Rozšíření výroby nanoroušek RIFTELEN®

Tento projekt řeší rozšíření výroby nanoroušek RIFTELEN®. Nanoroušky jsou vyrobené z čistého nanovlákna bez aktivního stříbra. Pro laminaci nanovlákna je použit ultrazvuk, který zajistí dlouhodobé používání. Peníze potřebujeme na nákup materiálu.

 • Nanovlákenná vložka RIFTELEN®

 • Nanorouška RIFTELEN® - menší velikost

 • Nanorouška RIFTELEN® - větší velikost

28 €
vybrané z 3 678 €

0%

0% splnené

19 dní do konca

1 človek prispel

Technológie

Svitavy, Pardubický kraj, Česko

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Jak byl nedostatek roušek v letošním roce v březnu, tak nás začali oslovovat zákazníci a chtěli použít naši nanovlákennou membránu RIFTELEN N15 pro výrobu roušek. My jsme tuto membránu zatím používali pouze pro filtraci potravinářských tekutin a neměli jsme zkušenosti a ani neznali její technické parametry pro filtraci vzduchu. Navíc my máme pět druhů membrány a nevěděli jsme, který druh by byl pro filtraci vzduchu nejlepší. Jelikož spolupracujeme s Technickou univerzitou v Liberci, tak jsme ji oslovili a Ústav pro nanomateriály, inovace a pokročilé technologie nám změřil technické parametry všech pěti druhu membrány pro filtraci vzduchu. Následně jsme vybrali druh membrány, která měla pro tento účel nejlepší předpoklady a vyrobili jsme první kusy nanoroušek. Filtrační účinnost nanoroušek v oblasti velikosti koronaviru 80-150 nm (0,08-0,15 µm) je výrazně vyšší než u běžně dostupných materiálu.

Zde je graf filtrační účinnosti membrány RIFTELEN změřený na Technické univerzitě v Liberci :

Zde je pro srovnání graf filtrační účinnosti běžně dostupných materiálu pro výrobu roušek :

Nanoroušky jsme nejdříve testovali na nás a na našich známých. Dostali jsme kladné reference a i naše zkušenost byla výborná. Začali jsme dostávat první objednávky na nanoroušky. Většinou objednávali firmy ze stavebnictví nebo obchodu pro své zaměstnance. Ale měli jsme i objednávky ze soukromého sektoru ze zdravotnictví - gynekologická ambulance nebo zubní ordinace. Když jsme viděli, že je o nanoroušky zájem, tak jsme je nabídli k prodeji na internetové nákupní galerii MALL.CZ.

Co je náš cíl?

Našim cílem je Vám nabídnout učinnou ochranu proti šíření virové a bakteriální infekce. Nanoroušky RIFTELEN® mají užitné vlastnosti sovnatelné s respirátorem ochranné třídy FFP2, což je výrazně více než roušky vyrobené z běžně dostupných materiálu např. z bavlny. Provedení nanoroušek umožňuje jednoduchou regeneraci a dlouhodobé používání.

Detaily

Když jsem začali vyvíjet novou nanovlákennou filtrační membránu ve spolupráci s firmou PARDAM s.r.o. v roce 2014, tak jsme měli dva hlavní cíle. První cíl byl vyvinout membránu pro styk s potravinami, tak abychom mohli na tuto membránu získat potřebný potravinářský atest. Druhý cíl byl vyvinout membránu pro snadnou regeneraci a dlouhodobé používání, tak aby naši zákazníci ušetřili provozní náklady na filtraci svých produktů. Oba cíle se nám podařilo v roce 2017 splnit, v tomto roce jsme na tuto membránu získali potravinářský atest a užitný vzor.

Nanovlákno je velmi slabá vrstva, kterou je potřeba chránit proti mechanickému poškození. Proto je v naši třívrstvé membráně umístěné uprostřed. Aby bylo možné membránu používat opakovaně, tak je potřeba vyřešit vhodným způsobem laminaci nanovlákna (spojení nanovlákna s ochrannou vnější vrstvou). My jsme zvolili ultrazvuk, protože je čistý a neovlivní při filtraci potravinářských tekutin jejich vlastnosti. Odmítli jsme levnější variantu laminace nanovlákna pomocí přídavného lepidla.

U nanovlákenných vložek určených jako přídavný filtrační materiál do dvouvrstvých bavlněných roušek se laminace nanovlákna neřeší, protože tyto vložky jsou určeny pouze na jedno použití a pak se vyhodí. Ale my Vám můžeme nabídnout nanoroušky, které můžete jednoduše regenerovat a dlouhodobě používat. Netvoří se tak plastový odpad z použitých jednorázových nanovlákenných vložek.

Je zde pouze jedno omezení, nanoroušky se nesmí žehlit. Materiál nanoroušky nemá takovou teplotní odolnost, aby odolal vyšší teplotě žehličky.

Hlavní výhody nanoroušek RIFTELEN® jsou tyto :

- filtrační účinnost je 98,57 % ( 0,6 µm ) - odpovídá třídě ochrany FFP2

- povrch nanoroušek je hydrofobní - odpuzuje vodu

- nanoroušku je možno prát nebo je možno vyvařit - dlouhodobé použití

- pro vytvarování nanoroušky v okolí nosu je použit drátek - nanorouška lépe sedí

- nanorouška má pouze tři vrstvy - to je minimální počet vrstev při použití nanovlákna

- nanorouška drží tvar - dobře se v ní mluví

- nanorouška má velmi dobrou prodyšnost - plocha pro dýchání je větší než u klasické roušky

Za Vaše příspěvky Vám nabídneme nanoroušky RIFTELEN® se slevou. Dále speciálně pro Vás nabídneme filtrační vložky RIFTELEN®, které můžete použít jak přídavný filtr do dvouvrstvých látkových roušek. Tento typ filtrační vložky není nikde jinde v nabídce, pouze na portále HITHIT v rámci tohoto projektu.

Vybrané peníze chceme použít na nákup materiálu pro výrobu další membrány a také pro zaplacení laminace membrány ultrazvukem.

Svým příspěvkem podpoříte českého výrobce.

... a ještě něco navíc

Nanovlákenná membrána RIFTELEN N15 je chráněná užitným vzorem č. 31084 z roku 2017. Tento filtrační materiál mají k dispozici pouze dvě firmy v České republice - FILTREX s.r.o. a PARDAM s.r.o., které tento materiál společně vyvinuly.

Kdo jsme?

Společnost FILTREX s.r.o. je výrobce tlakových deskových filtrů pro potravinářství, především pro filtraci vína, lihovin, rostlinných olejů. V našich filtrech jsme jako první v České republice začali používát nanovlákno pro filtraci potravinářských tekutin. Nanovlákennou filtrační membránu RIFTELEN N15 používají naši zákaznící v potravinářství již více jak tři roky. V současné době o tuto mebránu projevil zájem zákazník z Jížní Koreje, kterému teď posíláme první zásilku membrány.

Proč to děláme?

Požádali jsme o dotaci v programu Czech Rise Up - Chytrá opatření proti COVID-19. Z důvodu, že jsme malá firma a tím je náš význam pro boj s COVID zanedbatelný, nám byla naše žádost zamítnuta. Rozhodli jsme se tedy oslovit přímo Vás prostřednictvím portalu Hithit a věříme, že Vás naše nabídka zaujme.

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 0 Nanovlákenná vložka RIFTELEN® - 1 kus

  Velikost vložky je 20x15 cm, vložka je určena do dvouvrstvých látkových roušek jako přídavný filtrační materiál. 
  Vložka bude doručena Uloženkou zdarma.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 3,72 €
  (100 Kč)
 • 0 Nanorouška RIFTELEN® - menší velikost

  Nanorouška je určena pro dospělé, případně pro děti od 13 do 18 let. Uchycení nanoroušky je na dvě gumičky přes hlavu.
  Nanorouška bude doručena Uloženkou zdarma.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 6,32 €
  (170 Kč)
 • 0 Nanorouška RIFTELEN® - větší velikost

  Nanorouška je určena pro dospělé. Uchycení nanoroušky je na dvě gumičky přes hlavu.
  Nanorouška bude doručena Uloženkou zdarma.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 6,69 €
  (180 Kč)
 • 0 Nanovlákenná vložka RIFTELEN® - 5 kusů

  Velikost vložky je 20x15 cm, vložka je určena do dvouvrstvých látkových roušek jako přídavný filtrační materiál.
  Vložky budou doručeny Uloženkou zdarma.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 16,72 €
  (450 Kč)
 • 1 Nanorouška RIFTELEN® - 5 kusů

  Pět nanoroušek dle Vašeho výběru - menší velikost nebo větší velikost. Uchycení nanoroušek je na dvě gumičky přes hlavu.
  Nanoroušky budou doručeny Uloženkou zdarma.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 27,87 €
  (750 Kč)