Písničky z představení Journeys (Story Theatre) na CD!

Děti ze soubory Story Theatre pátraly po příbězích svých předků a vzniklo představení Journeys (Cesty). Písničkářka a divadelnice Bára Dočkalová k němu napsala emotivní písničky. A ty chtějí žít dál…! Podpoříte natočení CD a pamětní knihu s příběhy?

Autor: Leah Gaffen

3 506 €
vybrané z 2 632 €

133%

133% splnené

60 ľudí prispelo

Divadlo, Vzdelávanie

Praha, Hlavní město Praha, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 4.7.2020 v 15:50.

Zobraziť všetky odmeny

Z půdy jsem sundal kufr a otevřel ho… 

Praprababička odplula do Austrálie? Pradědeček hledal vagon čokolády? Dědeček našel solný důl plný zlata? A co máte v kufru vy? 

A tak to všechno začalo...  Ve skutečnosti šlo o "kufrů" víc: děti z divadelního souboru Story Theatre (Praha) pátraly po příbězích svých předků. Společně s Leah Gaffen, autorkou a režisérkou projektu, z nich pak sestavily působivé divadelní představení, do kterého se nakonec vešlo příběhů deset! A šlo o docela reprezentativní (a velmi osobní) průlet dějinami: začalo to prvními odsouzenci odeslanými z Anglie do Austrálie. A dál: jak zamával začátek první světové s židovskými rodinami v Polsku (zvlášť pokud měly veškeré své jmění ve vagonu plném čokolády). Krvavé bitvy první světové války a šrámy na duši, co po nich zbyly. Legionář, vracející se 3 roky z války, aby našel svou milou s jiným. Zoufalství táty, který v roce 1939 tuší, co příjde, a svého syna posílá jen s rozvrzaným kolem z Vídně do Irska. Cesta amerického vojáka z Normandie až do Plzně (a ano, solné doly plné nacistického zlata, ale také koncentrační tábory, co už ze vzpomínek nejdou vymazat). Těžké začátky dnes velké nadnárodní firmy. Bombardování Drážďan (sledováno z Drážďan). Slovenské mosty vyhazované do vzduchu. Velká statečnost na malém českém městě na konci druhé světové. A odvaha mámy, co si přes půl světa přijela osvojit opuštěné miminko... 

To všechno jsou naše příběhy 

Diskuse nad nimi inspirovala písničkářku, spisovatelku, pedagožku a divadelnici Báru Dočkalovou (a mimochodem: nominovanou na cenu Magnesia Litera za Dětskou literaturu!) a ta k nim napsala velmi emotivní písničky, které se staly zásadní součástí představení Journeys. I díky nim (a jejich provedení s živými dětskými muzikanty) se představení dočkalo nebývalého úspěchu: v roce 2019 získalo hlavní cenu na celonárodním festivalu Dětská scéna a bylo nominované za Českou republiku na účast na mezinárodním festivalu v Japonsku (Toyama World Festival of Children's Theatre). 

Na začátku byla zvědavost. Na konci našeho putování s Journeys pocit zodpovědnosti. Nesplacený dluh vůči našim předkům: to oni se statečně postavili osudu. To oni udělali to důležité rozhodnutí. To oni pomohli někoho zachránit i za cenu ztráty vlastního života... Bez nich bychom tu my, jejich potomci, nebyli. A s pokorou a husí kůží jsme o nich hráli a zpívali. 

A pak přišla derniéra

A touha najít cestu, jak příběhy našich předků nechat žít dál! Rozhodli jsme se, že z písniček Báry Dočkalové natočíme CD, ke kterému dáme dohromady malý buklet s texty a fotkami z představení. Ponese také stručný popis jednotlivých příběhů. Protože věříme, že dokud se na někoho vzpomíná, jako by žil dál...! A také nahrávkou chceme poděkovat a vzdát hold všem babičkám a dědečkům, kteří nám nebo komukoliv jinému pomůžou, ten náš rodinný "kufr se vzpomínkami" sundat z půdy a otevřít... 

Říká se, že lidé umírají nadvakrát

Nejprve fyzicky a pak ještě jednou - když už není nikdo, kdo by na ně vzpomínal. A to jen náš cíl: udržet naše předky (a Bářiny písničky) naživu co nejdéle. A neskromně doufáme, že náš projekt třeba inspiruje další děti a ty se doma jednou zeptají: Babi, jak to bylo, když...?

Pomůžete nám?

Peníze použijeme na náklady za studio, výrobu CD s barevným bukletem a knihu s názvem Kronika Journeys, která zachycuje celý projekt i proces jeho vzniku. 

Co jsou Vzpomínkové karty? 

S každou částkou, kterou projekt podpoříte, pomůžete něčí příběh udžet naživu. Symbolicky bychom vás za to rádi odměnili: k projektu jsme vytvořili Vzpomínkové karty, na jejichž jedné straně bude portrét skutečné osoby z řad našich předků, dnes dávno mrtvé, a na druhé straně popis příběhu, kterému pomáháte plout světem dál. S vyššími částkami přichází také možnost přidat k našim hrdinům někoho z vašich předků - i jemu rádi vyrobíme Vzpomínkovou kartu, ozdobenou originální výtvarným moticem z dílny autorky plakátu Journeys (viz níže).

Jak bude vypadat cédéčko a buklet?

Cédéčko bude obsahovat pět písniček Báry Dočkalové z projektu Journeys, profesionálně nahraných, a původní hudbu k filmu o Robertu Dubsky, který je také součást projektu. Níže najdete vizuální podobu cédéčka, jakož i ukázku několika stránek z dvanácitstránkového barevného bukletu. Ten bude obsahovat kromě textů všech písní také stručné převyprávění všech příběhů z Journeys, spoustu fotek a také jména všech, co cédéčko podpořili.

Co když si vyberu tašku, nebo hrneček?

Tašky a hrnečky budou ozdobeny originálním výtvarným motivem, který na plakát představení navrhla členka Story Theatre, teprve patnáctiletá výtvarnice Johana Trejtnar. Motiv nás provází od prvního plakátu až po finální cédéčko a rádi se s vámi o něj podělíte. Zrovna tak si ale můžete vybrat na tašku nebo hrnek některý z motivů, které Johana vytvořila k ilustraci jednotlivých příběhů (mango, staré kolo, vagon plný čokolády, mapka s cestou do Austrálie nebo básničky Václava Hornycha). Který je vašemu srdci nejbližší?

Aktuality

7.7.2020 Thank you!

Dear Friends, Our fundraising campaign is over, and we raised 86,600 Kc (3,248 Euros) - 33% more than our target goal of 65,000 Kc.  Thank you for being a part of this!  We will put the additional funds towards the design and distribution of our Journeys chronicle which - thanks to your…

Viacej

7.7.2020 Děkujeme! Thank you!

(ENGLISH BELOW) Milí přátelé, naše sbírka na vydání CD je u konce. Díky Vám se nám podařílo dát dohromady na Hithitu 86.600 Kč (3.248 Euro), což je o 33% víc, než kolik byl náš původní cíl (65.000 Kč). Děkujeme, že jste do toho šli s námi! Peníze navíc půjdou na zpracování a distribuci Kroniky…

Viacej

Odkazy projektu

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 16
  Dobrý pocit z Cest (Journeys) + přednostní stažení písniček

  Jako první budete mít možnost stáhnout si emotivní písničky Báry Dočkalové z představení Journeys, postaveném na příbězích našich předků. Děti ze Story Theatre je natočily v lednu ve studiu Vraník. A kromě dobrého pocitu, že díky vám žijí písničky  z projektu Journeys (Cesty) dál, obdržíte také pozvání na křest CD.  
   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,15 €
  (300 Kč)
 • predané 13
  Joachim Estreicher žije dál! (přednostní stažení písniček, vaše jméno v programu)

  Joachim Estreicher se narodil v roce 1887 a fyzicky zemřel před 80 lety. Ale díky vám bude ve vzpomínkách (a v písničkách, na které přispíváte) žít dál! 

  Poštou dostanete unikátní suvenýr: pamětní kartu s portrétem Joachima Estreichera, obchodníka s čokoládou, jehož život tragicky skončil v roce 1940, a popisem jeho osudu. Váš příspěvek pomůže Joachimovu příběhu putovat dál světem.

  A k tomu dostanete:
  • přednostní stažení písniček Báry Dočkalové z CD Journeys v mp3 podobě
  • uvedení vašeho jména v programu k příštímu představení Story Theatre
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020)

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,24 €
  (500 Kč)
 • predané 18
  ... a také Phebe Flarty žije dál! (podepsané CD, vaše jméno v bukletu CD)

  Joachima už znáte. Zakoupením této odměny bude ve vzpomínkách žít dál nejen on, ale také Phebe Flarty, sirotek z Londýna, jejímž osudem bylo vyhnanství v Austrálii. 

  Poštou vám zašleme pamětní kartu Joachima i Phebe. Phebe byla obyčejná holka, o jakých se v učebnicích nepíše. Ale váš příspěvek pomůže Phebe a jejímu příběhu plout světem dál.

  A k tomu dostanete (poštou):
  • podepsané cédéčko s písničkami Báry Dočkalové z projektu Journeys + dvanáctistránkový buklet obsahuje texty, příběhy a řadu fotografií.  
  • uvedení vašeho jména v bukletu CD a v programu k příštímu představení
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,49 €
  (1 000 Kč)
 • predané 4
  I Václav Hornych žije dál! (plátěná taška, CD, jméno v bukletu CD)

  Hattrick! S touto odměnou se k Joachimovi a Phebe přidá také Václav Hornych: voják z první světové války, co psal básničky své milé. Dnes dávno mrtev. Ale díky vám budou ve vzpomínkách (a v písničkách, na které přispíváte) všichni tři žít dál!

  Co vám pošlou zašleme?  Pamětní karty Joachima a Phebe a také tu s portrétem Václava Hornycha, jehož životem zamavála první světová válka.

  A k tomu dostanete (poštou):
  • originální plátěnou tašku, vyrobenou  jen pro členy Story Theatre, s motivem z plakátu, či alba Journeys dle vašeho výběru (podrobnosti v detailním popisu)
  • podepsané cédéčko s písničkami Báry Dočkalové
  • uvedení vašeho jména v bukletu CD a v programu k dalšímu představení
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  80,97 €
  (2 000 Kč)
 • predané 5
  Přidává se Robert Dubsky! (soukromá projekce filmu, CD, jméno v bukletu, 2 vstupenky)

  Zvládnete čtyři? K Joachimovi, Phebe a Václavovi se přidává Robert Dubsky, židovský kluk z Vídně, co ho táta poslal v roce 1939 jen se starým kolem do Irska. 

  Co poštou dostanete?  Pamětní karty Joachima, Phebe  a Václava a také tu s portrétem Roberta Dubsky, jehož prozíravý otec pochopil, že ve Vídni pro něj v roce 1939 není bezpečno.  Váš příspěvek pomůže Robertovu příběhu putovat světem dál.

  A k tomu dostanete (poštou):
  • pozvání na promítání filmu, který o Robertu Dubsky natočili jeho potomci pod režijním vedením Eliáše Pojara. Následovat bude beseda s autory filmu.
  • 2 vstupenky na příští představení Story Theatre (A Star is Falling)
  • podepsané cédéčko s písničkami Báry Dočkalové z projektu Journeys
  • uvedení vašeho jména v bukletu CD a v programu k dalšímu představení
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  121,46 €
  (3 000 Kč)
 • predané 3
  7 osudů (plátěná taška/hrneček, CD, jméno v bukletu, 2 vstupenky)

  S touto odměnout se k předchozím třem přidají ještě 4 další hrdinové a vy získáte "kompletní sbírku" Vzpomínkouvých karet Journeys. Čtěte o Charlesu Bryanovi, jeho cestě z Normandie až do Plzně, solných dolech plných zlata i koncentračních táborech. Poznejte Valentina Lorenz Meyera a úskalí, s jakými v 19. století zakládal dodnes fungující firmu. A sbírku můžete korunovat čtením o Růženě Bukovské, obyčejné ženské z Třešti, a jejím statečném činu na konci druhé světové.

  A k tomu dostanete (poštou):
  • hrneček nebo plátěnou tašku s motivem z Journeys dle vašeho výběru 
  • podepsané cédéčko  s písničkami Báry Dočkalové
  • uvedení vašeho jména v bukletu CD a v programu k dalšímu představení
  • 2 vstupenky na příští představení Story Theatre (A Star is Falling) + 
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  161,94 €
  (4 000 Kč)
 • predané 0
  Sedm osudů a procházka (+ plátěná taška/hrneček, CD, jména v bukletu, 2 vstupenky)

  Sedm obyčejných hrdinů z našeho projektu, skuteční lidé, dnes dávno mrtví (Joachim, Phebe, Václav, Robert, Charles, Ruzenka a Valentine)  bude ve vzpomínkách  žít dál. 

  A s Joachimovými potomky se také můžete vydat na komentovanou procházku Prahou - po místech, kde Joachim žil a působil. Zakončena bude v místě, kde má Joachim a jeho rodina pamětní kameny (stolpersteiny) - samozřejmě šálkem horké čokolády...

  Co tedy poštou dostanete?
  • plátěnou tašku s motivem z Journeys dle vašeho výběru
  • podepsané cédéčko s písničkami Báry Dočkalové
  • sedm vzpomínkových karet
  • uvedení vašeho jména v bukletu CD a v programu k dalšímu představení
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  202,43 €
  (5 000 Kč)
 • predané 0
  Sedm osudů a osmý váš (+ plátěná taška, CD, jméno v bukletu, 2 vstupenky)

  I vy máte v rodině dávno zapomenutého hrdinu, jehož osud by si možná zasloužil připomenout. Možná by si zasloužil i výtvarně zpracovat. A zařadit k ostatním, na které se nepřestalo vzpomínat, a tedy žijí dál...

  Váš rodinný příběh získá vizuální pobodu: dle vašeho vyprávění ji nachystají členové Story Theatre a vám vznikne vzpomínková karta s vaším hrdinou. A navíc pomůžete příběhům našim (Joachim, Phebe, Václav, Robert, Charles, Valentine, Ruzena), aby ve vzpomínkách a v písničkách, na které přispíváte, žili dál.

  A co ještě dostanete?
  • plátěnou tašku s motivem z Journeys dle vašeho výběru
  • podepsané cédéčko s písničkami Báry Dočkalové z projektu Journeys
  • sedm vzpomínkových karet a osmou s neznámým hrdinou z řad vašich předků
  • uvedení vašeho jména v bukletu CD a v programu k dalšímu představení
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020)

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  242,91 €
  (6 000 Kč)
 • predané 0
  Váš hrdina v Kronice Journeys (kronika, CD, jméno v bukletu, 2 vstupenky)

  Zapátrejte v rodině po svém příběhu a členové Story Theatre ho rádi zpracují v originální výtvarné dílo: mohla by vzniknout knížka s několika obrázky a textem, inspirovaný někým z vaších předků. Navíc ho hrdě připíšeme k "našim" příběhům a stane se součástí kroniky Journeys - knihy, která bude obsahovat nejen scénář, ale také fotografie, komentáře a přehled všech zpracovaných příběhů - a tedy i ten váš...!

  A co ještě  poštou dostanete?
  • kompletní kronika Journeys, podepsaná všemi členy souboru. Bude obsahovat fotky, příběhy jednotlivých rodin, váš příběh a také celý scénář.
  • podepsané cédéčko s písněmi Báry Dočkalové
  • všechny vzpomínkové karty a  neznámý hrdina z řad vašich předků.
  • uvedení vašeho jména mezi mecenáši Story Theatre v bukletu CD a v programu k dalšímu představení, 2 vstupenky
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020), kam doufáme, že dorazíte jako VIP host

  Doručenia odmeny: nešpecifikované

  404,86 €
  (10 000 Kč)
 • predané 1
  Váš příběh v našich rukách...

  Lidé prý umírají nadvakrát. Jednou fyzicky a podruhé, když už není nikdo, kdo by na ně vzpomínal. A je na vás, aby se na ně nezapomnělo! Otevřte svůj kufr a vyberte ten, co by neměl zapadnout. Členové Story Theatre ho zpracují v originální umělecké dílo (kniha, divadelní či filmové zpracování...) A ho hrdě připíšeme k "našim" příběhům a stane se součástí kroniky Journeys. Kdo z vašich předků si zasloží, aby se na něj vzpomínalo dál?

  A co ještě  poštou dostanete?
  • kompletní kronika Journeys, podepsaná všemi členy souboru. Bude obsahovat fotky, příběhy jednotlivých rodin, váš příběh a také celý scénář.
  • podepsané cédéčko s písničkami Báry Dočkalové
  • všechny vzpomínkové karty a  neznámý hrdina z řad vašich předků.
  • uvedení vašeho jména mezi mecenáši Story Theatre v bukletu CD a v programu k dalšímu představení, 2 vstupenky
  • pozvánku na křest CD (podzim 2020), kam doufáme, že dorazíte jako VIP host

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  809,72 €
  (20 000 Kč)