10 Ty-já-tr úsměv na tváři :)

  Říká se, že když se na někoho usměješ, tak automaticky vznikne stejná reakce na druhé straně. Proč tedy nezpůsobit takovou vlnu úsměvem stále? Zkuste to a uvidíte možná sami, že se vám nebude dát přestat smát. 

  Symbolický příspěvek v jakékoliv hodnotě nás podpoří a vykouzlí nám i Vám úsměv na tváři a a přinese slunce do našich životů.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  3,84 €
  (100 Kč)
 • 49 z 50 Ty-já-tr sešitek pro děti :)

  Sešit pro děti (zdrobněle sešítek) je předmět denní potřeby. Jsou to listy papíru, spojené v ohybu svorkami nebo sešité (odtud název sešit).  

  Do sešitku Ty-já si pište úkoly ze školy, nebo třeba nějaké cvičné věci, popřípadě úkolníček a nebo sešit na nudu.

  Piš si tam básničky, povídky, maluj (spíše kresly) si tam, udělej si tam třeba všude srdíčka. Nebo si z toho udělej deník

  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  5,96 €
  (155 Kč)
 • 50 z 50 Ty-já-tr magnetka s poděkováním

  Každé ráno, na oběd aji večer vám bude táto magnetka připomínať naší vďečnost za podporu spolku.

  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v cene odměy.


   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  8,65 €
  (225 Kč)
 • 28 z 30 Ty-já-tr psací pero

  Psací pera začala být hojně využívána po první světové válce, nicméně jeho počátky sahají až do 17. století. Konstruktérem moderního pera byl Lewis Edson Waterman. Dnes nejhojněji užívaným typem pera je kuličkové pero (propiska).

  Máte na výběr ze dvou barev. Červená pro ženy a modrá pro muže. Až budete s ní psát, vždy si vzpomenete, že jste nás podpořili.

  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v ceně odměny.

   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  8,65 €
  (225 Kč)
 • 26 z 30 Ty-já-tr kšiltovka

  Čepice s kšiltem byla dřív spíš neodmyslitelná součást hráčů baseballu a jejich dresu. Dnes je to ale módní hit, který se neustále vrací. Kšiltovka se nenosí pouze ke sportovním outfitům, ale taky k džínům, košili a dokonce i letním šatům.

  Ať si ji nasádíte k čemukoliv, vždy si vzpomenete, že jste nás podpořili.


  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v ceně odměny.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  21,14 €
  (550 Kč)
 • 49 z 50 Ty-já-tr tričko s poděkováním

  Tričko jako takové je dnes nedílnou součástí našeho běžného šatníku. Ty-já-tr tričko s poděkováním je navrženo tak, aby dobře absorbovalo pot a bylo vhodné jak pro každodenní nošení tak pro méně formální příležitosti.

  Do poznámky přii platbě nám prosím napíšte ve
  velikost (S, M, L, XL, XXL ). Taky nám prosím dejte vedět či máte zájem o pánské, dámské alebo dětské tričko, aby jsme vám vaši odměnu mohli připraviť.

  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v ceně odměny.
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  24,99 €
  (650 Kč)
 • 19 z 20 Mýdla laděná do fialovo-oranžové barvy

  Dárkový sáček s mýdly laděný do růžovo fialové barvy. Obsahuje kulaté reliéfní mýdlo s vůní višně a marcipánu, hranaté reliéfní mýdlo s vůní levandule a hranaté 70ti gramové mýdlo s vůní černého rybízu. 

  Nezisková organizace Dobromysl na Berounsku poskytuje řadu provázaných sociálních služeb pro osoby s mentálním hendikepem.

  Zakoupením balíčku podpoříte dvě organizace najedednou, které pomáhají znevýhodněným skupinám.

  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v ceně odměny.

  https://youtu.be/UesF0jZ21Ao

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  26,33 €
  (685 Kč)
 • 3 z 5 Ty-já-tr balíček z tajemství včel a bylin

  Přirozené je být zdravý. Proto bychom o své zdraví měli co nejlépe pečovat a vážit si ho. Získáte Ty-já-tr PURUS MEDA balíček z tajemství včel a bylin, který vás ve zdravém životním stylu podpoří. Dodá vám energii do každého dne a poskytne oporu v obdobích nemoci a dalších těžkých chvílích, kterých je za celý život nepočítaně.

  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v ceně odměny.

  https://www.purusmeda.cz/

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  44,21 €
  (1 150 Kč)
 • 9 z 10 Ty-já-tr balíček s dárky a úsměvem :)

  „Dokonalost dárku spočívá v jeho vhodnosti, nikoli v jeho hodnotě.“ —  Charles Dudley Warner 1829 - 1900

  Každý najde v tomto Ty-já-tu balíčku s ůsměvem něco z čeho bude mít radost. Určitě Vás bude těšit, že koupí balíčku podpoříte divadlo, které vzdělává a rozvíjí znevýhodněné skupiny obyvatel.

  V balíčku na Vás čekají dárk psací brko, speciální kafe, zdravá okysličenou vodu, Ty-já-tr knížečku a úsměv ve tváři.

  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v ceně odměny.  A zde jsou ty dárky s úsměvem

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  44,21 €
  (1 150 Kč)
 • 1 z 2 Ty-já-tr basketbalový míč s podpisy hráček USK

  Aby nás podpořily, tak nám hráčky basketbalového klubu ZVVZ USK Praha darovaly dva podepsané míče.

  ZVVZ USK Praha je český ženský basketbalový klub, který sídlí v pražských Holešovicích.Jedná se o jednadvacetinásobného mistra české, potažmo československé nejvyšší soutěže žen. 

  Zasíláme na adresu v rámci SR a ČR. Poštovné je v ceně odměny.

  http://www.uskbasket.cz/

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  59,58 €
  (1 550 Kč)
 • 1 Sponzorský bronzový partner Ty-já-tru

  Oslovuji Vás jako možného bronzového  partnera Divadelního spolku Ty-já-tr Poskytnutím Vašeho partnerství celá spolupráce začíná. Jsme připraveni Vám dokázat, že si Vaši angažovanost skutečně zasloužíme.

  Svým přístupem podpoříte zajímavé divadelní projekty a zároveň máte možnost se pozitivně zviditelnit v oblasti velmi užitečné a prospěšné činnosti. Jako bronzový partner projektu získáte výhodnou prezentaci své činnosti, reklamu a propagaci, goodwill - dobré jméno své obchodní značky, firmy, výrobku, produktu nebo služby. Vaše firma bude prezentována na našich webových a facebookových stránkách.V případě finanční podpory, jsme připraveni s Vámi uzavřít smlouvu o poskytnutí sponzorského daru.

  Platí po dobu tří  měsíců

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  115,32 €
  (3 000 Kč)
 • 2 Sponzorský stříbrný partner Ty-já-tru

  Oslovuji Vás jako možného stříbrného partnera Divadelního spolku Ty-já-tr Poskytnutím Vašeho partnerství celá spolupráce začíná. Jsme připraveni Vám dokázat, že si Vaši angažovanost skutečně zasloužíme.

  Svým přístupem podpoříte zajímavé divadelní projekty a zároveň máte možnost se pozitivně zviditelnit v oblasti velmi užitečné a prospěšné činnosti. Jako stříbrný partner projektu získáte výhodnou prezentaci své činnosti, reklamu a propagaci, goodwill - dobré jméno své obchodní značky, firmy, výrobku, produktu nebo služby. Vaše firma bude prezentována na našich webových a facebookových stránkách.V případě finanční podpory, jsme připraveni s Vámi uzavřít smlouvu o poskytnutí sponzorského daru.

  Platí po dobu šesti měsíců

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  192,20 €
  (5 000 Kč)
 • 20 z 20 Online představení Peníze nerostou na stromech :)

  UZAVŘENÍ DIVADLA Z DŮVODU VLÁDNÍCH NAŘÍZENÍ

  Když nám divadlo zavřeli, tak jsme představení „Peníze nerostou na stromech“, upravili do interaktivního online světa.

  Zakupte představení a my ho odehrajeme Vámi vybrané třidy na ZŠ (5. až 9.třída). 

  Podpořte projekt, který třeba učí jak si dělit peníze podle systému 1-7-2. Zábavně učíme, jaká je hodnota peněz, jak s nimi dobře nakládat již od útlého věku.

  Představení odehrajeme po celé republice.

  Děkujeme.


   

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  249,86 €
  (6 500 Kč)
 • 3 Sponzorský zlatý partner Ty-já-tru

  Oslovuji Vás jako možného zlatého partnera Divadelního spolku Ty-já-tr Poskytnutím Vašeho partnerství celá spolupráce začíná. Jsme připraveni Vám dokázat, že si Vaši angažovanost skutečně zasloužíme.

  Svým přístupem podpoříte zajímavé divadelní projekty a zároveň máte možnost se pozitivně zviditelnit v oblasti velmi užitečné a prospěšné činnosti. Jako zlatý partner projektu získáte výhodnou prezentaci své činnosti, reklamu a propagaci, goodwill - dobré jméno své obchodní značky, firmy, výrobku, produktu nebo služby. Vaše firma bude prezentována na našich webových a facebookových stránkách.V případě finanční podpory, jsme připraveni s Vámi uzavřít smlouvu o poskytnutí sponzorského daru.

  Platí po dobu dvanácti měsíců

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  384,39 €
  (10 000 Kč)