Zamotané pohádky - dětské vyprávěcí karty

Obrázkové karty inspirují k vymýšlení pohádek před spaním, a zároveň je to super hra do auta (aspoň 20minutová pauza od "už tam budeme?"). Příspěvky použijeme na financování výroby karet a krabiček ve větším nákladu, aby vyšla hra za rozumnou cenu.

Autor: chytrousci.cz

299 €
vybrané z 2 575 €

11%

11% splnené

16 dní do konca

26 ľudí prispelo

Hry, Vzdelávanie

Lipník nad Bečvou, Olomoucký kraj, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo a kdo jsme?

Začalo to dětmi, samozřejmě :-)

Jsme rodiče 2 malých (ukecaných) holek... a když je večer konečně klid a ticho a my vyjímečně nepracujeme ( :-D ), vymýšlíme různé aktivity, hry a vhodné dárky pro naše děti a jejich kamarády. Vyrostli jsme oba ve skautu a vedli před pár lety družinovky, takže se ve vymýšlení smysluplné zábavy docela orientujeme. Původně jsme hru improvizovali s obrázky z jiné stolní hry a 6 leté děti vymýšlení zamotaných pohádek strašně bavilo, soutěžili kdo bude nejvtipnější.

A druhou inspirací nám byla naše předtím 2 letá dcera Barunka, která před spaním chtěla poslouchat pohádky z běžného života (princezny a klasické pohádky nepobírala). Takže jsme den co den vyprávěli o tom, kdo a s kým, kam a jak půjde nebo pojede, co bude mít na sobě a co má v batůžku...

Takže jsme začali před Vánoci pátrat po hře, která by nám s inspirací na další pohádky pomohla a zároveň rozvíjela i její  mluvení a představivost. No, našli jsem sice jedny hezké karty, ale pak jsme bohužel zjistili, že nejsou vhodné pro nejmenší - i nám dalo zabrat podle nich vymyslet cokoliv by dávalo trochu smysl...  A tak se začal tvořit nápad mít hru podle našich představ - pěkné a jasné obrázky, jednoduše kombinovatelné do normálních i vtipných příběhů.

Nakonec se z našeho vzdušného zámku zhmotnil projekt, protože jsme náhodou narazili v našem malém! městě na skvělou ilustrátorku dětských knížek a her - Zuzanu Slánskou. Její roztomilé obrázky, známé např. z knihy Barvy a tvary z edice KČ, nebo dětského časopisu 🌞 - Sluneční skřítci, a mnohé další ilustrace, byly to pravé.

Co je náš cíl?

Našim cílem je vyrobit kvalitní dětskou hru, která bude děti opravdu bavit a čas od času po ni sáhnou sami - nachystají si ji do batůžku na výlet, nebo k posteli, nebo ji podstrčí paní učitelce ve školce místo knížky před spinkáním...

Navíc - vzdělávání hrou je v rozvoji dětí důležitý nástroj... myslíme si, že jsou karty dobře využitelné i při různých logopedických nebo terapeutických cvičeních, budeme rádi, když budou nápomocny všude možně! 

Detaily

Zamotané pohádky - dětské vyprávěcí karty - je hra určená zejména pro děti od 3 do 8 let, a zároveň také pro jejich rodiče, učitele v MŠ nebo vedoucí dětských kroužků, kteří rádi vypráví vlastní pohádky.

Hra pomáhá rozvíjet slovní zásobu, dětskou představivost a souvislosti. Doporučujeme používání vyprávěcích karet i logopedům a dalším specialistům při práci s rozvíjením dětí. Jelikož jsou karty jazykově neomezené, využití můžou najít také lektoři cizích jazyků ve svých dětských skupinkách.

Tyto obrázkové karty jsou vhodné jako inspirace na krátké postýlkové příběhy, osvědčily se jako výborná hra pro chytroušky do auta či do vlaku, nebo jen tak na hraní kamarádů a sourozenců doma.

Obrázky jsou rozděleny do 3 kategorií - postavy, věci, prostředí - a díky tomu bude mít Vaše zamotaná pohádka vždy "hlavu a patu". Každý den však bude úplně jiná! 

Proč jsme na HitHit?

Zafinancovali jsme si ilustrátorku, grafika a podpůrné marketingové nezbytnosti a vzorek karet, všechno propočítali včetně bublinkových obálek, a zjistili jsme, že být nezávislým výrobcem a prodejcem + tisknout malonáklad v Česku (nikoliv v Asii) není žádná sranda!

Rádi bychom díky projektu na HitHit rozjeli profesionální výrobu a prodej hry ve větším množštví, aby z ní mohlo mít radost spousta dětí. A hlavně: větší náklad (ks) = menší náklad (Kč) pro Vás :-)

Karty budou dostatečně pevné, na matném křídovém papíru se zaoblenými rohy, velké 11x8 cm, a dodávanány v kvalitní krabičce typu dno+víko, jaké běžně znáte z deskových her.

Co jsme si ještě naplánovali?

Pilně vymýšlíme různá rozšíření hry o další tematické karty (naší Barunce by se líbilo roční období, pohádkové postavy atd). Mohly by být v prodeji na jaře a vešly by se do první krabičky, abyste je měli pěkně pohromadě.

Aktuality

10.10.2020 Prozrazujeme další varianty hraní našich karet!

Jsme nadšení Vašim zájmem o Zamotané pohádky, a díky za hezké zprávy, které nám necháváte pod příspěvky! Chceme Vám za odměnu prozradit nějaké tajnosti 🤐 z pravidel hry! - až si s Vašimi malými chytroušky povykládáte pořádnou motanici, dejte mu postřehové hádanky. V pravidlech pro Vás máme…

Viacej

1.10.2020 Spouštíme projekt

Tak jsme dopsali popis, nahráli video a fotky a jdem do toho! Komu se náš počin líbí, prosíme o sdílení! Za nákup hry v tomto HitHit předprodeji či dobrovolné příspěvky budeme moc rádi a předem Vám děkujeme za důvěru. Hezký říjen přejí Dostálovi

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 0 Chci Vás podpořit jen tak!

  ... odměnu nepotřebuji, doklad také ne. Mám z toho dobrý pocit a stačí mi poděkování...

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 3,68 €
  (100 Kč)
 • 5 z 30 1x Zamotané pohádky - pro nejrychlejší výhodně

  Děkujeme, že se Vám naše hra líbí na první pohled!

  * doprava:  zdarma do Zásilkovny v ČR, doručení do Vánoc!

  1x hra Zamotané pohádky
  1x omalovánky s obrázky ze hry

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 11,00 €
  (299 Kč)
 • 0 1x Zamotané pohádky s osobním vyzvednutím

  Jste zblízka nebo si rádi děláte výlety do "neznáma"?

  * doprava: osobní odběr zdarma v Lipníku nad Bečvou, doručení do Vánoc!

  1x hra Zamotané pohádky
  1x omalovánky s obrázky ze hry


  Termíny a místa předání vypíšeme tady v aktualitách, na našem webu a soc.sítích.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 11,00 €
  (299 Kč)
 • 1 2x Zamotané pohádky - podělím se o dopravu :-)

  * doprava: zahrnutá v ceně, do Zásilkovny v ČR, doručení do Vánoc!

  2x hra Zamotané pohádky

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 24,28 €
  (660 Kč)
 • 0 3x Zamotané pohádky - množstevní akce

  * doprava: zahrnutá v ceně, do Zásilkovny v ČR, doručení do Vánoc!

  3x hra Zamotané pohádky
  3x omalovánky ke stažení v pdf

   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 34,58 €
  (940 Kč)
 • 0 Předvánoční reklamní předmět - pro firmy

  Dáváte před Vánoci svým zaměstnancům nebo obchodním partnerům dárek? Věnujte jim místo igelitky s drobnostmi nebo čokoládové kolekce pro děti raději smysluplnou hru! Nákup daru, který splňuje podmínky "reklamního předmětu" je plně daňově uznatelný náklad a my  Vám samozřejmě vystavíme daňový doklad.
  Všechny hry ozdobíme na vnějším obalu nálepkou s logem Vaší společnosti a můzeme doplnit i věnování.

  * Doručíme do zásilkovny v ČR zdarma, doručení do Vánoc!


  10x hra Zamotané pohádky s logem Vaší firmy a volitelně věnováním
   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 110,35 €
  (3 000 Kč)
 • 0 Líbí se mi Váš projekt a chci Vás podpořit - ale potřebuji doklad!

  Děkujeme Vám za důvěru a nabízíme Vám zveřejnění Vašeho jména / loga na  našem webu www.chytrousci.cz v sekci "podporují nás", a na našem fb a insta profilu.

  To vše a podrobnosti si následně stvrdíme písemně smlouvou o reklamě a daňovým dokladem vč. příloh dokazující realizaci reklamy.

  1x propagace Vaší firmy na našem webu a soc. sítích v období ode dne podpisu smlouvy o reklamě (11/2020) po dobu půl roku.

  Vyhrazujeme si právo na odmítnutí této spolupráce, pokud by byl Váš obor podnikání  výrazně nevhodný k prezentaci na webu s dětskými hrami.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 367,85 €
  (10 000 Kč)