B/Y Organism – debutové album The New Beginning

Mladá mezinárodní crossoverová kapela B/Y Organism sídlící v Praze prosí o podporu fanoušků při vydání jejich debutového alba "The New Beginning". Organism představuje moderní autorskou hudbu na pomezí žánrů a kultur v neobvyklém nástrojovém obsazení.

Autor: B/Y Organism

 • Jazz&Wine Fest, Náměstí Míru (2018)

 • Míchání prvních nahrávek, Baracca Records (2018)

 • Jazz u Rodena, Skrýšov (2018)

 • Jazz u Rodena, Skrýšov (2018)

 • První natáčení, Studio Faust (2018)

 • Satchmo Fest, Hradec Králové (2019)

 • "The New Beginning" photoshoot (2019)

2 518 €
vybrané z 3 327 €

75%

75% splnené

16 dní do konca

53 ľudí prispelo

Hudba, Umenie

Prispieť
Zobraziť všetky odmeny

90 000 Kč => zafinancujete album "The New Beginning"

120 000 Kč => pomůžete nám také zafinancovat velkolepý křest alba a dvě turné v roce 2021

150 000 Kč => navíc nám umožníte natočení dalšího vokálního singlu Organismu s úžasným zahraničním hostem ;)

Jak to začalo

Když dostal Daniel nabídku, aby pro pražský klub U Malého Glena sestavil program na Štědrý večer r. 2017, neváhal a přizval kytaristu, se kterým se dlouho znal, ovšem nikdy dříve nespolupracoval – Kirilla Yakovleva. Spolu přizvali fenomenálního izraelského bubeníka Utsiho Zimringa, pendlujícího mezi New Yorkem a Prahou, a dlouhodobého spolupracovníka obou protagonistů – saxofonistu Cyrilla Oswalda. Tvůrčí chemie mezi oběma kapelníky vedla k pokračování tohoto projektu jako tria, které se postupem času přerodilo ve skutečně unikátní úkaz na české scéně. Varhanní formát postupně více a více akcentuje roli klavíru, duduku, balalajky a perkusí jakožto sólových nástrojů a autorská hudba Organismu si vytvořila charakteristický zvuk a barvu s inspirací v kulturách od Thajska, přes Indii, Rusko, Skandinávii až po Severní i Latinskou Ameriku. V současnosti má projekt dva bubeníky – Petra Nohavicu a Utsiho Zimringa – kteří mají oba velmi odlišný, avšak vzájemně komplementární zvuk a koncept hry. Toto umožňuje zajímavé kombinace, včetně živého vystupování s oběma bubeníky zároveň.

Proč to děláme?

Debutové album je pro Organism prvním krokem z české hudební scény na evropskou. Je to prohlášení, že "tohle jsme my a za tímto zvukem a tvůrčím názorem si stojíme". Pracujeme na něm od léta 2018 a je to výběr toho nejlepšího, co jsme za své dosavadní kariéry vytvořili. 

Bohužel jsme jakožto umělci na volné noze byli současnou koronavirovou krizí zasaženi jako jedni z prvních a ze dne na den jsme přišli prakticky o všechny možnosti výdělku s naprosto minimální podporou od státu. To znamená, že nás a obecně všechny hudebníky čekají těžké časy a nemůžeme si dovolit investovat peníze, které možná velmi brzy budeme životně potřebovat. Od začátku jsme nedělali žádné kompromisy a z úcty k vám – našim fanouškům, přátelům, kolegům a potenciálním sponzorům – s tím nemáme v plánu začínat ani teď.

Pokud se nám podaří vybrat více peněz, moc nám to pomůže nejen s vydáním alba, ale i s realizací ambiciózního křtu, který představí posluchačům unikátní audiovizuální zážitek a hosty, jejichž jména pravděpodobně širokou obec velmi překvapí. Organism dále plánuje na rok 2021 dvě turné – Dánsko a Izrael – s programem z tohoto CD.

  

Koncept přebalu alba (autor: Alexander Yanuta)

O nás a o albu

V pouhých 20ti letech je Daniel Bulatkin již jednou z vůdčích osobností mladé jazzové generace v České republice, který navzdory svému věku již spolupracuje se světovou jazzovou špičkou (Ulf Wakenius, Gary Husband, Gergo Borlai, Tineke Postma, Justin Faulkner…). Kirill Yakovlev je nadžánrový kytarista a skladatel (rovněž známý ze svého projektu CIRILIC), který má na svém kontě již dvě úspěšná alba. Inspirováni world music, americanou, ambientem a bluesovou a jazzovou tradicí, Organism představuje novou syntézu žánrů a zvuků ve formátu varhanního tria. Jejich připravované album "The New Beginning" představuje celkem 11 autorských skladeb tvůrčí dvojice a vtáhne posluchače do jejich pestrého vnitřního hudebního světa. CD vyjde na přelomu června a července 2020.

"Velmi talentovaní kluci, dvě zářící hvězdy české jazzové scény..." - Brian Charette, varhaník a producent (NYC)

... a ještě něco navíc

Pokud nemůžete v celosvětově obtížné finanční situaci projekt podpořit, chápeme to, ale přesto vás prosíme – sledujte a sdílejte tuto stránku. Během kampaně představíme vše, co k albu máme – mimo jiné rozhovory, 3 live videa ze studia se zbrusu novými singly "F-Major Tune", "June 17th" & "Anavi", a také nové EPK video k albu, kde se dozvíte bližší informace o naší hudební i lidské spolupráci. Možná stihneme jako perličku i čtvrtý klip – vokální outro pro celé album ;)

Předem děkujeme za vaši pomoc!

Dan a Kirill

Aktuality

27.5.2020 "Anavi" je venku!

Další single – skladba "Anavi" je venku. Lajkujte, sdílejte a sledujte nás na facebooku, instagramu a youtube! :) V neděli v 18:00 nás také uvidíte na facebookovém live streamu festivalu Mladí ladí jazz ze střechy obchodního centra Máj na Národní třídě. Tam se utkáme s ostatními finalisty v…

Viacej

16.5.2020 "June 17th" je venku!

Dnes vyšel druhý single z našeho CD – skladba "June 17th". Lajkujte, sdílejte a sledujte nás na facebooku, instagramu a youtube! :) A ještě jedna zásadní novina – konečně můžeme odtajnit, že album vyjde u prestižního rakouského vydavatelství Alessa Records. Těšíme se na spolupráci!

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 5 Pro dobrý pocit...

  Přispějte nám 150,- jen tak a vězte, že i tato malá částka nám pomůže jak finančně, tak i psychicky ;)

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 5,55 €
  (150 Kč)
 • 10 Link ke stažení CD "The New Beginning" digitálně

  Užijte si naši hudbu v elektronické podobě na libovolném zařízení v nejvyšší kvalitě. Link ke stažení obržíte na Váš e-mail po skončení projektu.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 9,24 €
  (250 Kč)
 • Vypredané!! Podepsané CD se slevou "Ranní ptáče"

  Prvním deseti šťastlivcům nabízíme CD se slevou, samozřejmě podepsané všemi členy Organismu! Možné je osobní předání v Praze, nebo také posíláme poštou.

  V případě pošty prosíme, abyste poslali o 100,- víc na pokrytí poštovného.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 11,09 €
  (300 Kč)
 • 9 z 10 Vstupenka na křest CD se slevou "Ranní ptáče"

  Prvním deseti šťastlivcům nabízíme zlevněnou vstupenku na křest našeho alba. Kvůli současné krizi zatím nemůžeme prozradit přesné datum, ale proběhne to v Praze koncem léta. Půjde o zatím největší koncert Organismu s vizuální show a zahraničními hosty. Nenechte si to ujít!

  Voucher na vstupenku obdržíte e-mailem.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 12,94 €
  (350 Kč)
 • 3 Podepsané CD "The New Beginning"

  Naše debutové album nebude jen zvukovým zážitkem. O grafiku alba se stará uznávaný ruský malíř Alexander Yanuta, takže půjde i vizuálně o lahůdku. Proto bude fajn ho mít doma i fyzicky. Možné je osobní předání v Praze, nebo také posíláme poštou.

  V případě pošty prosíme, abyste poslali o 100,- víc na pokrytí poštovného.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 14,79 €
  (400 Kč)
 • 2 Vstupenka na křest CD

  Buďte s námi na našem dosud největším koncertě – na křtu alba. Bude to audiovizuální zážitek s úžasnými zahraničními hosty, který se jen tak nezopakuje. Z důvodu koronavirové krize zatím bohužel nemůžeme ohlásit přesný termín. Přesné informace tedy budeme sdílet jak jen to bude možné! Jako bonus obdržíte na Váš e-mail CD v digitální podobě.

  Voucher na vstupenku obdržíte e-mailem.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 18,48 €
  (500 Kč)
 • 12 z 15 Guest list pro dva

  Pokud si chcete udělat příjemný večer ve dvou v některém z prestižních českých jazzových klubů, nabízíme volné vstupy na koncert, a to nejen Organismu, ale i kteréhokoli našeho člena s jinými projekty. Jako bonus obdržíte na Váš e-mail CD v digitální podobě.

  Konkrétní termín koncertu je potřeba konzultovat předem.
   

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 20,33 €
  (550 Kč)
 • 2 Balíček CD

  Chcete se lépe seznámit s naší tvorbou? Vyberte si ze všech CD, která jsme vydali/vydáme, pošleme Vám je jak fyzicky, tak i digitálně:

  CIRILIC –  A Golden Age
  CIRILIC –  Memories of Heaven
  Daniel Bulatkin Q –  Drifter Days
  B/Y Organism – The New Beginning 

  2 CD = 550 Kč
  3 CD = 750 Kč
  4 CD = 1 000 Kč

  Možné je osobní předání v Praze, nebo také posíláme poštou. Link ke stažení digitální verze obržíte na Váš e-mail po skončení projektu.

  V případě pošty prosíme, abyste poslali o 100,- víc na pokrytí poštovného.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 20,33 €
  (550 Kč)
 • 0 CD + noty k albu "The New Beginning"

  Jste hudebníci a rádi byste k nám nahlédli "do kuchyně" a rozebrali si naše kompozice, připadně si je zahráli s nahrávkou? Pošleme Vám oboje na e-mail.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 22,18 €
  (600 Kč)
 • 3 Lekce hry na nástroj / kompozice / produkce

  Většina z nás nyní tráví více času doma než kdy jindy. Je to tudíž ideální příležitost se zdokonalit v některé z hudebních disciplín. Daniel a Kirill nabízí hodiny, na kterých se v rámci našich možností podíváme na cokoliv, co vás bude zajímat. 60-minutovou hodinu můžeme provést jak on-line, tak i osobně až to bude možné. 

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 25,88 €
  (700 Kč)
 • 3 z 5 Pozvání na kávu/víno a dortíček v New York Café

  Zveme Vás do luxusního New York Café v Praze na kávu nebo víno a dortík, kde si můžeme popovídat o čemkoliv. Také vám pošleme naše CD digitálně na e-mail než otevřou kavárny ;)

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 36,97 €
  (1 000 Kč)
 • 1 BALÍČEK 1x CD "The New Beginning" + 2x vstupenky na křest + 1x artwork

  Dárkový balíček, ve kterém obdržíte CD, dvě vstupenky na křest a pohlednici s designem od Alexandra Yanuty.
  Možné je osobní předání v Praze, nebo také posíláme poštou.

  V případě pošty prosíme, abyste poslali o 100,- víc na pokrytí poštovného.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 44,36 €
  (1 200 Kč)
 • 1 Lekce slackline s Kirillem

  Kdo nás zná trochu lépe, ví, že jedním z největších koníčků Kirilla je chození po laně nebo-li  slackline.
  V rámci našeho crowdfundingu máte unikátní možnost si to s Kirillem zkusit. Cena je včetně pronájmu vybavení. Jako bonus obdržíte na Váš e-mail CD v digitální podobě.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 46,21 €
  (1 250 Kč)
 • 24 z 25 Koncert s degustací v klubu U Staré paní

  Chcete dát sobě nebo vašemu blízkému originální dárek? Ve spolupráci s krásným jazzovým klubem U Staré paní jsme pro vás připravili exkluzivní balíček. Přijďte na koncert B/Y Organism přímo v srdci historického centra Prahy. Voucher obdržíte e-mailem.

  Balíček obsahuje:
  • vstupné na koncert,
  • degustaci prémiových rumů či whisky (5 vzorků) nebo koktejlů (3 vzorky),
  • talířek tapas
  • CD v digitální podobě na e-mail

  Doručenia odmeny: Do roka

  Prispieť 48,06 €
  (1 300 Kč)
 • 8 z 10 Workshop s B/Y Organismem

  Zajímá vás, jak jsme hledali originální sound kapely a propojovali žánry v našich kompozicích? Nebo jak tvoříme rytmiku v kapele bez basového nástroje a jak přistupujeme k hraní exotických rytmů? Tohle a mnohem víc vám ukážeme během půldenního skupinového workshopu s celou kapelou na jedné z našich domovských scén – pražském jazzovém klubu Ungelt u Staroměstského náměstí – se vším vybavením, které k tomu patří. Jako bonus obdržíte na Váš e-mail CD v digitální podobě.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 55,45 €
  (1 500 Kč)
 • 0 Lekce tenisu s Kirillem

  Kirill je mimo jiné i bývalým závodním tenistou. Chcete se od něj něco málo přiučit, nebo si jenom zahrát se špičkovým sparring partnerem a pobavit se u toho o všem možném? Kirill Vás vezme na jeden z malebných pražských kurtů a zapůjčí raketu a míčky :) Jako bonus obdržíte na Váš e-mail CD v digitální podobě.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 59,15 €
  (1 600 Kč)
 • 3 z 5 Music business coaching s Danielem

  Nevíte, jak rozjet nový projekt a dostat ho do povědomí posluchačům? Jste už léta na scéně a nedaří se vám posunout kariérně na další level? Chtěli byste navázat spolupráci s vašimi oblíbenými hudebníky, ale nevíte jak na to? Daniel, který se za svou bezmála čtyřletou kariéru dokázal dostat do popředí české jazzové scény, vám pouze pro účely této kampaně pomůže s vaším uměleckým portfoliem, sociálními sítěmi, oslovováním promotérů a vším ostatním, co je s tím spojené. To vše v rámci 90-minutové individuální online konzultace.

  Doručenia odmeny: Do mesiaca

  Prispieť 73,94 €
  (2 000 Kč)
 • 3 z 3 Focení s naším dvorním fotografem

  U zrodu Organismu stál i skvělý fotograf  Alexey Norkin, který nám zajistil mimo jiné i krásné fotky do bookletu tohoto CD. Alexey Vám nyní nabízí v rámci této kampaně focení za velmi zvýhodněnou cenu. Domluvíte si spolu lokaci a za 90 minut vám nafotí, co bude třeba. Jako bonus obdržíte na Váš e-mail CD v digitální podobě.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 129,39 €
  (3 500 Kč)
 • 2 z 3 Napíšeme Vám skladbu

  Daniel a Kirill napíší skladbu exkluzivně pro Vás. Kdo ví, třeba se dostane na příští album Organismu :) Bude se jednat o skladbu písňového charakteru s etnickými prvky, psanou pro sólový nástroj s doprovodnou kapelou. Dodáme Vám ji ve formě lead sheetu a natočíme ji pro referenci v domácím studiu. Jako bonus obdržíte na Váš e-mail CD v digitální podobě.

  Doručenia odmeny: Do pol roka

  Prispieť 147,87 €
  (4 000 Kč)
 • 2 Solo piano nebo kytara u Vás doma nebo na akci

  Daniel nebo Kirill Vám zpříjemní akci komorním sólovým vystoupením. Podrobnosti si s Vámi rádi domluvíme mailem ku oboustranné spokojenosti.

  V případě vystoupení mimo Prahu, prosíme, počítejte se zaplacením cestovních nákladů.
   

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 184,84 €
  (5 000 Kč)
 • 2 z 2 BALÍČEK 1x originální olejomalba k albu + 1x CD "The New Beginning" + 1x artwork

  Jste fanouškem výtvarného umění? Tento balíček jsme připravili spolu s naším malířem  Alexandrem Yanutou exkluzivně pro Vás!

  Balíček obsahuje:
  • olejomalbu 30x40 vytvořenou pro koncept přebalu alba
  • fyzické CD "The New Beginning"
  • pohlednici s designem od Alexandra Yanuty
  Možné je osobní předání v Praze, nebo také posíláme poštou.

  https://www.instagram.com/yanutaalexander/

  V případě pošty prosíme, abyste poslali o 200,- víc na pokrytí poštovného. Před volbou této odměny nás pokud možno kontaktujte e-mailem, abychom se dohodli na podrobnostech.

  Doručenia odmeny: Do štvrť roka

  Prispieť 203,33 €
  (5 500 Kč)
 • 2 Sponzor alba "The New Beginning"

  Chcete být mecenášem moderní nekomerční hudby a podpořit mladé nadějné umělce v začátcích jejich slibné hudební dráhy? Kromě toho, že budeme propagovat logo Vaší firmy na našich webových stránkách a obalu CD, poděkujeme Vám jak v bookletu, tak i veřejně na křtu alba. Mimo to se domluvíme, které z ostatních odměn Vám budou nejvíce vyhovovat.

  Minimum je 10 000 Kč, ale samozřejmě budeme velmi vděční za jakoukoli vyšší částku a tomu bude i odpovídat množství/hodnota odměn.

  Před volbou této odměny nás pokud možno kontaktujte e-mailem, abychom se dohodli na podrobnostech naší spolupráce.
   

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 369,69 €
  (10 000 Kč)
 • 0 B/Y Organism (trio) u Vás doma nebo na akci

  Organism k Vám přijede domů nebo na akci a postará se o nezapomenutelnou hudební vložku. Máme vlastní aparaturu a jsme schopni dle potřeby hrát jak velmi komorně, tak i nahlas. Podrobnosti si s Vámi rádi domluvíme mailem ku oboustranné spokojenosti.

  V případě vystoupení mimo Prahu, prosíme, počítejte se zaplacením cestovních nákladů.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 443,62 €
  (12 000 Kč)
 • 1 z 1 Generální partner projektu B/Y Organism

  Staňte se členem naší hudební rodiny. Mimo vše zmíněné v položce "Sponzor" dostanete také volné vstupné na všechny naše koncerty, ať už celé kapely nebo jakéhokoli člena zvlášť, a také uslyšíte všechna naše budoucí alba úplně jako první (vč. tohoto). Také poskytneme CD i vstupenky na křest pro Vás i Vaše blízké a nejen to. 

  Pokud máte tu možnost a chcete podpořit i náš velkolepý křest, zahraniční koncertní činnost v roce 2021, či dokonce další single se zahraničním hostem, budeme Vám extrémně vděčni i za vyšší částku.

  Před volbou této odměny nás pokud možno kontaktujte e-mailem, abychom se dohodli na podrobnostech naší spolupráce.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  Prispieť 3 327,17 €
  (90 000 Kč)