Paralelní Polis | Vysílání pro kulturní karanténu a 2020+

Paralelní Polis plně virtualizovala svou činnost a spustila vysílání pro kulturní karanténu. Podpořte činnost studia i jeho hosty, kteří přišli o svá pódia. Přispějte k zachování centra pro svobodnou, decentralizovanou a kriticky myslící společnost.

 • Dělnická 43, Praha 7

 • PaperHub a Hub247 coworking

 • Corona Nights | Vysílání pro kulturní karanténu

 • Corona Nights | Vysílání pro kulturní karanténu

 • Bitcoin - Litecoin Flea Market Blešák

 • Privacy Extremists Party

 • Privacy Extremists Party

 • Hackers Congress 2018 | Prusa Research

 • Hackaton v Paralelní Polis

 • Kino 43 | Smrt není tabu

 • 3D Noc v Paralelní Polis

 • Natírání fasády Paralelní Polis

 • Hackers Congress

 • Hackers Congress

 • Hackers Congress

 • Hydroponická zahrádka

 • Hackers Congress

23 537 €
vybrané z 2 075 €

1134%

1134% splnené

146 ľudí prispelo

Komunita, Antivir

Česko

Všetko alebo nič. Projekt skončil 23.4.2020 v 14:20.

Zobraziť všetky odmeny

Jak to začalo

Projekt Paralelní Polis vznikl jako sedmý projekt umělecké skupiny Ztohoven. Po vstupu dvou slovenských hackerů do skupiny došlo k transformaci na skupinu mezioborovou, a to s hlubším zájmem o společenské fenomény přicházející se vznikem digitálního undergroundu, hackerské scény. Hackeři vnesli do skupiny mnoho naprosto nových informací a myšlenek, které poukazovaly na postupné změny paradigmat ve společnosti. Oba hackeři byli v Bratislavě členy a provozovateli prostoru „Hackerspace“ Progressbar, který se stal pro skupinu Ztohoven vzorem. Záměrem bylo založit podobný hackerspace, který se bude soustředit především na osvětu a prozkoumávání v oblasti hackingu, zejména na šifrovací technologie.

Od počátku se tento projekt opíral o myšlenky a teze cypherpunk komunity, především pak manifest kryptoanarchie od Timothy C. Maye. Pro lokální kontext byl zvolen název Paralelní Polis, což byl soubor strategií Václava Bendy, postupně formulovaných na různých sympósiích a samizdatech, z nichž nejznámějším zdrojem je kniha Půlnoční kádrový dotazník a jiné boje. Používal je disent po Chartě k udržení autonomie a vnitřní svobody. Hlavní a zásadní myšlenkou Paralelní Polis je vytvoření paralelní struktury vztahů nezávislé na dominantní, resp. státní úrovni. Smyslem není se státem bojovat, pouze vůči státu vytvořit jakousi filosofickou protiváhu, fyzicky interpretovanou formou budovy. Dům má sloužit jako inkubátor myšlenek myslitelů, filosofů, vědců, vizionářů, technologů a umělců, kteří se s ideí paralelního společenství ztotožňují. Na platformě domu, komunity a jednotlivých konceptů, které v něm sídlí, můžeme myšlenky aplikovat, posléze o nich referovat a předkládat širší společnosti možné alternativy.

Kruciálním tématem jsou od počátku projektu Paralelní Polis kryptoměny, jakožto funkční alternativy k mainstreamovým státním měnám, a jim podobné kryptotechnologie tvořící nástroje pro novou verzi organizování lidských vztahů. Paralelní Polis neakceptuje ve vnitřních ekonomických vztazích státní peníze, celá vnitřní ekonomika stojí na kryptoměnové infrastruktuře. Paralelní Polis je od počátku koncipovaná jako nezisková organizace, která funguje pouze z financí vycházejících z vlastního provozu, dobrovolných, nebo členských příspěvků v několika úrovních. Paralelní Polis je state free, nepřichází v úvahu jakýkoliv druh spolupráce se státem, včetně čerpání grantů a dotací.

Více než 5 let funguje Paralelní Polis jako nezávislý think-tank, provozuje co-workingový prostor, Institut of Cryptoanarchy, MediaLab, hydroponické zahrady a podporuje komunitu soustředěnou kolem páteřních konceptů.  

Co je náš cíl?

Náš cíl je prostý - udržet provoz centra Paralelní Polis i v době, kdy dům musí zůstat prázdný. Udržet kvalitní produkci programu, který má ambici přispět k silné, nezávislé, decentralizované a kriticky smýšlející společnosti. A poskytnout maximum svých zdrojů těm, kteří nemají ani to.

Udržet a naplnit ambiciózní záměry jako je Decentruck šířící povědomí o svobodě na internetu do všech možných koutů (nejen) Čech, nebo vytvořit z Paralelní Polis globální síť spřízněných komunit (tak jako v Bratislavě a Vídni)

Detaily

I když jsme museli uzavřít svůj fyzický prostor, svou činnost jsme bez přerušení virtualizovali. Udržitelnost je jedním ze základních kamenů Paralelní Polis. K tomu využíváme multimediální studio, odkud od začátku pandemie vysíláme každý večer vlastní program, který je i nadále postaven na třech pilířích: věda, umění a technologie. Svou činností se snažíme přispívat ke kritické diskuzi o souvisejících problémech současnosti. Prostor poskytujeme umělcům a dalším tvůrcům, kterým se v souvislosti s opatřeními zásadně zkomplikoval kontakt s jejich publikem. Rádi bychom pokračovali i nadále.

... a ještě něco navíc

Rádi bychom pozvali všechny, kteří do Paralelní Polis zatím cestu nenašli, nebo se obávali platby kryptoměnou, na kávu či program právě teď. Jakmile bude bezpečno, dveře Paralelní Polis budou otevřeny.

Kdo jsme?

Jsme skupina umělců, hackerů a technologických nadšenců, kteří se nesnaží jen kritizovat poměry, ale kteří reálně přinášejí návrhy možných alternativ, hledají nové cesty a testují je na sobě. 

Proč to děláme?

Zakládáme si na principu samoorganizace, kdy řešení vytvářená lidmi jsou blíž přirozené potřebě, než jsou mocenské regulativy, často odtržené od reality. Dohromady s využitím technologií si společnost dokáže pomoci sama a lépe. Chceme být průkopníky cyber skautingu a zpřístupnit oba tyto principy co nejširší veřejnosti. Zejména v době, v jaké jsme se ocitli teď.

T-Shirt Man Institute of CryptoanarchyT-Shirt Woman Institute of CryptoanarchyT-Shirt Woman PINK Institute of CryptoanarchyT-Shirt Man Paralelni PolisT-Shirt Woman Paralelni PolisHoodie Man Paralelni PolisHoodie Woman Paralelni PolisHoodie Man Institute of Cryptoanarchy

Aktuality

4.5.2020 Paralelní Polis DĚKUJE!

Vážení a milí, NIKDO z Parelelní Polis nečekal, že HITHIT Antivir podpora zafunguje až takto. Vzalo nám to dech a jsme dojatí. Nakoplo nás to a cítíme závazek zabrat, pokračovat a s elánem vykročit do nové etapy Paralelní Polis. Coronavirová pauza Paralelní Polis definitivně transformuje. A vy…

Viacej

23.4.2020 Grand Finále | Děkujeme!

Milí přátalé a podporovatelé Paralelní Polis,  posledních pár hodin HitHit Antivir kampaně před námi. Dovolte nám už teď poděkovat za vaší podporu, která nám přináší vedle reálné finanční injekce motivaci neustat, ale naopak Paralelni Polis rozvíjet. Po skončení kampaně se s Vámi spojíme ohledně…

Viacej

Komentáre

Vyberte si odmenu za váš príspevok

 • predané 19
  "DOBRODÁREK" v horších časech | Paralelní Polis 2020+

  Podpora jen tak, jako příspěvek na snadnější zvládnutí těžkých časů kulturní karantény. Příspvěk poslouží na úhradu nákladů centra Paralelní Polis v době, kdy nemůže být otevřen veřejnosti. 

  Prostor pro velkorysost je neomezený, částku můžete libovolně upravit 

  Děkujeme! 

  Doručenia odmeny: do týždňa po ukončení projektu na Hithitu

  4,00 €
  (99 Kč)
 • predané 23
  Přijďte na KAFE | Bitcoin kafe v Paralelní Polis

  Ještě jste do Paralelní Polis cestu nenašli nebo se obávali platby kryptoměnou? Tak na ni přijďte! Jakmile bude bezpečno, dveře Paralelní Polis budou otevřeny. Navíc tahle HitHit edice bude mít punc podpory a dobrého skutku. Náš barista Vojta a jeho tým mají na mlýnku v Bitcoin Coffee vždy něco, co potěší. 

  Překročili jsme nepřekročitelnou hranici a prvně v existenci Paralelní Polis je možné pořídit si tady, na HitHitu, Bitcoin kafe za české koruny. Prvně a možná jedině tady a teď.

  Jakmile bude bezpečno, budeme se těšit na viděnou!

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  4,04 €
  (100 Kč)
 • predané 19
  Přijďte na KAFE2 | Bitcoin kafe ve dvou v Paralelní Polis

  Přijďte, jakmile to bude zase možné, užít si dobrou společnost do Bitcoin Coffee. Oslavíme konec karantény dobrou kávou z mlýnku našeho baristy Vojty. A vemte s sebou souseda, kámoše nebo kámošku na vaše možná první krypto kafe :) Rádi vám taje kryptoměn u té kávičky poodhalíme.

  Překročili jsme nepřekročitelnou hranici a prvně v existenci Paralelní Polis je možné pořídit si tady, na HitHitu, Bitcoin kafe za české koruny. Prvně a možná jedině tady a teď.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  12,13 €
  (300 Kč)
 • predané 28
  TRIKO Paralelní Polis nebo Institute of Cryptoanarchy - dámské i pánské

  Tím, že se stanete vlastníkem trička Paralelní Polis nebo Institute of Cryptoanarchy, podporujete existenci Paralelni Polis a jeho programu. 500 Kč je nejnižší částka pro toto skvělé tričko, ale vaše štědrost není ničím omezena! V dalším kroku můžete stanovit svou podporovatelskou cenu.

  Fotky triček najdete v Detailním popisu. Do poznámky v dalším kroku uvěďte který design byste rádi, zda pánské či dámské a velikost. 

  Tričko bude k vyzvednutí v Paralelní Polis, jakmile to situace umožní. Případně zašleme kam je libo, poštovné bude na účet adresáta.

  Děkujeme

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  20,21 €
  (500 Kč)
 • zostáva 38 z 40
  CRYPTO CARNEVAL aneb Digitální sebeobrana a další hity pro teenagery!

  Crypto Carneval v (ochranných) maskách pro teenagery - digitální sebeobrana, krypto kapesné aneb coiny všeho druhu, virtuální realita, průšoviny aneb 3D tisk, paralelní zahrádka (hydroponie), můj první podcast a další hity.
  Teenagerům se budou věnovat mladí hackeři a další mozky, kteří jim všechno ukážou a zasvětí je do bezpečnějšího brouzdání internetem.

  V ceně je vstupné, krypto pizza a Bitcoin cola a výjimečný zážitek.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  30,32 €
  (750 Kč)
 • predané 20
  MIKINA Paralelní Polis nebo Institut of Cryptoanarchy

  Tím, že se stanete vlastníkem mikiny Paralelní Polis nebo Institute of Cryptoanarchy, podporujete existenci Paralelni Polis a jeho programu. 1250 Kč je nejnižší částka za tuto výjimečnou mikinu, ale vaše štědrost není ničím omezena! V dalším kroku můžete stanovit svou podporovatelskou cenu.

  Fotky mikin najdete v Detailním popisu. Do poznámky v dalším kroku uvěďte který design byste rádi a velikost. POZOR u tohoto střihu doporučujeme zvolit si o 1-2 velikosti větší velikost, než jste zvyklí. 

  Mikina bude k vyzvednutí v Paralelní Polis, jakmile to situace umožní. Případně zašleme kam je libo, poštovné bude na účet adresáta.

  Děkujeme

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  50,53 €
  (1 250 Kč)
 • predané 2
  PERMANENTKA na 10 vstupů na program Paralelní Polis

  Ať už jste byli pravidelnými hosty našich Bitcoin Meetupů nebo Enviro Meetupů případně jiných programů Parelelní Polis, nebo vás současný čas k prozkoumání témat, kterými se zabýváme, inspiroval - možná vás potěší možnost zakoupení permanentky s výhodnějším vstupným na další akce. Jamile bude lépe, program opět nastartujeme.

  Samozřejmě ji můžete i někomu věnovat jako dárek - stačí vepsat jméno do poznámky v druhém kroku.

  Permanentku vám připravíme na recepci v našem Bitcoin Coffee k vyzvednutí a budeme se těšit na viděnou!

   

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  60,63 €
  (1 500 Kč)
 • predané 8
  Individuální ŠKOLENÍ od členů Paralelní Polis na vybrané téma

  Zajímá vás hydroponie, kryptoměny, IT security nebo něco z dalších okruhů, kterými se Paralelní Polis dlouhodobě zabývá? Osmělte se a přijďte se zorientovat příjemnou nenucenou formou, kdy se vám bude věnovat někdo z členů Paralelní Polis na téma, které si zvolíte. A klidně vezměte někoho z okolí s kým byste se o tento Hit rádi podělili.

  Voucher platí pro maximálně 3 osoby.

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  101,05 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 57 z 60
  WORKSHOP | Aktuální stav právní úpravy kryptoměn

  Workshop na téma Aktuálního stavu právní úpravy kryptoměn v našem právním prostředí od Radima Kozuba, člena Paralelní Polis. 
  Teoretický rámec i kazuistika ze zahraničí.

  Workshop je omezen 60 místy, doba trvání cca 3 hodiny.

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  101,05 €
  (2 500 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  BONUS!!! Signovaný sítotisk, plakát k Hackers Congress 2017

  Motivováni vaši dosavadní podporou, jsme sáhli do archivu pro pár last-minute bonusů. Jedním z nich je sítotiskový plakát z limitované edice tisků od Cypherpunk Now aka Martina Fischera. Jde o plakát k Hackers Congresu z roku 2017, kdy tématem byla finanční a ekonomická svoboda. Aktuální, nemyslíte?! 
  https://liberate.hcpp.cz
    
  Umělec, člen skupiny Ztohoven a také skejťák z devadesátek Martin Fischer je jedním ze spoluzakladatelů Paralelní Polis. Jeho díla jsou dedikovaná tématům jako cypherpunk, bitcoin, decentralizace a digital freedom. 
    
  Plakát Liberate! HCCP2017 je ručně vytištěný na nenatíraném bílém papíru o formátu 100 x 70 cm. Každý tisk je očíslovaný, podepsaný a má svůj digitální Blockchainový certifikát původu.  
    
  Plakát si můžete prohlédnout zde: https://donate.paralelnipolis.cz/crowdfunding/217-hcpp17-liberate

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  121,26 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  BONUS!!! Signovaný sítotisk, plakát k Hackers Congress 2018

  Motivováni vaši dosavadní podporou, jsme sáhli do archivu pro pár last-minute bonusů. Jedním z nich je sítotiskový plakát z limitované edice tisků od Cypherpunk Now aka Martina Fischera. Jde o plakát k Hackers Congresu z roku 2018, kdy tématem byl NEW ORDER. 
  https://neworder.hcpp.cz
    
  Umělec, člen skupiny Ztohoven a také skejťák z devadesátek Martin Fischer je jedním ze spoluzakladatelů Paralelní Polis. Jeho díla jsou dedikovaná tématům jako cypherpunk, bitcoin, decentralizace a digital freedom. 
    
  Plakát je ručním tiskem o formátu 100 x 70 cm. Každý tisk je očíslovaný, podepsaný a má svůj digitální Blockchainový certifikát původu.  
    
  Plakát si můžete prohlédnout v sekci O projektu na HitHitu. Jinde už není ani k nalezení :)

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  121,26 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  BONUS!!! Signovaný sítotisk, plakát k Hackers Congress 2019

  Signovaný sítotisk od Cypherpunk OPT-OUT, HCCP 2019. Motivováni vaši dosavadní podporou, jsme sáhli do archivu pro pár last-minute bonusů. Jedním z nich je sítotiskový plakát z limitované edice tisků od Cypherpunk Now aka Martina Fischera. Jde o plakát k Hackers Congresu z roku 2019, s tématem OPT-OUT. 
  https://opt-out.hcpp.cz
    
  Umělec, člen skupiny Ztohoven a také skejťák z devadesátek Martin Fischer je jedním ze spoluzakladatelů Paralelní Polis. Jeho díla jsou dedikovaná tématům jako cypherpunk, bitcoin, decentralizace a digital freedom. 
    
  Plakát je ručním tiskem o formátu 100 x 70 cm. Každý tisk je očíslovaný, podepsaný a má svůj digitální Blockchainový certifikát původu.  
    
  Plakát si můžete prohlédnout zde https://www.cypherpunknow.com/hcpp19/

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  121,26 €
  (3 000 Kč)
 • zostáva 1 z 1
  BONUS!!! Signovaný sítotisk #WEAREALLSATOSHI

  Motivováni vaši dosavadní podporou, jsme sáhli do archivu pro pár last-minute bonusů. Jedním z nich je sítotiskový plakát z limitované edice tisků od Cypherpunk Now aka Martina Fischera. Jde o plakát #WEAREALLSATOSHI s portréty legendy Satoshi Nakamoto. 
    
  Umělec, člen skupiny Ztohoven a také skejťák z devadesátek Martin Fischer je jedním ze spoluzakladatelů Paralelní Polis. Jeho díla jsou dedikovaná tématům jako cypherpunk, bitcoin, decentralizace a digital freedom. 
    
  Plakát je ručním tiskem o formátu 100 x 70 cm. Každý tisk je očíslovaný, podepsaný a má svůj digitální Blockchainový certifikát původu.  
    
  Plakát si můžete prohlédnout zde https://www.cypherpunknow.com/-weareallsatoshi/

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  121,26 €
  (3 000 Kč)
 • predané 0
  Natočte si vlastní PODCAST nebo LIVE STREAM v MediaLabu Paralelní Polis

  Chcete si to zkusit? Vlastní profi podcast se znělkou, jingly a dobrým zvukem? Nebo video live stream ze studia Paralelní Polis? 
  Studio i zkušený přátelský team vám budou k dispozici pro váš vstup na scénu tvorby nezávislého obsahu. 

  V ceně je slot 2 hodin studia i techniky včetně přípravy a postprodukce. Případně dle domluvy.
   

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  141,47 €
  (3 500 Kč)
 • predané 0
  PRO FIRMY | Školení od členů Paralelní Polis na vybrané téma

  Hodilo by se vám proškolit váš team v oblasti IT security nebo kryptoměn? Krypto a daně, případně Krypto do vašeho podnikání? Nebo byste si rádi v kanceláři založili hydroponickou zahrádku? 
  Členové teamu Paralelní Polis vám rádi připraví školení na míru, k tématu, které vás zajímá a naši členové jsou v něm jako doma - většinou profesně i zájmově. 

  Cena zahrnuje cca 4hodinové školení v prostorách Paralelní Polis, kterou vás zároveň rádi provedeme. 

  Doručenia odmeny: do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  606,31 €
  (15 000 Kč)
 • zostáva 3 z 3
  V.I.P. vstup na #hccp20 | Hackers Congress Paralelní Polis 2020

  Mezinárodní Hackers Congress je hlavní událostí Paralelní Polis a highlight každého roku. Pokaždé rychle vyprodán. 
  Tématem sedmého ročníku kongresu je Digital Totality. Tendence, která akcelerovala již před pandemií, ale lavinu alarmujících událostí zažíváme právě teď. Sledování občanů pomocí GSM v karanténě, uzavření hranic, omezení svobody na internetu, sledování transakcí a mnoho dalšího.

  HCCP se obvykle koná v říjnu. V případě přetrvávajících omezení bude plně virtualizována.

  V.I.P. pasem se nejen dostanete do epicentra kongresu, ale také podpoříte fungování Paralelní Polis filantropickým příspěvkem. 

  Doručenia odmeny: do štvrť roka po ukončení projektu na Hithitu

  1 010,51 €
  (25 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Signovaný sítotisk od Cypherpunk Now: Liberate!

  Jedním ze tří speciálních hitů mezi našimi odměnami je sítotiskový plakát z limitované edice tisků od Cypherpunk Now aka Martina Fischera. Motiv nese message v současnosti víc než příhodnou. Liberate!
   
  Umělec, člen skupiny Ztohoven a také skejťák z devadesátek Martin Fischer je jedním ze spoluzakladatelů Paralelní Polis. Jeho díla jsou dedikovaná tématům jako cypherpunk, bitcoin, decentralizace a digital freedom.
   
  Plakát Liberate! je ručně vytištěný na papír Rainbow Creme o formátu 100 x 70 cm a to ve třech barevných variantách (verze Blue/Yellow/Purple). Každá varianta je vytištěna pouze v šesti kopiích. Každý tisk je očíslovaný, podepsaný a má svůj digitální Blockchainový certifikát původu. 
   
  Při objednávce odměny upřesněte, jakou barvu chcete. 

  Grafiku si můžete prohlédnout zde: 
  https://www.cypherpunknow.com/liberate-2/
  https://www.cypherpunknow.com/liberate-3/
  https://www.cypherpunknow.com/liberate-4/

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  121,26 €
  (3 000 Kč)
 • Vypredané!!
  BONUS!!! Signovaný sítotisk HACKATOSHI'S FLYING CIRCUIT

  Motivováni vaši dosavadní podporou, jsme sáhli do archivu pro pár last-minute bonusů. Jedním z nich je sítotiskový plakát z limitované edice tisků od Cypherpunk Now aka Martina Fischera. Jde o plakát HACKATOSHI'S FLYING CIRCUIT z hackatonu pořádaném v Paralelní Polis.
    
  Umělec, člen skupiny Ztohoven a také skejťák z devadesátek Martin Fischer je jedním ze spoluzakladatelů Paralelní Polis. Jeho díla jsou dedikovaná tématům jako cypherpunk, bitcoin, decentralizace a digital freedom. 
    
  Plakát je ručním tiskem o formátu 100 x 70 cm. Každý tisk je očíslovaný, podepsaný a má svůj digitální Blockchainový certifikát původu.  
    
  Plakát si můžete prohlédnout zde https://www.cypherpunknow.com/hackatoshi-s-flying-circuit/

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  121,26 €
  (3 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Grafika červených trenek

  Druhým unikátním sběratelským kouskem mezi odměnami je autorská grafika červených trenýrek od umělecké skupiny Ztohoven.

  Ztohoven vyměnili v září 2015 prezidentskou standartu za obří červené trenky, které tak zavlály nad Hradem. Za tento happening byla členům Ztohoven vyměřena peněžitá sankce a půlroční podmínka.

  „Osobní svoboda jde zároveň ruku v ruce s osobní zodpovědností za své činy, za svoje chování, za rodinu i za nejširší komunitu. Můžu být osočený z idealismu. Ale pokud něčemu takovému nebudeme věřit, ani se tomu nepřiblížíme.” komentoval projekt člen skupiny a spoluzakladatel Paralelní Polis Roman Týc.

  Jedna z 20 autorských grafik signovaných Ztohoven může být vaše!

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  404,20 €
  (10 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Grafika červených trenek

  Druhým unikátním sběratelským kouskem mezi odměnami je autorská grafika červených trenýrek od umělecké skupiny Ztohoven.
   
  Ztohoven vyměnili v září 2015 prezidentskou standartu za obří červené trenky, které tak zavlály nad Hradem. Za tento happening byla členům Ztohoven vyměřena peněžitá sankce a půlroční podmínka.
   
  „Osobní svoboda jde zároveň ruku v ruce s osobní zodpovědností za své činy, za svoje chování, za rodinu i za nejširší komunitu. Můžu být osočený z idealismu. Ale pokud něčemu takovému nebudeme věřit, ani se tomu nepřiblížíme.” komentoval projekt člen skupiny a spoluzakladatel Paralelní Polis Roman Týc.
   
  Jedna z celkového počtu 20 autorských grafik signovaných Ztohoven může být vaše!

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  404,20 €
  (10 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Relikviář

  Schránka pro uložení jednoho z ústřižků standarty je třetím sběratelským unikátem, který můžete teď a tady získat. Jedná se o dubový rám s autorskou grafikou umělecké skupiny Ztohoven vytvořený na míru jako schránka.

  Relikviář je vyložen rudým sametem a slouží k ukládání obálky s ústřižkem, jehož pravost je autorizována na blockchainu. Ústřižek není automaticky součástí relikviáře, lze jej ovšem stále získat. 

  „Spoustě lidí se zdá, že aktivistické umění nemůžeme srovnávat s obrazy nebo sochami, protože je tak nesnesitelně snadné. Kdepak. Tohle bylo mnohem těžší než namalovat v ateliéru obraz nebo vysekat ze šutru sochu. Čím víc měsíců a roků od oné soboty uplynulo, tím se mi zdají hradní trenky důležitější a nadčasovější,“ napsal o projektu publicista Petr Volf.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  1 616,81 €
  (40 000 Kč)
 • Vypredané!!
  Relikviář

  Schránka pro uložení jednoho z ústřižků standarty je třetím sběratelským unikátem, který můžete teď a tady získat. Jedná se o dubový rám s autorskou grafikou umělecké skupiny Ztohoven vytvořený na míru jako schránka. 

  Relikviář je vyložen rudým sametem a slouží k ukládání obálky s ústřižkem, jehož pravost je autorizována na blockchainu. Ústřižek není automaticky součástí relikviáře, lze jej ovšem stále získat.  

  „Spoustě lidí se zdá, že aktivistické umění nemůžeme srovnávat s obrazy nebo sochami, protože je tak nesnesitelně snadné. Kdepak. Tohle bylo mnohem těžší než namalovat v ateliéru obraz nebo vysekat ze šutru sochu. Čím víc měsíců a roků od oné soboty uplynulo, tím se mi zdají hradní trenky důležitější a nadčasovější,“ napsal o projektu publicista Petr Volf.

  Doručenia odmeny: do mesiaca po ukončení projektu na Hithitu

  1 616,81 €
  (40 000 Kč)
 • Vypredané!!
  ONE & ONLY | Den a noc Paralelní Polis jen pro vás

  Paralelní Polis vznikla jako umělecký projekt, experiment. V minulosti již čelila řadě výzev, které díky komunitě a podporovatelům základní myšlenky zvládla. I dnes čelíme velké výzvě a jsme sami zvědaví, jak ji zvládneme tentokrát.

  Majiteli voucheru na One&Only jsme připraveni zprostředkovat výjimečný zážitek a nechat jej zažít svět Paralelní Polis ve všech jeho aspektech. Private view s Romanem Týcem, workshop s Pavlom Luptákom, diskuse s Martinem Leskovjanem a mnoho dalšího. 
  Celý dům i core team Paralelní Polis bude na den a noc váš - pro vás, vaše přátele a zcela novou zkušenost.

  Tento voucher je filantropickým příspěvkem pro podporu Paralelní Polis v čase nevyzpytatelnosti.

  Doručenia odmeny: na adresu, do pol roka po ukončení projektu na Hithitu

  8 574,01 €
  (212 121 Kč)