Film Agent 00 - Mission Palermo

Český film Agent00 je téměř hotov. Jde o příběh o tajném agentovi britských služeb, který je parodií na známé "bondovky". Natáčeli jsme v Čechách a v Itálii. Díky vaší finanční podpoře budeme moci film dokončit a uspořádat pražskou premiéru.

 • Guns

 • Agent 00 (Toskánsko)

 • Celebrity café

 • Agents in Casino Royal

 • Piccini family (Italy)

 • Komix

 • Komix

 • Komix

 • Komix

831 €
vybrané z 757 €

109%

109% splnené

27 ľudí prispelo

Film, Umenie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Myšlenka natočit tento film vznikla před 6 lety. Tehdy se parta kolem nově vzniklé filmové produkce vydala na výlet do Toskánska a v první hospůdce v centru Florencie začala nad drinkem přemýšlet o příběhu agenta, který by byl opakem dokonalých hrdinů známých "bondovek". Sen této partičky tvůrců o italské parodii se v tu chvíli začal plnit. Hned po návratu do Prahy jsme napsali scénář, dali dohromady štáb a jeli jsme natáčet na toskátnský venkov. Postupně vznikaly další části filmu, které jsme natáčeli jak v Itálii, tak v České republice. Celý proces trval téměř 6 let. Jsme teď už jen krůček od posledních úprav a slavnostní premiéry, na kterou bychom vás v případě vaší podpory také pozvali.

Co je náš cíl?

Naším cílem je dokončit poslední úpravy filmu, nahrát "voice-over", neboli vyprávění hlavního hrdiny a na konci srpna / začátkem září uspořádat slavnostní premiéru v jednom z pražských kin. Hlavně chceme ale diváky pobavit. Jelikož příběh filmu jsme tvotili s humorem a nadhledem, podívali jsme se na téma tajných agentů tak trochu z jiného úhlu pohledu a také forma vyprávění je netradiční, věříme, že film vás zaujme. Film chceme také prezentovat v Itálii, kde vznikal a uvádět ho na festivalech.

Detaily

Film Agent 00 - Mission Palermo, je parodií na "bondovky" a staré detektivní příběhy. Jde o středometrážní film, něco mezi filmem a komixem. Natáčeli jsme v Praze - v restauraci Oblaca a Celebrity Café, ve Florencii, na přechodu Brennero, ve venkovské rezidenci La Moraia, hráli v něm čeští i zahraniční herci. Jde o nekomerční, nízkonákladový film a pilotní filmový projekt EMD production. Autorem scénáře je Milan Deutsch, který se stal také spoluautorem námětu, spolu s Radkou Strachotovou a Evou Nepokojovou. Tato trojka herců si zároveň zahrála v titulních rolích filmu.  Na základě scénáře se ujala produkce filmu tehdy nově vzniklá filmová produkční společnost EMD production. Režije se ujal divadelní režisér Theodor Hoidekr, který je zároveň uměleckým vedoucím černého divadla HILT. Theo se svým souborem procestoval svět a získal dokonce ocenění na světové "divadelní olympiádě" v Indii. Agent00 byl jeho filmovým režijním debutem. Theo si zároveň zahrál roli italského "bratra".

... a ještě něco navíc

V Itálii jsme hledali charismatickou ženu, která by si zahrála manželku italského mafiánského bosse. A maminka našich přátel z Toskánska souhlasila - ve filmu si proto zahrála skvělá Rafaella Sinisi. Jelikož tato dáma hovoří pouze italsky a francouzky, při natáčení to bylo zajímavé. S Milanem hovořila francouzsky, ten to překládal pro štáb do češtiny a pro její asistenty zase do angličtiny. Takže natáčení bylo skutečně mezinárodní. A ještě jedna perlička z natáčení! Když jsme dotočili noční scénu "Setkání bratrů" v restauraci v malém městečku Poggibonsi a vraceli se autem do hotelu - v kostýmech a s falešnými zbraněmi - zastavila nás ozbrojená policie a chtěla nás kontrolovat. Nejdříve to vypadalo na pěknou nepříjemnost, ale nakonec, když zjistili, že točíme film v jejich městě, byli hrdí a s úsměvem se s námi rozloučili. 

Kdo jsme?

Jsme mladá česká produkční firma. Zabýváme se tvorbou filmů, videa, divadla a hudby. Natočili jsme několik videoklipů pod režijním vedením Jakuba Duška. Zároveň zastupujeme hudební interprety - konkrétně jsme produkovali písně pro finalistku superstar Martinu Balogovou a jazzovou hvězdu Elenu Sonenshine. Od svého vzniku před 6 lety jsme vytvořili také dvě divadelní hry - Červený Kukiš v divadle MANA a muzikál Voda živá v divadle SEMAFOR. Film Agent 00 bude naším prvním pilotním filmem. Více o naší práci nalezete na našich stránkách.

Proč to děláme?

Agent 00 vznikal postupně, za finanční podpory naší a našich přátel. Postupně jsme dotáčeli nové scény a vytvářeli komixové obrázky a hudbu. Film nečerpal žádné veřejné finance, ani finance sponzorů. Celé to trvalo téměř 6 let a stálo to dost peněz. Je to naše velká srdcovka! Už nám chybí jen kousek od toho, abychom film dokončili a zveřejnili. Předem vám proto děkujeme za podporu!

Aktuality

10.8.2020 Náš film v deníku Právo

Viacej

8.8.2020 píší o nás média

http://www.kultura21.cz/film/20749-agent-00-mission-palermo-tz

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 5 Dobrý pocit z podpory české kultury

  Každá pomoc je dobrá a i malou částkou můžete pomoci vzniku nového filmu a tím i rozvoji české kinematografie a nezávislé filmové tvorby. Částku můžete při platbě libovolně navýšit.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  5,68 €
  (150 Kč)
 • 2 Podepsaný filmový plakát

  Získáte originální plakát, podepsaný tvůrci a herci v hlavních rolích. Můžete si ho od nás osobně převzít nebo vám ho zašleme poštou. Případná doprava je zahrnuta v odměně.
  Podobu plakátu naleznete ZDE.

   

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  9,46 €
  (250 Kč)
 • 3 Vaše jméno v titulcích filmu

  Jako poděkování uvedeme vaše jméno v titulcích. Budete tak navždy zvěčněni po boku tvůrců filmu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  10,98 €
  (290 Kč)
 • 7 z 10 Vstup pro 2 do černého divadla HILT

  Jako poděkování za vaši podporu vám věnujeme vstup pro 2 osoby do Černého divadla HILT, kde vystupuje režisér našeho filmu Theodor Hoidekr. Info ZDE. Tento soubor byl oceněn na světové divadelní olympiádě v Indii. 

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  14,76 €
  (390 Kč)
 • 26 z 40 Učast na premiéře a jméno v titulcích

  Jako poděkování za váš dar uvedeme vaše jméno v titulcích filmu + dostanete vstupenku na slavnostní premiéru filmu, kde se setkáte s herci a tvůrci filmu. Datum a čas premiéry vám dáme včas e.mailem vědět. 

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  17,03 €
  (450 Kč)