Nenechme zhasnout kino Varšava!

Podpořte prosím zachovat provoz nejstaršího a zároveň jediného jednosálového kina v Liberci!

 • Koncert kapely X_jazz 22.2. 2020 v kině Varšava

 • Febiofest 2019 s Fero Feničem v kině Varšava

 • Na Stojáka v kině Varšava v roce 2018

 • Kavárna v kině Varšava_ foto Aleš Jungmann

 • Představení Animal exitus v rámci Tance Praha 2016

 • Sál kina Varšava v Liberci

 • Logo kina Varšava

2 437 €
vybrané z 1 893 €

128%

128% splnené

193 ľudí prispelo

Film, Antivir

Liberec, Liberecký kraj, Česko

Zobraziť všetky odmeny

Kdo jsme?

Kulturní stánek se skoro desetiletou historií

Už v roce 2012 byl založeno občanské sdružení  "Zachraňme kino Varšava" ve složení Petr Hubáček, Zuzana Koňasová, Ondřej Pleštil, Vlastislav Trubač, a Jiří Žid. Přímým pokračovatelem tohoto sdružení je nynější Kino Varšava z.s. Ten má budovu kina postavenou v roce 1922  od Statutárního města Liberec v pronájmu. Kino bylo v roce 2008 zavřeno a v dezolátním stavu, nefungovaly sítě technické infrastruktury, v sále řádila dřevomorka, kvůli které musely být veškeré povrchy odstraněny.

zleva: Petr Hubáček, Zuzana Koňasová, Ondřej Pleštil, JIří Žid

Od roku 2012 té doby se podařilo část kina zrekonstruovat,  byla v roce 2015 byla opravena kavárna, jejíž rekonstrukce získala jednu z cen Grand Prix Obce architektů. 

V roce 2019 se z darů občanů na veřejnou sbírku podařilo položit v sále za významné pomoci dobrovolníků provizorní dřevěnou podlahu.

Občané již přispěli na rekonstrukci kina částkou převyšující 300 000 Kč. Přispívají do kasičky umístěné v kině a na transparentní účet https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2400632436.

V kině probíhá pravidelný kulturní program, který za rok 2019 navštívilo necelých 8 000 diváků. Více informací najdete na stránkách https://kinovarsava.cz/.

V současné době pandemie koronaviru se kino Varšava ocitlo bez možnosti jakéhokoliv výdělku a situace je skutečně obtížná. Je to jednoduché: "nemáme z čeho platit své účty".

současný tým kina Varšava, zleva Jan Šrajer, Marek Jiran, Jitka Mrázková, Ondřej Pleštil, Jakub Němeček, Zuzana Růtová, Jan Mihule, Kateřina Kopečková

Co je náš cíl?

Našim cílem je zachránit jedinečnou budovu ve stylu art-deco z roku 1922 a provozovat v ní kulturní program.

nedokončený program března 2020 s titulní fotografií z filmu V síti

Detaily

Kino Varšava v Liberci se ocitlo jako řada dalších kulturních a jiných podniků či neziskových organizací vlivem restriktivních opatření, které zavedla vláda ČR 13.3.2020 proti pandemii koronaviru ve velmi těžké situaci. V době, kdy je kino odstaveno od jakýchkoliv příjmů, musí nadále platit zaměstnance, zálohy energií, pojištění, udržovat velkou budovu v chodu. Pomozte nám prosím byť malou částkou přežít toto těžké období. Měsíční výdaje kina Varšava, i když se nepromítá, činí zhruba 50 000 Kč. Nenechte nás zhasnout úplně! Děkujeme

... a ještě něco navíc

Každý kdo přispěje částkou nad 200 Kč dostane volnou vstupenku na kteroukoliv akci v kině Varšava v roce 2020. Můžete si předplatit rovněž pronájem velkého sálu, malého sálu či kavárny kina Varšava pro své soukromé akce.

Proč to děláme?

Jsme "dělníci kultury", jejími primárními producenty. Na provoz kina Varšava vybíráme nejenom kvůli současné koronavirové krizi. Krize je okamžik rozhodnutí, rozcestí, křižovatka, kdy se rozhodujeme, kudy nadále jít. Chápeme tuto krizi  jako příležitost dát o sobě vědět. Naše iniciativa vznikla z potřeby občanů kulturní akce pořádat a tento hlavní smysl chceme nyní znovu potvrdit. Kampaň na Hithitu určitě pomůže projekt jako takový zviditelnit. 

Aktuality

26.4.2020 BUTTONY KINO VARŠAVA

Do konce kampaně Nenechme zhasnout kino Varšava zbývá ještě 23 dní, ale již jste nám pomohli částkou 42 659 Kč. Některé odměny jsou již vykoupené, některé jsou ještě k mání. Pomozte nám přesáhnout minimum 50 000 Kč, například nákupem buttonu kina Varšava. Děkujeme!

Viacej

20.4.2020 HISTORICKÁ POHLEDNICE S PLÁNY KINA VARŠAVA

Podívejte se, jaké krásné pohlednice s faksimile historických plánů nejstaršího libereckého kina Vám zašleme poštou, pokud nás podpoříte. Budovu navrhli v roce 1922 liberečtí němečtí architekti Effenberger a Noppes, autoři řady dalších významných staveb nejenom na Librecku.

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • 12 z 49 HISTORICKÁ POHLEDNICE S PLÁNY KINA VARŠAVA

  Přispěním alespoň 100 Kč Vám zašleme krásnou pohlednici s faksimile historických plánů kina Varšava z roku 1922. Pohlednici Vám zašleme poštou.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  3,79 €
  (100 Kč)
 • 7 BUTTON "KINO VARŠAVA"

  Pořiďte si klasický připínací button s logem kina Varšava! K vyzvednutí v kině Varšava hned jak bude kino otevřeno. O možnosti vyzvednutí Vás budeme informovat emailem.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  3,79 €
  (100 Kč)
 • 63 POUKAZ NA OBČERSTVENÍ DO KAVÁRNY

  Přispějte na kino Varšava zakoupením poukazu na v kavárně kina Varšava. K vyzvednutí v kině Varšava hned jak bude kino otevřeno. O možnosti vyzvednutí Vás budeme informovat emailem.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  7,57 €
  (200 Kč)
 • 74 VIP VSTUPENKA DO KINA VARŠAVA

  Dárkový poukaz na 1+1 vstupenku na jakoukoliv akci kina Varšava v roce 2020 může potěšit Vás i Vaše blízké. K vyzvednutí v kině Varšava hned jak bude kino otevřeno. O možnosti vyzvednutí Vás budeme informovat emailem.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  11,36 €
  (300 Kč)
 • Vypredané!! TRIČKO S LOGEM KINA VARŠAVA

  Přispěním nad 300 Kč získají dárci až do rozebrání zásob originální trička s logem kina Varšava. K vyzvednutí v kině Varšava hned jak bude kino otevřeno. O možnosti vyzvednutí Vás budeme informovat emailem.

  Doručenia odmeny: Nešpecifikované

  13,25 €
  (350 Kč)
 • 1 PRONÁJEM KAVÁRNY KINA VARŠAVA

  Poukaz na pronájem kavárny kina Varšava pro soukormou akci můžete použít pro soukromou firemní akci, večírek apod. 

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  113,55 €
  (3 000 Kč)
 • 1 PRONÁJEM SÁLU KINA VARŠAVA

  Poukaz na pronájem velkého sálu kina Varšava pro soukormou akci můžete použít pro soukromou, firemní akci, večírek apod.

  Doručenia odmeny: Do týždňa

  189,25 €
  (5 000 Kč)