České stavovské povstání

Čtyřdílní dokumentární cyklus mapující stavovskou vzpouru z let 1618–1620, její příčiny a důsledky (4e*26min). Podpořte náš projekt a pomozte tak vytvořit dílo, které se vší poctivostí zpracovává významný mezník české historie - České stavovské povstání.

Autor: JK & Co.

Aktualita č. 5

10.11.2020

Řekli jsme si, že je konečně na čase představit členy základního štábu. Jak je zmíněno v popisu projektu, náš tým je složen převážně ze studentů píseckých filmových škol SVOŠF a FAMO, zde představujeme pět hlavních členů.

(Scénář a režie: Josef Kotalík; Kamera: Tomáš Šimůnek; Kamera: Petr Hanousek; Zvuk: Martin Kroulík; Produkce: Radovan Gavač)

Máme to!

3.11.2020

Vážení přispěvatelé,

velmi si ceníme Vaší vyjádřené podpory pro naši kampaň na podporu vzniku chystaného dokumentárního cyklu o Českém stavovském povstání. Vaše příspěvky nasčítaly částku úctyhodných 108 700 Kč! Navzdory jejímu uplynutí budeme i nadále přidávat novinky ohledně zákulisí vývoje projektu, a zároveň o odměnách, které pro Vás připravujeme. Je to to nejmenší, jak můžeme za Vaši podporu zpětně poděkovat.

S velikými díky a pozdravem Josef Kotalík, režisér a autor projektu.

85 000,- vybráno a Petr Wajsar k tomu!

23.10.2020

Je to tak. Ještě mnohem dříve než jsme se vůbec stihli vzpamatovat z vybrané poloviny z celkové částky, tak Vaše šlechetné dary překonaly nejen tříčtvrteční hranici, ale dosáhly až na neuvěřitelných 85 tisíc. Na vybrání zbývající sumy máme ještě osm dní, a jestli budete tak neuvěřitelně štědří jako v posledních dnech, tak věříme, že  se vysněné částky dotkneme!

V této aktualitě se tentokrát nebudeme věnovat hereckému obsazení, ale představíme vám umělce, konkrétně tedy neuvěřitelného hudebníka, textaře a filmového hudebního skladatele, který našemu cyklu vdechne na míru ušitý komponovaný hudební doprovod. Je jím Petr Wajsar, kterého můžete znát například z hudební kapely Skety nebo jako milovníka experimentální hudby, anebo epizodně i jako filmového hudebního skladatele. Za zmínku stojí například nedávný Hastrman (2018), za kterého si Petr Wajsar právem vysloužil prestižní ocenění Český lev. Jsme vděčni, že projektu věří, stejně jako vy, a že do toho jde s námi.

1/2 z finální častky a Václav Vydra jako Jindřich Matyáš Thurn!

16.10.2020

Naši vážení přispěvatelé,

nadešel čas, abychom opět VÁM všem vzdali dík.

Za poslední dva týdny jsme se posunuli o úctyhodnou částku, ale ještě jako vždy nás neustále čeká dlouhá pouť za cílem, bez kterého nebude vznik cyklu možný.

A proto VÁS opět prosíme, držte s námi dál, ať se nám podaří dovršit cílovou částku.

Role radikálního stavovského vojevůdce Jindřicha Matyáše Thurna se zhostí herec Václav Vydra! Další herecké obsazení bude odkryto v následujících aktualizacích.

Abychom VÁS utvrdili, že jsme neusnuli na vavřínech, budeme průběžně v nejbližších dnech přidávat nové informace ohledně stavu a progresu v našich počinech, stejně jako aktuality týkající se obsazení.

Ještě jednou děkujeme. Velmi si VAŠÍ podpory vážíme, tak pojďme spolu dál!

Děkujeme za dovršení 1/4 z finální částky. Pojďme dál!

2.10.2020

Překročili jsme 25% z požadované částky, za což každému, z momentálně 26 přispěvatelů, patří naše ohromná vděčnost. Za ten čas se nám podařilo účastnit se na rekonstrukci Bitvy na Bílé hoře, odkud jsme si odnesli mnoho zajímavých záběrů (malá ukázka toho, na co se můžete tešit, níže).

Do konce kampaně zbývá ještě dlouhá cesta, tak se do ní společně pusťme a dejme tak možnost vzniku dílu, které učiní čest naší národní historii, a zpracuje ji tak, jak se patří!

4 114 €
vybrané z 3 785 €

108%

108% splnené

79 ľudí prispelo

Film

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 22 Poděkování

  Ručně podepsané poděkování štábu.

  (poštovné v ceně)

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  7,57 €
  (200 Kč)
 • 10 Poděkování +

  Ručně podepsané poděkování štábu a unikátní plakát 

  Na znak naší vděčnosti Vám věnujeme kromě poděkování i unikátní plakát podepsaný všemi členy štábu.

  (poštovné v ceně)

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  13,25 €
  (350 Kč)
 • 20 Poděkování ++

  Ručně podepsané poděkování štábu, unikátní plakát a čestné místo v titulcích dokumentárního cyklu.

  Podpořením našho projektu získáte nejen naši úpřimnou vděčnost, ale i pár zajímavých odměn.

  (poštovné v ceně)

  Doručenia odmeny: Do roka

  18,93 €
  (500 Kč)
 • 7 Návštěva natáčení

  Kromě ručně podepsaného poděkování štábu nebo zmínění v titulcích je Vám k dispozici možnost navštívit natáčecí plac - datum, čas a místo natáčení se předem dohodne skrz e-mail.

  Nahledněte do zákulisí a naší práce na place!

  (poštovné v ceně)

  Doručenia odmeny: Do roka

  37,85 €
  (1 000 Kč)
 • 13 Hraná role / postprodukce

  Kromě ručně podepsaného poděkování štábu nebo zmínění v titulcích je Vám k dispozici možnost obsazení do hrané role, nebo mít umělecký podíl na postprodukci dokumentárního cyklu - všechny detaily ohledně dat, časů a míst budou řešeny skrz e-mail.

  Staňte se tak nepostradatelnou součástí samotné tvorby dokumentárního cyklu!

  (poštovné v ceně)

  Doručenia odmeny: Do roka

  75,70 €
  (2 000 Kč)
 • 3 Rekvizita

  Kromě ručně podepsaného poděkování štábu a zmínění v titulcích, nebo návštěvy natáčení, si jako suvenýr můžete odnést autentickou rekvizitu přímo z placu.

  Nechte se překvapit, co pro Vás vybereme... Možnost bude získat i součást kostýmu rytířů.

  (poštovné v ceně)

  Doručenia odmeny: Do roka

  189,25 €
  (5 000 Kč)
 • 4 VIP

  Kromě ručně podepsaného poděkování štábu a zmínění v titulcích, nebo návštěvy natáčení, budete mít přístup k dokončenému materiálu ještě před oficiální premiérou, stejně jako možnost podílet se na scénáři - všechny detaily ohledně dat, časů a míst budou řešeny skrz e-mail.

  Odměna také zahrnuje posezení / oběd s tvůrci.

  Nenechte si ujít skutečně unikátní možnost přímeho zásahu do příprav natáčení.

  (poštovné v ceně)

  Doručenia odmeny: Do roka

  378,50 €
  (10 000 Kč)
 • 1 z 1 Generální partner projektu

  Kromě ručně podepsaného poděkování štábu a zmínění v titulcích, nebo návštěvy natáčení, uvedeme jméno Vaší společnosti na veškerých propagačních materiálech, na plakátu a, samozřejmě, v úvodních a závěrečních titulcích dokumentárního cyklu. Také budete mít přístup k dokončenému materiálu ještě před oficiální premiérou.

  Staňte se Generálním partnerem dokumentárního cyklu a buďte tak pilířem nášho projektu, bez kterého by vznikal jen s obtížemi.

  (poštovné v ceně)

  Doručenia odmeny: Do roka

  2 649,51 €
  (70 000 Kč)