Moving Station - infuze!

Podpořte svobodný tvůrčí prostor Moving Station v Plzni, místo pro současné umění a vzdělávání. Máme bohužel zavřeno, ale pracujeme na přípravě letních a podzimních akcí. Zdroje příjmů jsou přerušené, náklady zůstávají. Potřebujeme podržet. Děkujeme!

Autor: Johan z.ú.

 • Z našeho představení: A kde ty bydlíš?

 • Pohádky pro děti

 • Naše kavárna. Těšíme se na Vás!

 • Ufftenživot: Words of apology

 • Náš slunečnicový koutek.

 • Tričko Moving Station - různé barvy a velikosti

 • Poukaz na libovolné představení

 • Káva dle vašeho výběru

 • Plátěná taška s logem Moving Station

 • Prohlídka celé budovy - pohled do zákulisí

 • Pronájem židle v kavárně

4 091 €
vybrané z 2 024 €

202%

202% splnené

144 ľudí prispelo

Divadlo, Antivir

Plzeň, Plzeňský kraj, Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 23.5.2020 v 12:31.

Zobraziť všetky odmeny

                                                                    Pomozte udržet hemžení, podpořte život.

                                                                         

Moving Station, takové jsme dali našemu projektu jméno před dvaceti lety. Probudili jsme k životu prázdný a poničený dům. Dnes máme zavřeno, program je zrušený, návštěvníci sedí doma. Sledujeme počítadla stálých nákladů. V běžném čase žije Moving Station od rána, žije kavárna, žije galerie, běží kurzy pro děti a mládež, večery patří současnému tanci, divadlu, artovým filmům a dokumentům. Moving Station poskytuje zázemí tvůrčím rezidencím i vzdělávacím projektům, probíhají zde filmové festivaly, vznikají tu původní inscenace. V současné době je ticho, zrušili jsme také konference, sympozia.
Jsme zvyklí na skromnost a low cost provoz, ale nyní jsme blízko dna. Máme zavřeno, ale žijeme, stavíme alternativy. Jsme připraveni se se vším poprat, máme silný a odhodlaný tým, máme svou práci rádi, ale pro přežití potřebujeme pomoc. Budeme potěšeni, když v tomto těžkém čase najdete možnost naši práci podpořit. Toužíme Vám i  nadále nabízet setkání se světem odvážné imaginace, krásy a svobody.

                      

Moving Station je kultovní plzeňská otevřená scéna pro autorské divadlo a tanec, uznávaný prostor pro současné umění a vzdělávání, prostor pro kulturu a setkávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Předměstí. Provozovatelem je kulturní nezisková organizace Johan, která zde prezentuje nezávislou uměleckou tvorbu již od roku 2000 a postupnými kroky (s důslednou vírou ve smysl), tak zabydlela již nepoužívanou chátrající památku a vdechla jí nový život. V roce 2015 byla budova plně zrekonstruovaná v multifunkční prostor s divadelním sálem, konferenčním / výstavním sálem, rezidenčním bytem, ateliéry a kavárnou. 

Za dvacet let jsme vytvořili rezidenční místo pro současné živé umění. Dramaturgie Moving Stationsystematicky podporuje a prezentuje tvorbu především české a slovenské nezávislé divadelní scény, jíž přispíváme od roku 2017 každoročně původní profesionální inscenací vytvořenou u nás a v naší produkci. 

V návaznosti na definovanoou misi centra Johan se Moving Station stalo místem významných událostí jako jsou festivaly TANEC PRAHA, Mezinárodní festival Divadlo, Jeden Svět, Animánie, Festival ProART či Ozvěny EKOFILMu, místem uměleckých rezidencí, místem pro podporu vzniku původní dramatické tvorby, místem pro prezentaci mladého výtvarného umění a jedinou scénou v Plzni, která se kontinuálně věnuje prezentaci současného tance a pohybového divadla.

Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace navázaná na Dramacentrum Johan. 

A samozřejmě nesmí chybět kavárna.  

Moving Station je v Plzni klíčovým místem pro podporu a prezentaci nezávislé umělecké tvorby, především v oblasti performing arts, ale také uměleckého vzdělávání.                                        

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 34
  Káva dle vašeho výběru a k tomu vylepšení osobní karmy

  Podpořte plzeňskou alternativní kulturu menším finančním darem a přijďte si vychutnat dobrý pocit zároveň s dobrou kávou, kterou vám dle vašeho výběru připraví naši skvělí baristé.

                                       
                                      
  Poukaz Vám zašleme e-mailem a odměnu si můžete vybrat hned, jak zase otevřeme.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  6,07 €
  (150 Kč)
 • predané 26
  Poukaz na libovolné představení

  Darujte Moving Station 350,- Kč a někomu milému dárkový poukaz na jedno představení!
   Říká se tomu dvě mouchy jednou ranou. Vaše karma to jistě také ocení.

                                   
  Poukaz Vám zašleme poštou, nebo si ho můžete vyzvednout osobně v Moving Station.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  14,17 €
  (350 Kč)
 • predané 30
  Plátěná taška s logem Moving Station

  Plátěnka je dneska už běžná výbava každého pořádného kulturního jedlíka. S logem Moving Station rozhodně ostudu dělat nebudete ať už se vydáte na nákup nebo za kulturou.

  Na výběr černá, zelená, červená a oranžová.  K vyzvednutí v Moving Station, nebo zašleme poštou.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  14,17 €
  (350 Kč)
 • predané 33
  Tričko Moving Station

  Pokud se chcete cítit jako součást našeho týmu, pořiďte si tričko [čtěte dres] Moving Station. Budete si moci vybrat z nejrůznějších velikostí a barev, pánský a dámský střih.  Nejlepší bude, když si tričko vyzvednete osobně. Můžete si ho vyzkoušet a my Vás rádi uvidíme. Lze ho ale i zaslat poštou.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,24 €
  (500 Kč)
 • predané 3
  Zažijte divadelní improvizaci

  Vstup na lekci improvizace.

  Improvizovat na úrovni není jen tak, chce to cvik a píli a díky této odměně budete mít možnost se zúčastnit otevřeného tréninku Improstoru, našeho domácího improvizačního týmu. Zjistěte, jak se připravují improvizátoři předtím, než vylezou před lidi.  Poukaz zašleme e-mailem a termín domluvíme dle Vašich a našich možností.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,24 €
  (500 Kč)
 • zostáva 15 z 20
  Prohlídka celé budovy

  Náhled do zákulisí pro skupinu až 5 osob

  Poznejte příběh nádražní budovy z roku 1904, která nyní slouží jako divadlo, kavárna a tvůrčí laboratoř. Navštivte kromě reprezentativních částí budovy také její zákulisí. Welcome drink bude připraven.

  Garantovaná délka prohlídky je 1 hodina, ale známe své lidi, to je opravdu pouze minimální hranice.  Poukaz zašleme na e-mail a termín prohlídky domluvíme dle Vašich a našich možností.
   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  60,73 €
  (1 500 Kč)
 • zostáva 23 z 30
  Pronájem židle v kavárně

  Chcete mít svoji židli slávy? Kupte si ji v naší kavárně! Zaručujeme vám, že vaše jméno nebo firma bude mít své čestné místo a budete se tak právem cítit jako náš štamgast.  Pronájem židle platí do konce roku 2021.
  Poukaz zašleme e-mailem a domluvíme podrobnosti.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  101,21 €
  (2 500 Kč)
 • predané 1
  Zlatá vstupenka

  Pro vás, kteří nás chcete maximálně podpořit, jsme připravili unikátní zlatou vstupenku, která zaručuje ultimátní kulturní nálož. Přenosná vstupenka pro dvě osoby, kterou využijete na neomezený počet představení (klidně všechna!) až do konce roku 2021. Vyrobena jen a pouze pro tuto hithitovou kampaň.  Zlatý poukaz bude možno vyzvednout osobně v Moving Station a nebo zaslat poštou.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  404,86 €
  (10 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Ubytování pro dvě osoby na jednu noc s luxusní snídaní

  Jestli chcete zážitek, kterého se vám jinde nedostane, ubytujte se v rezidenčním bytě přímo v podkroví budovy Moving Station. Rozhodně počítejte s železničářskými sny, atmosféra dříve denně pulzujícího vlakového nádraží se tu nezapře. Ráno na vás bude čekat luxusní snídaně se vším všudy.

  Doporučujeme spojit s večerním divadelním představením.  Poukaz zašleme e-mailem a termín ubytování  domluvíme dle Vašich a našich možností.
  Na vyžádaní lze vystavit  dárkový poukaz, který zašleme poštou.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  141,70 €
  (3 500 Kč)