Kniha o tom, jaká práce už dnešní děti v roce 2030 nečeká

Každá revoluce požírá své děti. Tedy i ta Průmyslová 4.0. Měly by dnešní děti vědět, co nastane potom a náležitě se na život po této revoluci připravit? Podpořte prosím knížku "o tom, co přijde potom".

 • ukázka výrobního podniku budoucnosti

 • Hra "Sabdah Khe Netram" na Čtenářskou gramotnost.

 • Přívěsek s logem P 4.0 vyrobený na 3D tiskárně

 • nabídka vín od " Víno Kovacs "

2 226 €
vybrané z 2 207 €

100%

100% splnené

37 dní do konca

18 ľudí prispelo

Literatúra, Vzdelávanie

Mníšek, Liberecký kraj, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak vznikl nápad sesbírat fakta, napsat a vydat tuto knihu?

Jsme tři padesátníci, kteří si založili firmu, kde se zabýváme 3D tiskem. Námi vyvinutý Litmonkový systém přesně, názorně a jednoduše ukazuje všechny 4 principy Průmyslu 4.0., tak proč o tom také nenapsat knihu a pokusit se sesbírat prostředky na její vydání?

Litmonky jsou 3D omalovánky, které se za pomoci 3D pera vyplňují biodegradovatelným plastem a lze z nich po vychladnutí vyrobit libovolný předmět (viz www.litmonky.cz).

Děti vyplňující omalovánky 3D pera

Litmonkový systém je postup, jak s využitím digitálních technologií snadno a rychle zhmotnit myšlenku či nápad, které mohou být  třeba nakresleny rukou, či staženy z databáze na internetu.

Za pomoci knížky/vzdělávací učebnice bychom tak mohli přiblížit laikům, oč v prostředí čtvrté Průmyslové revoluce (kde většinu namáhavé a rutinní práce budou vykonávat roboti a umělá inteligence) vlastně půjde a která naznačuje, podle čeho se pozná, jaká práce, či pracovní činnost zanikne.

Co je náš cíl?

Děj knihy probíhá ve dvou paralelních rovinách:

 • v příběhu Světlany - učitelky I. stupně základní školy, která čelí malé vzpouře svých žáků a
 • ve virtuálním světě, kde si její náctiletí žáci zkouší, jak bude práce v Průmyslu 4.0 probíhat.

Protože je cílem zároveň vytvořit studijní text k akreditovanému kurzu „Využití 3D tisku pro výuku principů Průmyslu 4.0“, děj knihy je doplněn odkazy na původní zdroje, rozhovory a názory odborníků na Průmysl 4.0, se kterými se zájemci mohou dopodrobna seznámit.

Pro ostatní jsou fakta interpretována srozumitelnou formou. Nemáme žádné kognitivní vzdělávací cíle, které by měly čtenáře, zejména pedagogy I. stupně ZŠ, ale i rodiče malých žáčků něco naučit.

Zaměřujeme se na afektivní cíle, čili cílem je, aby si čtenáři vytvořili svůj vlastní názor na dobu, kdy bude člověk spolupracovat s robotem a s umělou inteligencí, (a která díky koronavirové krizi přijde rychleji a s větší razancí).

Detaily

Jak bude knížka vypadat? Co byste koupí odměn podpořili?

Dílo s pracovním názvem Kniha o tom, jaká práce už dnešní děti v roce 2030 nečeká je jakýmsi průvodcem pro učitele a rodiče  tím, co by měly děti v r. 2030 ovládat.

Je členěna do úvodu a 4 kapitol podle 4 základních principů Průmyslu 4.0, podle kterých je tato průmyslová revoluce definována.

Zakoupením odměn podpoříte vznik populárně naučného textu pro lepší pochopení nastupující doby. Tím, že se knížka dostane do povolaných rukou, máte možnost, coby rodiče či prarodiče, přispět k rozvoji svých dětí a vnoučat, které nebudou ztrácet čas s neefektivními znalostmi a dovednostmi a budou se moci připravit na ty druhy práce, které stále ještě efektivněji zvládne člověk a tím jim pomůžete stát se úspěšnými na trhu práce budoucnosti.

Abyste měli představu, jaký druh literární tvorby podporujete, můžete si v sekci odkazy otevřít webovou stránku a stáhnout si ukázku -  Úvod včetně prvního oddílu pojednávajícího o 3. principu – Technická asistence, samozřejmě včetně děje.... a ještě něco navíc

Kdo jsme?

Knihu vydává naše společnost Little Monk, s.r.o. a ve formě skript bude sloužit i jako studijní materiál pro akreditovaný kurz „Využití 3D tisku pro výuku principů Průmyslu 4.0“, který pořádají vzdělávací instituce akreditované MŠMT.

ing. Radek Novotný, PhD.

je hlavní spoluautor knihy. Zabývá se Interpretací kulturního a historického dědictví v rámci zážitkové turistiky, je autorem vzdělávacích programů v oblasti Digitálního Storytellingu, Design thinkingu, spoluautorem interaktivních expozic a videoprůvodců, autor metodik na prezentaci a interpretaci patentů a inovací.

V roce 2016-2017 absolvoval online kurzu Aplikace 3D tisku, Revoluce – 3D tisku a Software pro 3D tisk v rámci celosvětového projektu Coursera na University of Illinois at Urbana-Champaign. Zároveň v letech 2016-2017 působil jako mentor v dalších kurzech „Aplikace 3D tisku“.

ing. Martin Šrytr

je spoluautorem knihy, inženýr strojař s celoživotní vášní pro výpočetní techniku, elektrotechniku a programovaní. Posledních pět let nadšenec do 3D tisku a to hlavně na úrovni konstruování 3D tiskáren. Po seznámení s 3D pery, které ze „strojařského“ hlediska produkují pouze tvarově velice nepřesné výtvory, začal přemýšlet nad spojením 3D per a 3D tisku. Výsledkem jsou Litmonky – omalovánky pro 3D pera. Ideu tisku Litmonek pak uvedl do reality díky specializované „Litmonkové 3D tiskárně“ vlastní konstrukce, určené pro jejich tisk.

ing.Miroslav Horáček

je spoluautorem knihy, vystudovaný ekonom a daňový poradce, programátor a nadšenec do výpočetní techniky a 3D tisku. Spolu s manželkou Míšou využívá Litmonek při aktivitách s maminkami v mateřských centrech a při tvůrčích aktivitách s lidmi s duševním onemocněním a jiným zdravotním znevýhodněním ve společnosti Sdružení TULIPAN, z.s..

Co Vás v dalších kapitolách čeká?

V ostatních kapitolách Vás čekají další příklady a rozhovory Světlany se svými kolegy nad dalšími principy Průmyslu 4.0. např. do jaké míry je  II. princip - „Digitální dvojče“ naplněním Platonovy představy o Ideálu odrážejícího se v reálném světě, coby stín na stěně jeskyně anebo co je podstata nezávislého rozhodování robotů.

Žáci kolem Přemka Vindaty se vrhnou na modelování a prototyping deskové hry se sankrtským názvem „Sabdah Khe Netram“,  podporující procvičování Čtenářské gramotnosti , kterou mohou hrát i nevidomí a slabozrací.

A samozřejmě Vás čeká finální souboj mezi učitelkou Světlanou a žákem Přemyslem na téma, co a jak děti na I. stupni základní školy vlastně učit.

Vybrané peníze bychom rádi použili na :

 • dokončení zbývajících kapitol (viz Co Vás v dalších kapitolách čeká?);
 • odborné konzultace, (zda jsou afektivní interpretace jednotlivých principů v souladu s technickými, odbornými popisy a informacemi o dané problematice).

Dále chceme prostředky použít na :

 • editora (zejména efektivní zkrácení textu, protože už nyní má kniha 175 stran!!! ); 
 • předtiskovou grafickou úpravu ( protože knížka má sloužit i jako studijní materiál, chceme, aby obsahovala oddělená textová pole pro účastníky kurzu, které mohou normální čtenáři snadno přeskakovat a též záložku pro poznámky, uživatelsky příjemné odkazy /QR kódy a zkracovače URL adres/); 
 • samotný tisk a
 • knižní vazbu .

Co až se částka vybere? 

Postupně začneme rozesílat odměny. Samotná kniha by pak měla vyjít koncem tohoto nebo začátkem příštího roku. Její myšlenky plánujeme prezentovat po krajích České republiky na přednáškách a autorských čteních s ukázkami realizace kreativních návrhů prostřdnictvím 3D tisku s využitím Litmonkového systému.

Proč mít knihu ve své knihovně nebo ji někomu darovat

Buď pro vaši vlastní inspiraci, nebo jako možnost tímto dárkem inspirovat třídní učitelku či třídního učitele vaší malé dcery, syna, vnučky, vnuka ...

Aktuality

20.10.2020 Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ byla včera vládou ČR schválena!

Tento obrázek a následující text dnes uveřejnili na svém FB profilu členové pracovní skupiny Strategie 2030+. Vláda schválila Strategii vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ Český vzdělávací systém čeká modernizace. Některé změny půjdou pomalu, ale jiné se začnou realizovat již v následujících…

Viacej

16.10.2020 I. fáze splněna, moc děkujeme!!! Ale neskládáme ruce do klína, jdeme dál!

Základní částka na černobílou verzi je splněna. Moc všem děkujeme!!! Je to opravdový zážitek. Fakt si toho vážíme, bez Vás by to nebylo. Ale kampaň nekončí, vytkli jsme si další metu. Chceme vybrat finanční prostředky na barevnou verzi, aby se z ní učitelům lépe učilo. Čím víc barevných obrázků,…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 16 Přispět na dokončení a vydání knihy, jen tak

  Nemáte děti ani vnoučata, ale chcete vědět více o Průmyslu 4.0 a rádi byste nám pomohli? Každá stovka se počítá a částku můžete libovolně navýšit.


  Pokud máte zájem o elektronickou verzi knihy, uveďte to prosím do poznámek, pošleme Vám unikátní kód pro stažení knihy v PDF formátu na uvedenou emailovou adresu do 30 dnů od dokončení její předtiskové přípravy.
   

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 3,68 €
  (100 Kč)
 • 0 Láhev dobrého vína + přívěsek na klíče

  A co by byla kniha bez sklenky dobrého vína? V nabídce je bílé - Chardonnay i červené - Frankovka. Vyberte si dle své chuti a nezapomeňte uvést do poznámky.
   
  K tomu Vám přibalíme přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vytištěný na 3D tiskárně.

  Cena je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Pokud máte zájem o elektronickou verzi knihy, uveďte to také prosím do poznámky. Pošleme Vám unikátní kód pro stažení knihy v PDF formátu na uvedenou emailovou adresu do 30 dnů od dokončení její předtiskové přípravy.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 14,71 €
  (400 Kč)
 • 20 z 20 Desková hra z knihy + přívěsek na klíče

  Desková hra na procvičování Čtenářské gramotnosti je unikátní a nikde jinde ji neseženete, protože vznikla v rámci děje knihy. Tuto hru, spolu s pravidly, Vám zašleme za odměnu.
   
  K tomu Vám přibalíme přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vytištěný na 3D tiskárně.

  Cena je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Pokud máte zájem o elektronickou verzi knihy, uveďte to prosím do poznámek. Pošleme Vám unikátní kód pro stažení knihy v PDF formátu na uvedenou emailovou adresu do 30 dnů od dokončení její předtiskové přípravy.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 27,59 €
  (750 Kč)
 • 80 z 80 Tričko (s logem) Průmyslu 4.0 + přívěsek na klíče

  Trička s unikátním logem jsou ve velikostech L a XL, v barvě hnědé a modré, pro pány a ve velikostech M a L, v barvě bílé a růžové, pro dámy.

  Do poznámky nezapomeňte napsat, jakou barvu a velikost jste si zvolili.

  K tomu Vám přibalíme přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vytištěný na 3D tiskárně.

  Cena je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Pokud máte zájem o elektronickou verzi knihy, uveďte to prosím do poznámek. Pošleme Vám unikátní kód pro stažení knihy v PDF formátu na uvedenou emailovou adresu do 30 dnů od dokončení její předtiskové přípravy.
   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 31,27 €
  (850 Kč)
 • 30 z 30 Pozvánka na křest knihy vlastnoručně podepsané – (limitovaná verze)

  Patrně se chcete s námi, coby autory knihy a Litmonkového systému, setkat osobně a společně vznik knihy oslavit. Bude nám ctí.

  Akci plánujeme uspořádat do 1 měsíce od vydání knihy (podle koronavirové situace) v pěkném prostředí v Praze, spojeném s kreativním průmyslem, či naopak digitálními technologiemi, kde na Vás čeká i malé překvapení.
   
  VIP pozvánku, vytištěnou na 3D tiskárně na dřevěné dýze, Vám pošleme dostatečně dopředu na Vámi uvedenou adresu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 36,78 €
  (1 000 Kč)
 • 20 z 20 Pro milovníky vůně papíru limitovaná číslovaná edice knížky

  Vidíme, že jste „digitální přistěhovalec“ a máte rád všechno pěkně na papíře. A za to jste ochoten obětovat i interaktivní odkazy na původní zdroje. Pro Vás jsme připravili limitovanou číslovanou sérii tištěných knih bez odborných pasáží, vázanou kvalitní vazbou V8 v pevných deskách. S unikátním limonkovým překvapením.

  Cena odměny je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 36,78 €
  (1 000 Kč)
 • 10 z 10 Prohlídka provozu firmy 3Dsimo – českého výrobce 3D per + přívěsek na klíče

  Významnou technologií používanou v Průmyslu 4.0 je 3D tisk. Její jednoduchou a rychlou verzí je náš Litmonkový systém s použitím 3D pera.
  Proto jsme pro Vás uspořádali zajímavé odpoledne (min. 1-2 hod) s prohlídkou firmy českého výrobce 3D per se sídlem v Praze ( www.3dsimo.com), kde si budete mít možnost v rámci malého workshopu tyto technologie a zařízení vlastnoručně vyzkoušet.

  K tomu získáte přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vytištěný na 3D tiskárně.

  Pokud máte zájem o elektronickou verzi knihy, uveďte to prosím do poznámek. Pošleme Vám unikátní kód pro stažení knihy v PDF formátu na uvedenou emailovou adresu do 30 dnů od dokončení její předtiskové přípravy.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 36,78 €
  (1 000 Kč)
 • 10 z 10 Prohlídka testbedu ČVUT v budově CIIRCu + přívěsek na klíče

  Tak vy berete problematiku Průmyslu 4.0 opravdu zostra.
  Proto jsme pro Vás uspořádali zajímavé odpoledne s prohlídkou Testbedu ČVUT v budově CIIRC, kde uvidíte, jak výroba v Průmyslu 4.0 vlastně vypadá.

  Součástí prohlídky bude i malý workshop, kde si Litmonkový systém a práci s  3D perem vyzkoušíte.

  K tomu získáte přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vytištěný na 3D tiskárně.

  Pokud máte zájem o elektronickou verzi knihy, uveďte to prosím do poznámek. Pošleme Vám unikátní kód pro stažení knihy v PDF formátu na uvedenou emailovou adresu do 30 dnů od dokončení její předtiskové přípravy.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 55,18 €
  (1 500 Kč)
 • 12 z 12 Voucher na kurz "3Dtisk pro začátečníky" + přívěsek na klíče

  Akreditovaný kurz (viz sekce Odkazy) v délce 8hod slouží především pro učitele a lektory kroužků, ale může zaujmout i rodiče se zájmem o propojování digitálních technologií a ruční kreativní práce, což je v souladu s životem v budoucí Společnosti 5.0 (lidé a roboti pracují společně a vzájemně se doplňují).

  Poukaz slouží jako doklad o uhrazení účastnického poplatku na kurz.

  Informace o plánovaných kurzech Vám budeme zasílat průběžně během celého roku 2021 na Vámi uvedenou emailovou adresu a Vy si můžete vybrat termín, který Vám bude nejlépe vyhovovat..

  K tomu vám přibalíme přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vytištěný na 3D tiskárně.

  Cena je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Pokud máte zájem o elektronickou verzi knihy, uveďte to prosím do poznámek. Pošleme Vám unikátní kód pro stažení knihy v PDF formátu na uvedenou emailovou adresu do 30 dnů od dokončení její předtiskové přípravy.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 62,53 €
  (1 700 Kč)
 • 12 z 12 Voucher na kurz „Úvod do Průmyslu 4.0“ + přívěsek na klíče

  Je evidentní, že Vás nebo někoho kolem Vás problematika Průmyslu 4.0, opravdu zajímá.

  Akreditovaný kurz (viz Sekce Odkazy) v délce 8hod slouží především pro učitele a lektory kroužků, ale může zaujmout i ty, kteří se chtějí naučit odhadnout, jaké pracovní úkony převezme robot a umělá inteligence a které zůstanou i nadále na člověku.

  Poukaz slouží jako doklad o uhrazení účastnického poplatku na tento kurz, knihu/skripta obdržíte na kurzu.

  Informace o plánovaných kurzech Vám budeme zasílat průběžně během celého roku 2021 na Vámi uvedenou adresu a Vy si můžete vybrat termín, který Vám bude nejlépe vyhovovat.

  K tomu vám přibalíme přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vytištěný na 3D tiskárně.

  Cena je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 80,93 €
  (2 200 Kč)
 • 12 z 12 Voucher na kreativní kroužek od Kroužky, o.p.s. + přívěsek na klíče

  Partnerem kampaně je provozovatel kroužků pro děti Kroužky o.p.s. Jako součást odměny je i voucher na Vámi vybraný kroužek z jejich nabídky na letní semestr šk. r. 2020/21. Na stránkách www.krouzky.cz si můžete vybrat kroužek pro jedno dítě a pobočku, která ho nabízí. Chceme tímto podpořit rozvoj schopností a dovedností dětí v aktivitách, které budou po zavedení Průmyslu 4.0 žádané. Proto se nabídka orientuje na umělecké, kreativní a tvůrčí kroužky (nevztahuje se na vědecké, robotické či jiné polytechnické kroužky – viz podstata Průmyslu 4.0).

  Do poznámky napište, jaký druh kroužku a pobočku jste si zvolili.

  K poukazu vám přibalíme přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vytištěný na 3D tiskárně.

  Cena je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Pokud máte zájem o elektronickou verzi knihy, uveďte to prosím do poznámek. Pošleme Vám unikátní kód pro stažení knihy v PDF formátu na uvedenou emailovou adresu do 30 dnů od dokončení její předtiskové přípravy.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 110,35 €
  (3 000 Kč)
 • 4 z 5 Totální výbava na život v roce 2030 – I. varianta

  Pro úplně největší nadšence knížky a přípravy na život ve Společnosti 5.0 máme vytuněný balíček, jehož součástí je prohlídka provozu firmy 3Dsimo - českého výrobce 3D per, tištěná knížka, tričko s unikátním logem Průmyslu 4.0, přívěsek na klíče s unikátním logem Průmyslu 4.0 vyrobený na 3D tiskárně, voucher na kurzVyužití 3D tisku pro výuku a ve výuce pro začátečníky“ od akreditované vzdělávací instituce MŠMT, 3D pero a navrch Edukační sada s 10 sadami litmonek (minimálně 50 obrázků), se strunami PLA v různých odstínech (cca  75 bm) a doplňky pro umístění Litmonek.
  V rámci akce bude i malý workshop, kde si Litmonkový systém a práci s  3D perem vyzkoušíte.
   
  Poukaz slouží jako doklad o uhrazení účastnického poplatku na kurz.

  Cena je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 183,92 €
  (5 000 Kč)
 • 5 z 6 Totální výbava na život v roce 2030 – II. varianta

  Pro úplně největší nadšence knížky a přípravy na práci po zavedení Průmyslu 4.0 do praxe máme vytuněný balíček, jehož součástí je prohlídka Testbedu ČVUT v budově CIIRC., tištěná knížka, tričko s unikátním logem Průmyslu 4.0, přívěsek na klíče s unikátním logem vyrobený na 3D tiskárně, voucher na kurzVyužití 3D tisku pro výuku principů Průmyslu 4.0“ od akreditované vzdělávací instituce MŠMT, 3D pero a navrch Edukační sada s 10 sadami litmonek (minimálně 50 obrázků), se strunami PLA v různých odstínech (cca  75 bm) a doplňky pro umístění Litmonek.

  V rámci akce bude i malý workshop, kde si Litmonkový systém a práci s  3D perem vyzkoušíte.
   
  Poukaz slouží jako doklad o uhrazení účastnického poplatku na kurz.

  Cena je včetně poštovného v rámci České republiky.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 220,71 €
  (6 000 Kč)