Já, Finis - dobrodružná kniha pro děti a mládež

Podpořte vydání mé druhé knihy pro děti a mládež - vydejte se s námi po stopách zmizelých dětí do temného světa odhalit ďábelský plán všemocného Nepřítele. Pro chytré čtenáře od 11 let, kteří mají pro strach uděláno.

Již zítra křest knihy Písečníci a probuzení krále

13.9.2022

Přijďte s námi přivítat moji novou, už třetí knihu Písečníci a probuzení krále - další čtivou, zábavnou a přitom chytře napsanou knihu pro kluky, pro holky a Vaše devítileté Já.

Předprodej nových Písečníků brzy končí

24.5.2022

Mí milí čtenáři,

knížku Písečníci a probuzení krále v předprodeji podpořilo více než 900 lidí...

Pokud jste mezi nimi, děkuji! A pokud ještě váháte, pospěšte si - předprodej totiž brzy končí.

Jaké jsou vlastně bonusy pro Vašeho malého čtenáře, které už nikdy nebudou k dostání?

1. Odznak Písečníků s vyšší hodností

2. Hvězdná mapa cesty mezihvězdné lodi Poutník

3. Certifikát s mým poděkováním

4. Možnost získat motivační dopis pro Vašeho malého čtenáře

Tak neváhejte...

Váš Václav Dvořák  

Více informací

Pokračování Písečníků je tady!

3.4.2022

Moji milí čtenáři, je to tady‼

😮 Od teď se můžete podívat na pokračování Písečníků ‼

A nejen podívat...Už dnes si knížku "Písečníci a probuzení krále" můžete číst... 😍Stačí k tomu jediné... zakoupit si knížku v PŘEDPRODEJI a získat hromadu skvělých BONUSŮ zdarma.

Navíc Vám hned dnes zašlu do emailu první tři kapitoly. A také návod, jak získat celou čtvrtinu knihy. Už dnes...🙏 Bez Vás to nezvládnu! 🙏

Odkaz na knihu: 

Písečníci a probuzení krále

PS: Obálka je jenom ilustrační.

Podpořte svého oblíbeného autora a vyhrajete knihu ZDARMA

13.5.2021

Dobrý den, moji milí čtenáři!

Děkuji za podporu mých knížek a také za všechny recenze, které jsem od Vás, čtenářů či rodičů mých čtenářů, dostal. Za každou nadšenou reakci jsem nesmírně rád, neboť mi potvrzuje, že moje psaní dává smysl.

Magnesia Litera...

Mé knihy se líbí nejen čtenářům, ale i odborníkům na dětskou literaturu. Stejně jako v předchozích letech i letos probíhá Magnesia Litera, bezesporu nejprestižnější a nejznámější knižní soutěž u nás. A já vím (neboť mě oslovili sami porotci s žádostí o další výtisky), že Finis měl k nominaci na Knihu pro děti a mládež opravdu HODNĚ blízko...

Nakonec se dostal "jen" do nejužšího možného výběru, který se bohužel nezveřejňuje a o Finisovi se tak široká veřejnost nedozví. Jsou ale jiné možnosti. Chtěli byste mi pomoci dát o mých knížkách vědět světu? Ptáte se jak?

Jedna z kategorií Magnesia Litera je Kosmas cena čtenářů, kde o vítězi hlasují sami čtenáři, odkaz zde: https://ml2021.kosmas.cz/

Jak se hlasuje:

1. Do políčka vedle lupy (vyhledat knihu) napíšete Já, Finis nebo jen Finis, což by mělo vyhledat Já, Finis - Václav Dvořák. (Pro Písečníky hlasovat nejde, neboť vyšli už 2018)    

2. Vyplníte ostatní kolonky (hlavně správnou emailovou adresu) a dáte hlasovat.

3. Na email Vám přijde zpráva s odkazem - na ten kliknete a svoje hlasování potvrdíte. Teprve pokud Vám přijde ještě druhá, potvrzovací zpráva, je hotovo.

Odkaz, třeba i s mojí zprávou prosím sdílejte dál, čím více lidí bude hlasovat, tím spíše to vyjde a hlasovat může třeba i každý člen v rodině samostatně :) 

A co za to?

Knižní velkoobchod Kosmas rozdá 500 hlasujícím poukazy na nákup knih v hodnotě 200 Kč. 

A když knížka Já, Finis vyhraje? Uspořádám pro Vás videokonference, kde se budete moci zeptat na pozadí vzniku mých knížek a mnoho dalšího a kde také rozdám pěknou řádku svých knihVyhrát tedy můžete hned dvakrát.

Hlavní ovšem bude, že mě podpoříte v mém snažení - propagaci mých knih. A já budu mít více času na vlastní psaní a o to dříve se čtenáři dočkají další knihy - druhého dílu Písečníků.

Děkuji za podporu a těším se na setkání u dalších mých knih, 

Václav Dvořák

PS: Dejte vědět, zda jste hlasovali, ať vím, že moje zpráva dorazila tam, kam má...

Kniha Já Finis právě vyšla!

28.8.2020

Hurá!

Má druhá kniha pro mládež je na světě!

Čekání na to, zda vše dopadne dle záměru, bylo letos šílené. Naštěstí se vše povedlo a vznikla krásná knížka, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce.

Již brzy vás oslovím s dotazem na případný podpis a věnování do knížky a začnu knihy rozesílat. Začnu s těmi, kteří mají odměnu Indián. Odměny pro ostatní (pohledy, kalendáře a další) jsou ještě ve výrobě a hotové budou za týden.

Křest knihy

A ještě jedna důležitá informace pro ty, kteří by chtěli být u toho, až budeme knížku vítat na světě. 

Slavnostní uvedení knihy, my laici říkáme křest, se uskuteční 17. září 2020 od 18:00 v prodejně Knihkupectví a antikvariát Fryč v Liberci. 

Kromě programu - autorského čtení, besedy a vlastního křtu, si budete moci převzít také svoje odměny. Týká se hlavně Štípků, kteří si knížku koupili bez poštovného. Ale vyzvednout knížku si budete moci i kdykoliv později.

Pokud byste chtěli Finise doporučit známým, určitě se hodí tento odkaz https://www.vaclav-dvorak.cz/moje-knihy/

Já, Finis - vychází s podporou Ministerstva kultury ČR a 170 menších i větších přispěvovatelů.

Kniha je ve výrobě

23.8.2020

Vydání knihy Já, Finis se blíží!
Data už odešla do tiskárny a právě teď je knížka ve výrobě. Držte mi palce, ať je vše tak, jak bylo zamýšleno!
Zatím dávám k nahlédnutí zvláštní bonus knížky - předsádku v podobě slepé mapy. Nakonec jsme tam popisky nedali. Píšu pro chytré čtenáře a ti jistě ocení, že si místa popisovaná v knize můžou na mapě sami najít.

(Protože vkládání obrázků na Hithit je opravdové peklo, dávám odkaz na svůj FB)

Je dobojováno!

21.5.2020

100% - je to tam!

A přitom stačilo "málo". 125 přispěvatelů, 216 prodaných knih a 100 tisíc korun... 

Mám samozřejmě obrovskou radost, že se povedlo splnit cíl i v téhle době - vybrat peníze na přípravu knihy - a moc si toho vážím. Samozřejmě mi teď přibude spousta dalších starostí s vydáním knihy a také se sháněním financí na její tisk. Ale to už je jiný příběh :) 

Hlavní je, že se našlo dostatek lidí, kterým moje psaní není lhostejné a třeba v psaní a vydávání knih pro děti a mládež vidí stejný smysl jako já. Dává mi to energii do dalšího psaní... třeba pokračování Písečníků, na kterých pracuji nyní. Takže ještě jednou: Děkujeme!

V září, až knížka skutečně vyjde, se pokusím zorganizovat její slavnostní uvedení - křest a potom se konečně budete moci vydat s Petrem na záchranu malého brášky, zjistit komu se a proč se v knížce říká Finis a přijít na to, kdo za únosy kluků ze Země stojí.

A co oslava?

Další recenzi pro Vás nemám a tak se snad spokojíte s ukázkou dalšího obrázku od Jakuba. Po skončení projektu Vás všechny oslovím, abych se domluvil na pár podrobností - třeba, jaké jméno chcete uvést v poděkování knihy. 

Takže konec?

Vůbec ne. Projekt pokračuje dalších pět dní a stále je možné si knížku v předprodeji koupit a získat tak bonusové suvenýry - pohledy, záložku, placku, obrázky a kalendář. Bude to možné i nějakou dobu po skončení projektu - do doby, než kniha půjde definitivně do tiskárny. Jen mi musíte napsat na email pisecnici@seznam.cz.

Já, Finis

Projekt vstupuje do závěrečné fáze

18.5.2020

Projekt má před sebou ještě osm dní, ale už dnes atakuje hranici 87%. Všem přispěvatelům za podporu knížky 

Děkuji!

Jako oslavu připojuji kousek další ilustrace a odkaz na kratičký rohovor pro Český rozhlas Liberec, který poodhaluje něco málo o vzniku příběhu. 

Zdálo se mu o zmizení dětí. Liberecký spisovatel Dvořák to použil jako námět své další knihy.

Ještě není vyhráno...

Věřím, že teď už se peníze podaří vybrat. Ale přesto - opravdu jste o knížce řekli všem, které by mohla zajímat?

Projekt je ve své polovině

11.5.2020

Dnes uplynulo 15 dní od spuštění a projekt se tak dostal do své poloviny. Dnes se objevilo opravdu hodně přispěvatelů a už jsme na 70%. 

Děkujeme!

Určitě Vás potěší, že Jakub Cenkl pilně pracuje na ilustracích, má hotové všechny návrhy a už začíná malovat v barvě. Jako ochutnávku Vám přiládám náhled jedné z nich.

Určitě to ale neznamená, že máme vyhráno. Zkuste se ještě zamyslet, zda neznáte někoho, komu by se knížka mohla líbit a chtěl by ji mít také doma - třeba spolužáci, kamarádi, paní učitelka, sousedka, zkrátka všichni, koho znáte. Nikdy nevíte, koho knížka zaujme a hlavně - Finis pomoc opravdu potřebuje. 

A co oslava?

I dneska bude oslava. Pod obrázek příkládám recenzi od Šárky Hiekové. Někdy později text přidám i na svůj web.

Recenze - Šárka Hieková

Další normální den ve škole? Jenomže zdání klame. Už několik let se děje něco podivného. V noci, následující po osmých narozeninách, se začínají ztrácet chlapci. Postižení zůstávají, zdraví mizí a nikdo neví kam a hlavně proč.

Dvanáctiletý Petr je jeden z těch šťastnějších, díky silné oční vadě nezmizel, ale zůstal s rodiči. Jeho mladší bráška Martínek je však zdravý, a tak svému osudu neunikl. V ten den si Petr přísahal, že když nemohl pomoct Martínkovi, zachrání aspoň mladšího bratra své spolužačky.

Bezhlavě se vrhne do záchranné akce, která se mu kupodivu podaří. Spolužaččin bratr je zachráněn ovšem výměnou za Petra, který se ocitá v neznámém vzdáleném světě. Ve světě plném obřích stonožek, pavouků a chobotniček. Jeho jediný cíl je najít malého brášku.

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou, a ačkoli nejsem cílová skupina, byla jsem okamžitě vtažena do děje a se zatajeným dechem hltala stránku za stránkou.

Příběh je skvěle napsaný, má sympatické hrdiny, geniální zápletku a je nabitý akcí. Cizí světy a bytosti jsou tak nádherně popsány a vykresleny, že jsem občas zapomínala, že to je to jen autorova představivost.

Kniha nabízí přesně to, co na našem trhu už velmi dlouho chybí. Zajímavou, dobrodružnou knihu, pro kluky mladšího školního věku s hrdinou, se kterým se dokáže čtenář ztotožnit. Takových knih skutečně na pultech mnoho není, nepočítám-li překladovou literaturu, a i tam je výběr dost omezený.

Trochu mě mrzelo, když jsem dočetla poslední stránku. Děj příběhu byl sice ukončený, ale dokážu si představit aspoň prequel, třeba jen v podobě povídky. Jak a proč to všechno začalo?

Tuto knihu bych doporučila nejen školákům, ale i dospělým. Věřím, že to bude jedna z těch, kterou dědeček koupí vnukovi, ale přečte si ji nejdřív tatínek.

Na závěr bych ráda dodala, že opravdu z celého srdce doufám, že autor bude dál pokračovat v psaní a k Písečníkům a Finisovi přibude brzo další sourozenec.

Dosaženo 40%

6.5.2020

Trvalo to celých deset dní, třetinu doby projekty, než se podařilo překonat metu 40% a už teď si čtenáři předplatili celých 89 knih. Díky za to! Doba není lehká a vidím na každém kroku, že lidé mají jiné starosti než novou knížku pro mládež. Tím spíše 

Děkuji!

A protože každý úspěch je třeba nějak oslavit, přidávám hned dvě věci.

Tou první je odkaz na recenzi. Najdete ji na blogu Alžběty Pávkové Hlava V Knihách. Recenzi si můžete s klidem přečíst, je přesně taková, jak mám rád - z děje takřka nic neprozrazuje.

Tou druhou věcí jsou nové obrázky - vlastně přepracované skicy. Podělím se s Vámi (abyste věděli, že na knize se pracuje) jen o jednu, tu druhou si nechám zase na příště (abyste se měli na co těšit). 

Zbývá ještě 57%.

Že to moc není? Ale je!

Pevně věřím, že se najdou další čtenáři, kterým se Písečníci líbí, chtěji takové knihy číst i nadále a pomůžou na svět i Finisovi.

Bitva o osud světa se blíží!

Dosaženo 20%!

28.4.2020

Teprve dva dny od zahájení projektu a už jsme překonali hranici 20%! A to vše jen díky Vám,

Děkujeme!

A protože každý úspěch je třeba nějak oslavit, přidal jsem na svoje stránky další tři kapitoly do ukázky. Brzy v projetku přibude nová odměna (Hithit toto bohužel neumí na počkání) a na žádost dalších přispěvatelů se objevil Dráp

Zbývá 80%

Teď je důležité nepolevovat! Zkuste o knížce říct třeba Vašim známým, přátelům, sousedům nebo třeba učitelkám Vašich dětí.

Bez Vás to nedokážeme!

5 094 €
vybrané z 4 073 €

125%

125% splnené

170 ľudí prispelo

Literatúra

Liberec, Liberecký kraj, Česko

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 9
  Malej

  Malej, jeden z hrdinů příběhu, se sice k výpravě nepřipojí, ale fandí jejímu úspěchu.
  Nechcete knihu, ale chcete podpořit její vydání. Částku lze libovolně navýšit.

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize.
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  4,07 €
  (100 Kč)
 • predané 51
  Štípek

  Štipek, další hrdina mého příběhu, je sice nejmladším členem výpravy, ale v žádném případě není tím nejzbytečnějším.

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize
  KNIHA s číslem a osobním věnováním,
  PAVOUK (placka),
  osobní odběr (Liberec a Lomnice nad Popelkou, další místa po dohodě).

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  15,48 €
  (380 Kč)
 • predané 48
  Indián

  Indiál je jediný kluk, který používá luk a střílí šípy. Díky tomu vám odměna dostřelí potichu až domů.

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize,
  KNIHA s číslem a osobním věnováním,
  PAVOUK (placka),
  POŠTOVNÉ po ČR.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  18,33 €
  (450 Kč)
 • predané 8
  Anežka

  Krásná odměna pro krásnou dívku.

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize,
  KNIHA s číslem a osobním věnováním,
  PAVOUK (placka),
  POHLEDY a ZÁLOŽKA,
  POŠTOVNÉ po ČR.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  24,44 €
  (600 Kč)
 • predané 27
  Bublina

  Bublina je tady nová a nikdo neví, co je zač. Stejně tak je tahle odměna určená pro nového fanouška, který může získat obě mé knihy „Já, Finis“ a „Písečníci a bludný asteroid“, nebo dvě knihy "Já, Finis".

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize,
  KNIHA s číslem a věnováním plus
  druhá KNIHA dle výběhu ("Já, Finis" nebo "Písečníci a bludný asteroid") s věnováním, 
  PAVOUK (placka),
  POHLEDY a ZÁLOŽKA,
  POŠTOVNÉ po ČR.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  30,55 €
  (750 Kč)
 • predané 12
  Finis

  Finis musí za svým bráškou putovat hodně daleko a tahle odměna může dorazit až na druhý konec světa. Odměna obsahuje poštovné do celého světa (po dohodě je možné vyměnit za kalendář formátu A4).

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize,
  KNIHA s číslem a osobním věnováním,
  PAVOUK (placka),
  POHLEDY a ZÁLOŽKA,
  POŠTOVNÉ do celého světa,
  nebo KALENDÁŘ formátu A4 s ilustracemi z knihy.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  40,73 €
  (1 000 Kč)
 • predané 9
  Čtrnáctka

  Volba pro každého, kdo si stejně jako Čtrnáctka dokáže spočítat, že tahle odměna opravdu stojí za to.

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize, 
  3x KNIHA s číslem a věnováním,
  3x PAVOUK (placka),
  POHLEDY a ZÁLOŽKA,
  KALENDÁŘ A4 s ilustracemi z knihy, 
  POŠTOVNÉ po ČR.
   

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  61,10 €
  (1 500 Kč)
 • predané 4
  Dráp

  Někdo tady musí velet!
  Nová odměna na žádost fanoušků

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize, 
  6x KNIHA s číslem a věnováním,
  6x PAVOUK,
  POHLEDY a ZÁLOŽKA,
  KALENDÁŘ A3 s ilustracemi z knihy,
  POŠTOVNÉ po ČR.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  122,20 €
  (3 000 Kč)
 • predané 1
  Medvěd

  Je fajn mít vedle sebe někoho, kdo vás nikdy nenechá v úzkých. Odměna pro ty, co s kampaní opravdu pohnou.

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize, 
  10x KNIHA s číslem a věnováním,
  10x PAVOUK,
  POHLEDY a ZÁLOŽKA,
  KALENDÁŘ A3 s ilustracemi z knihy,
  zarámovaný obrázek A3,
  POŠTOVNÉ po ČR.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  203,67 €
  (5 000 Kč)
 • predané 1
  Einstein

  Není nad to, když vám někdo poodhalí pozadí příběhu. Kromě hromady knih a dalších předmětů vás čeká i beseda s autorem. Jasná volba pro chytré školy a jejich sponzory. Kalendář na výzdobu třídy a jedna kniha pro každého žáka.

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize,
  25x KNIHA s číslem a věnováním,
  25x PAVOUK,
  25x POHLEDY a ZÁLOŽKY,
  KALENDÁŘ A3 s ilustracemi z knihy,
  zarámovaný obrázek A3,
  SETKÁNÍ či BESEDA s autorem.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  488,80 €
  (12 000 Kč)
 • zostáva 4 z 4
  Tygr

  Kdo pomůže s kampaní silou a odhodláním tygra, nedělá to kvůli odměnám. Také motivace Tygra zůstává dlouho skryta. 

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize,
  10x KNIHA s číslem a věnováním,
  10x PAVOUK,
  POHLEDY a ZÁLOŽKA,
  KALENDÁŘ A3 s ilustracemi z knihy,
  zarámovaný obrázek A3,
  POŠTOVNÉ po ČR,
  SETKÁNÍ s autorem,
  další odměny dle dohody.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 018,33 €
  (25 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  Primus

  Stejně jako Tygr, ani Primus nedělá nic kvůli odměně a sleduje daleko vyšší cíle. Odměna nazvaná podle nejtajemnější postavy mého příběhu, bez které by hrdinové neměli šanci na úspěch.

  Vaše odměna:
  Poděkování v knize,
  20x KNIHA s číslem a věnováním,
  20x PAVOUK,
  POHLEDY a ZÁLOŽKA,
  2x KALENDÁŘ A3 s ilustracemi z knihy,
  zarámovaný obrázek A3,
  POŠTOVNÉ po ČR,
  SETKÁNÍ s autorem,
  další odměny dle dohody.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  2 036,66 €
  (50 000 Kč)