DESKOVÁ HRA – Legie: Sibiřská cesta

Unikátní desková hra, kde se dostanete do kůže československých legionářů, vojáků státu vzniklého v exilu, kteří se zoufale snaží prostřílet a probojovat domů. Legie při každé partii vypráví jiný a exkluzivní příběh.

Autor: Rolling Group

 • Hrací karty

 • Hrací karty

 • Krabice hry

 • Hrací karty

31 871 €
vybrané z 25 000 €

127%

127% splnené

509 ľudí prispelo

Komunita, Hry

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 2.5.2021 v 17:04.

Zobraziť všetky odmeny

Přinášíme Vám unikátní deskovou hru, která vás přenese na Sibiř v době občanské války v Rusku. Českoslovenští legionáři se snaží dostat domů, Bílí a Rudí válčí o vládu nad Ruskem a mezi nimi se snaží přežít či vydělat místní milice, anarchisti a dezertéři.

Legie: Sibiřská cesta při každé partii vypráví jiný a unikátní příběh.

http://www.legiongame.cz/

Příběh? 

Na Sibiři zuří občanská válka. Nejednotná Bílá armáda se snaží ukončit vládu Rudých a obě strany jsou ochotny pro vítězství udělat cokoliv. V chaosu se rozšířil banditismus i lokální povstání – a českoslovenští legionáři se snaží tím vším prostřílet domů.

My se podíváme na malou vrchovinu kdesi na studené Sibiři. Každá z frakcí se snaží urvat co nejvíce výhod pro sebe, naverbovat ty nejlepší vojáky i civilisty a samozřejmě přežít. Je na Vás, jak povedete své postavy, aby zvládly přestřelky, pátrání i krize morálky a povstání. Bude to tvrdá cesta – každý váš krok bude vyprávět malý, ale důležitý příběh. 

Chcete s námi prožit Sibiřskou cestu?

http://www.legiongame.cz/

Hra?

Až čtyři hráči vedou své frakce (legionáři, Rudí, Bílí, renegáti) Sibiří a snaží se projít zemí nikoho a splnit při tom co nejvíce svých cílů. Jako velitel skupiny budete putovat lokacemi, bojovat proti nepřátelům i nástrahám sibiřských ledových plání. Vaším úkolem bude chránit vaši skupinu a strategicky ji rozšiřovat, dostat ji z ledového pekla a taktizovat proti ostatním. Situace si někdy vynutí spolupráci, jindy se budete potřebovat charakterů svých oponentů zbavit. Kromě boje budete muset také uzavírat spojenectví a chystat léčky.

Řešit zápletky a skrz ně klíčové vítězné body ale něco stojí. Hráči mají úplnou svobodu v tom, s kým se domluví a jak budou postupovat. Hraje se vždy na předem daný počet lokací a čím je hra dál, tím tvrdší postihy přicházejí a tím více charakterů bude umírat. Každá frakce má k dispozici unikátní taktiky, synergie mezi kartami a někdy i různé vítězné podmínky. Čeká vás plno těžkých rozhodnutí a mnoho padlých, které budete muset na vaší cestě obětovat pro svůj postup a záchranu ostatních. 

Hra je určena pro 2-4 hráče a díky množství lokací i scénářů, na kterých budete plnit různorodé úkoly, vás čeká vysoká variabilita hry. Připravujeme přes sto postav, mnohé s osobním příběhem, který je inspirovaný skutečnými událostmi. 

Variabilitu zvyšuje i zatím osm velitelů, z nichž si hráč na začátku hry jednoho vybere.

Každá karta je ručné ilustrovaná – s ohledem na dobové reálie. 

Hra je již rok ve vývoji a máme za sebou dvě vlny testování i množství pozitivních reakcí ze strany hráčů. Pokud se nám podaří naplnit kampaň, budeme vám moci hru doručit ve fyzické podobě až domů. A věnovat se jejímu doladění k dokonalosti, dokončení maleb a dalším měsícům ladění pravidel.

Hru také bereme jako základ, ke kterému chceme přidávat další obsah: různé herní módy, předpřipravené scénáře zaměřené na příběh a pokud se sejde více podpory, tak i pátou frakci (Intervencionisty).

Připravili jsme pro vás také množství balíčků a odměn: například můžete svůj obličej zapůjčit jedné z postav nebo si zahrát hru s vývojáři ještě před vydáním či si projít přesnou repliku legionářského vlaku..

Moc si vážíme Vaší podpory!

http://www.legiongame.cz/

PRŮBĚŽNÉ CÍLE:

UKÁZKA Z PRAVIDEL:

Před hrou

Hráči si náhodně rozdělí frakce, načež si každý vybere za kterého velitele chce hrát. 

Ještě ve fázi před hrou se odhalí první lokace.

Každou fázi hry, od první dál, se rozhoduje, kdo začíná podle toho, kdo má nejvíce postav, následně kdo má nejvíce R, v případě rovnosti si pak hráči hodí mincí.

UKÁZKA PŘÍBĚHU:

Sibiř, 6. prosinec 1919

Dnes byl pekelný den. 

Ztratili jsme kontakt s velením. Poručík Topol rozhodl, že nebudeme čekat a vyrazíme na východ dohnat ostatní jednotky. Naštěstí jsme v jedné z menších vesnic přesvědčili jednoho z místních lovců, aby nás doprovodil.

Nevím, co mu poručík slíbil, ale puška navíc se hodí a v kraji se narozdíl od nás vyzná. Tohle místo je o tolik hnusnější a smutnější než Pálava!

My?

V rámci spolku Rolling jsme tým lidí, který má zájem o historii, hry a hlavně vyprávění příběhů. Tématu československých legionářů na Sibiři se věnujeme posledních šest let – přečetli jsme spousty deníků, konzultujeme mnoho věcí se stále existující Československou obcí legionářskou a napsali jsme o nich larp. A protože ten se podle účastníků z celého světa docela povedl, rádi bychom příběh legionářů přenesli i na vaše herní stoly.

Na hře pracujeme ve volném čase, peníze máme nachystané pouze pro grafiky a na nejnutnější výlohy. Vybrané peníze použijeme na zaplacení grafiků, detailní přípravu všech karet a lokací, dodělání příběhu i tisk a výrobu hry. 

NÁŠ TÝM:

Martin je grafik a hráč, který pracuje na designu a grafickém zpracování hry.

David František je historik, učitel a herní autor, který hru připravil.

Ondra nám pomáhá stím, aby si tuhle hru opravdu někdo koupil.Míša se stará o to, aby se deskovka vyklubala a aby byla kvalitní.Tomáš je nadšenec do legionářské historie, který hlídá historickou korektnost.

Honza autorem obalu hry a pracuje na malbách jednotlivých karet.

Iva nám pomáhá s překlady.

Aktuality

3.5.2021 A JE TO!

Vážení přátelé, kampaň je za námi a jen díky vám můžeme říct: úspěšně! Dokázali jsme vybrat 824 981 Kč, což stačí na to, abychom hru vydali v češtině i angličtině, připravili pro ni důstojné ilustrace a celou ji vytiskli.  Je to jen díky vám – a jsme velmi vděční za šanci, kterou jste nám dali. Co…

Viacej

28.4.2021 CÍLOVÁ ROVINKA a Bílá armáda

V posledních dnech jsme oslavili dosáhnutí obrovského milníku – vybrali jsme potřebné peníze na to, abychom hru vydali. Za to vám všem patří obrovské poděkování. Jsme vděční za to, že vás hra zaujala.  To ale neznamená, že končíme! Stále zbývají čtyři dny kampaně a my jsme aktualizovali průběžné…

Viacej

Odkazy projektu

WEB

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 32
  Chci vás podpořit!

  Nechci utrácet za větší věc, ale líbí se mi, co děláte. My jsme vám vděční a pošleme vám jako díky speciální wallpaper.

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  5 €
 • predané 190
  Chci už hrát!

  Jedno kompletní balení hry s podepsaným povolávacím dopisem. ENJOY!

  –  S VYZVEDNUTÍM V PRAZE

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  40 €
 • predané 210
  Chci už hrát a poslat to domů

  Dostanete od nás jedno kompletní balení až domů. V ceně je poštovné i balné.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  49 €
 • predané 37
  Chci to šířit!

  Dostanete dvě krabice hry, v ceně je poštovné i balné.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  80 €
 • zostáva 9 z 10
  Legionářské nocování

  Ve spolupráci s Československou obcí legioánářskou nabízíme i speciální odměnu: možnost přespání v LEGIONÁŘSKÉM VLAKU v průběhu jeho letního pobytu v Praze. 

  Co za odměnu dostanete? Připravíme pro vás dva termíny přes prázdniny, ze kterých si budete moci vybrat. Přijedete do 18:00, bude vám servírovaná večeře s průvodci a následně vás uložíme na noc v těplušce.

  Samozřejmě dostanete kompletní balení hry!

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  150 €
 • zostáva 2 z 15
  Chci být ve hře! (vol. 2)

  PRO VELKÝ ZÁJEM PŘIDÁVÁME POKRAČOVÁNÍ (POSLEDNÍ!) TÉTO ODMĚNY:

  Dostanete  kompletní balení hry a  Vaše podobizna bude zvěčněna na hrací kartě. V ceně poštovné i balné.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  170 €
 • zostáva 10 z 10
  Speciální EDICE

  Dostanete jedinečnou verzi hry v ručně vyráběném dřevěném boxu, který byl vytvořen Matym ( https://matymoves.com/) pouze v limitovaném počtu pro Legie: Sibiřskou cestu.

  V ceně poštovné a balné.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  200 €
 • zostáva 2 z 5
  Chci být OPRAVDU ve hře! (vol. 2)

  PRO VELKÝ ZÁJEM PŘIDÁVÁME POKRAČOVÁNÍ (POSLEDNÍ!) TÉTO ODMĚNY: 

  Dostanete  kompletní balení hry. Taky nám povíte něco o postavě, která by ve hře neměla chybět. Možná je to váš příbuzný, možná ho znáte jinak. Setkáme se s vámi přes videokonferenci a navrhneme pro něj společně kartu. V ceně poštovné a balné.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  305 €
 • zostáva 3 z 5
  Chci za vámi na výlet!

  Strávíme s vámi den v Praze. Projdeme klíčové legionářské památky, ukážeme si osobně zásadní dokumenty i dobovou výstroj, dáme pár partií hry a dáme taky nějaké to stylové jídlo a pití.

  Samozřejmě dostanete jedno kompletní balení hry. 

  Doručenia odmeny: do roka po ukončení projektu na Hithitu

  570 €
 • zostáva 2 z 3
  Chci být PREZIDENT!

  Pomůžete nám šířit povědomí o legionářích, o historii a my vám za to budeme nesmírně vděční. Vaše jméno a podobizna ozdobí naše stránky a všechny herní materiály.

  Dostanete DVĚ kompletní balení hry.

   

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  950 €
 • Vypredané!!
  Chci být ve hře!

  Dostanete kompletní balení hry a Vaše podobizna bude zvěčněna na hrací kartě. V ceně poštovné i balné.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  170 €
 • Vypredané!!
  Chci být OPRAVDU ve hře!

  Dostanete kompletní balení hry. Taky nám povíte něco o postavě, která by ve hře neměla chybět. Možná je to váš příbuzný, možná ho znáte jinak. Setkáme se s vámi přes videokonferenci a navrhneme pro něj společně kartu. V ceně poštovné a balné.

  Doručenia odmeny: na adresu, do roka po ukončení projektu na Hithitu

  305 €