Vydání knihy CESTA NA TAJMYR (Cestopis o Sibiři/Arktidě)

Sociálně-antropologicko-politologický cestopis o Rusku. Po Jeniseji k Severnímu ledovému oceánu - krajem šamanů, starověrců, komunistických lágrů a morbidní postsovětské nostalgie. Klíčová slova: Rusko, Sibiř, Arktida, Tajmyr, GULAG,stalinismus,cestování.

Konec projektu / kontakt na autora:

23.9.2020

Jelikož, jak vidno, projekt končí neúspěšně a  s ním i subskripce na mou knihu (která je již ostatně v tisku), můžete si můj cestopis (jakož i jiné uvedené knihy) objednat buď přes můj osobní email ( fero@cadpress.sk či  hrabalr@seznam.cz ) anebo prostřednictvím eshopu Abraxas: http://www.cadpress.cz/ 

Děkuji za Váš zájem!

S pozdravem FHK :) 

ANOTACE a link ke knize CESTA NA TAJMYR aneb "Po Jeniseji k Severnímu ledovému oceánu - krajem šamanů, starověrců, komunistických lágrů a morbidní postsovětské nostalgie"

19.9.2020

ANOTACE:

„Cestopis o Rusku, a jmenovitě hlavně o Sibiři a Arktidě, z pera renomovaného českého cestovatele, jenž zná Rusko zřejmě lépe, než 90% Rusů, jelikož ho během posledních 10 let projel křížem krážem – od Petrohradu po Vladivostok, od Murmansku po Magadan, od Čečenska po Čukotku a od Altaje po Jamal a Tajmyr – a navštívil de facto všechny oblasti a republiky Ruské federace, vyhýbajíc se vesměs turistickým destinacím.

Během svého putování navštívil nejen četná muzea, chrámy a archivy, ale též mnohé školy a výzkumné ústavy i mnohá těžko dostupná místa – starověká posvátná místa, opuštěné vojenské základny, archeologická naleziště, zlaté doly i polární stanice, megalitické svatyně, továrny i mrtvá města, pozůstatky stalinských lágrů, rejdařství a ateliéry umělců, ale i pozoruhodné přírodní scenérie, zahraničním turistům nedostupné.

Pomáhal vakcinovat soby jamalským pastevcům, účastnil se lovu kalmarů v Japonském moři a sobů na Čukotce, lovil jesetery na Leně a kambaly na Kolymě, zúčastnil se šamanských obřadů na Altaji, v Burjatsku, Tuvě a Jakutsku, splavil mohutné a divoké sibiřské řeky - Jenisej, Irtyš, Lenu, Kolymu, Angaru a Podkamennou Tunguzku...

Díky tříletému pobytu uvnitř nejrůznějších místních etnických a sociálních komunit, sdílejíc s domorodci mnohé intimní životní epizody (rodinné oslavy, svatby, křtiny a náboženské rituály), měl možnost seznámit se zdejšími poměry – každodenním životem a názory obyčejných lidí – komplexněji, než se to podaří mnohému "domorodci", žijícímu ve vzdálené metropoli, nebo zahraničnímu "expertovi", mnohdy navíc závislému na službách tlumočníka, během několikatýdenní expedice.

Cestujíc po Rusku autostopem, dálkovými vlaky, maršrutkami a náklaďáky, občas pásovými transportéry, na palubě vrtulníku, nákladní lodi či tankeru, setkává se během svých cest s intelektuály i dělníky a řemeslníky, ministry i pastevci, vědci i domorodými šamany, rektory universit i venkovskými učiteli, žurnalisty, spisovateli, zálesáky, léčiteli, geology a naftaři, představiteli samospráv, byznysmeny i politiky, s polárníky, záchranáři, piloty vrtulníků i šoféry náklaďáků; s lodníky, námořníky i rybáři. Diskutuje při šálku čaje či sklence vodky s místními umělci, spisovateli, válečnými veterány, kozáky, lovci a zlatokopy, studenty i penzisty, buddhistickými mnichy, muslimskými imámy i židovskými rabíny, pravoslavnými popy i katolickými misionáři, s etnografy i příslušníky nesčetných původních etnik, aby své poznatky a zážitky následně prezentoval ve svých cestopisech, doplňujíc je vlastními úvahami.

Kniha je navíc doplněná zhruba 750 jedinečnými barevnými fotografiemi.“

Další podrobnosti:

http://www.cadpress.cz/cadpress/eshop/0/0/5/11504-CESTA-NA-TAJMYR-F-R-Hrabal-Krondak

Všechny mé knihy i další tituly vyd. CAD Press lze objednat zde

15.9.2020

http://www.cadpress.cz/

Objednáte-li si knihu CESTA NA TAJMYR přímo přes link eshopu CadPress: http://www.cadpress.cz/cadpress/eshop/0/0/5/11504-CESTA-NA-TAJMYR-F-R-Hrabal-Krondak , jednak ušetříte zhruba 10% z běžné MO / pultové ceny v knihkupectvích,

Jednak zároveň podpoříte autora/vydavatele, který by jinak – při prodeji prostřednictvím VO distribuce – dostal pouze 1/3 z prodejní ceny!

Ukázky z knihy CESTA NA TAJMYR:

31.7.2020

http://www.cadpress.sk/tajmyr2018ukazky.htm

Informace o autorovi a jeho cestách:

31.7.2020

Informace o autorovi a jeho cestách:

http://www.cadpress.sk/cestovani/

Info o autorovi a jeho aktivitách na Facebooku:

https://www.facebook.com/fero.hrabal

Moje expedice na FB:

https://www.facebook.com/groups/364710763539851/

246 €
vybrané z 2 451 €

10%

10% splnené

12 ľudí prispelo

Literatúra, Fotografie

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 1 Kniha Hra čarodějů - kořeny ezoteriky

  Kniha uvádí čtenáře do všeobecných základů esoterních nauk a dokazuje na příkladech vzájemné spojitosti mezi astrologií, kabalou, tarotem, I-ťing, alchymií a jungovskou psychologií (170 stran).

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  5,62 €
  (149 Kč)
 • 0 Kniha pěti kruhů - Musaši (nové vyd.)

  Středověké dílo o cestě meče - kendó, jehož autorem je legendární japonský samuraj, kengo Šingen Musaši No Kami Fudžiwara No Genšin (1548-1645). Tento spis studují jak mistři kendó, tak japonští manažeři, kteří jej považují za příručku byznysu.

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  7,35 €
  (195 Kč)
 • 0 Kniha Základy inteligence

  Civilizační slabikář lidstva / rychlokurz geopolitických a sociálních souvislostí pro zaneprázdněné čtenáře   

  PODROBNOSTI

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 
   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  8,26 €
  (219 Kč)
 • 0 Set Léčivá láska 1+2 / Kultivace sexuální energie

  Příručka obsahující množství návodů a cvičení k nastolení duchovní a tělesné harmonie sepsaná Mistrem Mantak Chia (tvůrce systému Léčivé Tao) na základě jeho mnohaletého studia klasických taoistických spisů, čínské tradiční medicíny a bojových umění (kung-fu; tchaj-ťi čchüan, čchi-kung atd.). Dva svazky doplněné desítkami ilustrací. OBSAH: Životní energie Čchi /  Přeměna negativní energie na životní energii/ Získání další Čchi při milování / Tvořivá síla - sexuální energie / "Superorgasmus / Ženská sexuální energie / Trvání sexuálního života ženy / Dobrý sexuální vztah - tři úrovně sexuální energie / Cíl taoistické meditace /  Sexuální anatomie ženy / Ženská ejakulace /  Klitoridní a vaginální orgasmus / Význam cvičení pohlavních orgánů /  Cvičení bez partnera: ovariální dýchání, stlačování vaječníků  a pochvy . 

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  12,78 €
  (339 Kč)
 • 0 Kniha Tajemství pražského Golema

  Kniha Ivana Mackerleho / vázaná (Vyd. Cad Press).  Literatura faktu / historie / legendy a mýty / judaismus / židovská mystika.

  Ivan Mackerle patřil k největším znalcům záhad všeho druhu, tajemnými kulturami počínaje a ryze okultními jevy konče. Na jedné ze svých prvních výprav, také po stopách pražského Golema, oživené sochy, díla proslulého pražského rabbiho Lőwa ben Becalela,  a jako vždy pátral také přímo na místě,  včetně veřejnosti nepřístupné půdy Staronové synagogy po Golemových pozůstatcích, jež tam měly být dle legendy ukryty. Jako seriozní badatel, jenž považuje za jediné kritérium svých výzkumů objektivnost, seznamuje čtenáře i se všemi alternativními teoriemi, prameny a hypotézami


  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI / UKÁZKY

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,05 €
  (399 Kč)
 • 0 Kniha Za hranicemi fyziky a psychologie / Úvod do humanistické psychotroniky

  O AUTOROVI:  Oldřich Válek je zakladatelem Sdružení badatelů v psychotronice a předním badatelem, navazujícím na práce českých badatelů jako byl např. Jan Kefer, Břetislav Kafka, František Kahuda a Zdeněk Rejdák (jehož byl externím spolupracovníkem).

  Formát B5, 368 stran, vázaná kniha

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,05 €
  (399 Kč)
 • 0 Set Čchin-na / QINNA + pokročilá Čchin-na / Techniky zneškodnění protivníka

  2 knihy. Bojová umění / sebeobrana.
  Čchin-na / QINNA - Techniky zneškodnění protivníka 1+2

  Techniky zneškodnění protivníka úchopy, pákami a údery na vitální body. Podrobná příručka pro vážné zájemce o bojová umění - čchi-kung / qigong, dim-mak a wu-šu / wu-šu, vhodné i pro policejní složky a bezpečnostní služby. S (cca 160 str., ilustrace: fotografie a anatomické kresby)  ISBN 80-88969-07-7
   Průběh akupunkturních drah a nejdůležitější akupunkturní body pro použití technik čchin-na;  Desítky fotografií technik a kreseb / anatomických vyobrazení

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI
    

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  15,61 €
  (414 Kč)
 • 0 Set Antagon 24+25 (Samizdatová kulturní revue)

  OBSAH: Théo Lesoual'c: ÚZKOST JAPONSKA * I.Sischy: ROZHOVOR S EIKO ISHIOKA * M.Heidegger: O FILMU, JAPONSKU A DIVADLE NÓ * M.Yamaguchi: NÓ A KABUKI * S.Awasthi: DAR BOHŮ - Indické tradiční divadlo * T.Werner: MAORSKÝ BALET V ČÍNĚ ....

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  16,59 €
  (440 Kč)
 • 0 Kniha Dějiny alchymie v Českých zemích, v Polsku a na Slovensku

  Toto obsáhlé, bohatě ilustrované a četnými historickými a literárními prameny doložené dílo, ač přísně vědecky psané, je čtivým způsobem podaný přehled dějin alchymie v Čechách, v Polsku a na Slovensku, zasazený do rámce dějin západní alchymie, esoterických hnutí i vědy. V obsahově bohatím úvodu prof. V. Karpenka je čtenář seznámen s fenoménem alchymie také v jeho vlastní podstatě metafyzické a praktické. Předmětné dílo je tak nejen fascinujícím přehledem dějin alchymie, ale i její, z vědeckého i esoterického hlediska nahlížené doktríny. Studovat bohatě ilustrovaný obsah a jedinečně pojatý obsah této knihy je nezapomenutelný zážitek duchovního dobrodružství v pozitivním smyslu vzrušujícího poznávání. Dílo v tomto smyslu patří nepochybně k nejlepším v dané kategorii odborných publikací. --   Prof.PhDr. Milan NAKONEČNÝ

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI / UKÁZKY

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  18,48 €
  (490 Kč)
 • 1 Kniha Tajemství akupunkturních bodů

  Praktická příručka pro lékaře, léčitele a vážné zájemce o akupunkturu, akupresuru, moxu, šiacu a čínské masáže a bojová umění (čchi-kung / qigong, dim-mak, tchaj-ťi-čchüan / taijiquan, wu-šu / wushu), obsahuje podrobné návody léčebného využití jednotlivých bodů.

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI
   

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  18,48 €
  (490 Kč)
 • 1 Kniha BUBIŠI / BUBISHI - Bible karate

  ČÍNSKÉ KOŘENY OKINAWSKÉHO KOBUDÓ A JAPONSKÉHO KARATE  /   / Neobyčejná kniha o bojových uměních, z které čerpaly mnohé generace mistrů kung-fu / wu-šu, kobudó i karatedó a jež byla zdrojem ponaučení mnohých škol bojových umění v Číně, na Okinawě i v Japonsku. 


  Dodání poštou - doručení je součástí ceny   PODROBNOSTI / UKÁZKY

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  19,80 €
  (525 Kč)
 • 1 VOYNICHŮV RUKOPIS aneb Nejtajemnější kniha světa

  První faksimilní vydání nejtajemnější knihy světa, Voynichova rukopisu, jenž mnozí odborníci považují za „Svatý grál historické kryptografie“ (a který inspiroval i Dana Browna k jeho bestselleru Ztracený symbol), doplněné obsáhlou úvodní studií renomované badatelky a záhadoložky Jitky Lenkové.        Tajemný rukopis, nad nímž si lámou hlavu filologové, kryptografologové i amatérští luštitelé celého světa už přinejmenším 100 let 

  Vázaná kniha,  : 24x17 cm, 448 stran,
  obrazová příloha:  272 bar. stran   Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI / UKÁZKY
   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  22,25 €
  (590 Kč)
 • 8 Autorský výtisk knihy CESTA NA TAJMYR

  1 výtisk knihy CESTA NA TAJMYR s autorovým věnováním  (min. 10% sleva oproti MOC)..

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  22,44 €
  (595 Kč)
 • 0 Set 3 knihy - Parapsychologie a psychotronika

  Mimosmyslové vnímání, telepatie, jasnovidnost a uřknutí. 
  Perspektivy psychotroniky / Psychotronika na prahu 21. století.

  Kniha Milana Rýzla Vědecký úvod do parapsychologie.

  Choroby z nenávisti (uřknutí, očarování, prokletí).


  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  29,79 €
  (790 Kč)
 • 0 Set 5 knih o kultivaci sexuální energie

  Mantak Chia:  Léčivá láska 1+2 / Kultivace  ženské sexuální energie

  U´fon:   Pojednání o psychologii, magii a sexu 1. + 2.

  Dr. Yang:  Tajemství mládí I (příručka čchi-kungu / qigongu)

   
  Dodání poštou - doručení v rámci ČR/SR  je součástí ceny

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  30,54 €
  (810 Kč)
 • 0 3 knihy – Záhadologie / dračí žily / geopatogenní zóny

      Tajemství prasíly 1+2 - O dračích žilách a planetární síti životní energie

  2.       V.Patrovský:  Za hranicemi biotroniky - Záhady a hraniční jevy pohledem vědy a intuice


  Dodání poštou - doručení v rámci ČR/SR  je součástí ceny
   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  44,12 €
  (1 170 Kč)
 • 0 2 výtisky mého cestopisu CESTA NA TAJMYR

  2 výtisky knihy  CESTA NA TAJMYR   (min. 15% sleva oproti MOC)...

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

   

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  44,87 €
  (1 190 Kč)
 • 0 Set dvou mých knih: CESTA NA TAJMYR + LEXIKON NÁBOŽENSKÝCH HNUTÍ A SEKT

  Set dvou mých knih LEXIKON NÁBOŽENSKÝCH HNUTÍ A SEKT  


  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  48,64 €
  (1 290 Kč)
 • 0 set DUCHOVNÍ TRADICE ASIE / 4 knihy

  Soubor špičkových monografií o náboženstvích Východu z pera předních čs. orientalistů: 
  KODŽIKI - Japonské mýty
  Náboženské tradice Asie - 1+2
  Klasické tibetské příběhy (Prof.Kolmaš)


  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  52,41 €
  (1 390 Kč)
 • 0 2 další autorovy knihy o religionistice a ezoterice

  F.R. Hrabal-Krondak / J. Lenková (eds):  VOYNICHŮV RUKOPIS aneb Nejtajemnější kniha světa

  Faksimilní vydání nejtajemnější knihy světa, Voynichova rukopisu, jenž mnozí odborníci považují za „Svatý grál historické kryptografie“ (a který inspiroval i Dana Browna k jeho bestselleru Ztracený symbol), doplněné obsáhlou historickou studí editorů.

  F.R. Hrabal-Krondak:  LEXIKON NÁBOŽENSKÝCH HNUTÍ, SEKT A DUCHOVNÍCH SPOLEČNOSTÍ (nejobsáhlejší příručka tohoto typu v češtině / slovenčině)

  Dodání poštou - doručení v rámci ČR/SR  je součástí ceny

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  52,41 €
  (1 390 Kč)
 • 0 knižní set - Antologie Zen-Buddhismu

  Sborníky ZEN 3-8

  Z obsahu: Allan Watts: MÍSTO ÚVODU / M.Novák: KAŽDÝ SÁM SVÝM PÁNEMBOHEM / B.Haines: BÓDHIDHARMA A KARATE / Mistr Takuan: KENDO A ZEN / K.Umeji: TAO V CVIČENÍ / I.Chuya: ZÁZRAČNÁ KOČKA / V.Hrdličková: ZAHRADY Z KAMENŮ, PÍSKU A TICHA / V.Pronnikov: IKEBANA / V.Hilská; Y.Kiyomara: MISTR TAKUAN A CESTA MEČE / Yang Jwing-ming: BUDDHISTICKÝ A TAOISTICKÝ ČCHI-KUNG / Mistr Dešimaru: TEORIE A PRAXE ZENOVÉ FILOSOFIE / Hsing-yun: DVĚ PŘEDNÁŠKY O ČCHANU / Sheng-yen: ZENOVÁ MYSL / Mistr Chuang-po: ZENOVÉ UČENÍ (9.stol.) ......

  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 


  PODROBNOSTI

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  58,45 €
  (1 550 Kč)
 • 0 Set 8 Klasických spisů o asijských bojových uměních

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  59,95 €
  (1 590 Kč)
 • 0 4 KNIHY prof. Wernera o náboženství Asie

  NÁBOŽENSKÉ TRADICE ASIE - 1+2

  DŽINISMUS jako spásná nauka, světový názor a náboženství 
  (První a jediná knižní publikace v češtině (i slovenštině) o džinismu - jednom ze 3 hlavních indických náboženství, podstatně starším než buddhismus i křesťanství, navíc z pera jednoho z nejvýznamnějších českých indologů, autora řady mezinárodně známých vědeckých prací a monografií.)

  ENCYKLOPEDIE HINDUISMU

  PODROBNOSTI
   
  Dodání poštou - doručení v rámci ČR/SR  je součástí ceny

   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  60,33 €
  (1 600 Kč)
 • 0 3 knihy – „Alchymické pragensie“

  VOYNICHŮV RUKOPIS aneb Nejtajemnější kniha světa

  Faksimilní vydání nejtajemnější knihy světa, Voynichova rukopisu, jenž mnozí odborníci považují za „Svatý grál historické kryptografie“ (a který inspiroval i Dana Browna k jeho bestselleru Ztracený symbol),

   

  2.        DĚJINY ALCHYMIE V ČESKÝCH ZEMÍCH, V POLSKU A NA SLOVENSKU

   

  3.        TAJEMSTVÍ PRAŽSKÉHO GOLEMA

   

  Dodání poštou - doručení v rámci ČR/SR  je součástí ceny

   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  62,59 €
  (1 660 Kč)
 • 0 Set 4 knih – Mýty a legendy Orientu

  KODŽIKI - Posvátný spis šintoismu (japonské náboženství shinto) a nejstarší japonská kniha ( z r. 712), jedno z nejvýznamnějších děl světové mytologie.

  2.        OLONCHO - Jakutský šamansko- mytologický epos
   
  3.        MUMONKAN aneb Ohrada bez brány / jedno ze základních děl zen-buddhistické LITERATURY Sbírka klasických čínských zenových příběhů sestavená v r. 1229 Mistrem Wu-men Chuej-kchajem

  4.        KLASICKÉ TIBETSKÉ PŘÍBĚHY (Prof. Kolmaš)

  Dodání poštou - doručení v rámci ČR/SR  je součástí ceny

   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  65,23 €
  (1 730 Kč)
 • 0 3 výtisky cestopisu CESTA NA TAJMYR

  3 výtisky knihy   CESTA NA TAJMYR   (min. 15% sleva oproti MOC v knihkupectví )...


  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  66,74 €
  (1 770 Kč)
 • 0 Set 5 knih o asijských bojových uměních a TČM

  1. Asijská bojová umění
  2. BUBIŠI / BUBISHI - Bible karate
  3. Tajemství akupunkturních bodů
  4. Starověké čínské zbraně / Průvodce historií válečných nástrojů a tradičních zbraní čínských bojových umění
  5. Teorie a bojová síla tchaj-ťi / Pokročilý Jangův styl (2 svazky).  Dodání poštou - doručení je součástí ceny 

  PODROBNOSTI

   

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  75,23 €
  (1 995 Kč)
 • 0 Balík 5 VÝTISKŮ cestopisu CESTA NA TAJMYR za cenu čtyř

  Navíc balné i tuzemské poštovné v ceně

   Výhodnné balení pro organizace, kluby anebo skupinu přátel

  PODROBNOSTI

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  93,51 €
  (2 480 Kč)
 • 0 Tematický set 7 knih – Parapsychologie, psychotronika a záhadologie

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  97,66 €
  (2 590 Kč)
 • 0 Balík 10 VÝTISKŮ cestopisu CESTA NA TAJMYR za cenu osmi

  Výhodnné balení pro organizace, kluby anebo skupinu přátel

  Navíc balné i tuzemské poštovné v ceně

  PODROBNOSTI

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  179,49 €
  (4 760 Kč)
 • 0 Hlavní partner edičního projektu CESTY ZA HORIZONTY (série dalších 4 cestopisů)

  Budete hlavním partnerem mého projektu edice  CESTY ZA HORIZONTY (série dalších 4 připravovaných cestopisů, které jsou momentálně rozpracované na 60-90%). 

  Uvedeme Vaše jméno/logo na webu jako  hlavního partnera, budeme Vás uvádět jako  hlavního partnera / sponzora po celou dobu propagace knih i v tiráži uvedených publikací, jejichž bezplatný výtisk (5 exemplářů z každého dílu) samozřejmě obdržíte též.

  PODROBNOSTI

  Doručenia odmeny: Dlhšie než rok

  1 131,22 €
  (30 000 Kč)