Kniha Poutí k sobě

Ráda bych vydala svoji knihu o výjímečném půlročním pěším putování v čele s kamarádem Milanem na vozíku. Z větší části poputuje výdělek z knih do organizace Trend vozíčkářů Olomouc, které byl Milan spoluzakladatelem, a kde jsme se i poznali.

 • Poutí k sobě

 • Putování Rakousko

 • Rajhrad

 • Rézinka na kolenou

 • Přechod přes Pyreneje

 • Naše trasa

 • Putování Rakousko přes potok

 • Muxia oceán

 • Východ slunce v Pyrenejích

 • Rakousko strom

2 262 €
vybrané z 2 943 €

76%

76% splnené

36 dní do konca

65 ľudí prispelo

Literatúra

Rokytnice, Olomoucký kraj, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

„Dejme Santiago ode dveří domu!“ prohlásil jednoho večera Milan, když jsem u něj byla zase na asistenci. Milan byl můj klient se svalovou dystrofií odkázaný na vozík. Lidé s tímto onemocněním se nedožívají vysokého věku. Milanovi táhlo na šedesát. Měl silnou vůli a neskutečnou touhu žít. Vzepřel se svému osudu a žil plnohodnotný život. Přesto, že byl zcela nehybný a zvládal už jen mluvit, byl věčný optimista s úsměvem na tváři. Měli jsme toho s Milanem spoustu společného. Byli jsme oba šílenci pro každou špatnost a žili své životy naplno - každým okamžikem. A díky této kombinaci vznikla naprosto šílená myšlenka - vyrazíme pěšky z Olomouce do španělského Santiaga de Compostela a až na samotný konec světa - k Atlantiku.

Co je náš cíl?

Cílem je vydat knihu Poutí k sobě aneb (ne)dokončené putování, ve které popisuji všednost i nevšednost každého dne šíleného putování. Putování, které bylo snem našeho bláznivého kamaráda na vozíku, který svůj život prožíval intenzivněji než spousta zdravých lidí.

Následným cílem je věnovat výdělek z knih pro Trend vozíčkářů Olomouc (zaměstnance i klienty) na nákup výrobků od firmy Duolife, jako jsou především dezinfekce, krémy na ruce apod., které jsou v dnešní době více než nutné.

Detaily

Na nalezení dalších pár šílenců, hledání sponzorů a veškeré přípravy jsme neměli ani půl roku. Doma mi nevěřili, co že se to chystám zase udělat.

S Milanem jsme vytvořili plakát a začali hledat lidi do týmu. Nebylo jednoduché někoho přesvědčit. Až po pár měsících se nám ozvali lidi, kteří vypadali, že to myslí vážně. Milan stanovil začátek putování na 21.3.2019 - jarní rovnodennost. Na přípravu nám tedy zbývaly 3 měsíce. Párkrát jsme se setkali, abychom doladili detaily a zkusili si manipulaci s Milanem a tahání vozíku.

Spousta lidí nám fandilo, spousta nás mělo za totální blázny. Ale náš cíl byl jasný. Věděli jsme, že to bude náročnější, než si myslíme, ale ani to nás nezastavilo. Byli jsme odhodláni poprat se s každou překážkou.

... a ještě něco navíc

Vzhledem k mé první úspěšné kampani "Kniha Uprostřed africké svobody", zkouším štěstí znovu, i když si uvědomuji současnou situaci ve světě. Ale i právě proto chci tímto projektem pomoci alespoň částečně tam, kde jsou lidé v jedné z rizikových skupin. A proto vás znovu prosím o podporu, abychom společně mohli být další kapkou v oceánu.

Kdo jsme?

Life with a backpack - život s batohom: Vendy a Jozef. Společně chceme vytvářet svět lepším místem a snažit se o to i ve chvílích, kdy to nevypadá, že je to ještě možné. Ale, právě proto...

Proč to děláme?

Protože potřeba vzájemné pomoci tu bude vždycky. Nikdo na tom nejsme tak zle, abychom nemohli alespoň něčím malým přispět tomuto světu. 

Navíc mám pro vás připravené odměny, které snad udělají radost a já je s radostí budu předávat :). Jednou z nich je i samotná kniha. Věřím, že naše putování může být inspirací vám všem.

Navíc tuto knihu pak můžete získat s vědomím, že jste přispeli k dobré věci.

Aktuality

21.10.2020 Poděkování

Děkuji všem, kdo jste zatím přispěli na projekt "Kniha Poutí k sobě", moc si toho vážím a určitě se ozvu po skončení projektu, věřím, že úspěšně dokončeného :-).

Viacej

Odkazy projektu

web

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 10 Prostě jen pomoci

  Jen tak nezištně podpořit, děkuju.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 3,68 €
  (100 Kč)
 • 6 Mnou vyrobený náramek

  Náramky z bavlnek v barvách symbolu svatojakubské cesty (žlutomodrá), které pro Vás pletu. Poštovné zdarma.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 9,20 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!! Moje kniha + dárek

  Můžeš být mezi prvními a získat knihu s podpisem, věnováním a náramkem, který pro Tebe upletu v barvách symbolu svatojakubské cesty. Poštovné zdarma.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 12,87 €
  (350 Kč)
 • 9 z 10 Hrneček Camino + náramek

  Plechový hrneček s motivem svatojakubské cesty a mnou ručně pletený náramek v barvách symbolu svatojakubské cesty(žlutomodrý). Poštovné zdarma.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 18,39 €
  (500 Kč)
 • 4 z 15 Hrneček Camino + moje kniha

  Plechový hrneček s motivem svatojakubské cesty a kniha s náramkem. Poštovné zdarma.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 36,78 €
  (1 000 Kč)
 • 20 z 20 Kniha + podpora zdraví

  Novou odměnou pro Tebe může být moje kniha s věnováním, podpisem a náramkem a k tomu dezinfekce, krém na ruce a jedna z tyčinek, které nám dodávaly energii během putování. Podobné produkty pak budou věnované do již zmíněného Trendu vozíčkářů. Poštovné zdarma.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 44,14 €
  (1 200 Kč)
 • Vypredané!! Pohled Olomouce + moje kniha

  Odměna je jen pro jednoho z vás, protože originální pohled je jen jeden - pohled Olomouce. Rozdávali jsme je celou dobu našeho putování lidem, kteří nám pomáhali. Tento jediný zůstal a došel s námi až na konec světa a zpět domů :). Jsou na něm informace o nás, věnování a naše jména. K tomu dostaneš ode mě knihu s věnováním a náramkem. Poštovné zdarma.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 55,18 €
  (1 500 Kč)
 • 2 Pozvání na kafe

  Zvu Tě na kafe (klidně i na čaj :) do Olomouce. Do města, ze kterého jsme vyráželi na pouť. Ráda Ti o našem putování povykládám osobně a daruji Ti svoji knihu s věnováním a náramkem.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 73,57 €
  (2 000 Kč)
 • 2 z 5 Sponzor knihy

  Další možnost jak podpořit vydání knihy - můžeš se stát jedním z jejich sponzorů. V knize získáš své místo, kde Ti osobně poděkuji a jako dárek ode mě dostaneš knihu s věnováním a náramkem. Poštovné zdarma.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 183,92 €
  (5 000 Kč)
 • Vypredané!! Hlavní sponzor knihy

  Tahle možnost je pro jednoho z Vás. V knize bude celá jedna stránka věnována Tobě jako poděkování a dostaneš k tomu ode mě 3 knihy s věnováním a náramky. Poštovné zdarma.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 551,77 €
  (15 000 Kč)